IP: 212.76.37.* 14.08.02, 19:07
Czy ktos ma moze rozeznanie o klinikach lub szpitalach prywatnych w Warszawie gdzie mozna przeprowadzic
operacje likwidujaca halluxy? Jak na razie znalazlam jedna Carolina Medical Center, ale jest tam piekielnie drogo?
Czy ktos z was mial taka operacje? Jak wyglada i jak dlugo trwa rehabilitacja?
Pozdrwaiam i czekam na dobre rady
Obserwuj wątek
    • reddd Re: halluxy 14.08.02, 22:02
      Kiedyś pytałam ortopedę ogólnie o operację. Z tego co powiedział to 6 tygodni
      w gipsie na stopie, a później ok pół roku rehabilitacji, oszczędzania stópki,
      a poza tym wszystkie buty na śmietnik i kupić nowe, odpowiednie, oczywiście
      żadnych modnych czubków.
    • jkon1 Re: halluxy 20.08.02, 12:50
      Nie znam niestety adresów klinik (szczególnie w Warszawie) ale mam nadzieję, że większość klinik ortopedycznych
      taką operację może przeprowadzić. Mam ciotkę mieszkającą w Paryżu, która taka operację przeprowadziła. I
      nieprawdą jest (jak twierdziła), że należy po niej wyrzucić wszystkie buty na obcasach. Nie można oczywiście
      później nosić 20-cm szpilek (tym bardziej że nie są najmodniejsze) ale moja Ciocia do tej pory tylko w butach na
      obcasach
    • Gość: olka Re: halluxy IP: *.ipartners.pl / *.bcf.pl 21.08.02, 09:43
      Nie musisz od razu dać się zakuć w gips. Możesz spróbować metody wypalania
      ziołami, podobno sposób bardzo skuteczny. Wykonują go np. w Komedzie, niestety
      nie mam adresu ani telefonu.Polega to na tym, że kłada na halluksie jakieś
      ziółka i podpalają. Jak za bardzo piecze to sie gasi, więc spokojnie. Teraz
      jest sezon na tego typu zabiegi bo przez jakiś czas trzeba chodzić w sandałach.
      • moniks1 Re: halluxy 30.10.02, 15:29
        Gość portalu: olka napisał(a):

> Nie musisz od razu dać się zakuć w gips. Możesz spróbować metody wypalania
        > ziołami, podobno sposób bardzo skuteczny. Wykonują go np. w Komedzie,
        niestety
        > nie mam adresu ani telefonu.Polega to na tym, że kłada na halluksie jakieś
        > ziółka i podpalają. Jak za bardzo piecze to sie gasi, więc spokojnie. Teraz
        > jest sezon na tego typu zabiegi bo przez jakiś czas trzeba chodzić w
        sandałach.

Można prosić o więcej informacji - namiary itd.
        bede wdzięczna, gdyż wolałabym najpierw wypróbować tej metody, a ewntualnie
        później operacji. Proszę o pomoc - gdyż mam jeszcze młodszą siostrę (17 lat) i
        ona ma jeszce większy z tym problem.
        Monika
    • Gość: skorpik Re: halluxy IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 27.08.02, 13:19
      miałam taka operacje 4 lata temu - Enel Med, koszt 3000 potem, 10 sesji
      rehabilitacyjnych każda po 80 zł (2 godziny dziennie - masaż, steper, bieznia,
      rowerek, mrożenie i duzo jeszcze)
      po operacji 6 tygodni gipsu (niestety klasyczny) ale teraz mozna miec "lekki".
      z pozoru nieskompikowana operacja ale okazała sie kłopotliwa w zyciu
      codziennym. Chodzenie o kulach - przenieść kubek z kawą z kuchni do salonu....
      to rzecz nie mozliwa!
      teraz buty raczej na płaskim obcasie, raczej z szerokim przodem. Niestety nie
      wygląda to idealnie ale myslę że poprostu lekarz sie nie przyłozył a ja nie
      dopilnowałam!
      radzę od razu uzgodnic cenę za oparacje a nie w stylu: jak otworzymy to sie
      oceni!
      ale fakt stopa nie boli, można chodzić, bliznaz czasem znika
      nie wierzcie w masaże, zioła i co tam jeszcze, żadnymi masażami nie zlikwiduje
      sie zwyrodnienia kości, to fizycznie nie mozliwe!
      powodzenia
      • Gość: Jacek Re: halluxy IP: *.walbrzych.cvx.ppp.tpnet.pl 18.10.02, 23:31
        Jestem rehabilitantem i z doświadczenia powiem, że szanse na znaczącą poprawę
        są niewielkie. Większość pań, które poddały się zabiegowi chirurgicznemu po
        pewnym czasie znowu skarży sie na dolegliwości. Sama rehabilitacja jest
        długotrwała i często związana z bólem. Polecam jednak działania
        profilaktyczne.Gimnastykę stóp, masaże wirowe, wygodne obówie i właściwie
        dobrane wkładki ortopedyczne.
        • jakastamm Re: halluxy 12.03.14, 19:34
          Jak ty jesteś rehabilitantem, to ja jestem papieżem. Jaki ból? jakie odrastanie?
          Jestem po operacji haluxów na obu stopach i nie zgodzę się z takimi bredniami co ty piszesz.
          Dziewczyny, warto, naprawdę warto operować haluxy.
          Acha... buty się pisze przez "u" panie "rehabilitancie"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka