Dodaj do ulubionych

Dziwne ciśnienie...

02.08.06, 07:47
Moja mama od jakichś 3 miesięcy ma ciśnienie 170/70 lub 150/67 (mniej więcej w
tych proporcjach). Do tego dochodzą czasami zawroty głowy. Wyniki ma w normie.
Neurolog stwierdził problemy z krążeniem. Czy ktoś z Was wie od czego może być
wysokie ciśnienie (to pierwsze). Bardzo dziękuję za zainteresowanie i wszelkie
odpowiedzi. Pozdrawiam!
Obserwuj wątek
    • maga_luisa Re: Dziwne ciśnienie... 02.08.06, 08:47
      Nadciśnienie w 90% jest samoistne.
      Skąd ludzie na forum mogą wiedzieć, jaka może być przyczyna nadciśnienia u
      Twojej mamy? Wizyta u lekarza rodzinnego i włączenie leków, to wszystko.
      • wyszywana Re: Dziwne ciśnienie... 02.08.06, 08:57
        Jesli dokładnie przeczytałaś mojego posta, to zasadniczo pytam o powód wysokiego
        ciśnienia skurczowego (170; 150), ciśnienie rozkurczowe nie jest wysokie. Poza
        tym nie wiem czy zauważyłaś ludzie na forum wiedzą bardzo różne rzeczy.

        PS. Jesli nie chcesz odpowiedzieć to po co się udzielasz??
        • maga_luisa Re: Dziwne ciśnienie... 02.08.06, 09:46
          Odpowiedziałam Ci na tyle, na ile można nie znając pacjenta. Nadciśnienie
          izolowane skurczowe występuje dość często w podeszłym wieku, powinno się je
          leczyć jak każde inne.
          Oczywiście są sytuacje kliniczne, w których występuje częściej (nadczynność
          tarczycy, wada aortalna), ale to jest rzecz nie do rozstrzygnięcia bez wizyty u
          lekarza.
    • tigerness.74 Re: Dziwne ciśnienie... 02.08.06, 14:14
      To prawda-trudno jednoznacznie "zdiagnozować" na forum przyczynę wysokiego
      ciśnienia rozkurczowego u Twojej mamy. Moim zdaniem są to początki choroby
      nadciśnieniowej w postaci nadciśnienia izolowanego skurczowego. Niezbędna jest
      wizyta u lekarza kardiologa, który zbada czy nadciśnienie ma charakter
      pierwotny, czy wtórny przy pomocy odpowiednich badań-m.in. holter 24-godzinny,
      echo serca, dopler tętnic nerkowych a potem zaordynuje właściwe leczenie
      farmakologiczne.
      • kir32 Re: Dziwne ciśnienie... 02.08.06, 17:43
        Ale to jest izolowane nadciśnienie skurczowe a nie rozkurczowe. Po co badanie
        tętnic nerkowych?. Pierwsza rzecz to ekg wysiłkowe, badanie poziomu sodu i
        potasu, lipidogram, w ogóle badania krwi. Potem można dalej szukać. Holter to
        znieżły pomysł, usg serca....
        • wyszywana Re: do kir32 03.08.06, 08:42
          Hej! Badania krwi prawidłowe. Wykonany jonogram (potas, sód)- w normie! Wykonane
          EKG - bez zastrzeżeń. Od 6 lat leczone nadciśnienie, codziennie przyjmowane leki.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka