14.03.08, 18:05
od jakiś 4mc mam lęki związane z zaśnięciem.Noc powinna kojarzyc się
ze snem,odpoczynkiem,a ja jak tylko pomyslę że mam usnąć to ogarnia
mnie strach,chce mi się płakać.Śpię z otwartymi drzwiami do
pokoju,śnią mi sie koszmary,gdy mąż dla zartu przytka mi buzie mam
wrażenie,że ktoś mnie duśi
proszę o pomoc
Obserwuj wątek
    • eciepecie8 Re: lęki... 14.03.08, 19:09
      gdy mąż dla zartu przytka mi buzie mam
      wrażenie,że ktoś mnie duśi

      ha ha ha, ale żarcik, boki można zrywać po prostu
      raczej nic dziwnego, że z takim mężem masz solidną nerwicę lękową
      • asidus Re: lęki... 15.03.08, 06:13
        Zgadza się... to objawy nerwicy! Proponuję zestaw: siłownia, spa, dobre kino,
        teatr, 3 godziny gadania z przyjaciółką, zakupy extra ciuchów, duże lody,
        spacer. Powtarzać codziennie przez tydzień/dwa. Jeśli nie pomoże z problemami z
        zaśnięciem: melisa lub ciepłe mleko przed snem, wyrwanie się z domu na co
        najmniej kilka dni nawet do rodziny - ale bez męża! Zapisz się na Jogę albo Tai
        Chi (polecam). Jeśli po paru tygodniach nadal problem jest - nie wstydź się i
        idź do psychiatry, który skieruje Cię pewnie na terapię (np. grupową) do
        jakiegoś psychologa albo psychoanalityka a w najgorszym razie przepisze leki
        które pozwolą Ci się wyspać porządnie!
    • mama200 Re: lęki... 15.03.08, 01:41
      Podejdz nawet do lekarza rodzinnego nie krepuj się moze cos by ci
      zapisal ,doradził,może wypicie melisy przed snem by pomogło?może to
      efekt stresu?Powinnaś się udac do lekarza.
    • emi56 Re: lęki... 17.03.08, 08:57
      Poczytaj o wit B1. A tak wogole sprobuj uzupelnic witaminy B
      kompleks , gdyz jedna B latwiej jest przyswajalna w obecnosci innych
      B. Mnie pomaga przy strachach,klastrofobi,nadmiernym reagowaniu na
      dzwieki, a zwlaszcza przy sennych hororach.Jedzenie watrobki tez
      swietnie uzupelnia te witaminy.
    • kaniez Re: lęki... 17.03.08, 21:02
      Proponuję w pierwszej kolejności o zwrócenie się o pomoc psychologa,
      ponieważ nie zawsze konieczne są od razu leki. Rozmowa z
      psychologiem pomoże znaleźć przyczynę lęku i odpowiednio dostosować
      pomoc. Psychologa można znaleźć przglądając portal www.twój-
      psycholog.pl Jeśli nie pomoże terapia psychologiczna można zwrócić
      się o pomoc psychiatry (zalecam również uważność by niepotrzebnie
      nie faszerować się lekami)Pozdrawiam serdecznie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka