Dodaj do ulubionych

swędzenie skóry

17.11.03, 20:38
od jakiegoś czasu (miesiąc?) dokucza mi swędzenie skóry, głównie na
przegubach rąk i na wierzchniej części stóp. potem zostają mi takie drobne
czerwone krostki, które znikaja dopiero po wielu dniach. co to może być? nie
mam alergii, na nic nie choruję. czy to może być spowodowane niedoborem
jakichś witamin, minerałów, ... ?
wizyta u lekarza mnie chyba nie ominie...
Obserwuj wątek
        • gusiek2 Re: swędzenie skóry 18.11.03, 16:47
          Gość portalu: men napisał(a):

> Zakup oliwke natłuszczającą dla dzieci i smaruj bezpośrednio po kompieli nie
          > wycierając się ręcznikiem.Może skóra poprostu jest za sucha.

używam codziennie (no, prawie ;) balsamu nawilżającego lub Oliwki Johnson's
          Baby, więc nie sądzę żeby to suchośc skóry była powodem...
      • gusiek2 Re: swędzenie skóry 18.11.03, 16:39
        prawdę mówiąc nie wiem-badania krwi robiłam około rok temu, ale tylko ogólne.
        myślisz, że to może mieć jakiś związek? jakie badania powinnam zatem zrobić-
        cukier i wątrobę bada się z krwi? czy najpierw zrobić owe badania czy najpierw
        iść do lekarza - dermatologa (?) internisty (?).
        objawem jakiej choroby może być owo swędzenie?
        kurczę, trochę się wystraszyłam...
      • gusiek2 Re: swędzenie skóry 21.11.03, 17:34
        odebrałam dziś wyniki - cukier OK, a jesli chodzi o wątrobę, to... nie wiem czy
        w ogóle zrobiono mi to badanie ;(
        zajrzyj proszę do mojego postu "wyniki morfologii" tam rozpisałam się szerzej
        www2.gazeta.pl/forum/794674,30353,794652.html?f=22&w=9230701
    • gusiek2 Re: swędzenie skóry 20.11.03, 10:26
      byłam dziś na pobraniu krwi. zrobiłam morfologię, OB, poziom cukru i próby
      wątrobowe. wyniki jutro, jakie powinny mnie zaniepokoić? gdzie w necie znajdę
      stronke z normami badań?
    • mychapycha Re: swędzenie skóry 24.11.03, 13:26
      jeśli wyniki są ok, to może spróbuj odstawić na jakiś czas balsamy, kremy do
      rąk/stóp itp. a jeszcze lepiej także środki do mycia. w zamian szare mydło, a
      do prania proszek dla dzieci. a potem stopniowo dołączaj kosmetyki, bo to mi na
      alergię wygląda...
    • gusiek2 Re: swędzenie skóry 26.11.03, 13:18
      a może mnie coś gryzie? ale co???
      czy możliwe żeby w mieszkaniu zamelinował się na zime jakiś komar albo inne
      paskudztwo? a z takich "domowych" robali, jakie gryzą człowieka?
      czym ewentualnie można by było spryskac mieszkanie żeby ten powód wyeliminować?
      Raid jest skuteczny?
    • gusiek2 Re: może to robak? 26.11.03, 13:19
      a może mnie coś gryzie? ale co???
      czy możliwe żeby w mieszkaniu zamelinował się na zime jakiś komar albo inne
      paskudztwo? a z takich "domowych" robali, jakie gryzą człowieka?
      czym ewentualnie można by było spryskac mieszkanie żeby ten powód wyeliminować?
      Raid jest skuteczny?
      • aurelcia Re: swędzenie skóry 29.11.03, 23:30
        jeśli te czerwone krostki są małe czasem pękają swędzą skóra jest bardzo such
        a większość kremów nie pomaga
        to z pewnościa alergia ale zrób sobie najpierw morfologie z poziomem eozynofilów oraz igE całkowite ale to może byc również alergia igE niezależna najprościej jednak będzie jeśli pomyślisz czy statnio nie używałaś jakiś nowych śr. czyszczących albo proszku do prania mydła płynu do płukania czy czegoś w tym rodzaju przeanalizuj sama wszystko a może wychwycisz czynnik uczulajacy
    • Gość: sss Re: swędzenie skóry IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.03, 02:07
      Nie chce Cie przestraszyc ale to moze byc świerzb, nie jest juz to choroba
      brudu i biedoty jak sie okazuje... Coraz wiecej ludzie ze wszytkich klas
      spolecznych choruje na ta okropna dolegliwosc. Moze spedzalas/es np. miesiac
      temu noc w obcym miejscu hotel, pensjonat... Swierzb pojawia sie wtedy dopiero
      po 4 tygodniach, ma on dlugi czas inkubacji. Lekarze bardzo czesto myla ta
      chorobe z alergia. Leczenie jest dosyc proste, wystarczy 3-5 dni smarowac sie
      specjalna mascia lub olejkiem. Przy tej chorobie swedzenie wystepuje w nocy,
      ale nie zawsze wystarczy ze jest czlowiekowi cieplo np. w rece i swedzenie
      momentalnie dopada.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka