Dodaj do ulubionych

Długi stan podgorączkowy.

05.08.09, 20:37
Witam.Od ok.miesiąca mam stan podgorączkowy(ok.37). Brałam juz w tym
czasie antybiotyk na górne drogi oddechowe i zatoki i było dobrze
póki brałam.Rtg klatki wyszło dobrze. Morfologia niespecjalnie-WBC
16; hemoglobina 11,7; MCH 25,8; OB 27;CRP "+". Lekarz powiedziałe,że
to jakiś przewlekły stan zapalny(najprawdopodobniej od zatok i
oskrzeli) i przepisała na miesiąc biseptol.W pierwsze dwa dni brałam
podwujną dawkę i temperatury nie było teraz trzeci dzień z rzędu
normalna dawka i znowu temp. podwyższona. Dodam,że miesiąc temu
rzuciłam palenie i biorę tabletki antykoncepcyjne. Moze ktoś spotkał
się z czymś podobnym.
Obserwuj wątek
    • green_land Re: Długi stan podgorączkowy. 05.08.09, 20:47
      Poszukałabym innego lekarza.
      Miałaś robione badanie moczu? Sprawdzaną tarczycę? Nawet wyleczona tarczyca może
      dawać stan podgorączkowy przez ładnych parę miesięcy. Przy chorych nerkach także
      może utrzymywać sie podwyższona temperatura, bez innych objawów.
      Lekarz zlecał wymaz?
    • meg.3 Re: Długi stan podgorączkowy. 09.08.09, 20:39
      Witam! Miałam podobną sytuację z córką. Przeziębiona dostała zwolnienie-
      antybiotyk na sześć dni, leki osłonowe. Przeziębienie minęło. Za kilka dni tak
      jakby powróciło znowu. Znowu wizyta u lekarza, leki ale już bez antybiotyku.
      Przeszło. Po kilku dniach temperatura (nawet ponad 38 stopni)utrzymująca się
      około 1,5 tygodnia. Wyniki badań krwi- białe krwinki 2,14 i natychmiastowe
      skierowanie do hematologa. Jedna wizyta- zalecił kwas foliowy, po tygodniu
      kontrola krwi- krwinki białe- wynik ponad 4. Za dwa tygodnie kolejna wizyta u
      hematologa-znowu badanie krwi i wynik już ponad 7. Diagnoza lekarza-uszkodzenie
      szpiku przez antybiotyk. A teraz już tylko kontrolna wizyta za 3 miesiące.
    • justyna34108 Re: Długi stan podgorączkowy. 28.12.15, 18:09
      Jesli twoj stan podgorączkowy dalej sie utrzymuje radze zrobic badanie ANA1 badanie przeciwciał przeciwjądrowych koszt ok 60zł badanie mozna zrobic w kazdym laboratorium.Pisze o tym badaniu poniewaz ja równiez miałam stan podgorączkowy lekarze mnie zbywali przepisywali tabletki uspokajające więc zmieniłam lekarza który pokierował mnie na to badanie bo jak stwierdził sam nie wie od czego zacząc i badanie okazało sie trafione wyniki mialam dodatnie a okreslało ono zapalenie tkanki łacznej teraz czekam na dalsze badanie
      • just.a.waw Re: Długi stan podgorączkowy. 29.10.16, 19:52
        Justyna,
        możesz proszę podać namiary na lekarza, który zarekomendował Ci takie badania? Ja sama zmagam się z przewlekłymi stanami podgorączkowymi od ponad roku, nie mogę znaleźć przyczyny, spotkanie dobrego lekarza, potrafiącego pokierować pacjentem, graniczy z cudem.

Pzdr.!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka