justyna_28 27.12.05, 16:18 Jesteśmy po jednym Zumie, od 3 dni znowu gorączka. Co myslicie o takich wynikach: Nabłonki poj wielokątne, dość liczne okrągłe Krwinki białe: 7:8:9 wpw poj i liczne skup w prep po 9-10-15 Krwinki czerwone 1-2 wpw świeże Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
co-jest-grane Re: Co oznaczają takie wyniki? 27.12.05, 16:22 Przykro mi, ale wygląda na solidną infekcję. Krwinki białe pojed. jeszcze w normie, ale te skupiska w dużej ilości na pewno nie są bez powodu, a dodatkowo nabłonki okrągłe i gorączka! Odpowiedz Link
mami7 Re: Co oznaczają takie wyniki? 27.12.05, 16:22 A jakie jest pH? Chodzi o dziewczynkę, czy chłopca? Cóz dobrze nie wygląda, szczególnie przy gorączce, ale ja powtórzyłabym jutro ogólne i zrobiłabym posiew. Odpowiedz Link
justyna_28 Re: Co oznaczają takie wyniki? 27.12.05, 17:22 TO wyniki 7 miesięcznej dziewczynki. Odczyn kwaśny jeśli to jest ph. Dzwoniłam do lekarki, kazała powtórzyć, zrobić posiew. Mówiła, że to jeszcze nie jest na pewno Zum. Wyniki i tak duzo lepsze niz przy pierwszym zumie. Po którym jeszcze jesteśmy na furaginie od tygodnia. Co myślicie? Odpowiedz Link
edie28 Re: Co oznaczają takie wyniki? 27.12.05, 21:34 Powtórz tak jak dziewczyny pisały ogólny i odrazu też posiew. Skoro jesteście jeszcze na Furaginie to ten wynik powinien być lepszy, ale nigdy niewiadomo .. W jaki sposób pobierałaś mocz ?? Jak do woreczka to może przez to są podwyższone leukocyty. Czasami tak się zdarza jak woreczek jest za długo przyklejony. Z drugiej strony Mała ma gorączkę to dobrze nie wróży Odpowiedz Link
co-jest-grane Re: Co oznaczają takie wyniki? 27.12.05, 22:18 Ja nie lekceważyłabym tego wyniku - skupiska + nabłonki okrągłe + ślad erytrocytów + gorączka, to za dużo, jak na woreczek, albo przypadek. Jak najszybciej zrób posiew. To wcale nie jest dobry wynik, niestety. Odpowiedz Link
edie28 Re: Co oznaczają takie wyniki? 27.12.05, 22:39 Nie, no jasne do powtórki, ale od woreczka cuda też się mogą zdarzyc, miałam tak kiedyś i to w szpitalu po powtórce było w porządku. Koniecznie trzeba w tym przypadku wszystko sprawdzić, zwłaszcza, że jest gorączka. Odpowiedz Link
tusia21 Re: Co oznaczają takie wyniki? 28.12.05, 09:09 Trzymamy kciuki żeby to nie był zum. Odpowiedz Link
justyna_28 Dziękuję 28.12.05, 11:33 Dzięki dziewczyny za informacje, moja wiedza na ten temat jeszcze jest niewielka (i niech taka pozostanie). Gorączki juz 2 dzień nie ma, mąż zaniósł rano jeszcze raz mocz, wyniki będą dzisiaj, posiew pewnie za parę dni. Powiedzcie mi jeszcze co jesli to znowu zum, jak wygląda leczenie? Czy dostaniemy znowu antybiotyk, mam nadzieję, że nie szpital? Fajnie, że jest się kogo zapytać Odpowiedz Link
mami7 Re: Dziękuję 28.12.05, 11:36 Córeczka jest już duża, więc myślę, ze leczenie spokojnie w domu. Jesli wyjdzie coś, co trzeba leczyć, to będzie to antybiotyk, ale wiesz są różne, od nieantybiotyku Baktrimu poczynając. Jedno mnie interesuje, czy Mała miała zlecane jakieś badania w związku z tym pierwszym zumem, kiedy on był? Odpowiedz Link
justyna_28 Re: Co oznaczają takie wyniki? 28.12.05, 11:58 Pierwszy Zum był jakieś 3 tyg. temu, 10 dni była na Zinnacie (antybiotyk), potem zrobilismy badanie ogólne moczu (ok), usg - wyszło dobrze, teraz jesteśmy na Furaginie i cebionie. Do tego od początku chorowania brak apetytu (tylko cycuś) i ponownie częste i dość żadkie kupki. Posiew mielismy zrobić dopiero po Furaginie, no ale ponieważ znów była gorączka to wczoraj się udało pobrać. Odpowiedz Link
justyna_28 Mam nowe wyniki 28.12.05, 22:29 Dzisiejsze wyniki to odczyn kwaśny, ciężar 1010, nabłonki wielokątne i okrągłe pojedyńcze, krwinki białe 1-2-3 wpw, krwinki czerwone 0-1-2-3 wpw świeże. Do tego po 3 dniach gorączki teraz mała ma wysypkę, może to trzydniówka jest. Jutro idziemy do lekarza. Odpowiedz Link
mami7 Re: Mam nowe wyniki 29.12.05, 08:45 Idź do lekarza, chociaż cudów bym się nie spodziewała Mnie się nie podobają te nabłonki, bo okrągłych nie powinno być i kropka!!!!! A powtórzyły sie już drugi raz. Posłuchaj, ja rozglądnęłabym się za nefrologiem. Dziecko powinien zobaczyć specjalista i zdecydować co dalej. Bo Małej przydałoby się conajmniej usg. Jeśli masz mądrego pediatre podejdź go i wypytaj o nefrologa, badania itd. Skąd jesteś? Może to trzydniówka, ale ja akurat w tym nie mam doświadczenia, bo mój synek nie miał. Odpowiedz Link
justyna_28 Re: Co oznaczają takie wyniki? 29.12.05, 14:07 Byłysmy u lekarza, stwierdziła ze to trzydniówka, bo 3 dni goraczki a potem wysypka. Na nabłonki nie zwróciła uwagi USG robiłyśmy juz, miedniczka nieznacznie powiększona do ok 2-3 mm, powtórka za 3 miesiace. teraz czekamy na posiew. Powinnam iść do nefrologa jednak? Odpowiedz Link