13.04.13, 18:36
Mój pierwszy storczyk przekwitł w drugiej połowie stycznia, następnie go obcięłam i teraz widzę że z jednej łodygi wypuszcza zielony czubeczek. Czy nie jest kochany? Natychmiast poczęstowałam go dżdżownicami.
Obserwuj wątek
    • wanda43 Re: storczyk 13.04.13, 19:14
      Napisz jasniej, bo nie wiem, czy pęd obcielaś, czy zostawilaś część i skąd wyrasta zielony czubeczek.
      A po jakiego diabła wpuściłaś w doniczke dzdzownicę, to juz calkiem nie rozumiem!
      Ona co najwyzej podloze przerobi, a storczyki lubią grube.
      Zanim sie rozpocznie hodowanie czegokolwiek, najpierw nalezalo by choc co nieco poczytac. Wujek Google jest bardzo pomocny, wystarczy wpisać hasło.
    • wanda43 Re: storczyk 13.04.13, 19:18
      I jeszcze jedno! Zamiast zakladac kolejny wątek w temacie "storczyk" trzeba bylo przeczytać chocby watek pierwszy od gory, czyli ten forum.gazeta.pl/forum/w,23256,143845942,143845942,pierwszy_storczyk.html
    • kanapony Re: storczyk 17.04.13, 14:23
      czasem tak mają
      mojej mamie w trakcie kwitnienia jednej łodygi (4 olbrzymie kwiaty)
      storek puścił drugi pęd - w momencie zawiązania się pąków na drugim pędzie - opadły kwiaty z pierwszego pędu
      ale za to drugi pęd się "roztroił"

i to mojej mamie, co kaktusy potrafiła zmarnować :D
    • kol.3 Re: storczyk 10.07.13, 22:10
      No więc na więc na jednej łodyżce ma 9 kwiatów a na drugiej będzie 7.
      A mój drugi storczyk kwitnie od 17 marca i nie stracił jeszcze żadnego kwiatka. Lubią wschodnie stanowiska i wodę.No i dżdżownice od czasu do czasu.
      • smutas13 Re: storczyk 11.07.13, 13:56
        kol.3 napisała:

> A mój drugi storczyk kwitnie od 17 marca i nie stracił jeszcze żadnego kwiatka.
        > Lubią wschodnie stanowiska i wodę.

Potwierdzam. Od czasu, kiedy swoje storczyki przestawiłam na parapet oka wschodniego i zachodniego, częściej nawadniam, kwitną mi bardzo długo - od listopada, grudnia 2012r.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka