Dodaj do ulubionych

TBS buduje drogo

21.02.06, 22:49
Czy ktoś ma podobne odczucia ze TBS buduje drogo , cena metra jest taka jak
u komercyjnego dewelopera a przeciez TBS został powolany do tanszego
zbudowania mieszkan . Jakość materiałow wykonczeniowych ( drzwi , panele ,
itd ) wola o pomste do nieba.Budowa odbywa sie z naszych pieniedzy bez
drogich kredytów a wiec dlaczego tak drogo.Ziemie dostali za darmo.
Obserwuj wątek
    • agagru1 Re: TBS buduje drogo 22.02.06, 08:24
      Przecież TBS Milenium jest komercyjnym Deweloperem. Mam nadzieję, że tak jest.
      Przecież kupujemy te mieszkania płacąc z góry całą wartość a nie tak jak w
      systemie TBS- po wpłaceniu 20% możesz wziąć mieszkanie, a resztę spłacasz w
      ratach. Przy czym w systemie TBS mieszkanie nigdy! nie zostaje Twoją
      własnością. Spłacasz całą wartość, ale statut masz najemcy. To dzieła podobnie
      jak mieszkania komunalne.
      A z TBS Milenium jest przecież tak, że sprzedają nam te mieszkania na własność
      z prawem własności go gruntu! . Prawda! Mam nadzieję, że to sie nie zmieniło od
      czasu kiedy podpisywałam z nimi umowę! Podobno TBS mają tylko w nazwie, i tylko
      ta nazwa łączy ich z systemem TBS. Mieszkania natomiast sprzedają na zasadacg
      rynkowych. A Ty przepraszam, jaką podpisałeś/łas umowę, na własnościowe czy TBS?
      • beryllus Re: TBS buduje drogo 22.02.06, 08:43
        owszem po podpisaniu aktu notarialnego mieszkania bedą wlasnosciowe , ale
        system budowy jest w trybie TBS tzn. ze z naszych pieniedzy powstaje budowa nie
        ze srodkow dewelopera czy z kredytu. TBS zostal powolany przez Zwiazek Zawodowy
        Policjantow w celu taniego budownictwa , grunt jest darowany a wiec gdzie to
        tanie budowanie. Ale moze tylko mi sie tak wydaje.
        • agagru1 Re: TBS buduje drogo 22.02.06, 08:55
          No tanio nie jest. A dodatkowo, po odebraniu mieszkania są jeszcze pomiary
          całego mieszkania i z tego co czytam na forum prawie wszyscy z I i II etapu
          muszą dopłacać bo okazuje się, że dostali większe mieszkanie niż chcieli.
          • scorp33 Re: TBS buduje drogo 22.02.06, 17:59
            Witam,
            nie rozumiem polemiki. Proszę przejżeć sobie ofertę rynkową w Warszawie i
            okolicach i sami znajdziecie odpowiedź: drogo/tanio. Wg mnie po analizie prawie
            2 letniej (przymierzałem się przez ten okres do zakupu) zakup w I lub II etapie
            był tani. Oczywiście zawsze mozna znaleźć coś tańszego (na zasadzie udowodnić
            że się ma rację), ale spróbujcie ocenić ofertę rynkową obiektywnie z
            uwzględnieniem standardu wykonania, miejsca parkingowego, opłat
            eksploatacyjnych ect.
            Pozdrawiam, ja zadowolony
    • agac1_21 Re: TBS buduje drogo 23.02.06, 07:57
      Dokładnie..... Uważam, ze masz rację.... Przecież każdy z nas kupując
      mieszkanie wiedział jaka jest cena za m2 i jaki jest statut mieszkania. Nikt
      nie wciskał mu przysłowiowego "kota w worku". Dziwi mnie, ze po tak długim
      czasie nagle zauważono, że "TBS buduje drogo". Oczywiście, mozna było by zrobic
      analize przeliczenia pod katem ziemi, materiałów, wykonawcy.... i całego czasu
      poswięconego na załatwianie przez Dewelopera formalności. Ale czy o to
      chodzi.....?

Pytanie nastepne.... czy nie patrząc z punktu czy jestem w resorcie czy nie ta
      ziemia nie należała do nas.... więc, nawet jeżeli dla kogoś proponowana cena
      była za wysoka...... mógł nie decydować sie na zakup mieszkania na naszym
      osiedlu.

Pozdrawiam ciepło w zimowy dzień, życząc więcej optymizmu i pogody ducha .... smile
      Agnieszka
      • agagru1 Re: TBS buduje drogo 23.02.06, 08:31
        Tak,kiedy podpisywałam umowę (na III etap) również uważałam, że cena dobra (jak
        na te okolice jet po prostu normalna, bo ustalmy że przesadnie niska to też nie
        jest). Ale prawdę mówiąć, mimo zapisów w umowie, nie wzięłam pod uwagę, że po
        odebraniu mieszkania beę dopłacała do metrażu. Zdecydowałam się na określony
        metraż i nie życzę sobie żeby mi ostatecznie sprzedali większy. Z tego co
        czytam to raczej to się nie podoba mieszkańcom I i II etapu i są nie mile
        zaskoczeni że muszą dopłacać za metraż. A tego typu niespodzianki nie można
        było przewidzieć przy podpisywaniu umowy wstępnej, nie mogę również nic zrobić
        w tej chwili, czekając na mieszkanie z III etapu. Mogę mieć jedynie nadzieję,
        że dostanę mieszkanie zgodnie z planowanym metrażem. Coć niewielka to nadzieja,
        bo chyba do tej pory nie spotkałam na forum wypowiedzi z której wynikałoby że
        ktoś nie musi dopłacać lub ma nadpłatę. Ja również życzę dużo optymizmu i
        pogody ducha bo na razie chyba nie jest tak różowo mieszkać na Horowej, jest
        trochę problemów np. z wentylacją, z miejscami parkingowymi, z aktami własności
        z piecami, z ochroną i inne. Niestety że przy podejmowaniu decyzji o kupnie
        mieszkania nie podziewałam się takich niespodzianek.
    • maggy_29 Re: TBS buduje drogo 23.02.06, 09:55
      Cześć,
      czytam na bieżąco forum Horowa ale do tej pory nie pisałam.
      My także robiliśmy analizę wszystkich developerów.Porównywaliśmy ceny i
      wybraliśmy Horową.
      Jesteśmy bardzo zadowoleni i z mieszkania , wykończenia i całego osiedla.
      Oczywiście ,że mamy jakieś uwagi, coś mogłoby być zrobione lepiej, inaczej.
      Okolica jest urocza.Las za oknem.Zające skikające przed nami po białym śniegu..
      Nowe ptaki , których nie widziałam jeszcze....
      Cisza.Spokój.
      Jak wracam po całym dniu pracy ze zwariowanej , szybkiej Warszawy to tu na
      Horowej czuję się jakbym PRZYJECHAŁA NA WAKACJE!!!!
      ODPOCZYWAM!!
      Nie ma pośpiechu, gonitwy.. tak jakbyśmy gdzieś wszystko zostawiali za sobą.
      Cóż.... czasem zdarza się ,że jakiś zaradny sąsiad stanie na moim
      miejscu....ale nie jest to nagminne i daję sobie z tym jakoś radęsmilesmilesmile
      Aha.... jeszcze jedno.Jesteśmy z drugiego etapu i po pomiarach geodety NIC
      NIEDOPŁACAMY!!! Są też więc i tacy.
      Pozdrawiam wszystkich Horowian i zyczę miłego mieszkania
      Maggy
    • mak_22 Re: TBS buduje drogo 23.02.06, 22:14
      Powiem tak :
      Zakladanie takiego wątku jest troszku smieszne - jestesmy dorosli i kazdy sie
      zdecydowal sam czy chce kupic czy nie.Nikt nikogo do niczego nie zmusza.Ja
      osobiscie uwazam ze nie jest to wygorowana cena jak na mieszkania pod klucz bez
      wzgledu jakie to jest wykonanie (poza tym wiekszosc materialow wykonczeniowych
      mozna bylo obejrzec i zdecydowac czy sie chce czy nie)Są rzeczy ktore mi sie
      nie podobaja ale badzmy szczerzy trudno jest dogodzic wszystkim to raz po
      drugie mam nadzieje ze jak 3etap bedzie gotowy my jako mieszkancy bedziemy
      mieli troszke wiecej do powiedzenia i troszke sie polepszy narazie nie jest
      tragicznie choc zawsze mogloby byc lepiej smile)))))Pozdrawiam zadowolonych i tych
      mniejsmile))
      • cucciolo Re: TBS buduje drogo 24.02.06, 12:41
        przylaczam sie do frakcji zadowolonych wink

a co do tych wszytkich problemow, to zapewniam wszystkich narzekajacych, ze inne
        osiedla tez sie z takimi borykaja i nigdzie nie znajdziecie takiego osiedla,
        gdzie nie znajdzie sie ktos niekulturalny, ktory zablokuje wasze miejsce, gdzie
        nie bedzie roznicy zdan pomiedzy mieszkancami a administracja - to po prostu
        normalne...

co do doplat - ja jestem z pierwszego etapu i wszytko wskazuje na to, ze nie
        musze nic doplacac, co sie zas tyczy postu "agagru1" to, choc zdaje sobie
        sprawe, ze w przeliczeniu na pieniadze, nie sa to male kwoty i nikomu nie
        usmiecha sie uszczuplac swojego budzetu dodatkowo, to jednak wez prosze pod
        uwage, ze te ronice nie ida w metry tylko w cm - a jak mozna poczytac w innym
        watku cytaty zasiegniete z roznych budowlanych poradnikow, roznice w ostatecznym
        metrazu to dosyc normalne. Moze nie do konca normalny jest sposob w jaki
        deweloper zalatwia te sprawe (brak dokumentacji itd.) ale to juz inna sprawa.

Na koniec przypomne jeszcze wszytkim wzburzonym, ze w par. 4 naszej umowy (chyba
        ze ktos ma inna, ale nie sadze) jest napisane, ze cena na umowie, jest cena
        wstepna, natomiast ostateczna cena lokalu zostanie ustalona w rozliczeniu koncowym.

pozdr.o.

• beryllus krótkie wyjasnienie 24.02.06, 20:33
          Widzę ze szanowni respondenci nie do konca mnie zrozumieli, okolica i
          lokalizacja bardzo urokliwe to głowny powod decyzji o zakupie , cena normalna -
          rynkowa ,jak na tę okolice ,projekt bardzo ładny niska zabudowa itd. ale chodzi
          mi o cos innego.
          Inwestycja jest realizowana w systemie TBS czyli z załozenia non profit , skoro
          komercyjni deweloperzy moga zaoferowac mieszkania w okolicy za tę sama cene
          (trzeci etap 3.200 zl ) to znaczy ze chyba możemy oczekiwac lepszych materiałów
          i wykonania niż to bylo w I i II etapie skoro tyle uwag na forum.
          Przeciez TBS został powolany do tanszego wybudowania mieszkan , nie musial
          kupowac gruntu a wiec rożnica powinna skutkowac niższa cena albo wyzszą
          jakoscią. Chyba ze TBS musi wypracowac jakis zysk albo buduje za drogo jak w
          tytule.
          Pozdrawiam malkontentów i zadowolonych.
          • neuron8 Re: krótkie wyjasnienie 25.02.06, 15:24
            A czy kolega kupił tu mieszkanie? Czy się zastanawia/zastanawiał nad kupnem?

Kto koledze powiedział ze inwestycja jest realizowana w systemie TBS?

To ze inwestor nazywa sie TBS Millenium to nie znaczy ze osiedle jest w tym
            systemie budowane - zresztą juz wcześniej ktoś to wyjaśniał...
              • cucciolo Re: krótkie wyjasnienie 27.02.06, 20:08
                hmmmm, to chyba jestes jedyny na tym osiedlu (ale moze sie myle), ktory kupil
                mieszkanie na Horowej w systemie TBS poniewaz wiekszosc z nas bedzie posiadala
                akt wlasnosci i jesli splaca jakiekolwiek systematyczne transze to sa to raczej
                raty kredytu... Dla tej reszty zatem rozwazanie nad problemem, czy TBS jako TBS
                powinien budowac non profit w ogole chyba nie istenieje, bo zdajemy sobie
                sprawe, ze nic nie ma za darmo.
                • beryllus Re: krótkie wyjasnienie 01.03.06, 17:11
                  Niestety szanowny Kolego sie mylisz albo nie rozumiesz o czym piszę.
                  W III etapie wplaty sa podzielone na transze (7) które sa wplacane do września
                  2006. Moze w poprzednich etapach bylo inaczej. Po zakonczeniu budowy i
                  odbiorach bedzie podpisywanie aktów notarialnych , wpisy do hipoteki itd.
                  Mieszkania maja byc jak najbardziej wlasnosciowe.
                  Chodzi mi o system budowy a nie o forme wlasnosci , to juz bylo na forum
                  poruszane wielokrotnie.Skoro ma sie budowac taniej ( po to został powolany TBS)
                  to nie dla wszystkich jest obojetne jaki bedzie standard osiedla skoro moze byc
                  lepiej. Ppozdro.
                  • lukaszwawa76 Re: krótkie wyjasnienie 02.03.06, 09:39
                    Szanowny kolego, w Twoim rozumowaniu jest jeden zasadniczy blad - a mianowicie
                    Millenium nie jest Towarzystwem Budowniactwa Spolecznego i nie dziala na
                    zasadach jakie okresla ustawa o TBS. Zwroc uwage, ze chociazby w przypadku TBS
                    kredyt jest zaciagany przez TBS czyli de facto gmine, a w Millenium to MY
                    zaciagamy kredyty i mieszkania staja sie nasza wlasnoscia, a nie wlasnoscia TBS
                    i gminy.Millenium nie ma obowiazku budowania tanio. Ale ja z ceny jestem
                    zadowolny gdyz nie znajde w Warszawie mieszkania w tej cenie z bialym montazem
                    i pod klucz. jak chcesz miec wiekszy standart to rezygnujesz z matreialow
                    proponowanych prze Millenium i wykanczasz mieszkanie swoimi.

pozdrawiam
                    Lukasz
                    • beryllus wyjasnienie 02.03.06, 10:44
                      Nie wiem o co Ci chodzi , czy ja gdzies napisalem ze mieszkania nie beda
                      nasza wlasnoscia.
                      Budowa jest realizowana w systemie TBS chyba ze masz inne informacje , TBS
                      Millenium jest powolane przez NSZZ i wlasnie ma budowac tanio , nie rozumiem
                      dlaczego ma to komus przeszkadzac chyba ze ktos jest zainteresowany aby bylo
                      inaczej.Ja place za m 3200 zł a nie 2500 i nie jest to Warszawa. Ale nie
                      twierdze tez ze jest to drogo , chodzi mi tylko o koszt budowy , nie chcialbys
                      ładnych ławek na osiedlu , pięknego trawnika czy bezpiecznych placów zabaw dla
                      dzieci. A jak bedzie cos jeszcze lepiej w mieszkaniu to chyba tez za bardzo sie
                      nie zmartwisz.
                      pozdrawiam i prosze uwazniej czytac posty.
                      • lukaszwawa76 Re: wyjasnienie 02.03.06, 11:04
                        w taklim razie prosze o wyjasnienie na czym polega system TBS i dlaczego
                        Millenium ma w nim budowac? To, ze zostal powolany przez NSZZ nie robi z niego
                        automatycznie Towarzystwa Budownictwa Spolecznego. Nadazyla sie okazja aby
                        troche taniej niz na rynku wybudowac mieszkania dla policjantow to powolano
                        Millenium. Ciekawe gdzie w Warszawei znajdziesz miekszanie pod klucz za 3200.

pozdrawiam
                        Lukasz
                        • beryllus nieporozumienie 02.03.06, 19:05
                          nie rozumiem co chcesz mi udowadniać i czego bronić , moze jestes
                          zainteresowany aby TBS budował drogo w takim razie to rozumiem , ale jeśli
                          jesteś lokatorem który kupił mieszkanie za własne pieniadze to co Ci szkodzi
                          aby było lepiej za te same pieniądze.
                          Pozdro
                          • lukaszwawa76 Re: nieporozumienie 03.03.06, 11:30
                            Nie starm Ci sie nic udowodni, nie rozumime tylko o co Ci chodzi z ta cena?
                            2700 za metr a nawet 3200 z metr pod klucz to jest TANIO jak na nasze
                            wojewodztwo. Nie widzialem tanszych ofert. Do Marek przerpowadzilem sie wlasnie
                            ze wgledu na cene, a wczesniej mieskzalem w normalnym TBS na Jelonkach i tam
                            tez cena za metr byla 2700 tyle, ze mieszkanie nie bylo wlasnosciowe. Pokaz mi
                            tansze oferty mieszkan wlasnosciowych to przyznam Ci racje. Na razie odnosze
                            wrazenie, ze szukasz dziury w calym i sie czepiasz dla zasadywink.

pozdrawiam
                            Lukasz
                      • bas56 Re: wyjasnienie 02.03.06, 19:57
                        To, że ceny za metr mieszkania w poszczególnych etapach są różne nie jest
                        czymś wyjątkowym. Na innych osiedlach jest dokładnie tak samo. Ceny mieszkań
                        idą cały czas w górę. Wg przewidywań osób zajmujących się nieruchomościami, w
                        najbliższym czasie /rok,dwa/ skoczą jeszcze o 20%.
                        Tu jest i tak dobrze, bo w danym etapie ceny są stałe od początku do końca
                        sprzedaży, a wiem z doświadczenia, że na innych budowach w ramach jednego
                        etapu ceny potrafiły się zmieniać co jakiś czas.
                        Natomiast to, żeby w ramach danej ceny było więcej udogodnień, ulepszeń w
                        mieszkaniu i na osiedlu jak najbardziej popieram. Pozdrawiam sąsiadów.
                        • accrual Re: wyjasnienie 06.03.06, 10:28
                          Beryllus nie może zrozumieć, że to ni TBS... Idea początkowa była inna, ale...
                          się zmieniła... Oczywiście można było ustalić niższe ceny, wynegocjować lepsze
                          umowy z usługodawcami. Wszystko można... Nic jednak nie ma za darmo i uważam,
                          że należy się cieszyć, że jest taniej (może trochę, ale zawsze) niż na rynku.
                          Dyskusja jest bezcelowa. Lepiej zająć się sprawami bieżacymi.

PS: Może TBS powinien zmienić nazwę w KRS np. na "Millenium Ceny Rynkowe
                          Mieszkań Sp. z o.o.", ale .... who cares???????????
                          Pozdrawiam.
                          • mazijaro Re: wyjasnienie 06.03.06, 11:34
                            Przygladam sie dyskusji i sie dziwię. TBS to jest z nazwy. Każdy kupuje
                            mieszkanie na własność, łacznie z udziałem w gruncie. Może to póżniej sprzedać,
                            wynająć , jego wola. Co do ceny to też twierdzę, że w tym standardzie to jest
                            tanio. Do tego co inni deweloperzy reklamują należy doliczyć wykończenie,
                            miejsce parkingowe i często balkon. Ktoś narzeka, że drogo, a czy ktoś był
                            zmuszany do kupienia tutaj mieszkania?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka