Dodaj do ulubionych

Centrum Medyczne porany korek.

24.04.12, 19:49
Witam, co sądzicie o pomyśle otworzenia Centrum Medycznego na rogu Puławskiej i Łabędziej? Ja jestem bardzo zawiedziona. Codzienny poranny korek, jest bardzo nie ok. Ktoś zbija sobie kasę kosztem mieszkańców. Tak dla przypomnienia jak to było kiedyś:
forum.gazeta.pl/forum/w,35236,128986821,128986821,Korek_do_wyjazdu_na_Pulawska.html
Dlaczego taki duży budynek ma taki mały parking? Przecież w starej lokalizacji był 3 razy większy... Dlaczego samochody nie mogą wjeżdżać i wyjeżdżać z Puławskiej?
Obserwuj wątek
  • kania_marcin Re: Centrum Medyczne porany korek. 25.04.12, 07:53
   Dzień Dobry,

   Jest szansa, że problem zostanie wkrótce rozwiązany. Od 16.04.2012 r. sprawę prowadzi GDDKiA oraz Gmina Piaseczno. Szczegóły wkrótce. Wstępnie planowane jest ustawienie znaku C-6 - nakaz jazdy prosto lub w prawo, więc organizacja ruchu nie będzie dopuszczała w tym miejscu skrętu z ul. Łabędziej do CM Puławska.

   Pozdrawiam
   • htrzewik Re: Centrum Medyczne porany korek. 25.04.12, 20:12
    kania_marcin napisał:

    > Dzień Dobry,
    >
    > Jest szansa, że problem zostanie wkrótce rozwiązany. Od 16.04.2012 r. sprawę pr
    > owadzi GDDKiA oraz Gmina Piaseczno. Szczegóły wkrótce. Wstępnie planowane jest
    > ustawienie znaku C-6 - nakaz jazdy prosto lub w prawo, więc organizacja ruchu n
    > ie będzie dopuszczała w tym miejscu skrętu z ul. Łabędziej do CM Puławska.
    >
    > Pozdrawiam
    >

    Ale chyba bardziej by chodziło o to, żeby do CMP dało się dojechać łatwiej a nie trudniej. GDDKiA lubi nam fundować zakazy - temat zakazu zawracania przy LukOil chyba już umarł. Wjazd z Puławskiej byłby dobrym rozwiązaniem, ale nie rozwiąże problemu, gdy z NI trzeba dojechać na poranną wizytę. O lokalizacji CMP można dyskutować. Bo jest nadal blisko, ale wjazd jest utrudniony (podobny problem dotyczy Medicover przy Puławskiej, gdzie Puławska/Poleczki jest zakorkowana zawsze z każdej strony i można się spóźnić na wizytę gapiąc się w korku na wizytę. Ale pewnie CMP musiało się wynieść ze starej lokalizacji. IMOLA już zniknęła z powierzchni ziemi i stare CMP pewnie też to za moment czeka.
    • kania_marcin Re: Centrum Medyczne porany korek. 25.04.12, 21:10
     Dzień Dobry,

     Takie sprawy regulują stosowne przepisy. Sprawa jest bardzo rozwojowa. Szczegóły wkrótce.

     Pozdrawiam
     • owrank Re: Centrum Medyczne porany korek. 13.05.12, 00:26
      sprawa i reakcja jest przede wszystkim totalnie spóźniona. pozdrawiam
   • krysiu82 Re: Centrum Medyczne porany korek. 26.04.12, 11:15
    Czyli po ustawieniu znaku C-6 jak tam wjechać jadąc z Puławskiej? Nawrotką na ulicy Osiedlowej czy Wiśniowej?
    Poza tym nieźle ktoś sobie wykombinował ten wjazd pod blok z Łabędziej już w planach budowy, a następny mądry to zaakceptował.
    • kania_marcin Re: Centrum Medyczne porany korek. 26.04.12, 12:38
     Dzień Dobry,

     Wszystko na to wskazuje, że oba wjazdy na teren CM Puławska (z ul. Łabędziej i ul. Puławskiej) są niezgodne z przepisami. Szczegóły wkrótce.
     • kania_marcin CM PUŁAWSKA - Gmina Piaseczno/PINB 07.05.12, 00:31
      Dzień Dobry,

      D/w

      www.marcinkania.pl/images/www/cm.pdf
      Czekam jeszcze na info z GDDKiA.

      Pozdrawiam
      • htrzewik Re: CM PUŁAWSKA - Gmina Piaseczno/PINB 07.05.12, 00:40
       Jak rozumieć to pismo?! Piaseczno samo na siebie donosi (i w dodatku samemu sobie), że nie zaopiniowało obsługi komunikacyjnej wydając pozwolenie na budowę???
       • kania_marcin Re: CM PUŁAWSKA - GDDKiA 08.05.12, 12:14
        Dzień Dobry,

        Przygotowany jest projekt przewidujący ustawienie znaku C-6 (nakaz jazdy prosto lub w prawo) od strony ul. Puławskiej. Po zaopiniowaniu przez Policję, Starostwo i Urząd miasta będzie wprowadzane. Arkusz w załączeniu.

        www.marcinkania.pl/images/www/c6.pdf
        Pozdrawiam
        • kania_marcin Re: CM PUŁAWSKA - GDDKiA 2 10.05.12, 15:36
         Dzień Dobry,

         www.marcinkania.pl/images/www/cm1.pdf

         Pozdrawiam
         • htrzewik Re: CM PUŁAWSKA - GDDKiA 2 10.05.12, 15:41
          No i komu zrobicie dobrze tym postępowaniem? Albo będziemy chodzili na piechotę do CMP, bo nie będzie tam żadnego dojazdu, a auta zaparkowane gdzieś obok będą tworzyły jeszcze większy bałagan. Albo też właściciel działki dostanie karę, którą przeniesie na CMP, a CMP na swoich klientów, czyli na nas. Lepiej twórczo rozwiążcie ten konflikt i zbudujcie dojazd do CMP wprost z Puławskiej.
          • krysiu82 Re: CM PUŁAWSKA - GDDKiA 2 10.05.12, 15:50
           Nie mogą pojąć, że dopiero po interwencjach radnego, gdy już CMP dawno działa w tym budynku, rozwiązuje się problem organizacji ruchu. Jeden urząd do drugiego przesyła sobie pisma i teraz będą wyjaśniać, opiniować, sprawdzać, kary wlepiać.
           • owrank Re: CM PUŁAWSKA - GDDKiA 2 13.05.12, 00:31
            na razie problem został zasygnalizowany a nie rozwiązany
            gdyby Radny wiedział i się interesował co się dzieje w okolicy (i to chyba nawet kilkaset metrów od miejsca gdzie zdaje się mieszka) to by działał na etapie wydawania pozwolenia na budowę albo przynajmniej w momencie kiedy na budowie były pierwsze wykopy

            Teraz inwestor wylegitymuje się ważnym pozwoleniem na budowę (bo inaczej takiego budynku by nie postawił) i efektem prób ograniczania dojazdu do budynku może być np. wystąpienie inwestora o odszkodowanie za stracone przychody z działalności gospodarczej i za np. trzy lata możemy się dowiedzieć, że np. inwestor otrzyma takowe odszkodowanie wypłacone przez np. gminę, która pozwoliła na budowę....
            • htrzewik Re: CM PUŁAWSKA - GDDKiA 2 13.05.12, 04:09
             A może w ogóle to potrzebna jest droga serwisowa wzdłuż wiaduktów Auchan. Tak jak analogicznie ma Toyota i sąsiadujące punkty. Wtedy wyjazd z CMP byłby możliwy na Puławską tam, gdzie zjeżdza sie z wiaduktu Auchan w stronę Piaseczna. Przecież tam również na dziko pod względem komunikacyjnym powstaje blok mieszkalny, gdzie ruch wjeżdzających na teren osiedla będzie kolidował z ruchem wyjeżdżających z Auchan. Inna sprawa, że w Piasecznie urbanistów nie ma wcale, albo realizują oni swoje prywatne cele. Kto pozwala na stawianie bloków pomiędzy domami jednorodzinnymi. Albo kto wydał zgodę na budynek Fresh Marketu, który zasłania balkony stojącego 2 metry obok bloku mieszkalnego. Nie pomnę już o zmarnowanej szansie na normalne skrzyżowanie z Nową Iwiczną.
             • owrank Re: CM PUŁAWSKA - GDDKiA 2 13.05.12, 23:58
              > A może w ogóle to potrzebna jest droga serwisowa wzdłuż wiaduktów Auchan.
              pomysł dobry, nawet bardzo chociaż zakładam, że to obok drogi to ziemia prywatna więc już widzę oczekiwaną wycenę gdyby miało dojść do wykupu. Kwoty byłyby z pewnością wyższe niż koszt budowy tych wiaduktów :)

              >> gdzie ruch wjeżdzających na teren osiedla będzie kolidował z ruchem wyjeżdżają
              a to nie czasami ten bloczek co ma wjazd od Wiśniowej ? i wjazdu od Puławskiej nie potrzebuje ?

              > Albo kto wydał zgodę na budynek Fresh Marketu, który zasłania b
              > alkony stojącego 2 metry obok bloku mieszkalnego.
              sprawa odległości jest prosta: 3 metry od granicy jeżeli nie masz okien a 4 metry gdy masz okna czy drzwi. I należy GLOŚNO dziękować, że nie ma potrzeby uzyskiwania żadnych zgód sąsiadów na budowę bo wtedy w Polsce nic by się nie wybudowało... vide historia Żagla w centrum Warszawy zatrzymanego właśnie przez sąsiadów (przy wysokościowcach jest inaczej niż przy niskich budynkach)

              • krysiu82 Re: CM PUŁAWSKA - GDDKiA 2 11.06.12, 14:12
               > sprawa odległości jest prosta: 3 metry od granicy jeżeli nie masz okien

               jaka jest definicja granicy? 3m. od granicy działki czy od granicy bloku?
               • owrank Re: CM PUŁAWSKA - GDDKiA 2 11.06.12, 17:26
                jeżeli ściana nie ma okien/ drzwi to może stać 3 metry od granicy działki
                jeżeli ściana ma okna lub drzwi to wtedy 4 metry od granicy działki
        • cyperus Re: CM PUŁAWSKA - GDDKiA 10.05.12, 21:50
         zakaz skrętu niewiele da, ponieważ ludzie jadąc od strony skrzyżowania będą kombinować: albo i tak skręcą, albo pojadą w prawo - do biurowca - i potem będą przejeżdżać prosto do CMP. I będą spowalniać w ten sposób ruch, bo ludzie są uprzejmi i będą ich przepuszczać.
         • htrzewik Re: CM PUŁAWSKA - GDDKiA 13.05.12, 03:30
          Zmieniłem zdanie co do znaku. Trzeba przyjąć jedną z dwóch zasad. Albo zawsze zostawiamy przestrzeń dla potencjalnych skręcających do CMP albo stawiamy znak. W drugim przypadku lepiej, żeby kierowcy chcący się dostać do CMP kombinowali, a nie blokowali ruch. Byłem dziś świadkiem następującej sytuacji. Stałem przed światłami na Łabędziej w stronę Geodetów. Ruch był otwarty w relacji Warszawa-Piaseczno. Od strony Wawy nadjechało auto i chciało wjechać na teren CMP, ale przejazd był zablokowany przez auta stojące przed światłami. Za chwilę z Wawy do Mysiadła skręciło jeszcze kilka aut i ustawiło się za autem skręcającym do CMP. Cykl dla Wawa-Piaseczno jest raczej długi, widziałem, że kierowcy się niecierpliwią. Potem został otwarty ruch z Geodetów w Łabędzią (Łabędzia do Geodetów w tym czasie stoi nadal na czerwonym i blokuje dojazd do CMP). Auta nadjeżdzające z Geodetów w Łabędzia nie mają miejsca i zostają na skrzyżowaniu, gdy kończy się cykl świateł. Dopiero teraz rusza Łabędzia i zanim odblokuje dojazd do CMP znowu mijają sekundy. W efekcie auto jadące z Wawy do CMP blokuje wjazd do Mysiadła na niemal pełną sekwencję świateł (we wszystkich relacjach). Gdy rusza ponownie relacja z Wawy do Piaseczna auta, które nie zmieściły się w Łabędzią tkwią na skrzyżowaniu. To nie jest bezpieczne. Nie jest też fair blokować tyle aut tyle czasu i nie zrezygnować ze skrętu do CMP.
         • htrzewik Re: CM PUŁAWSKA - GDDKiA 13.05.12, 03:36
          cyperus napisał:

          > zakaz skrętu niewiele da, ponieważ ludzie jadąc od strony skrzyżowania będą kom
          > binować: albo i tak skręcą, albo pojadą w prawo - do biurowca - i potem będą pr
          > zejeżdżać prosto do CMP. I będą spowalniać w ten sposób ruch, bo ludzie są uprz
          > ejmi i będą ich przepuszczać.

          Uprzejmości nie zaliczałbym do wad. W ujęciu globalnym uprzejmość raczej podnosi płynność ruchu, nawet jeżeli ktoś na moment musi zwolnić, by przepuścić. Uprzejmość podnośi bezpieczeństwo. KULTURA = BEZPIECZEŃSTWO, bo kultura to myślenie o innych, a myślenie o innych to umiejętność postawienia się w sytuacji kogoś innego, a więc umiejętność przewidywania sytuacji, a to już prowadzi do podnoszenia bezpieczeństwa.
          • cyperus Re: CM PUŁAWSKA - GDDKiA 13.05.12, 08:50
           W pełni się zgadzam co do uprzejmości. W czasach wszechogarniającego "chamstwa i grubiaństwa" ja także jestem za pomaganiem sobie i myśleniem o innych. Tyle tylko, że to nie załatwi problemu korka przed Puławską.
           Pozdrawiam bardzo życzliwie!
          • owrank Re: CM PUŁAWSKA - GDDKiA 14.05.12, 00:03
           piękne słowa...
           sam jestem ciekaw co się będzie działo w korku na Łabędziej do Puławskiej gdy zacznie skręcać do CMP wielu pacjentów a pech chce, że centra medyczne mają największe obłożenie w godzinach 7-9 czy z grubsza wtedy kiedy jest największy korek na Łabędziej...
           • htrzewik Re: CM PUŁAWSKA - GDDKiA 26.05.12, 13:28
            Malują na podjeździe CMP białą farbą słowo kończące się na AZD. Ciekawe, czy będzie WJAZD czy WYJAZD.
            • kania_marcin CM PUŁAWSKA - Gmina Piaseczno > GDDKiA 29.05.12, 08:51
             Dzień Dobry,

             Niniejszym pragnę poinformować, że GDDKiA otrzymała pozytywną opinię Gminy Piaseczno (znak C-6). Obecnie GDDKiA czeka na opinię Starostwa i Policji. Dodatkowo, Komisja Polityki Przestrzennej, Rolnej i Urbanistyki upoważniała Panią Wójt do podjęcia dodatkowych działań mających na celu rozwiązanie problemu.

             www.marcinkania.pl/images/www/cm2.pdf

             Pozdrawiam
  • aga_i_oli Re: Centrum Medyczne porany korek. 30.05.12, 23:43
   I co z tym korkiem.... sprawa ucichła......Musimy wychodzić z domu 10 min wcześniej.
   • kania_marcin Jest zgoda SP w Piasecznie 18.07.12, 13:12
    Dzień Dobry,

    Niniejszym pragnę poinformować, że GDDKiA otrzymała pozytywną opinię Starostwa Powiatowego w Piasecznie (znak C-6) co niniejszym otwiera drogę do wprowadzenia nowej organizacji ruchu w życie.

    Ze wstępnych ustaleń wynika, że "docelowo, za kilkanaście tygodni" wjazd do CM Puławska będzie z ul. Puławskiej (przed ślimakiem do Auchan), a wyjazd z CM ul. Łabędzią.

    Pozdrawiam
    • krysiu82 Re: Jest zgoda SP w Piasecznie 30.07.12, 09:08
     To teraz pacjenci jadący do CMP od strony Piaseczna, będą zawracać przy Toyocie na zielonej strzałce łamiąc tym samym przepisy.
     • htrzewik Re: Jest zgoda SP w Piasecznie 30.07.12, 12:14
      > To teraz pacjenci jadący do CMP od strony Piaseczna, będą zawracać przy Toyocie
      > na zielonej strzałce łamiąc tym samym przepisy.

      Zielona strzałka bez nawrotu i zakaz zawracania przy Lukoil, to dwa najbardziej nieżyciowe rozwiązania, jakby ktoś projektując przebudowę Puławskiej w ogóle nie wytężył umysłu, jak z NI wyjechać w stronę Warszawy lub wjechać do NI od strony Piaseczna. Ale ilekroć temat wraca do dyskusji tylekroć umiera bez echa. Wszystkie petycje internetowe, pisma, obietnice.. na nic to.
      • kania_marcin do końca sierpnia 2012 r. 30.07.12, 14:01
       Dzień Dobry,

       Nowy układ komunikacyjny drogi krajowej nr 79 z drogą gminną - ul. Łabędzia Piaseczno/Mysiadło wejdzie w życie maksymalnie do końca sierpnia 2012 r.
       • kania_marcin Zmiana organizacji ruchu 20.09.2012 r. 20.09.12, 14:25
        Dzień Dobry,

        Nowy układ komunikacyjny drogi krajowej nr 79 z drogą gminną - ul. Łabędzia Piaseczno/Mysiadło

        W nawiązaniu do mojego wniosku uprzejmie informuję, że została zmieniona organizacja ruchu mająca na celu upłynnienie ruchu na ul. Łabędziej. Wjazd do CM Puławska odbywa się z ul. Puławskiej (przed ślimakiem do Auchan), a wyjazd z CM Puławska ul. Łabędzią. Proszę o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zwrócenie uwagi na nowe oznakowanie.

        Pozdrawiam
        • kania_marcin KPP w Piasecznie/CM Puławska 28.09.12, 20:04
         Dzień Dobry,

         W dniu 25.09.2012 r. skierowałem do KPP w Piasecznie wniosek w sprawie objęcia monitoringiem/kontrolami drogowymi przedmiotowego skrzyżowania.

         Dodatkowo w tym samym dniu zwróciłem się z prośbą do CM Puławska o poinformowanie o nowym układzie komunikacyjnym klientów!

         Informuję również, że wkrótce GDDKiA uzupełni oznakowanie poziome jezdni i namaluje na wylocie z ul. Osiedlowej w ul. Łabędzią znak P-8g (strzałka kierunkowa w lewo lub w prawo).

         Pozdrawiam

         --

         Marcin Kania
         Radny Gminy Lesznowola
         • kania_marcin Kontrole drogowe 01.10.12, 11:46
          Dzień Dobry,

          st. asp. Maciej Piotrowski poinformował mnie, że pismo zostało przekazane do Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Piasecznie celem realizacji.

          Pozdrawiam
          • kania_marcin Oznakowanie, przejście dla pieszych, chodnik asf. 09.10.12, 15:40
           Dzień Dobry,

           GDDKiA uzupełniła oznakowanie poziome jezdni i wymalowało na wylocie z ul. Osiedlowej w ul. Łabędzią znak P-8g (strzałka kierunkowa w lewo lub w prawo).

           Zostało także wymalowane nowe przejście dla pieszych.

           Likwidacji uległ chodnik "asfaltowy" przy dawnym hotelu robotniczym.

           Pozdrawiam
           • kania_marcin Informacja CM Puławska Piaseczno 02.11.12, 18:40
            Dzień Dobry,

            cmp.med.pl/pl/aktualnosci/1848-zmiana-organizacji-ruchu-przy-centrum-medycznym-cmp-piaseczno
            Wystąpiłem ponownie do kpppiaseczno.policja.waw.pl/ oraz wrd.policja.waw.pl/ z wnioskiem o regularne kontrole.

            Pozdrawiam
            • kania_marcin Zmiany w zakresie sygnalizacji (S-3) 05.11.12, 11:35
             Dzień Dobry,

             Mam dobre wieści: w zakresie obsługi posesji CM Puławska Piaseczno planuje się dodatkową zmianę w zakresie sygnalizacji (tj. montaż sygnalizatora kierunkowego S-3 z sygnałem kierunkowym do zawracania) - tak by była możliwość zawracania od strony Piaseczna i wjazd do CM z wykorzystaniem zjazdu z ul. Puławskiej.

             Pozdrawiam
             • htrzewik Re: Zmiany w zakresie sygnalizacji (S-3) 05.11.12, 11:38
              Było by dobrze mieć legalne zawracanie i nie musieć korzystać z gościnności Auchan do zawracania do NI. Jeszcze raz proszę o przywrócenie możliwości zawracania przy Lukoil, żeby z NI można było zakręcić w stronę Wawy.
              • kania_marcin Zmiana w zakresie sygnalizacji (jest S-3) 13.12.12, 15:47
               Dzień Dobry,

               GDDKiA zamontowała dziś sygnalizator kierunkowy S-3 z sygnałem kierunkowym do zawracania - tak by była możliwość zawracania od strony Piaseczna i wjazd do CM z wykorzystaniem zjazdu z ul. Puławskiej.

               Pozdrawiam
               • htrzewik Re: Zmiana w zakresie sygnalizacji (jest S-3) 14.12.12, 08:48
                Brawo!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka