Dodaj do ulubionych

Kryminalni

26.07.05, 09:14
Do Kawy:
czy masz może jakiś fajny kryminał z "epoki"- jeśli tak , to bym reflektował
na wypożyczenie;)
Obserwuj wątek
    • kawa_malinowa Re: Kryminalni 26.07.05, 15:31

Jeśli nie ważne, z jakiej epoki, to chyba Sarah Waters jest niezla. )ok. ja ją
      nieprzytomnie uwielbiam) "Niebanalną więź" powinnam mieć w domku. MOgę też się
      rozejrzeć za czyms jeszcze. Akunina nie posiadam ani jednego tomu ;/
      • umbradomini1 Re: Kryminalni 26.07.05, 16:34
        Z wielką chęcią, bo mnie skusiło to, co napisałaś na forum Książki:)
        • kawa_malinowa Re: Kryminalni 26.07.05, 19:10
          Jeśli nie zmartwi Cię to, ze doszłam do wniosku, ze to taki typowy kryminał
          chyba jednak nie jest.... :)
          Mam jeszcze, ale nie czytałam, więc nie wiem, co sądzić - "q. taniec śmierci".
          Opis zachęcający, ale jakoś nie mam ochoty ;P
          • umbradomini1 Re: Kryminalni 26.07.05, 19:16
            Nie lubię typowych kryminałów- słyszałem o przygodach siostry Pelagii(jakoś tak
            chyba)- rosyjski Sherlock Holmes. Tylko nie wiem czyj:)
            • kawa_malinowa Re: Kryminalni 26.07.05, 19:21

Z tego co wiem, to też Akunina. Seria o Eraście jest całkiem niezła. Ta o
              siostrze Pelagii podobno jeszcze lepsza.
              • umbradomini1 Re: Kryminalni 26.07.05, 19:24
                Więc niech nam to biblioteka zapewni, biednym studentom:)
                • kawa_malinowa Re: Kryminalni 26.07.05, 19:27

Wiesz, ja mam listę bardziej koniecznnych mi książek :)Chociaż praca o tych
                  kryminałach to niezły pomysł :)
                  Na przyklad takie dzienniki takiej V.Woolf :)
                  • umbradomini1 Re: Kryminalni 26.07.05, 19:29
                    Ale jest lato:P i kryminały są wskazane na odmóżdżanie:P a Akunin to raczej
                    pomaga, a nie szkodzi!!!
                    • kawa_malinowa Re: Kryminalni 26.07.05, 19:31

A jak Ci się pierwszy tom czyta? Kilka kolejnych mają w bibliotece :)
                      Hm... ja generalnie za kryminałami nie przepadam...
                      • umbradomini1 Re: Kryminalni 26.07.05, 19:34
                        Nie cxzytam, bo nie mam:( na razie męczę Prousta, ale tylko biografię- na
                        przemian z "Potęgą sławy" H. Fielding:)
                        • kawa_malinowa Re: Kryminalni 26.07.05, 19:37

Ja czytam "Drogę do Indii" Forstera...
                          Przeraża mnie liczba ksiażek, których nie przeczytalam i nie przeczytam. Liczba
                          tych, które spełniają te warunki i do tego mam je w domu też.
                          • umbradomini1 Re: Kryminalni 26.07.05, 19:43
                            Facet na filozofii mówił, że chyba ostatnią osobą , która przeczytała wszystkie
                            książki bł Kartezjusz (ale nie dam sobie nic uciąć, że to on):)
                            też bym tak chciał:)
                            • kawa_malinowa Re: Kryminalni 26.07.05, 19:44

gdzieś się ostatnio spotkałam z myślą, ze przeczytać wszystko to mogli jedynie
                              starożytni Grecy, jako ze potem było juz tylko trudniej ;)
                              Kolejny powód do załamania :)
                              • umbradomini1 Re: Kryminalni 26.07.05, 19:46
                                taka np. biblioteka aleksandryjska na własność- miodzio!!!!!!!!!
                                • kawa_malinowa Re: Kryminalni 26.07.05, 19:47

Nie przesadzajmy :)
                                  • umbradomini1 Re: Kryminalni 26.07.05, 19:48
                                    metraż za mały????;)
                                    • kawa_malinowa Re: Kryminalni 26.07.05, 19:50
                                      Też, ale doszlam do wniosku, ze najciekawsze ksiazki to jednak zostały napisane
                                      dopiero później ;)
                                      • umbradomini1 Re: Kryminalni 26.07.05, 19:52
                                        albo jeszcze zostaną napisane- niestety dla nas:( na pocieszenie dla potomnych:)
                                        • kawa_malinowa Re: Kryminalni 26.07.05, 19:54
                                          Co się będę wpędzać w depresję przez potomnych :)
                                          Iiii- ci Grecy to dopiero mieliby powody do depresji, gdyby wiedzieli :)
                                          • umbradomini1 Re: Kryminalni 26.07.05, 19:55
                                            jaka złośliwa się zrobiła:P

na marginesie: będziesz studiować z moją kuzynką:P
                                            • kawa_malinowa Re: Kryminalni 26.07.05, 19:56
                                              Fajnie :)
                                              To miala być informacja w zamian za tamte złośliwości? :)
                                              • umbradomini1 Re: Kryminalni 26.07.05, 19:57
                                                Nie, po prostu mama ma dziś imieniny i ciotka była:)
                                                Dumna jak... pawica (?)- mój kolejny neologizm:)
                                                • kawa_malinowa Re: Kryminalni 26.07.05, 20:00

Mnie to nie robi różnicy, uwierz :)
                                                  Zaraz zmykam od komputera - korzystam w kawiarence, jako ze mi się wyczerpał
                                                  limit godzin (przez takie jedno forum....) i kontakt ze mną jest niemal tylko
                                                  telefoniczny.
                                                  Jutro pewnie będę ;)
                                                  • umbradomini1 Re: Kryminalni 26.07.05, 20:01
                                                    B I E D A C T W O ! ! ! ! !
                                                    zasponsoruję Cię:)
                                                  • kawa_malinowa Re: Kryminalni 26.07.05, 20:02
                                                    NIE MA PROBLEMU !!!

Powiedz to moim rodzicom, bo im sie wydaje, ze stałe łącze jest mi do niczego
                                                    nie potrzebne ;)
                                                    A na telefonie mam wystarczającą kwotę, bo dopiero dzisiaj dostalam aparat po
                                                    tym jak mi stary ukradli :)
                                                  • umbradomini1 Re: Kryminalni 26.07.05, 20:03
                                                    Co za rodzice:)!!! <szok>
                                                    moi mają to samo:) tylko, że teraz myślą, że mi to do pracy się przydaje;)
                                                  • kawa_malinowa Re: Kryminalni 26.07.05, 20:04
                                                    To ja pójdę do pracy.... :)
                                                    Też jestem oburzona.
                                                  • umbradomini1 Re: Kryminalni 26.07.05, 20:05
                                                    < święte oburzenie w jego domu>

Idź tam, gdzie ja:) pewnie czekają z otwartymi ramionami;P
                                                  • kawa_malinowa Re: Kryminalni 26.07.05, 20:06

Cały mój fanclub. Biegnę... ;)
                                                    Ona mi powiedziała, ze się boi, co ze mną będzie za ileś tam lat...
                                                  • umbradomini1 Re: Kryminalni 26.07.05, 20:07
                                                    Bo nie docenia cię:)
                                                  • kawa_malinowa Re: Kryminalni 26.07.05, 20:09

Raczej przecenia ;), bo to było powiedziane bez cienia niepokoju.
                                                    Tak, muszę się przyznać, marzę o jej posadzie ;) Jak o napadzie szarańczy...
                                                  • umbradomini1 Re: Kryminalni 26.07.05, 20:10
                                                    Szarańcza wygląda jak konik polny- znaczy milusiu, tylko te jej ząbki- zupełnie
                                                    jak u pewnej pannicy z dzickiem:)
                                                  • kawa_malinowa Re: Kryminalni 26.07.05, 20:11

Czyli u kogo?
                                                  • umbradomini1 Re: Kryminalni 26.07.05, 20:12
                                                    Nie napiszę, tylko powiem, gdy się spotkamy u panny Hill:)
                                                  • kawa_malinowa Re: Kryminalni 26.07.05, 20:14

Ok :)
                                                    Spotkamy się u tego tam fryzjera damskiego :)
                                                  • umbradomini1 Re: Kryminalni 26.07.05, 20:15
                                                    Dobra- przyjdę z tą słodką pensjonarką z Hiszpanii o białych zębach:)
                                                  • kawa_malinowa Re: Kryminalni 26.07.05, 20:16

A ja przyjdę z panią Plath :)
                                                  • umbradomini1 Re: Kryminalni 26.07.05, 20:16
                                                    Chyba w urnie:P
                                                  • kawa_malinowa Re: Kryminalni 26.07.05, 20:18

A co? Być nie może? :)
                                                    Może znowu wstanie, bo obiecywała, ze ma dziewięć śmierci, a coś to nie
                                                    wyszło...
                                                  • umbradomini1 Re: Kryminalni 26.07.05, 20:20
                                                    Chyba na 4 się skończyło???:( szkoda, bo utalentowane zwierzę z niej było:)
                                                  • kawa_malinowa Re: Kryminalni 26.07.05, 20:21

Nie wiem jak liczyc- bo na przykład chciała się utopic, ale jej nie
                                                    wyszło...chciała się powiesic, ale nie miała za co... Ale dziewięc to i tak
                                                    chyba nie wyjdzie...
                                                  • umbradomini1 Re: Kryminalni 26.07.05, 20:23
                                                    I skończyła jako pieczeń... i to w gazówce... straszne- szczególnie dla
                                                    dzieci... bo tego krwiopijcy "męża" mi nie żal!!!
                                                  • kawa_malinowa Re: Kryminalni 26.07.05, 20:24

A mnie jest Hughesa żal - druga żona tez samobójstwo, do tego zabiła ich
                                                    dziecko... biedny facet. Ciężko tak dzisiaj dociekać o przyczynach tego
                                                    wszystkiego. Szkoda, ze Hughes juz nie zyje to raz, dwa- szkoda, ze "Listy
                                                    urodzinowe" nie są tłumaczone na polski.
                                                  • umbradomini1 Re: Kryminalni 26.07.05, 20:26
                                                    Z tego, co na zdjęciach to ładni byli, tyle że nieszczęśliwi- szkoda, a mogła
                                                    być amerykańska bajka:(
                                                  • kawa_malinowa Re: Kryminalni 26.07.05, 20:27
                                                    o tym zdjęciu z okładki książki Wagner mówisz?
                                                    Do pewnego stopnia - była. I chyba przez jakis czas byli szczęśliwi.... jego
                                                    tez mi szkoda. Żyć z piętnem "mordercy"...
                                                  • umbradomini1 Re: Kryminalni 26.07.05, 20:29
                                                    Może nie mordercy, lecz nieczułego potwora egotyka raczej:(
                                                    A zdjęcie było w Wybiórczej w Wysokich Obcasach, gdy pisali o Plath...
                                                  • kawa_malinowa Re: Kryminalni 27.07.05, 15:03

ja jednak jestem daleka od ferowania jakichkolwiek opinii. Plath przecież
                                                    miewala problemy psychiczne.
                                                    Myślałam dzisiaj o Tedzie i przypomniala mi sie scena, ze "Szlkanego klosza",
                                                    kiedy Buddy Willard pyta Esther czy to on tak działa na kobiety - po tym jak
                                                    jego dziewczyna, która byla z Esther w szpitalu, popelniła samóbojstwo... Czary
                                                    jakieś chyba.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka