19.09.05, 21:01
Proponuję debatę w której wziąłbym udział z Panem Jabłońskim o ile wyrazi
taka chęć.
Obserwuj wątek
        • unipop1 Re: Debata 19.09.05, 22:25
          To mogłoby być ciekawe spotkanie. Mieszkańcy Piechowic dzieki temu mogliby
          usłyszeć jakie poglądy na naszą "małą ojczyznę" mają obaj kandydaci.
    • mjpiechowice Re: Debata 20.09.05, 22:23
      Debata dobra rzecz, sam organizowałem spotkanie kandydatów na burmistrza w zeszłe wybory samorządowe w straży, przyszło wtedy ok. 300 osób. Czytałem wcześniej o tej inicjatywie Pana Leszczyka, więc jak zorganizuje to chętnie przyjdę na to spotkanie, choć trochę późno, a u mnie z wolnym czasem krucho, ale jestem generalnie na tak.
      • siara_siazewski Re: Debata 21.09.05, 10:17
        witam!bardzo szybko pan sie zdecydowal na ta debate..szanowny panie
        inferno.czyzby brak merytorycznego przygotowania powodowal taka zwloke?moze
        strach?mimo wszystko gratuluje pomyslu!grunt,to zrobic zamieszanie.
          • siara_siazewski Re: Debata 21.09.05, 15:44
            jak Pan slusznie zauważyl,musze tego poszukac...niestety.rzucił Pan hasło i
            dalej nic w tym kierunku Pan nie zrobił uprzejmy Panie.a to,do czego Pan
            zmierza nie polega tylko na pustych słowach,rzuconych (jak dotąd) na
            wiatr...obiecuje silnie śledzic Pańskie poczynania.

wszystkiego dobrego!
            • inferno_m Re: Debata 21.09.05, 22:50
              Wie Pan, kieruje mną zasada ograniczonego zaufania do drugiego kandydata.
              Może się zdarzyć, że ja wszystko zorganizuję, mieszkańcy przyjdą a tu drugiego
              nie będzie. Dziwne że nie ma Pan zastrzeżeń do drugiego kandydata.
              • siara_siazewski Re: Debata 22.09.05, 09:44
                Wie Pan,kazdy kandydat to poważny człowiek,więc nie sądze aby Pan Jabłoński nie
                stawił sie na umowione spotkanie,po ówcześnie wyrażonej chęci.Takie więc
                tłumaczenie,z calym szacunkiem do Pana osoby,wydaje się być infantylne
                nieco...Pan Jabłoński,jak dotąd coś zrobił w Piechowicach.Dało się go
                zauważyc.Natomiast Pan,raczej nie wystepuje z tłumu.
                aaaa,gratuluje błyskotliwego wystąpienia na wczorajszym spotkaniu:))
                pozdrawiam serdecznie
                • inferno_m Re: Debata 22.09.05, 12:49
                  A co Pan Jabłoński zrobił dla Piechowic?
                  Naklejał plakaty na drzewa? To jest wyjście z tłumu?
                  Jest Pan jego adwokatem?
                  Powiada Pan, że błyskotliwego.. a kto ma odwagę powiedzieć mieszkańcom co
                  naprawdę się dzieje w Piechowicach?
                  Był Pan tam i niezabrał głosu?
                  • unipop1 Re: Debata 22.09.05, 16:51
                    Nie chcę być złosliwy, ale mieszkam długo w Piechowicach, a osobę Pana
                    Jabłońskiego poznałem dopiero z plakatów wyborczych. Może i nie jestem
                    dokładnie zorientowany a może faktycznie Pan Jabłoński coś zdziałał dla
                    społecznosci naszego miasta, dlatego też wypowiadam się dosć ostroznie. Jednak
                    w rozmowach z szerokim gronem moich znajomych wyszła kompletna niewiedza na
                    temat tego kandydata. No więc zupełnie nie rozumiem poglądów tego forumowicza,
                    który pisze o wielkich zasługach Pana Jabłońskiego.
                  • siara_siazewski Re: Debata 22.09.05, 17:47
                    Panie inferno,prosze...czy kampanią PISu jest naskakiwanie na innych?Plakaty
                    Pana Jałońskiego wywieszone są też na słupach ogłoszeniowych i w innych
                    dostępnych miejscach.A z tego,ze zadajecie Panowie takie pytania wynika
                    tylko ,jak mocno interesujecie się tym,co dzieje się w Piechowicach.Tu moge
                    wyrazic tylko ubolewanie...A co do wczorajszego spotkania w sprawie
                    kanalizacji,to nie uwazam zeby bylo to odpowiednie miejsce i czas na takie
                    dyskusje,ktore Pan rozpoczynał.Całe szczęscie ktoś na to reagował.Oczernianie
                    innych nie jest dobrym sposobem promowania swojej osoby...Szanowny Panie
                    inferno,proszę nie doszukiwać się złosliwosci,ani atakow na Pańską osobę z
                    mojej strony,bo takowe nie mają miejsca.Stara się Pan zostać osobą publiczną,a
                    to wiąże sie z pewnymi obowiązkami i także niesie ze sobą pewne
                    konsekwencje.Musi Pan się przyzwyczaić,że ludzie będą na Pana patrzeć i
                    wymagać...

serdeczności!
                    • inferno_m Re: Debata 22.09.05, 19:29
                      Czy to było naskakiwanie? I po drugie czy to była kampania?
                      Otóż na każde pytanie odpowiem: nie.
                      Jeśli Pan był na tym spotkaniu, to wie Pan, że przez godzinę razem z pozostałymi
                      mieszkańcami słuchałem tego, co do powiedzenia ma władza. Po tym czsie uznałem,
                      że należy przedstawić niestety brutalną rzeczywistość.
                      Otóż w żaden sposób Piechowice nie będą w stanie samodzielnie pozyskać fundusze
                      na kanalizację. P.O. kierownik ZUK (który zwracał się do mnie per "gościu")na
                      pytanie mieszkanki na temat dlaczego Piechowice nie mogą otrzymać kredytu z
                      banku na ten cel, zasłonił się Ustawą o funduszach publicznych. To oczywiście
                      nic nie powie osobom, które nie mają, na co dzień kontaktu z takimi ustawami.
                      Więc taka odpowiedź nie wyjaśniała sprawy.
                      A ustawa mówi o tym, że przy przekroczeniu pewnego zadłużenia gmina nie może
                      zaciągać następnych kredytów. Powiem więcej, w Piechowicach powinien być zarząd
                      komisaryczny, którego celem byłoby wyprowadzenie finansów gminy na prostą. Tak
                      mówi ta ustawa.
                      W którym miejscu oczerniłem kogokolwiek z przedstawicieli władz?
                      W na jaki temat mówiłem nieprawdę?

• siara_siazewski Re: Debata 22.09.05, 20:57
                        widać mało uważnie czytał Pan moją wypowiedż.A jeśli chodzi o to spotkanie,to
                        obaj jesteśmy świadomi ,o co chodziło...
                        A to,kto jak się do Pana zwraca,raczej jest Pańską osobistą sprawą.Więc nie
                        wnikajmy w Pańskie stosunki z kierownikiem ZUK.Jeśli chodzi o fatalną sytuacje
                        naszej gminy,to nie zarzucalem Panu nieprawdy,ale nie powiedział Pan nic,czego
                        wszyscy nie wiemy.Liczę też na to,ze Pańskie słowa w czyny będą się łamać..
                        • inferno_m Re: Debata 22.09.05, 21:23
                          Proszę mi powiedzieć czy robię kampanię? Czy moją osobę widać na słupach i
                          bilbordach? Wie Pan, jeśli ktoś w żywe oczy mówi nieprawdę lub jej część to
                          czuję się w obowiązku: uzupełnić lub sprostować taką wypowiedź.
                          Skoro wszyscy wiedzą jak jest, to dlaczego decydują tak a nie inaczej w wyborach.
                          Bo wygląda mi na to że cały problem sprowadza się właśnie do bierności.
        • elektorat1 Re: Debata 22.09.05, 18:59
          Czy doczekamy się czasów kiedy kandydaci na stanowiska będą walczyć na
          argumenty, a nie na grę słów i pomówień.
          W przyszłym roku czekają nas wybory do samorządów i na burmistrza. Chciałbym
          aby pojawiły się osoby, które mają odwagę wyrażać własne zdanie. Nie będę
          głosował na obecnego burmistrza bo uważam, że prowadzi nieuczciwą politykę w
          mieście. Przyznaję, że za jego 10 lat urzędowania Piechowice mogą poszczycić
          się wieloma inwestycjami. Ale czy w okolicznych gminach nic nie robiono.
          Przecież właśnie dlatego mamy władze aby wypełniały swoje obowiązki.
          W podobny sposób będę oceniał kandydatów na posłów i senatorów w obecnych
          wyborach. Nie na podstawie plakatów i ulotek (albo nagranych rozmów
          telefonicznych), lecz na podstawie oceny ich dotychczasowej działalności.
          Osoby, które nagle pokazały się na scenie politycznej (z uśmiechniętą buzią)
          nic nam nie pomogą. Przeczytajmy plakaty wyborcze i zastanówmy się kogo znamy
          i co dla nas zrobił. Podobnie w Piechowicach.
          • elektorat1 Re: Debata 22.09.05, 19:36
            Kandydaci z Piechowic oczekuję odpowiedzi na pytania:
            1. W jakiej sejmowej komisji chcecie pracować?
            2. Co my w Piechowicach możemy zyskać po Waszym wejściu do Sejmu?
            3. Jaka jest Wasza wizja możliwości rozwoju Piechowic?
            4. Jak oceniacie samorząd piechowicki?
            5. Czym możecie się pochwalić w działalności na rzecz Piechowic?
            • inferno_m Re: Debata 22.09.05, 20:48

> 1. W jakiej sejmowej komisji chcecie pracować?
              W komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej

Traktuję powiat jeleniogórski jako jeden organizm. Dlatego czuję się
              jeleniogórzaninem, piechoiwczaninem karpaczaninem, itp Oczywiście nie we
              wszystkich sprawach można tak traktować powiat . Często interesy poszczególnych
              gmin są rozbieżne. Ale co do polityki makro to musi być ścisła współpraca. Oto,
              co napisałem (z błędami) ponad rok temu na ten temat, ( kiedy forum praktycznie
              nie istniało i miało raptem 3 posty i nie myślałem, że sprawy potoczą się takim
              torem, jakim się potoczyły).

piątek, 16 lipca 2004
              CIEPLICE

UZDROWISKO CIEPLICE
              Tak jak wcześniej napisałem władze miasta Jeleniej Góry nie dbają o jego
              interes, dowodem może być choćby brak polityki rozwojowej miasta czy też
              jakichkolwiek sygnałów dla potencjalnych inwestorów.
              Na Ziemi Kłodzkiej są trzy uzdrowiska: Polanica Zdrój, Duszniki Zdrój oraz
              Kudowa Zdrój, które utworzyły Zespól Uzdrowisk Kłodzkich S.A. WWW.zuk-sa.pl
              Uzdrowiska te dysponują profesjonalnym zapleczem leczniczym, hotelarskim oraz
              usługowym, w Kudowie znajduje się „Wodny Świat” -aqapark zbudowany w mieście
              liczącym ok. 7 tys. mieszkańców, w Polanicy znajduje się rozlewnia wody
              mineralnej „Staropolanka”, znajduje się również Jaskinia Solno-Jodowa, oraz
              pięknie przygotowane deptaki. A to wszystko pomimo niezbyt dobrego położenia ze
              względu na przebieg dróg, jedyną znaczącą trasą jest droga prowadząca do
              przejścia granicznego w Kudowie-Słonym z Czechami.
              Należy wspomnieć, że źródła, które znajdują się na tym terenie nie są tak dobre
              jak te z terenu Cieplic, a pomimo to region ten zaczyna wracać do dawnej
              świetności. Cieplice niestety nie mają żadnych szans w konkurowaniu z tymi
              ośrodkami, jest to bolesna prawda i mydlenie oczu pseudo inwestycjami
              mieszkańcom Jeleniej Góry nic tu nie da. Obecnie otwierana grota solna w
              Cieplicach nie jest czymś niespotykanym i szczególnym, lecz jedną z podstawowych
              atrakcji, które powinny się w uzdrowisku znaleźć. Brak jakiejkolwiek reklamy
              naszego uzdrowiska, jest rzeczą nie dopuszczalna.
              Zastanawiające jest również to, że Jelenia Góra nie stworzyła takiego zespołu
              uzdrowisk jak Z.U.K. S.A. na przykład ze Świeradowem czy naszymi kurortami
              zimowo-letnimi Karpacz i Szklarska Poręba. Niestety nie mogło mieć to miejsca ze
              względu na imperatorskie zapędy włodarzy miasta, którzy nie należą do
              Karkonoskiego Związku Gmin. Jelenia Góra nie należy do tego związku, ponieważ,
              władze miasta chcąc uwzględnić wielkość miasta względem innych miast powiatu,
              chciały w tym związku otrzymać większą ilość miejsc. Inne gminy się na to nie
              zgodziły wiec Jelenia Góra się obraziła i nie przystąpiła do niego. Jest to błąd
              nie wybaczalny, żeby największe miasto w regionie nie było w związku i nie
              podejmowało przez to współpracy z innymi gminami na terenie powiatu (może to dla
              innych miast dobrze). Powiat nie ma więc wspólnej polityki działania, polityki,
              która powinna być już w połowie lat 90-tych szczegółowo opracowana i realizowana.
              Myślę ze nawet gdyby nasze miasto należało do tego związku to i tak by nie
              podejmowano żadnych działań mających na celu uatrakcyjnić nasz powiat, rola
              naszych włodarzy sprowadza się do przetrwania do następnych wyborów, i przed
              nimi podejmowania jakiś daleko spóźnionych działań.
              Burmistrz Polanicy Zdroju Jerzy Terlecki, zabiega obecnie o stworzenie na
              terenie gminy miasteczka wysokich technologii. Chce przekazać 30 hektarów
              gruntów, i już teraz chce razem z radą uzdrowiska zmienić plan zagospodarowania
              przestrzennego pod kątem tej inwestycji (u nas problemem są jakiekolwiek
              działania mające zmienić plan zagospodarowania przestrzennego miasta dla jego
              dobra).
              Wiadomo, że inwestycja taka od razu nie powstanie, będzie rozłożona na kilka-
              kilkanaście lat, ale władze miasta już teraz o to dbają i toczą rozmowy z
              uczelniami z Dolnego Śląska, który byłyby zainteresowane współpraca, oraz
              firmami, które będą w przyszłości inwestować na tym terenie. Interesują się już
              funduszami, za które będą mogli te inwestycje współ finansować i już teraz chcą
              wystąpić do Unii Europejskiej o przyznanie pieniędzy.
              Na tym tle nie tylko Cieplice, ale i cała Jelenia góra nie wygląda już na
              giganta inwestycyjno-uzdrowiskowego regionu, powiedziałbym nawet, że wypada
              blado, pomimo ogromnych możliwości, (dużo lepszy dojazd, jak i stan dróg niż na
              Ziemi Kłodzkiej, ale pewnie i to się zmieni). Jeśli dalej będziemy błądzić jak
              we mgle i wybierać takich ludzi jak obecnie, będziemy skazani na porażkę z
              konkurentami o wiele słabszymi pod wieloma względami i nie mówiąc już o miastach
              podobnej wielkości.

www.jeleniagora.blox.pl

> 2. Co my w Piechowicach możemy zyskać po Waszym wejściu do Sejmu?
              Posła lokalnego, który większość czasu będzie spędzał w regionie a tym bardziej
              w mieście gdzie mieszka, czyli w Piechowicach.
              Powstanie biura poselskiego. Poseł jest dla mieszkańców, dla wyborców, dla
              podatników pracuje dla nich, więc musi być do ich dyspozycji.
              > 3. Jaka jest Wasza wizja możliwości rozwoju Piechowic?
              Nie chce zdradzać moich pomysłów na funkcjonowanie, Piechowic. Jeszcze nie teraz.
              Ale Piechowice mogą wygrać tylko na inwestowaniu w branżę turystyczną nie ma
              innej możliwości. Kiepskie położenie (tak jak i całej Kotliny Jeleniogórskiej)
              wyklucza sąsiedztwo międzynarodowych szlaków komunikacyjnych takich jak
              autostrady, które stają się motorem rozwoju gmin i miast ( tak jak ma to miejsce
              na obszarze od Bolesławca po Legnicę i Lubin).
              Rozmawiałem z wieloma mieszkańcami-klientami zanim jeszcze forum zaczęło
              działać. Często z pierwszymi mieszkańcami, jacy tutaj się osiedlili po wojnie.
              Wiem jak wtedy wyglądały, Piechowice i jak żyli mieszkańcy. Analogicznie do
              czasów, teraz może być podobnie.

> 4. Jak oceniacie samorząd piechowicki?
              Nie wiem, który z 1500 postów, które napisałem na tym forum przytoczyć.
              Nie wiem jak można ocenić coś, co powinno od dawna być zastąpione przez
              urzędników przysłanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

> 5. Czym możecie się pochwalić w działalności na rzecz Piechowic?
              -Założenie Forum Piechowice
              -Złożenie zawiadomienia do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze o złamaniu
              Ustawy o informacji publicznej prze osoby odpowiedzialne za publikowanie BIP-u.

Tak mogę pokrótce odpowiedzieć na zadane pytania.
                • pikollo1 Re: A co to Wojtunio taki skromny??? 23.09.05, 10:17
                  Za rok przed wyborami samorzadowymi ,ile punktów wypiszesz ty loonapark -50?
                  Tylko nie zapomnij oddzielic to co robisz w godz.pracy za pensyjke ,od tego co
                  zrobiłeś z własnej inicjatywy i za własne pieniądze.
                  A w ogóle co to znaczy zrobić cos dla Piechowic?robienie dla Piechowic jest w
                  gestii urzednikow i tych których dopuszczają oni do współpracy ,reszta ludzi nie
                  ma obowiązku pracować na ich konto,albo na pokaz,żeby udawać aktywność i opisać
                  sie w informatorze piechowickim.Stowarzyszenie zorganizowało debate u
                  burmistrza, nocne prace na budowie ustały, a kto rozgłasza,że to jego
                  zasługa?Oczywiście zbawiciel Piechowic niezastapiony pan E.Dlatego popieram
                  Wojtka,że sie nie puszy i nie wychwala jak niektórzy w jedynym sterowanym źródle
                  informacji o Piechowicach organie partyjnym obecnej władzy IP
                  • elektorat1 Re: A co to Wojtunio taki skromny??? 23.09.05, 15:19
                    Dzisiaj zaczyna się cisza przedwyborcza. Zapewne nasi kandydaci nie będą łamać
                    prawa i pozostanie im jedynie czytać posty.
                    Lista kandydatów do Sejmu jest długa. My możemy wybrać tylko jedną osobę z
                    jednej listy. Ordynacja wyborcza jest beznadziejna skoro z naszego Dolnego
                    Śląska wejdzie ich 12. Trudno. Nam pozostanie decyzja. Kandyduje wielu ludzi o
                    znanych nazwiskach. My powinniśmy być patriotami lokalnymi, ale czy będziemy?
                    Jeden z kandydatów jest rozmowny na spotkaniach i w internecie. Drugi postawił
                    na plakaty. Jeden i drugi jest młody. Jedna i druga partia mi nie odpowiada, a
                    w Sejmie obowiązuje dyscyplina partyjna. Na wybory iść trzeba, nawet aby oddać
                    nieważny głos. Do debaty nie doszło, a odpowiedzi na pytania udzielił tylko
                    jeden kandydat. Mój X na karcie do głosowania jeszcze nie ma adresata.
                    • syfon11 Re: Debata w TV. 23.09.05, 20:47
                      Właśnie słuchałem debaty w TV. Żenujące. Na kogo mam głosować skoro szefowie
                      partii walczących o władzę prezentują taką kulturę dyskusji. Oni nie potrafiąc
                      słuchać siebie, zapewne nie będą słuchać nas – zwykłych obywateli. Będę
                      głosować i w tych wyborach i w przyszłorocznych tzw. samorządowych na osoby
                      które posiadają pewną kulturę osobistą. Jeżeli posiadają takową to zapewne będą
                      mieli kulturę polityczną
            • mjpiechowice Re: Debata 23.09.05, 20:46
              Witam

Zdążę jeszcze przed ciszą wyborczą.

Tak szybciutko dla elektorat 1; We wcześniejszych postach było o Komisji Zdrowia, na 2 i 5 pytanie też można doczytać, na 4 odpowiem starym wytartym encyklopedycznym stwierdzeniem, jaki jest koń - każdy widzi.

3 Ostatnio w radiu Zet u Moniki Olejnik gościł J.M. Rokita, który ucieszył mnie deklaracją o tym, że jako premier powoła rząd z wybitnych specjalistów i nie będzie kupczenia ministerstwami między PiS i PO. I to do mnie przemawia.

Piechowice potrzebują doświadczonego menadżera, który:

- wyprowadzi finanse miasta, P muszą stać się instytucją, która wypracowywuje zyski, skoro ma pozyskiwać dodatkowe środki i się rozwijać. Pozyskiwanie inwestorów i tworzenie biznesu - tego wszystkiego nie da się dobrze robić bez doświadczenia i odpowiedniego przygotowania.

-Kierunek turystyka przez wielkie, T

- Miasto potrzebuje promocji, potrzebuje dobrego marketingowca

Dziękuję za wszystkie głosy, tak naprawdę ważna jest przyszłość. Życzę Piechowicom więcej ludzi czynu i przyjaznego nastawienia, łączy nas wspólny cel - dobro naszego miasta.

Panu Wojtkowi życzę powodzenia i osiągnięcia jak najlepszego wyniku na liście PiS

Pozdrawiam

m
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka