Dodaj do ulubionych

Czy pamietacie jeszcze?

21.03.09, 13:34
Czy pamietacie jakie piekne bajki byly w czasach naszego dziecinstwa?
Wczoraj weszlam przypadkiem do sklepu z ksiazkami i popatrzylam tez na
dzisiejsze bajki dla dzieci.KOSZMAR!Potworne bochomazy i tresc
oglupiajaca.Zastanawia mnie jak mozna cos takiego czytac dziecku.Nic
dziwnego,ze tyle idjotow jest na swiecie.
Obserwuj wątek
    • sagittarius954 Re: Czy pamietacie jeszcze? 21.03.09, 14:50
      Wydaje mi się że nas jako pokolenie nie dzisiejsze to nie powinno dotyczyć .
      Posiadam w swoich zbiorach bajki po córce wydawane na marnym papierze , za to z
      treścią całkiem całkiem smile Nie pozbyłem sie ich , czytałem również wnuczce . I
      to już chyba koniec moich możliwości dziadkowych . Dalej niech młodzi ciągną
      wózek z napisem wychowanie dziatek . A co jest w obecnych książkach ? Moge sie
      domyślać . W rozwmowie z nauczycielką klas początkujących jakiś czas temu ,
      wyszła na jaw dlaczego dzieci nie piszą a tylko wypełniają pod rysunkami zdania
      i to tylko poszczególne wyrazy . Przekonywała mnie chyba z godzinę ,że dziecko
      nie musi umieć pisać ładnie , może bazgrolić , robić błędy, ważne żeby umiało
      odnajdować to czego szuka . Stąd te karty do przewinięcia w kompie , szybkie
      akcje w filmach rysunkowych , nieskomplikowane scenariusze bez żadnego morału .
      Jakoś nie przekonała mnie . Wiele bajek pamiętam , wiele zostanie w książkach
      nieraz żałuję przyszłych czasów, kiedy dzieci nie będą miały swobodnego dostępu
      do książki , znając realia dzisiejszych dni mogę sobie wyobrazić co będzie się
      działo kiedyś . I jest mi z tym dobrze . Nadszedł czas, żeby młodzi zaczęli
      walczyć o wychowanie swoich dzieci . Popatrzę się a jakże .
      • izis52 Re: Czy pamietacie jeszcze? 22.03.09, 10:25
        Myślę; temat wart pogadania. Wszak to forum dyskusyjne, a my w
        większości mamy jakiś wpływ na kształtowanie świadomości wnuków,
        których umysły jeszcze przypominają plastelinę. Oczywiście rodzice
        wychowują (?), ale skoro mamy czas - to czemu nie poczytać,
        zainteresować. Korzyść obopólna, a dla nas większa z tej przyczyny,
        że wdzięcznie wspominani będziemy ?
    • wilczyca1953 Re: Czy pamietacie jeszcze? 22.03.09, 11:35
      Baje piszecie. Nostalgia i tyle.
      • izis52 Re: Czy pamietacie jeszcze? 22.03.09, 11:41
        Oczywiście baje, bajki, historyjki czytam i widzę autentyczne
        zainteresowanie. A nostalgia i owszem czasem dopada każdego, ale
        czytanie, opowiadanie z innych powodów.
        • izis52 Re: Czy pamietacie jeszcze? 22.03.09, 11:51
          Wilczyco, podobno masz wnuczka ? Jeśli to prawda gratuluję.
          Poszukaj fajnej leturki; na pierwszy rzut z twardymi stronami do
          ogladania, a nie do zjedzenia i wyszarpania.
          • wilczyca1953 Re: Izis 52 22.03.09, 18:51
            No właśnie. Najlepsza bajka to jak wilk zjadł babcie,albo Jaga smażyła w kotle
            ,czy piekła w piekarniku tłuściutkie dzieci Jasia i Małgosię itd. To jest
            wychowawcze.Co Ty bredzisz. Pogięło Cię .Zawsze trzeba lekturę dobierać ze
            smakiem ale i nowocześnie. Oczywiście czytać a później dopilnować, żeby same
            czytały.Uważam ,że od tego są rodzice i nie wchodzę im w kompetencje
            wychowawcze. Swoje lekcje odrobiłam .Wnucząt mam trójkę.Najstarszy wilczek
            chodzi do 4 klasy.Fiut.
            • izis52 Re: Wilczyca 1953 22.03.09, 19:59
              A ja myślałam, że urodził się pierworodny wnuk i złagodniejesz ?
              Mnie odpukać korzonki nie szwankują, a umysł w miarę sprawny. Kupuję
              moim chłopaczkom mnóstwo książeczek i tych klasycznych i nowszych i
              czytam w weekendy, co sprawia przyjemność wszystkim, a mnie
              największą, gdy odkładają swoje gry komputerowe i proszą o
              poczytanie greckich mitów, "Mikołajków", "Przygód Tomka Sawyera",
              opowieści kosmicznych. Moje dzieci mają zaufanie aprobując wybory i
              doczytując rozpoczęte lektury.
              • wilczyca1953 Re: Izis52 23.03.09, 08:53
                I tu się tym razem z Tobą zgadzam.
    • polnaro Re: Czy pamietacie jeszcze? 22.03.09, 12:55
      Groszku, chyba miałaś pecha, albo u Ciebie tam, wybór literatury dziecięcej
      tylko głównie na współczesną nastawiony.
      U nas wielka rozmaitość, można znaleźć co kto lubi, Brzechwę, Tuwima, Andersena
      i wielki wybór innych, nawet widziałam gdzieś bajki braci Grimm /nie lubię
      czytać wnukom, ale Wilczyca, pewnie zechce kupić?/.
      • polnaro Re: Czy pamietacie jeszcze? 22.03.09, 12:59
        Tzn. nie lubię specjalnie czytać braci Grimm, tylko.
    • skrzydlate Re: Czy pamietacie jeszcze? 22.03.09, 15:14
      fajne tez są
      • 1skowronek Re: Czy pamietacie jeszcze? 22.03.09, 16:25
        Kiedyś my wybieraliśmy pozycje do czytania naszym dzieciom, z nadzieją, że
        robiliśmy to dobrze. Niech teraz oni robią podobnie. Miejmy zaufanie do nich.
        • skrzydlate Re: Czy pamietacie jeszcze? 23.03.09, 00:04
          no wlasnie, to samo telewizja, jest masa głupot ale mozna to ukierunkowywac
          jesli sie chce i poswieci temu czas
          • wilczyca1953 Re: skrzydlate bez piór 23.03.09, 08:55
            Ukierunkować, poszerzyć,zawęzić, och i ach !Wczesny Gierek.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka