IP: *.s02.a013.ap.plala.or.jp 20.07.05, 21:21
Mam okolo 500 tys. do zainwestowania w Polsce. Na kilka lat. Sklonnosc do
ryzyka srednia. Co radzicie? Nie mam czasu, zeby codziennie dogladac
pieniedzy, wiec raczej gra akcjami odpada. Gielda jest mocno wysrobowana, czy
warto teraz wchodzic w jakis dynamiczny fundusz, czy moze lepiej poczekac do
spadku, np. po wyborach.
Kuzyn radzi tez kupno za czesc ziemi rolnej, bo sa doplaty no i cena ma
rosnac.
A moze jakies inne propozycje?
Obserwuj wątek
    • franzmaurer Re: 500 000 20.07.05, 22:57
      2-3 mieszkania pod wynajem - nie muszą być super-hiper, ważny wygodny dojazd do
      jakiejś popularnej uczelni i doprowadzony internet. Ruch w interesie
      gwarantowany :)
    • endrjusz Re: 500 000 20.07.05, 22:57
      Czy to wszystko musi być koniecznie w Polsce? Możesz spokojnie, nie ruszając
      się z kraju zainwestować w dowolnie wybrany fundusz na całym świecie. Od pewnego
      czasu badam ten temat i jest trochę ciekawych pomysłów. Generalnie,
      niekoniecznie giełda, raczej fundusze hedge, trochę forex, jakieś fundusze
      dachowe. Przy odpowiedniej dywersyfikacji jest duże prawdopodobieństwo na (co
      najmniej) kilkanaście procent rocznie przy zupełnie małym ryzyku. Proszę o
      kontakt: endrjusz@gazeta.pl, to wyślę jakiś przykład.
      • franzmaurer Re: 500 000 20.07.05, 23:03
        > czasu badam ten temat i jest trochę ciekawych pomysłów. Generalnie,
        > niekoniecznie giełda, raczej fundusze hedge

        No z pół milionem złotych to na dobry fundusze hedge raczej nie ma szans.
        Zresztą hedge też potrafią wtapiać aż miło, a przeciętne zyski raczej takie
        sobie. Jeśli już to jakieś fundusze specjalistyczne - głownie nieruchomości
        albo surowce.
        • endrjusz Re: 500 000 21.07.05, 06:50
          Zawsze można coś wybrać bo propozycji jest wiele (a żyjemy w wolnym kraju), a
          500 tys PLN to prawie 150 tys $ - nie jest źle jak na początek :-))
          Pozdr
    • fu_map Re: 500 000 21.07.05, 21:58
      Moge ci zaproponowac lokate w Nationwide, na preferencyjnych warunkach.
      Zyskownosc na poziomie bezpiecznym 8 - 12 % (mozna i wiecej ale jak widze nie
      jestes sklonny do duzego ryzyka). Lokata daje ci poza bezpiecznym i korzystnym
      ulokowaniu pieniedzy takze korzysci prawno-podatkowe. Jak masz jakies pytania
      prosze pisz do mnie, moj email:mapenar@poczta.fm
      • Gość: LOL Re: 500 000 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.05, 12:39
        8-12 haha-to wez koles ze swoją firemka kredyt na miedzybankowym po niecale 6 %
        w wysokości 2 mld zł i zarobicie drugie 2 za rok.
    • Gość: orzech Re: 500 000 IP: *.s02.a013.ap.plala.or.jp 24.07.05, 09:11
      dzieki za wpisy,
      do franza, pomysl z mieszkaniami moze i dobry, tylko, ze ja jeszcze jakis czas
      bede za granica, wiec trudno byloby sie tym zajac na odleglosc, 3 mieszkania to
      juz maly biznes. Mam doswiadczenia z jednym i tez byly klopoty.
      • Gość: tomek Re: 500 000 IP: *.crowley.pl 25.07.05, 13:26
        Witaj
        pomyśl o Asset Management - zarządzanie kapitałem, ustalasz strategie i masz z
        głowy na długi czas, w przypadku 500 tys mozna o tym myśleć. Przy dobrej
        koniunkurze zyski nawet 30-40% rocznie.
        Ewentualnie częśc np. 50 tyś włóz do biura maklerskiego na obrót kontraktami
        terminowymi, zyski duże nawet 50% i więcej rocznie bez szalonego ryzyka.

        Pozdrawiam
        Tomek
        www.finanseosobiste.pl/index.php
    • vip90 Re: 500 000 06.08.05, 16:27
      napisz to porozmawiamy jak pomnożyć te pieniądze vip90@gazeta.pl
      Pozdrawiam Artur
      • Gość: adr Re: 500 000 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.08.05, 10:20
        ja mam tutaj konto zarządzane: www.prof-x.biz ... wpłacasz i leżysz sobie, do
        100% rocznie się może zdarzyć jak masz farta, konto w ameryce, na twoje
        nazwisko, nikt ci nie dotknie tego ! nie daj się nikomu naciągnąć, nie wpłacaj
        nic do jakiejś puli czy jakiejś super firmie inwestycyjnej na zbiorcze konto :
        tylko konto na twoje nazwisko, i żebyś miał podgląd 24h/dobe - co się z
        kapitałem dzieje. Ja tak mam :)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka