Dodaj do ulubionych

Fundusze w Inteligo ;)

29.07.03, 11:24
Wlasnie zauwazylem ze od dzisiaj w ofercie Inteligo pojawiła się możliwość
zakupu jednostek funduszy inwestycyjnych PKO/CREDIT SUISSE.

Nawet sobie kupiłem jednostki zrownoważonego za dwie stówy ;)))
Wszystko zintegrowane z panelem konta - wystarczy wybrać dział inwestycje i
założyć sobie rejestr. Kupno jednostek jest potwierdzane kodem z karty-
zdrapki - wg. FAQ nie ma konieczości podpisywania i odsyłania żadnych
papierków. Pocztą bank prześle potwierdzenie otwarcia rejestru.

A rozpisuję się tak nie dla jakiejś reklamy Inteligo.pl tylko dlatego że
zlecenie uruchomienia podobne usługi w mBanku wysłałem prawie dwa tygodnie
temu - nawet głuchy telefon nie zadzwonił... wstydzior po prostu !
Obserwuj wątek
    • asdf111 Re: Fundusze w Inteligo ;) 02.08.03, 21:30
      franzmaurer napisał:

> Wlasnie zauwazylem ze od dzisiaj w ofercie Inteligo pojawiła się możliwość
      > zakupu jednostek funduszy inwestycyjnych PKO/CREDIT SUISSE.
      >
      > Nawet sobie kupiłem jednostki zrownoważonego za dwie stówy ;)))
      > Wszystko zintegrowane z panelem konta - wystarczy wybrać dział inwestycje i
      > założyć sobie rejestr. Kupno jednostek jest potwierdzane kodem z karty-
      > zdrapki - wg. FAQ nie ma konieczości podpisywania i odsyłania żadnych
      > papierków. Pocztą bank prześle potwierdzenie otwarcia rejestru.
      >
      > A rozpisuję się tak nie dla jakiejś reklamy Inteligo.pl tylko dlatego że
      > zlecenie uruchomienia podobne usługi w mBanku wysłałem prawie dwa tygodnie
      > temu - nawet głuchy telefon nie zadzwonił... wstydzior po prostu !
      >
      To faktycznie jest postęp. Nie muszę wystawać w kolejce w banku albo w BDM-ach.
      Jutro wchodzę w ten interes.
      pzdr stach
      • franzmaurer Re: Fundusze w Inteligo ;) 02.08.03, 23:31
        asdf111 napisał:

> To faktycznie jest postęp. Nie muszę wystawać w kolejce w banku albo w
        > BDM-ach.
        > Jutro wchodzę w ten interes.

Moim zdaniem jest bardzo ok - tylko doczytaj dokladnie 'duperelki' typu opcje
        PSO (plany systematycznego oszczedzania) - np 50/100 pln/miesiac.
        Po za tym dziala 'blitz' - wystarczy wybrac opcje on-line i wszystko jest ready.
        Znaczna różnica w porownaniu z supermarketem mBank'u gdzie trzeba wydrukowac
        umowę z PDF'a, iść na pocztę, wysłać, czekać....

29.07 zalozylem 3 rejestry, dzien pozniej wszystko bylo zaksiegowane.

a apropos 'aktywny' link funduszy na eKoncie mBanku pojawił się 30.07 i od razu
        skorzystałem zakładając dwa rejestry i przelewając pieniążki - póki co tyle...
        saldo na koncie 'funduszowym' wynosi 0.00 - może w poniedziałek się coś
        zaksięguje choć z drugiej strony biorę poprawkę na to że zakłada się rejestry w
        funduszach 'zewnętrznych' (Skarbiec, City etc) więc musi to trochę trwać :)
          • franzmaurer Re: Fundusze w Inteligo ;) 27.08.03, 00:53
            zdzichu-nr1 napisał:

> Wszystko pięknie, tylko dlaczego mimo zleceń on-line płaci się prowizję? Było
            > nie było, wszystkie fundusze w mbanku kupuje i umarza się bezprowizyjnie...

To znaczy nie ma chyba prowizji ze strony mBanku - natomiast prowizje za
            kupno/umorzenie jednostek podmiot prowadzący dany fundusz chyba sobie jednak
            liczy... z czegoś muszą żyć te panienki które wysyłają papierkowe potwierdzenia
            wydanych dyspozycji ;)
            • amra44 Re: Fundusze w Inteligo ;) 28.08.03, 14:33
              franzmaurer napisał:
              > To znaczy nie ma chyba prowizji ze strony mBanku - natomiast prowizje za
              > kupno/umorzenie jednostek podmiot prowadzący dany fundusz chyba sobie jednak
              > liczy... z czegoś muszą żyć te panienki które wysyłają papierkowe
              potwierdzenia
              > wydanych dyspozycji ;)

Nie ma prowizji ani za zakup, ani za umozenie czy konwersje. To jest wlasnie
              najwieksza zalete tej oferty!
              • czuk1 Re: Fundusze w Inteligo ;) 28.08.03, 22:10
                amra44 napisał:

> franzmaurer napisał:
                > > To znaczy nie ma chyba prowizji ze strony mBanku - natomiast prowizje za
                > > kupno/umorzenie jednostek podmiot prowadzący dany fundusz chyba sobie jedn
                > ak
                > > liczy... z czegoś muszą żyć te panienki które wysyłają papierkowe
                > potwierdzenia
                > > wydanych dyspozycji ;)
                >
                > Nie ma prowizji ani za zakup, ani za umozenie czy konwersje. To jest wlasnie
                > najwieksza zalete tej oferty!
                To nie liczy sie to, że u tego (PO/CS) można zarobic wiecej niż gdzie indziej,
                opłacajac tym samym te pobierane prowizje???????????????? Taka kalkulacja
                powierzchowna jest do kitu.
                • michal.macierzynski Re: Fundusze w Inteligo ;) 29.08.03, 10:24
                  czuk1 napisał:
                  > To nie liczy sie to, że u tego (PO/CS) można zarobic wiecej niż gdzie indziej,
                  > opłacajac tym samym te pobierane prowizje???????????????? Taka kalkulacja
                  > powierzchowna jest do kitu.

Witam.
                  Ile dany fundusz zarobił na przykład w ubiegłym roku można sprawdzić m.in.
                  tutaj:
                  tfi.hoga.pl/tfi_stopy.asp
                  (porównanie nie obejmuje ewentualnych prowizji za zakup i umorzenie jednostek
                  uczestnictwa).
                  Każdy może sobie samemu porównać opłacalność poszczególnych inwestycji
                  pamiętając, że zyski z przeszłości nie są gwarancją osiągnięcia podobnych
                  wyników w przyszłym okresie.

Pozdrawiam
                  MM
                • zdzichu-nr1 Re: Fundusze w Inteligo ;) 03.09.03, 14:45
                  czuk1 napisał:

>>> Nie ma prowizji ani za zakup, ani za umozenie czy konwersje. To jest wlasn
                  >>> ie najwieksza zalete tej oferty!
                  > To nie liczy sie to, że u tego (PO/CS) można zarobic wiecej niż gdzie indziej,
                  > opłacajac tym samym te pobierane prowizje???????????????? Taka kalkulacja
                  > powierzchowna jest do kitu.

No nie wiem, czy do kitu. Zależy jaka jest ta prowizja. Mbank stawia sprawę
                  uczciwie, prowizji nie ma, płaci się tylko koszty zarządzania funduszem
                  wliczone w cenę jednostki.

Zważywszy np. na wyniki dwóch funduszy PKO/CS akcji i Skarbiec-Akcja za
                  ostatnie pół roku obliczyłem ,że bardziej opłacało się nabyć bezprowizyjnie ten
                  drugi. Jeśli się mylę, to niech ktoś przedstawi swoją kalkulację.
                  • czuk1 Re: Fundusze w Inteligo ;) 03.09.03, 20:25
                    zdzichu-nr1 napisał:

> czuk1 napisał:
                    >
                    > >>> Nie ma prowizji ani za zakup, ani za umozenie czy konwersje. To je
                    > st wlasn
                    > >>> ie najwieksza zalete tej oferty!
                    > > To nie liczy sie to, że u tego (PO/CS) można zarobic wiecej niż gdzie indz
                    > iej,
                    > > opłacajac tym samym te pobierane prowizje???????????????? Taka kalkulacja
                    > > powierzchowna jest do kitu.
                    >
                    > No nie wiem, czy do kitu. Zależy jaka jest ta prowizja. Mbank stawia sprawę
                    > uczciwie, prowizji nie ma, płaci się tylko koszty zarządzania funduszem
                    > wliczone w cenę jednostki.
                    >
                    > Zważywszy np. na wyniki dwóch funduszy PKO/CS akcji i Skarbiec-Akcja za
                    > ostatnie pół roku obliczyłem ,że bardziej opłacało się nabyć bezprowizyjnie
                    ten
                    >
                    > drugi. Jeśli się mylę, to niech ktoś przedstawi swoją kalkulację.

Nie ma co przedstawiać. Masz całkowicie rację. Przepraszam pytającego i
                    czytających za robienie wody z mózgu. Nie wiedziałem, że PKO/CS bierze teraz
                    4 %. Miałem fundusz obligacji bez prowizji, teraz /przed miesiącem zrobiłem
                    korzystną dotychczas konwersję na f.zrownoważony/ dopiero doczytałem się o tej
                    prowizji. Na tę prowizję chyba jeszcze nie zarobiłem.
                    Nie bedą już zabierał głosu jak coś nie wiem dokładnie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka