Dodaj do ulubionych

bez granicy - plusy i minusy

IP: *.pools.arcor-ip.net 02.10.07, 17:18
Jak w grudniu granica zniknie, to jak to bedzie? Dla kogo lepiej,
dla kogo gorzej? A moze to akt i fakt bez znaczenia?
Obserwuj wątek
    • pia.ed Re: bez granicy - plusy 03.10.07, 10:57
      Granica zniknie tylko teoretycznie, bo zaraz za dawna granica
      moze stac niemiecka policja i kontrolowac podejrzane osoby!

      Mysle tu o azylowcach, ktorzy zatrzymali sie w Polsce
      tylko po to, aby przy najblizszej okazji przedostac sie na Zachod!
      Jesli nie pochodza z Europy, to ich cofna do Polski ...

      Dla Polakow bedzie to tylko ulatwienie, bo nie beda tracili czasu na
      pokazywanie dowodow na granicy, i nie bedzie kolejek samochodow
      tam gdzie samochody maja prawo przejezdzac!!!
    • Gość: altstadt Re: bez granicy - plusy i minusy IP: *.tvgawex.pl 04.10.07, 21:36
      Oceniam zmiane na plus. Mniej bez sensu formalnosci i mniej straty czasu. A straz graniczna powinna zostac przeniesiona na Wschod. Minusow zadnych nie widze.
      • pia.ed Na skroty przez plaze??? 04.10.07, 23:23
        Straz graniczna, w wielu przypadkach, zostala przeniesiona
        na wschod zaraz po wejsciu Polski do Unii!
        Podobno wschodnia granica jest swietnie zabezpieczona
        i wyposazona w nowoczesna siec komputerowa ulatwiajaca prace.

        Czy po wejsciu do strefy Schegen bedzie mozna przechodzic
        do Niemiec przez plaze???
    • Gość: Ania minusy i plusy IP: *.uznam.net.pl 05.10.07, 09:32
      Skoro przeprawa promowa w centrum jest dostępna dla wszystkich, a do miasta
      wjadą niemieckie auta można sobie wyobrazić kolejki na promach i parkingi w
      centrum miasta. Dla zmotoryzowanych mieszkańców będzie to duży problem, z
      drugiej jednak strony z pewnością nie będę się ustawiała w kolejce na prom,
      jeśli nie będę musiała. Oznacza to, że w celach rekreacyjno-turystycznych
      wygodniej mi będzie jeździć do Niemiec.
      • pia.ed Re: minusy i plusy Odpowiedzcie!!! 05.10.07, 10:49
        Czy otwarcie granicy bedzie oznaczalo, ze bedzie mozna jezdzic
        samochodem ze Swinoujscia do Albeck i dalej???
        • Gość: Ania Re: minusy i plusy Odpowiedzcie!!! IP: *.uznam.net.pl 05.10.07, 12:32
          Teoretycznie tak, skoro wiadomo już, że znikną granice, ale czy Niemcy nie
          wstawią np znaku "zakaz wjazdu" tego nie wiadomo. Jak wiadomo do końca
          sprzeciwiali sie otwarciu granic dla aut w naszym mieście.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka