Gość: sratytaty IP: *.pools.arcor-ip.net 02.10.07, 17:18 Jak w grudniu granica zniknie, to jak to bedzie? Dla kogo lepiej, dla kogo gorzej? A moze to akt i fakt bez znaczenia? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
pia.ed Re: bez granicy - plusy 03.10.07, 10:57 Granica zniknie tylko teoretycznie, bo zaraz za dawna granica moze stac niemiecka policja i kontrolowac podejrzane osoby! Mysle tu o azylowcach, ktorzy zatrzymali sie w Polsce tylko po to, aby przy najblizszej okazji przedostac sie na Zachod! Jesli nie pochodza z Europy, to ich cofna do Polski ... Dla Polakow bedzie to tylko ulatwienie, bo nie beda tracili czasu na pokazywanie dowodow na granicy, i nie bedzie kolejek samochodow tam gdzie samochody maja prawo przejezdzac!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: altstadt Re: bez granicy - plusy i minusy IP: *.tvgawex.pl 04.10.07, 21:36 Oceniam zmiane na plus. Mniej bez sensu formalnosci i mniej straty czasu. A straz graniczna powinna zostac przeniesiona na Wschod. Minusow zadnych nie widze. Odpowiedz Link Zgłoś
pia.ed Na skroty przez plaze??? 04.10.07, 23:23 Straz graniczna, w wielu przypadkach, zostala przeniesiona na wschod zaraz po wejsciu Polski do Unii! Podobno wschodnia granica jest swietnie zabezpieczona i wyposazona w nowoczesna siec komputerowa ulatwiajaca prace. Czy po wejsciu do strefy Schegen bedzie mozna przechodzic do Niemiec przez plaze??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ania minusy i plusy IP: *.uznam.net.pl 05.10.07, 09:32 Skoro przeprawa promowa w centrum jest dostępna dla wszystkich, a do miasta wjadą niemieckie auta można sobie wyobrazić kolejki na promach i parkingi w centrum miasta. Dla zmotoryzowanych mieszkańców będzie to duży problem, z drugiej jednak strony z pewnością nie będę się ustawiała w kolejce na prom, jeśli nie będę musiała. Oznacza to, że w celach rekreacyjno-turystycznych wygodniej mi będzie jeździć do Niemiec. Odpowiedz Link Zgłoś
pia.ed Re: minusy i plusy Odpowiedzcie!!! 05.10.07, 10:49 Czy otwarcie granicy bedzie oznaczalo, ze bedzie mozna jezdzic samochodem ze Swinoujscia do Albeck i dalej??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ania Re: minusy i plusy Odpowiedzcie!!! IP: *.uznam.net.pl 05.10.07, 12:32 Teoretycznie tak, skoro wiadomo już, że znikną granice, ale czy Niemcy nie wstawią np znaku "zakaz wjazdu" tego nie wiadomo. Jak wiadomo do końca sprzeciwiali sie otwarciu granic dla aut w naszym mieście. Odpowiedz Link Zgłoś