24.07.08, 13:06
chcialabym podwyzszyc wystapic do sadu o podwyzszenie alimentow. od
5 lat sa takie same. czy istnieje mozliwosc ze sad np. obnizy mi je?
Obserwuj wątek
    • renatz Re: alimenty 24.07.08, 13:08
      dodam ze alimenty sa na dziecko
    • tricolour Jeśli chodzi o zasadę... 24.07.08, 13:12
      ... to sąd podwyższa alimenty, gdy bieżące przestały wystarczać na
      zaspokojenie potrzeb dziecka. Fakt, że nie były latami podwyższane
      nie ma tu znaczenia gdy alimenty zapokajają potrzeby.

      Teoretycznie jest więc możliwość, że sąd uzna, że alimenty są za
      wysokie i je obniży, ale to wyjatkowa rzadkość. Bym sie zupełnie nie
      przejmował.
      • to.ja.kas Re: Jeśli chodzi o zasadę... 24.07.08, 15:22
        raz jeden podwyzszałam z 7 lat temu..z 300 na 350...podniesiono mi
        je o inflację.
    • andreas077 Re: alimenty 24.07.08, 15:29
      renatz napisała:

      > chcialabym ...


      Słowo chciałabym nic nie mówi i nie wiele znaczy, ale jak zechcesz naprawdę, to
      wniesiesz do sądu, życząc sobie na ten przykład 2,750 zł alimentów na dziecko,
      umotywujesz potrzeby i możliwości pozwanego, ładnie nakłamiesz to dostaniesz, w
      zębach Ci przyniesie, tu nie ma elementarzowych rozwiązań, to wszytko zależy od
      Ciebie i ludzi w sądzie...
      • to.ja.kas Re: alimenty 24.07.08, 15:34
        Andreas po "chciałabym" autorka wątku rozwinęła myśł.
        Sugestie na temat jej ewentualnych kłamstw są niesmaczne.
        • nicol.lublin Re: alimenty 25.07.08, 17:47
          moim zdaniem obniżenie alimentów jest możliwe tylko na sprawie o
          obniżenie alimentów. jesli sprawa jest o podwyższenie alimentów, to
          dostajesz podwyżkę albo zostaje po staremu.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka