renatz 24.07.08, 13:06 chcialabym podwyzszyc wystapic do sadu o podwyzszenie alimentow. od 5 lat sa takie same. czy istnieje mozliwosc ze sad np. obnizy mi je? Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
tricolour Jeśli chodzi o zasadę... 24.07.08, 13:12 ... to sąd podwyższa alimenty, gdy bieżące przestały wystarczać na zaspokojenie potrzeb dziecka. Fakt, że nie były latami podwyższane nie ma tu znaczenia gdy alimenty zapokajają potrzeby. Teoretycznie jest więc możliwość, że sąd uzna, że alimenty są za wysokie i je obniży, ale to wyjatkowa rzadkość. Bym sie zupełnie nie przejmował. Odpowiedz Link
to.ja.kas Re: Jeśli chodzi o zasadę... 24.07.08, 15:22 raz jeden podwyzszałam z 7 lat temu..z 300 na 350...podniesiono mi je o inflację. Odpowiedz Link
andreas077 Re: alimenty 24.07.08, 15:29 renatz napisała: > chcialabym ... Słowo chciałabym nic nie mówi i nie wiele znaczy, ale jak zechcesz naprawdę, to wniesiesz do sądu, życząc sobie na ten przykład 2,750 zł alimentów na dziecko, umotywujesz potrzeby i możliwości pozwanego, ładnie nakłamiesz to dostaniesz, w zębach Ci przyniesie, tu nie ma elementarzowych rozwiązań, to wszytko zależy od Ciebie i ludzi w sądzie... Odpowiedz Link
to.ja.kas Re: alimenty 24.07.08, 15:34 Andreas po "chciałabym" autorka wątku rozwinęła myśł. Sugestie na temat jej ewentualnych kłamstw są niesmaczne. Odpowiedz Link
nicol.lublin Re: alimenty 25.07.08, 17:47 moim zdaniem obniżenie alimentów jest możliwe tylko na sprawie o obniżenie alimentów. jesli sprawa jest o podwyższenie alimentów, to dostajesz podwyżkę albo zostaje po staremu. Odpowiedz Link