Dodaj do ulubionych

Solidarni z Ukrainą.

21.02.14, 20:21
Patrzę przez okno i widzę tylko jedną świeczkę zapaloną w oknie sąsiednich bloków, zastanawiam się gdzie się podziała solidarność moich rodaków. Czy może już zapomnieliśmy jak było w czasie stanu wojennego.Zapalmy tę świeczkę pokażmy, że my mieszkańcy Laskowic solidaryzujemy się z umęczoną Ukrainą.
Obserwuj wątek
  • przebudzonyx Re: Solidarni z Ukrainą. 24.02.14, 11:44
   Ukraina nas w stanie wojennym popierała ?

   Jeszcze żyją dziadkowie, którzy pamiętają jak ich rodziny na Ukrainie przed laty banderowcy traktowali - z opowieści wiem, że byli gorsi od ss manów - dlatego pewnie wielu ma ambiwalentne uczucia wobec tamtejszych wydarzeń.

   Polecam ciekawy artykuł oraz komentarze

   dwagrosze.com/2014/02/rozlam-ukrainy-naszym-interesie.html#more-4847
   • niko-65 Re: Solidarni z Ukrainą. 24.02.14, 16:39
    Zbrodnie UPA nie podlegają dyskusji ale wyciąganie teraz tej karty, gdy decyduje dla Ukrainy być albo nie być jest nie na miejscu. Rosjanie teraz szczególnie wyciągają sprawę Banderowców a z Rosjanami nie powinniśmy grać w jednej drużynie. Wielokrotnie bywałem na Ukrainie i nie spotkałem się z jakąkolwiek niechęcią a wręcz przeciwnie z dużą sympatią. Wielu Ukraińców pracowało w Polsce i o dziwo ma o nas dobre zdanie. Naród ubogi zerkający trochę z zazdrością na Polskę.
    Co do artykułu to tezy tam zawarte są dość oryginale. Wynika z nich, że zagorzeniem dla polski jest Ukraina a nie Rosja. Co tam Rosja tylko 3 758 tys. żołnierzy w służbie czynnej gdy my mamy przecież aż 100 tys. Co tam ich broń atomowa, potężne siły pancerne i lotnictwo.
    • przebudzonyx Re: Solidarni z Ukrainą. 24.02.14, 21:06
     Nie na miejscu to jest stawianie tam pomników Banderze, traktowanie go jak bohatera i udawanie, że "nic się nie stało".

     Skoro Polacy przeprosili za drobne i sporadyczne akcje wobec Żydów, czy potrafili pojednać się z Niemcami to chyba coś jest na rzeczy, że nie było podobnego gestu z Ukraińcami ?

     Co do zagrożenia czy zdajesz sobie sprawę, że angażowanie się w tą sprawę jest właśnie przeciw Rosji czy tego nie dostrzegasz ?

     Politycy się angażują bo są marionetkami w rękach Merkel i taki mają nakaz "z Unii", która sponsoruje akcję - tak to Niemcy rozgrywają sprawę rękami Polaków i jakby co to będzie na nas, i nikt się nie zdziwi, że znowu jakiś główny rosyjski inspektor weterynarii zablokuje na kolejne miesiące eksport żywności z Polski.

     Dzisiaj wojny często są niedostrzegalne przez zwykłych ludzi bo są to wojny ekonomiczne - w podlinkowanym artykule jest ciekawy wątek o MFW.
     • emerytka2004 Re: Solidarni z Ukrainą. 01.03.14, 18:35
      Dlaczego od kolejnych władz Rosji domagamy się przeprosin za Katyń i ciągle nam mało, a nie żądamy podobnych gestów od Ukrainy? Jak zobaczyłam na wiecu na Majdanie Kaczyńskiego obok Tiachnyboka,nacjonalisty ukraińskiego,zwolennika Stepana Bandery zatrzęsło mną. Rozumieją to ci,których rodziny pochodzą z Kresów. A inni,którzy nie wiedzą, niech wcześniej sięgną do źródeł historycznych. wolna Ukraina-oczywiście,że tak. Ale Polska nie może wspierać banderowców.
  • librys Re: Solidarni z Ukrainą. 06.03.14, 06:13
   Ja też jestem za Ukraińcami. Za prawowitym i demokratycznie wybranym Janukowyczem. Samozwańcy z Majdanu to wywrotowcy opłacani przez obce służby. Takie są fakty. Nasza propaganda wciska nam kit.
   • kat_jakub Re: Solidarni z Ukrainą. 06.03.14, 08:31
    librys napisał:

    > Za prawowitym i demokratycznie wybranym Janukowycz
    > em. Samozwańcy z Majdanu to wywrotowcy opłacani przez obce służby. Takie są fak
    > ty.

    Nasza propaganda wciska nam kit.

    Nie musisz pisać, że twoja propaganda wciska nam kit. Od dawna wiemy, którzy dla ciebie są nasi.

    полезный идиот big_grin
    • djmixer1 Re: Solidarni z Ukrainą. 06.03.14, 20:13
     Prawda kłuje w oczy.
     Przez te głupawe ruchy majdanowców, Ukraina starci najpierw Krym (nie zbrojnie ale w referendum), a później się podzieli. Podział będzie na bogaty wschód i biedny zachód.
     • librys Re: Solidarni z Ukrainą. 27.12.14, 14:53
      djmixer1 napisał:

      > Prawda kłuje w oczy.
      > Przez te głupawe ruchy majdanowców, Ukraina starci najpierw Krym (nie zbrojnie
      > ale w referendum), a później się podzieli. Podział będzie na bogaty wschód i biedny zachód.
      >

      Tak się właśnie stało jak napisałeś w marcu tego roku. A w naszym kraju wciąż manipuluje się informacją, podając bardzo stronniczo o sytuacji na Ukrainie. Zrobiliśmy krzywdę temu narodowi, który został podzielony i kilka pokoleń będzie straconych.
     • librys Re: Solidarni z Ukrainą. 21.02.15, 18:43
      Tu miałeś kolego rację.


      djmixer1 napisał:

      > Prawda kłuje w oczy.
      > Przez te głupawe ruchy majdanowców, Ukraina starci najpierw Krym (nie zbrojnie
      > ale w referendum), a później się podzieli. Podział będzie na bogaty wschód i bi
      > edny zachód.
      >
  • heymdal Re: Solidarni z Ukrainą. 06.03.14, 22:47
   Odmóżdżenie Polaków postępuje. Propaganda w mediach promuje bandytów, którzy obalili rząd na Ukrainie. Wystarczy, że ktoś zacznie myślec i kojarzyć fakty, to poczuje się jak w Folwarku zwierzęcym.
  • librys Re: Solidarni z Ukrainą. 07.03.14, 05:55
   Były premier Czech Wacław Klaus stwierdził że zachowanie Władimira Putina "jest racjonalne", a Rosja została wciągnięta w konflikt na Ukrainie. Klaus stwierdził też za zaostrzenie sytuacji winę ponoszą Unia Europejska i Stany Zjednoczone, bo zbyt mocno zaangażowały się w przemiany w Kijowie.
  • okioko Re: Solidarni z Ukrainą. 07.03.14, 19:11
   Naród ukraiński będzie płacić ogromne "frycowe" za dążenia nowych władz swojego kraju do przystąpienia do eurokołhozu.
   Za wolna-polska.pl:
   "Według raportu zamieszonego w gazecie Kommersant.ua, ministerstwo finansów sługusów Waszyngtonu w Kijowie, którzy aspirują do miana rządu, przygotowało plan oszczędności obniżający emerytury Ukraińców o połowę z poziomu 160 dolarów do 80 dolarów, by zachodni bankierzy, którzy pożyczą Ukrainie pieniądze, mogli zostać spłaceni kosztem ukraińskiej biedoty".
  • djmixer1 Re: Solidarni z Ukrainą. 03.05.14, 09:19
   Samozwańczy rząd z Kijowa wysłał zomowców na protestujących ludzi na wschodzie Ukrainy. Dlaczego społeczeństwa międzynarodowe nie potępiają tego niecnego czynu. Giną ludzie. Rząd Polski popełnił wielki błąd, popierając samozwańców z Majdana.
  • makler4 Re: Solidarni z Ukrainą. 04.05.14, 19:22
   Współwinnymi obecnej sytuacji na Ukrainie są te rządy, które popierają obecny tymczasowy pro banderowski rząd na Ukrainie. Obecny tymczasowy rząd na Ukrainie nie reprezentuje interesów narodu ukraińskiego - siłą obalili poprzedni rząd i teraz prowadzą walkę bratobójczą.
   Nie popieram polityki Rosji. Sprzeciwiam się popieraniu przez rząd polski neonazistów i oferowanie im znacznej pomocy na dozbrojenie i nie tylko. USA popiera bo ich przemysł zbrojeniowy szuka rynków zbytu, a inne kraje dystansują się w tym temacie. Propaganda w polskich mediach jest jak widać jest bardzo skuteczna.
   • proszenieregulowacodbiornikow Re: Solidarni z Ukrainą. 04.05.14, 19:38
    Ciesze się, że Ukraina skutecznie odcięła rosyjskie łapska sięgające po jej terytorium. Rząd Ukrainy działa w imieniu Ukrainy a nie Rosji. I to jest reprezentowanie interesu Ukrainy a nie Rosji. Wyprowadzenie wojska na ulice i strzelanie do prosyjskich zdrajców jak do psów jest wprawdzie kontrowersyjne, ale skuteczne.
    • djmixer1 Re: Solidarni z Ukrainą. 05.05.14, 20:59
     Czy nasi politycy biorą pod uwagę jakie konsekwencje mogą być z popierania samozwańczego rządu na Ukrainie? Czy zdają sobie sprawę, że może to doprowadzić do wojny? Dlaczego nie biorą przykładu z Czech i Węgier? Dlaczego dajemy się sterować przez Amerykanów.
     • norbert1253 Re: Solidarni z Ukrainą. 05.05.14, 21:47
      Piszesz jak kremlowski brygadier sieciowy a jest ich na polskich forach internetowych co nie miara. Czytając te komentarze ma się wrażenie, że Polacy w całej rozciągłości popierają Putina i Rosję. Tak jest tylko w sieci, bo w realu stosunek do naszego wschodniego sąsiada jest z goła inny.
      • djmixer1 Re: Solidarni z Ukrainą. 05.05.14, 22:15
       Putin nie jest moim idolem. Nie mogę znieść propagandy jaka jest uprawiana w polskich oficjalnych mediach, gdzie separatystów z Majdanu uznano za prawowitą władzę, a ich odpowiedników ze wschodu Ukrainy jako terrorystów. Jedni i drudzy są sterowani i opłacani przez dwa wrogie obozy. A u nas podaje się tylko jedną prawdę. Tak jak za PRLu nie mówiło się prawdy, tak teraz jeszcze gorzej manipuluje się opinią publiczną. A Polacy bez zastanowienia łykają tą propagandę. Nasi ojcowie i dziadkowie byli ostrożniejsi i nie dawali się tak mamić. Ruszcie trochę głową, pomyślcie.
       • norbert1253 Re: Solidarni z Ukrainą. 05.05.14, 23:08
        Właśnie skończyłem oglądać wiadomości na kanale rosyjskim. Polecam jak znasz choć trochę język rosyjski www.1tv.ru/ . Obejrzyj i zobaczysz jak działa sowiecka propaganda. Odnośnie majdanu i separatystów ze wschodniej Ukrainy. Zobacz jak wyglądali i byli uzbrojeni ci pierwsi a jak wyglądają i są uzbrojeni prorosyjscy buntownicy w Słowiańsku. Ostatnio strącili dwa Ukraińskie śmigłowce. Tak dla Twojej informacji takiego samolotu nie można strącić koktajlem młotowa, pałką, bronią krótką a nawet strzałem z kałasznikowa. Tu trzeba użyć pocisku kierowanego typu "igła". Zapewniam Cię, że w sklepie z militariami takich nie sprzedają a jedynym źródłem zaopatrzenia jest tutaj Rosja.
        Reakcja Polskich władz jest jak najbardziej adekwatna do zagrożenia. To jest poważny problem a Putin nie ma wyznaczonej granicy swojej ekspansji. To między innymi od nas zależy jak daleko zajdzie.
        • buciar Re: Solidarni z Ukrainą. 06.05.14, 06:41
         A można łaskawie czuć obrzydzenie do jednych i drugich,czy koniecznie przyjąć twarde stanowisko po stronie Ukraińców ,by nie być posądzonym o współpracę z KGB?
         To jak? Pozwolicie?
         • norbert1253 Re: Solidarni z Ukrainą. 06.05.14, 10:08
          Obrzydzenie można czuć i jest to sprawa indywidualna. Takiego sąsiada jednak mamy i to się nie zmieni. Trzeba mimo trudnej historii budować jakoś z nim przyszłość. W interesie Polski jest aby Ukraina istniała bo jest ona buforem między Rosją a nami. Lepiej mieć za sąsiadów Ukrainę niż Rosję. Putin wielokrotnie dawał przykłady tego, że jest nieobliczalny i bezwzględny. A jak już Ukraina istnieje to lepiej żeby była prozachodnia niż prorosyjska.
          • okioko Re: Solidarni z Ukrainą. 06.05.14, 18:36
           Wygląda na to, że sami Ukraińcy nie chcą własnego Państwa. Jedni chcą być Europejczykami (unijnymi), a drudzy Rosjanami. Tak jakby nie było innych pośrodku. Sam Janukowycz pierzchnął do Rosji, mimo że przed rozróbą na majdanie jawił się jako obrońca państwowości ukraińskiej. Biorąc pod uwagę bieżące wydarzenia to należy wątpić, czy Ukraina pozostanie w przyszłości w obecnych granicach. Smutne to, ale niewiele możemy jako Polska z tym zrobić.
          • buciar Re: Solidarni z Ukrainą. 06.05.14, 22:03
           norbert1253 napisał:

           > Obrzydzenie można czuć i jest to sprawa indywidualna. Takiego sąsiada jednak ma
           > my i to się nie zmieni. Trzeba mimo trudnej historii budować jakoś z nim przysz
           > łość. W interesie Polski jest aby Ukraina istniała bo jest ona buforem między
           > Rosją a nami. Lepiej mieć za sąsiadów Ukrainę niż Rosję. Putin wielokrotnie daw
           > ał przykłady tego, że jest nieobliczalny i bezwzględny. A jak już Ukraina istn
           > ieje to lepiej żeby była prozachodnia niż prorosyjska.

           Sąsiadujemy z Rosją,Norbert.W granicach Białorusi i Obwodu K.
           Oby nam się ta wolna Ukraina tylko nie odpłaciła pięknym za nadobne,tak jak to oni potrafią najlepiej.
           Ano zobaczymy.
  • djmixer1 Re: Solidarni z Ukrainą. 11.05.14, 18:14
   Amerykańskie służby specjalne przebrane za ukraińskie wojsko mordują Ukraińców na wschodzie Ukrainy.
   m.onet.pl/wiadomosci/swiat,qpjtd?utm_medium=referral&utm_source=onetnews
   Teraz widać jak bardzo pomymilili się nasi rządzący popierając marionetkowy rząd z Majdanu.
  • makler4 Re: Solidarni z Ukrainą. 14.08.14, 22:28
   "Czwarty miesiąc kijowska junta dokonuje ludobójstwa na ludności w południowo-wschodniej części kraju. W tym przypadku, jednym ze sponsorów ukraińskiego faszyzmu jest państwo polskie. Polskie władze ingerują w wewnętrzne sprawy innego kraju poświęcając nie tylko interesy swoich obywateli, ale również ich życie.

   Na rozkaz Waszyngtonu, nasz zachodni sąsiad zapewnił wsparcie polityczne, dyplomatyczne i wojskowe dla nacjonalistów i oligarchów którzy destabilizują i niszczą Ukrainę. Co więcej, w naszym kraju prowadzi działania prywatna firma militarna Ministra Spraw Wewnętrznych RP B.Senkiewicza „ASBS Othago”. Na rękach tych ludzi jest krew kobiety, dzieci i osób starszych! Sienkiewicz – zbrodniarz wojenny!"

   Dziś nasza CyberArmiia przeprowadziła ataki na główne cele polityczne i finansoweh w polskim internecie – strony prezydenta i Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie:

   www.prezydent.pl
  • tlk115 Re: Solidarni z Ukrainą. 22.08.14, 21:49
   Kacapy i opłacani przez nich separatyści mordują we wschodniej Ukrainie niewinną ludność cywilną. Są do tego stopnia cyniczni, że wysyłają rzekomą pomoc humanitarną do kraju, którego sami zaatakowali. Oby Ukraińcom udało się powstrzymać zalew tej zdziczałej hołoty, dla której nie istnieją żadne wartości i która odpowiada za zestrzelenie malezyjskiego samolotu. Putin jest zdolny do wszystkiego, w 1999 roku kazał służbom wysadzić w powietrze bloki mieszkalne z własnymi obywatelami, aby mieć pretekst do ataku na Czeczenię i zrzucić na nią odpowiedzialność. Precz z Putinem, kacapami i ich zwolennikami w Polsce!
    • makler4 Re: Solidarni z Ukrainą. 23.08.14, 05:56
     Problem na wschodzie to mamy od dawna. A zaczął się od podburzania tzw. majdanowców i obalenia rzadu Janukowycza. Nieprzemyślana, krótkowzroczna polityka prowadzona przez Polskie władze, szczególnie przedstawicieli prawicy spowodowało, eskalację konfliktu i perturbacje ekonomiczne.
     Na zachodzie nikt już nie bierze poważnie tzw. polskiej racji stanu i polskich rusofobicznych polityków.
     • norbert1253 Re: Solidarni z Ukrainą. 23.08.14, 09:42
      Część naszego społeczeństwa ma kompleks bitej żony. Polega on na tym, że mąż wraca z pracy i okłada biedną kobietę z jakiś absurdalnych powodów. Ona uważa, że jest winna tej sytuacji, coraz bardzie się stara a i tak obrywa. Jak widać problem nie tkwi w niej tylko w jej psychopatycznym partnerze. Podobna jest sytuacja Polski. Rosja co pewien czas wprowadza sankcje na nasze produkty z jakiś absurdalnych powodów. Co pewien czas spuszcza nam łomot w ten sposób. Pojawiają się wtedy głosy, że jak bylibyśmy bardzie ulegli, spolegliwi, pokorniejsi wobec Moskwy to by tego nie było. Mylne myślenie, psychol zawsze znajdzie powód żeby wybić żonę. Psychol wyładowuje w ten sposób swoje frustracji i często czerpie z tego przyjemność. Trudno, firmy nie mogą budować swoich planów biznesowych tylko w oparciu o rynek Rosyjski. Muszą wiedzieć to, że w każdej chwili mogą usłyszeć „нет, не надо”.
      • proszenieregulowacodbiornikow Re: Solidarni z Ukrainą. 23.08.14, 23:37
       makler4 i jego koledzy to typy, który po prostu lubią być walone w d...
       problem w tym, że cały czas mówią, jak to się boi tego walenia w d... i jak im z tym źle, ale czekają pokornie na kolejny raz
       nie mogą sobie po prostu odmówić
       takie charaktery w ośrodkach zamkniętych nazywa się "cwelami"
   • norbert1253 Re: Solidarni z Ukrainą. 12.09.14, 17:37
    Proponuję Ci tą telewizję www.1tv.ru/ tutaj jest sama prawda. Ba, Правда jest nawet tam cytowana. Co chwilę przewijają się wypowiedzi Władimira Władimirowicza a co do prawdomówności tego człowieka to chyba nikt w Układzie Słonecznym w nią nie wątpi.
     • proszenieregulowacodbiornikow Re: Solidarni z Ukrainą. 13.10.14, 21:14
      Nie bójmy się nazwać rzeczy po imieniu. Ten pan kreujący się na alfę i omegę w sprawie Ukrainy pewnie oglądał jakieś anglojęzyczne newsy. Nie przeczę. W TV Russia.
      Ten typ nie rozróżnia OUN-B od OUN-M. I jak tu dyskutować z człekiem oczadziałym od ruskiej telewizji po angielsku?
     • niko-65 Re: Solidarni z Ukrainą. 14.10.14, 11:32
      Przynajmniej raz w roku bywam na Ukrainie i trochę znam ten kraj. Uważam, że Ukraińcy wykazywali się wyjątkową cierpliwością i wyrozumiałością w stosunku do swoich rządzących. Myślę że u nas taka banda złodziei nie przetrzymała by roku. Janukowicz i oligarchowie traktowali tan kraj jak prywatny folwark. W dużych miastach ludzie sobie jakoś radzą ale prowincja to już dramat. Stan dróg koszmarny.
  • buciar Re: Solidarni z Ukrainą. 14.10.14, 22:50
   Myślę, że te przejawy entuzjazmu dla ukraińskich szowinistów, świadczą o ewidentnym braku wiedzy - co nie jest takie dziwne, bo podstawa programowa (z historii) - począwszy od szczebla szkoły podstawowej, przez gimnazjum, aż po uniwersytety - nie zmieniła się od kilkudziesięciu lat i nadal zbliżona jest do faktografii rodem z "Czterech pancernych" lub "Przygód kapitana Klossa".
   O ile, po 1989r. wprowadzono do programu nauczania historii jakieś elementy wiedzy o zbrodniach stalinowskich, to o wiedza o zbrodniach ukraińskich nadal pozostaje na poziomie bibuły rozprowadzanej w drugim obiegu. A przecież ilościowo, zbrodnie banderowców przewyższają osiągnięcia rosyjskie. Trzeba przy tym pamiętać, że zbrodnie leninowsko -stalinowskie przeciw Polakom, były wycinkiem szerszego systemu totalitarnego - charakterze ideologicznym, który dotykał też milionów samych Rosjan. Zbrodnie ukraińskie miały zaś charakter typowo nacjonalistyczny, by nie powiedzieć rasowy. Samo urodzenie jako Polak, niosło za sobą wyrok śmierci - i to niezwykle okrutnej.
   Rosjanie mordowali wrogów swojego systemu w sposób przemysłowy - i chyba nawet można tak powiedzieć, względnie humanitarny - śmierć przez strzał w tył głowy, trwa ułamek sekundy. Poza jakimiś losowymi przykładami (sadystyczni komendanci syberyjskich łagrów), nie da się powiedzieć, by skazanych przez sowiecki reżim na śmierć torturowano - dla samej perwersyjnej przyjemności.
   To, co wyrabiali na kresach banderowcy, można porównać tylko do najbardziej barbarzyńskich praktyk antycznych lub średniowiecznych azjatyckich despotii - mordowali ludzi setkami tysięcy, poprzez tortury, których nie powstydziliby się watażkowie oddziałów Attyli, Czyngis chana lub księcia Vlada. Ktoś, kto widział wystawę ze zdjęciami ofiar banderowców i posłuchał relacji tych, którym udało się przeżyć - o ludziach rozrywanych końmi, ćwiartowanych ręcznymi piłami lub łopatami, wbijanych na pale, palonych żywcem i mordowanych w jeszcze inny barbarzyński sposób - ten nie będzie zadawał głupich pytań, dlaczego nie należy się podniecać sukcesami politycznymi banderowców.
   Należy przy tym pamiętać, że Ukraina jest państwem młodym, o bardzo krótkiej historii i niestety tym, co stanowi jej spoiwo ideologiczne i historyczne, a zatem konstytuuje jej państwowość, jest gloryfikowanie UPA i jej działalności, a tym samym masowych mordów na Polakach. O ile Rosjanie przeprosili za Katyń - przynajmniej półgębkiem - przyznając się też do "błędów i wypaczeń" stalinizmu, to Ukraińscy nacjonaliści są dumni z popełnianych zbrodni.
   Jaka jest przyczyna tej omerty na temat ukraińskich zbrodni, w programach naszych szkół?
   Myślę, że może chodzić o duże wpływy niemieckie w naszych "elitach". Wiadomo, że Ukraińcy zawsze byli progermańscy - w SS służyły przecież całe dywizje ukraińskie. Jeżeli czołowi polscy politycy, sprawujący u nas niemal nieprzerwanie rządy od ponad dwudziestu lat, finansowani byli sowicie przez wywiad niemiecki, to trudno się dziwić, że w polskich szkołach, na lekcjach historii nie uczą dzieci o zbrodniach popełnianych przez politycznych wspólników sponsorów naszych "elit".
   Konflikt ukraińsko - rosyjski w żaden sposób nie dotyczy Polski. Nie mamy powodu, by popierać żadnej ze stron - obie są raczej wrogie Polsce i powinniśmy oba te kraje traktować z dystansem. Nie ma żadnego powodu, by narażać Polskę na rozmaite zagrożenia (gospodarcze lub nawet militarne) mieszaniem się konflikt między naszymi potencjalnymi wrogami. Chociaż póki co, Rosja nie wysuwa pod naszym adresem żadnych roszczeń terytorialnych, podczas gdy na Ukrainie, banderowcy jawnie domagają się oddania Ukrainie rzeszowszczyzny.
   Niestety - okazuje się, że nawet rozmaici PiS-owcy zapatrzeni w Wodza Jarosława, nie mają pojęcia nie tylko o gospodarce, ale podniecając się "ukraińską rewolucją" i wspierając tym samym środowiska skrajnie wrogie Polsce, nie mają również elementarnego pojęcia o historii własnego kraju...
   Szkoda, że dziś także poszczekujemy na Rosję - w obcym interesie (bo w swoim, to podkulamy ogon), znów wymachujemy pluszową maczugą i napinamy cudze muskuły licząc na to, że Zachód w razie czego nas obroni - podobnie jak 1939...
   • przebudzonyx Re: Solidarni z Ukrainą. 15.10.14, 10:47
    Zgadzam się z Twoim wpisem.

    Nie bez powodu moi dziadkowie mówili, że nie ma gorszego bydlaka niż Ukrainiec.

    Oczywiście zdarzają się wyjątki i uprzedzeń do nich nie mam - np. do niedawna trenowałem z młodym Ukraińcem, który mieszkał i pracował w Jelczu-Laskowicach, ale jako narodowi im nie ufam bo pokazali kim są i nigdy za zbrodnie nie przeprosili a wręcz jak piszesz szczycą się nimi i pokrzykują o chęci kontynuacji.

    W tym kontekście pomaganie Ukraińcom przypomina zachowanie człowieka, który gdy mu naplują w twarz mówi, że to deszcz pada.

    Pomagać to powinniśmy w razie potrzeby Węgrom bo tych przyjaciół poznaliśmy w biedzie ...

    To, że rząd z Wiejskiej ich tak mocno popiera pokazuje tylko jak odległy jest on od narodu którym rządzi, ale to chyba już każdy wie, że sprzedawczyki służą tym kto więcej płaci ...
      • subik Re: Solidarni z Ukrainą. 27.12.14, 18:46
       zajmijcie sie swoimi rzeczami i Polską , my nie umiemy sobie poradzic ze swoim krajem a co dopiero chcesz im pomagać? zobacz jak szastają nasza kasa w rządzie, praca do konca życia , żrą w sejmie, kłóca sie robia polewki i nic zadnej odpowiedzialnosci . Sprzeciw sie czegoś jak na ukrainie to to samo bedzie na dodatek nie mamy jaj jak oni i siedzimy w domu cicho......kasa fiskalna praktycznie wszedzie juz od 20. 000zł przychodu na rok, wg nich to jest mega zarobek!!! doją ile wlezie
        • proszenieregulowacodbiornikow Re: Solidarni z Ukrainą. 28.12.14, 00:24
         ojej
         to niedobrze
         szkoda, że nie ma materialnego dowodu na militarny udział Europy
         a i zapomniał pan dziennikarz, ze Ukraina jest państwem suwerennym, niezależnym od Rosji, więc może kierować swoje kroki gdzie chce
         do UE lub NATO włącznie
         Rosji nic do tego
         tylko on nie wie, szkoda, że nie zobaczył chociaż nowinek w atlasie geograficznym od kilkunastu lat
         dziwi mnie jednak fakt, że w Polsce są osobniki nieudaczne i niedouczone, które mimo bliskości granicznej Ukrainy też o tych zmianach nie wiedzą i nabierają się na taka fantastykę niedouczonego dziennikarza
         • marek.287 Re: Solidarni z Ukrainą. 28.12.14, 08:01
          Unia Europejska i nasi przywódcy popełnili duży błąd. Kontynuacja polityki zapoczątkowanej przez Kaczyńskiego była nieprzemyślana.
          Międzynarodowy kryzys ekonomiczny popchnął Amerykanów do stworzenia w polityce konfrontacji. Amerykanie wiedzą, że ich zyski biorą się ze sprzedaży broni. Wystarczy postraszyć możliwą wojną, aby mogli sprzedać za grube miliony dolarów swoje uzbrojenie.
          Świat idzie znów w złą stronę.
           • makler4 Re: Solidarni z Ukrainą. 28.12.14, 08:51
            Amerykańska dzicz codziennie zabija tysiące ludzi w Afganistanie, Afryce i torturuje setki więźniów. Na Ukrainie finansuje wichrzycieli i szpicli, którzy zrobili przewrót demokratycznie wybranych władz. Tam gdzie suę boją lub nie mają interesu tj. np. w Korei Północnej stosują inne praktyki. Na szczęście ich doktryna i mocarstwowość systematycznie spada. A mała Korea upokorzyła ich ostatnio.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka