14.03.11, 15:53
Mam 16 miesięcznego psa, w zeszłym roku dostawał płyn na skórę przeciwko pchłom i kleszczom, w tym roku weterynarz proponuje założenie obroży - w sumie wychodzi taniej niż comiesięczne wizyty. Co myślicie? Czy obroża jest dużo bardziej skuteczna?
Obserwuj wątek
    • fo-o Re: kleszcze 25.10.11, 11:09
      Szczerze powiem, że na mojego psiaka obroża za bardzo nie działa, skuteczniejsze jednak były różnego rodzaju preparaty, które rozpyla się na ciało psiaka. A jeżeli już Twój pupil złapie jakiegoś, to dobrze mieć w domu kleszczołapki, możesz je kupić za 8 zł na e-karma. Dzięki nim w łatwy sposób możesz usunąć całego kleszcza, także jest to bardzo przydatne urządzenie :)
      • annniul Re: kleszcze 02.11.12, 19:35
        obroże możesz załozyć, ale raczej jest mało skuteczna, no jeszcze zależy jaka, ja mam ostatno inny problem ale jak szukałąm dobrego preparatu na pchły to poczytałam że jest on tez ok na kleszcze fipronil beaphara bo o to mi chodzi
          • farmonka Re: kleszcze 18.11.12, 17:11
            ja np nie używam obroży w sumie tylko ze względów estetycznych (wiem, wiem moze wydawać się to śmieszne ;p) osobiście polecam produkty od beaphar, np szampon brzozowo - dziegciowy, a ty gang_ren odwiedź stronę beaphar, albo poszperaj na allegro, tam jest wszystko
    • nastusia97 Re: kleszcze 27.03.18, 16:07
      Ja stosuje kropelki. Jeszcze się nie zawiodłam. A tu macie link do fajnego artykułu o kleszczach : szesclap.blogspot.com/2018/03/o-nie-moj-pies-ma-kleszcza.html
    • antymiasto Re: kleszcze 10.04.18, 12:57
      W sumie zależy na jakim terenie mieszkasz. U mnie, na mazowszu jest plaga kleszczy i ostatnio nie pomagały ani krople ani obroże. W tym roku wet doradził mi "dopaszczowe" piguły i odpukać - skuteczne. Mam o tym wpis na blogu
      antymiasto.blogspot.com/2018/02/uwaga-kleszcze-co-to-jest-babeszjoza-i.html#more
      Naprawdę trzeba baardzo uważać, bo ew. leczenie jest drogie i bardzo obciąża organizm :)

--
      antymiasto.blogspot.com/
    • mad_len Re: kleszcze 11.07.18, 09:05
      Mój psiak ma założoną obrożę i dobrze to znosi. Wcześniej miał płyn, ale coś nie zadziałało i niestety złapał kleszcza. Musiałam interweniować i wzięłam go do chirurga dra Leżańskiego- super lekarz, żadnych problemów nie było. Tak na marginesie, jakby ktoś szukał dobrego chirurga dla psa w Warszawie, to polecam przychodnię Wetmedic: www.wetmedic.pl Jestem bardzo z niej zadowolona. :)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka