kanoka Re: DOBRANOCKA TRZECIA 27.04.06, 22:04 Dobranoc www.polska.pl/spec/bociany2004/slide,Bajka_na_dobranoc,pid,59518,gid,56803,cid,.htm?sh=75 Odpowiedz Link
kanoka Re: DOBRANOCKA TRZECIA 30.04.06, 00:10 Nie bój się nocy - ona zamyka drzewa lecące i ptasie tony w niedostrzegalnych, mrocznych muzykach, w przestrzeni kute - złote demony, które fosforem sypiąc wśród blasku wznoszą się białe, modre, różowe, wznoszą się w lejach żółtego piasku, w chmurach rzeźbione unoszą głowy. Nie bój się nocy. Jej puchu strzegą krople kosmosu, tabuny zwierząt: oczy w nią otwórz, wtedy pod dłonią uczujesz ptaki i ciche konie, zrozumiesz kształty, które nie znane przez ciebie idąc tobą się staną. Nie bój się nocy. To ja nią wiodę ten strumień żywy przeobrażenia, duchy świecące, zwierząt pochody, które zaklinam kształtów imieniem. Ułóż wezbrane oczy w kołysce, ciało na skrzydłach jasnych demonów, wtedy przepłyniesz we mnie jak listek opadły w ciepły tygrysi pomruk. Krzysztof Kamil Baczyński Odpowiedz Link
kanoka Re: DOBRANOCKA TRZECIA 30.04.06, 21:49 Do dzisiejszych politycznych "atrakcji", pochmurnego dnia i moich smutków z powodu wycinania drzew, pasuje tylko taka kołysanka. Kołysanka Rosemary..... "Zaśnij maleństwo jak spać się godzi dziecinie. Świat to przekleństwo, wygrywa zły, dobry ginie. Dranie patrzą oczkiem złym, Diabeł huśta dzieci i W krąg się wnosi dym pochlebstwa Kłamstwa dym. Zaśnij maleństwo ale miej oczy otwarte. Grzech ma pierwszeństwo, dobro trzech groszy nie warte. Od dzieciństwa mędrców chór Na twą szyję rzucił sznur Z najpiękniejszych praw moralnych I podobnych bzdur. Zaśnij maleństwo. Idź z aniołkami w zawody. Świat to szaleństwo i to bez żadnej metody. Lecz choć smutno Śpiewam ci kołysankę do snów twych. Może szczęściem błyśnie co się czarno śni." Muzyka: Krzysztof Komeda Tekst: Wojciech Młynarski Dobrej nocy - mimo wszystko Odpowiedz Link
alfredka1 Re: DOBRANOCKA TRZECIA 30.04.06, 21:54 Dobranoc, dobranoc.... dziecięcia w domu nie ma ale pośpiewamy SOBIE) Odpowiedz Link
kanoka Re: DOBRANOCKA TRZECIA 01.05.06, 22:34 Kołysanka osiedlowa Pieśń z Kolędy Nocki Szafo, szafo rozłożysta, Weź nas w nocy w swą opiekę. I ty też, podłogo czysta, Bądź nam słońcem i uśmiechem. Łóżko nasze niewygodne, Zmień się w skrzydła do latania I ty świeczko tląca ogniem, Wytrwaj z nami aż do rana. Klatko nasza, zawieszona Gdzieś na siódmym piętrze bloku, Bądź nam domem upragnionym, A ty windo daj nam spokój. Niechaj w rurach nic nie płacze, Niechaj dym odpłynie z miasta, W oknach krzywych jak zły pacierz, Niechaj błyśnie dobra gwiazda. Ernest Bryll Dobranoc Odpowiedz Link
alfredka1 Re: DOBRANOCKA TRZECIA 06.05.06, 21:39 j.w. o "suchej twarzy" nawet herbaciarnię zamkli((((( Odpowiedz Link
jan.kran Re: DOBRANOCKA TRZECIA 16.05.06, 22:19 Kruszynko ,wpadasz tu żeby się zdrzemnąć ? :ppp Śnij słodko))) Odpowiedz Link
nokata Re: DOBRANOCKA TRZECIA 16.05.06, 23:45 jan.kran napisała: > Kruszynko , noooo moze jeszcze "bziubzienieczko? (w morde...) Odpowiedz Link
mantra1 Re: DOBRANOCKA TRZECIA 21.05.06, 01:25 j.w. Jak tak dalej pojdzie, to w tym watku przebijemy forum 50 latkow pod wzgledem ilosci i n t e r e s u j a c y c h postow )) Odpowiedz Link
nokata Re: DOBRANOCKA TRZECIA 21.05.06, 22:28 JA uwazam, ze nie jest tak zle. JA sadze, ze wprawdzie nie pobijemy 50, ale po co nam to. JA mysle, ze tu sa o wiele ciekawsze posty. JA twierdze, ze nie ma u nas takiego wlazidupstwa jak tam. JA zauwazylam, ze tu moze kazdy miec wlasne zdanie. JA nie zauwazylam, zeby ktos kogos zmuszal do zmiany go. JA proponuje, zeby pisac wtedy kiedy sie ma ochote. JA nie nie uwazam, zeby to bylo naganne. JA chcialabym podsumowac dzisiejszy dzien. JA z Manterka napalilam sie na wyjazd JA otworzylam rano oczka i JA zobaczylam ze pada. JA uslyszalam dezaprobate Manterki z powodu pogody JA z Manterka czekalyslmu do poobiadu, ale pogoda byla parchata. JA i Manterka zostalysmy wiec w domku JA ide juz spac JA mowie wszystkim J(a).W. Odpowiedz Link
mantra1 Re: DOBRANOCKA TRZECIA 21.05.06, 22:33 Eeee... Ja mysle, ze za duzo tresci ) j.w. i klik Odpowiedz Link
nokata Re: DOBRANOCKA TRZECIA 18.05.06, 23:29 Eurowizja to syf jakich malo. A podobno Interwizja byla lukrowana... Jak Finskie malpy weszly do finalu, to i obie swinie soltysa moga byc w finale. I powinne w krotkich abcugach zajac 1 miejsce. Nawet dyskoZpola jest bardziej strawliwe w swojej masie. Ciekawe, czy jurorzy byli chowani na odglosach z walcowni i kuzni, (bo muzyki raczej nie slyszeli), ze taki w swej ogolnej masie chlam puscili dalej... Nie lubie Wisniewskego, ale nalezalo mu sie wejscie do finalu jak psu zupa. Na tle reszty stawialabym go na 3-5 miejscu. To co prezentowal bylo calkiem dobre. W sobote zamiast transmisji z tej zalosnej imprezy bede ogladala z kasety wypowiedzi "konia" Giertycha i "Pierwszego rolnika VII RP" Leppera. Ciekawsze, chociaz rownie zalosne. bywajcie. Odpowiedz Link
jan.kran Re: DOBRANOCKA TRZECIA 22.05.06, 22:16 Napisąłbym coś treściwego ale przyznam się szczerze że padam na klawiturę... Dobranoc) Odpowiedz Link
kanoka Re: DOBRANOCKA TRZECIA 22.05.06, 22:20 Śpij spokojnie i tre ściwie, padnięty na klawiaturę Kranie i obudź się jutro wypoczęty i wesoły. Dobranoc ) Odpowiedz Link
gaja_1 Re: DOBRANOCKA TRZECIA 24.05.06, 23:34 NIc się nie zmienia Netu zaś niet dopiero teraz mogłam podebrać mmodem połowiny I wdzięcznie dygając powiedzieć DOBRANOC ) Odpowiedz Link
gaja_1 Re: DOBRANOCKA TRZECIA 02.06.06, 00:28 j.w. na poloni powtórka "forum", muszę obejrzeć Odpowiedz Link
jan.kran Re: DOBRANOCKA TRZECIA 25.05.06, 23:55 Dobranoc)) <głask> dla Wędrowca, życzenia szybkiego powrotu netu dla Gai, buziaki dla Manterki i reszty)) Odpowiedz Link
wedrowiec2 Re: DOBRANOCKA TRZECIA 26.05.06, 22:25 Dobranoc Ugłaskany wedrowiec jest (bywa) miłym stworzeniem Odpowiedz Link
gaja_1 Re: DOBRANOCKA TRZECIA 30.05.06, 22:38 Kawa nie pomaga Wracam pod swoją pieżynkę Dobranoc Odpowiedz Link
wodnik33 Re: DOBRANOCKA TRZECIA 01.06.06, 22:24 Dobranoc. Do północy niech jeszcze bąbelki poszaleją, a potem ciiicho!!! spać!!! koniec świętowania!!. Odpowiedz Link