Dodaj do ulubionych

Przyrost wagi

25.02.05, 20:41
JAk to jest?
Czy choroba synka może mieć wpływ na jego wagę???
Po piersze trafilismy do szpitala z niedowagą i od tego sie zaczeło.
Po drugie przez tydzień przybrał na wadze niecałe 150 gram.
Po trzecie przez ostatnie trzy tygodnie przytył o 500 gram.
Po czwarte na 7 tygodni i waży niecałe 3700.
To berdzo mało w porównaniu do wagi urodzeniowej 3550.
Po szóste w rozmowie z lekarzem pojawił sie termin "chormon wzrostu".
Martwie sie strasznie.
Co sądzicie???
Ściskam.
Obserwuj wątek
    • mamaifilip Re: Przyrost wagi 25.02.05, 21:31
      Moj Filip po zabiegu schudł bardzo, waga urodzeniowa 3200 (ale wcześniak 36
      tydz.), potem 2700. Wypłakałam w szpitalu kroplówkę. Ale odkąd wróciliśmy do
      domu, przybierał na wadze naprawdę ładnie (w 9 miesiącu potroił swoją wagę
      urodzeniową). Od pewnego czasu tyje (!) wolniej ok. 2kg w czasie 6 miesięcy.
      Myślę Kasiu, że warto zorientować się czy można zbadać poziom hormonu wzrostu
      dla własnego spokoju. A poza tym trzeba poczekać. Dzieci po przejściach mają
      dużo do nadrobienia. Energię pożytkowały po to, aby zdrowieć, nie rosnąć. Jeśli
      karmisz piersią, może warto dołożyć mleko modyfikowane dla dzieci z niską
      masą ,a poza tym witaminy. Filip dość długo brał B6, kw. foliowy, Cebion Multi
      i Hemofer (no właśnie, a co z morfologią u Kamilka).
      No i doczytałam, że w ostatnie trzy tygodnie, synek przybrał 500g. To raczej
      dobry przyrost. W ciągu miesiąca niemowlęta przybierają śr. 600g - 1000g.
      Życzę wszystkiego dobrego.
    • jusiagra Re: Przyrost wagi 25.02.05, 22:03
      Moj Fil też po zabiegu schódł i jak wychodziliśmy ze szpitala na 29 dobę życia
      ważył o o,5 kilograma mniej niż jak sie urodził, jednakże po powrocie do domu
      zaczął ładnie przybierać, a po paru tygodniach był z niego niezły pulpet i
      wyglądał na co najmniej o 2 miesiące starszego. Teraz mój Fil podobnie jak
      Filip Kasi przybiera mało ale ja myśle że to już ten wiek , poza tym inny tryb
      życia teraz malce śmigają i rozrabiają wiec i szybciej spalają to co zjedzą. Co
      ważne- u noworodków po operacjach często wzrasta TSH czyli hormon tarczycy, u
      naszego Fila podejrzewano niedoczynność tarczycy ale w po konsultacjach okazało
      sie że to wynik przeżyć i jest to takzwane czasowa niedojrzałość tarczycy,
      zapobiegawczo dostawał 1/4 tabletki joditu i teraz wszystko jest już ok.-
      pozdrowionko Jola a Kasiu może tobie potrzeba więcej spokoju i relaksu
      zobaczysz ze jak i ty troche juz ochłoniesz i przywykniesz do choroby to i
      synek będzie lepiej sie chował czego z całego serca życzę

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka