Dodaj do ulubionych

bóle przed miesiączką

08.01.12, 11:33
Czy u którejś z Was w czasie leczenia pojawiają/pojawiały się przed miesiączką jakieś specyficzne bóle?
Leczę się prawie dwa lata i praktycznie od początku leczenia pojawiają się parę dni przed okresem takie kręcące bóle mięsni rąk i nóg (coś jak przy zmianie pogody) a od dwóch miesięcy w pierwszy dzień krwawienia dostaję bardzo silnego bólu kręgosłupa lędźwiowego (nie mogę wtedy nawet chodzić).
Zastanawiam się co to może być.
Nigdy wcześniej przed okresem nie miałam czegość takiego, jedynie pobolewał mnie brzuch, zarówno przed jak i w trakcie okresu.
Czy bb & spółka może dawać takie objawy? (mam potwierdzoną bb, bart i myco).
Czy to efekt antybiotyków?
Moża któraś z dziewczyn ma taki sam problem?
Obserwuj wątek
    • iza-pal Re: bóle przed miesiączką 08.01.12, 15:25
      Na obecnym zestawie abx pod bart mam też kręcenie dłoni, małych stawów i kostek.Wcześniej tego nie miałam.Pobolewały tylko duże stawy.Sama się zastanawiam czy to abx, herx,czy postęp choroby...U mnie jest cały czas,niezależnie od miesiączki.
      • anyx27 Re: bóle przed miesiączką 08.01.12, 19:31
        U mnie przy wilgotnej pogodzie tak jest, a dodatkowo przed i 1szego dnia okresu, a także w czasie owulacji - zawsze wiem, kiedy mam. Było tak przed leczeniem, w trakcie i teraz - 2 lata bez leków.
        • fufuszka Re: bóle przed miesiączką 09.01.12, 09:43
          Teraz skojarzyłam, że pierwszy raz taki kręcący ból ud pojawił się trzy tygodnie przed rozpoczęciem leczenia. Wracałam wtedy ze studiów i w samochodzie dopadł mnie ten ból (1 dzień okresu), następnego dnia już go nie było.
          Pamiętam też, że raz dopadł mnie bardzo mocny ból ud i łydek już na lekach.
          Co dziwne, że ten ból nie pojawia się przed każdą miesiączką.
          Z pewnością ten, który czuję teraz jest tak samo kręcący ale już słabszy, do wytrzymania. No i teraz potrafi pojawić się parę dni przed okresem.
          Dziwne że obejmuje nogi (przeważnie uda) i ręce od ramion, aż po dłonie.
          Może to jakiś dziwny zbieg okoliczności że pojawia się akurat parę dni przed okresem. Nie wiem co o tym myśleć crying
          • magga7 Re: bóle przed miesiączką 09.01.12, 19:44
            Takie bóle ud pojawiają mi się przeważnie 1 dzień przed i przez pierwsze dwa dni miesiączki. Generalnie jak mam okres czuję się o wiele gorzej. Bóle brzucha natomiast towarzyszą owulacji, są krótkie ale intensywne.
            • fufuszka Re: bóle przed miesiączką 09.01.12, 21:37
              magga7 a czy te bóle ud doszły u Ciebie w trakcie leczenia czy miałaś je już wcześniej?
              Zastanawiam się czy bb&spółka mogą mieć wpływ na te dolegliwości.
              Dzisiaj dostałam okres i znów pojawił się ten okropny ból kręgosłupa lędźwiowego ale o dziwo trwał tylko jakieś 2-3 godziny. Przeszedł kręgosłup to wlazło znów coś w uda. Ehh, mam dosyć crying
              • fionka21 Re: bóle przed miesiączką 09.01.12, 22:14
                Nie wiem, czy mam rację, ale może to nałożenie cyklu biologicznego Borrelii i cyklu miesiączkowego daje takie efekty... Oba cykle mają około 4 tygodni.

Pamiętam, wiele lat temu, kiedy nie miałam pojęcia, że jestem chora na boreliozę, miałam kilka takich miesięcy, kiedy tuż przed okresem zapadąłam na przeziębienie. Trwało to dość długo, dobrze ponad pół roku. Lekarze oczywiście mówili, że jedno z drugim nie ma nic wspólnego... Dopiero dr Beata powiedziała, że część pacjentek tak ma.
                • magga7 Re: bóle przed miesiączką 10.01.12, 09:08
                  Przed leczeniem bardziej dokuczały mi właśnie bóle krzyża przed i w trakcie okresu. Leczę się ponad 2 lata i bóle ud i łamanie w nogach napewno nasilały się podczas miesiączki. Teraz miedzy okresami nie mam tych bóli, chyba że ne pulsie tini ale lekkie. Pocieszające jest że są one jednak coraz słabsze i wcześniej mając miesiączkę przeważnie leżałam, bo ogólnie czułam się fatalnie a od jakiegoś czasu jest lepiej.
                  • fufuszka Re: bóle przed miesiączką 10.01.12, 10:24
                    Dzisiaj w nocy pierwszy raz od długiego czasu wzięłam leki przeciwbólowe bo nie mogłam już wytrzymać tak bardzo bolał mnie kręgosłup.
                    Teraz też boli.
                    Generalnie to nigdy nie narzekałam na swój okres. Były jakieś pobolewania brzucha, piersi ale nigdy coś takiego. Miesiączkuję w miarę regularnie tzn. co 27-29 dni, okres ani mocny ani słaby.
                    Bóle kręgosłupa lędźwiowego miałam już przed leczeniem, przeważnie po nocy, ale w trakcie leczenia nasiliły się dość mocno i doszedł jeszcze ból kości ogonowej. Ale to co czuję teraz to jest jakaś masakra.
                    Boję się, żeby to nie była endometrioza. Ba, należę nawet do tych osób, które potrafią wkręcić sobie chorobę.
                    U ginekologa w ostatnich 6ciu miesiącach byłam dwa razy i wszystko ok.
                    Na poniedziałek znów umówiłam się na badanie, a na 20.01 mam umówioną wizytę u ortopedy (na NFZ). Mam nadzieję, że wydębię od niego skierowanie na jakieś badanie kręgosłupa...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka