05.06.12, 10:09
Wczoraj czytałam na forum o polskim sklepie z ziołami polecanymi przez Buhnera,był podany adres strony.Dziś chciałam zapisać aby skorzystać.Przeszukałam wszystkie wątki,które wczoraj czytałam,jednak tego już nie znalazłam.Bardzo proszę jeszcze raz o podanie adresu sklepu.
Obserwuj wątek
    • adrian_fenig Re: Zioła 05.06.12, 11:59
      Wątek został usunięty, domniema, że ze względu na to, że na forum nie wolno reklamować żadnych produktów.
      I słusznie, bo już myślałem, że administratorzy mają podwójną moralność.

Wpisz w google coś w stylu "Borelioza zioła+protokół podstawowy" to może odnajdziesz to czego szukasz.
        • adrian_fenig Re: Zioła 05.06.12, 16:19
          karusiap napisała:

> To czemu o iherb można pisac do woli?

No właśnie, czemu?
          A jednak podwójna moralność...
          Zakazane jest to, co administratorzy uznają za zakazane. A właściwie administrator marzena1963, bo pozostałe dwie osoby nie uczestniczą w życiu tego forum.
          • abi0312 Re: Zioła 05.06.12, 19:40
            Adrianie, podawane są linki do iherb, do aptek, w których można kupić najtaniej np. probiotyk.
            Na tym też polega pomoc, więc chyba tego nie unikniemy. Czemy akurat ten z ziołami w Polsce tak Cię poruszył? Bo nasz?
            • ewa475 Re: Zioła 05.06.12, 20:56
              Wątek o ziołach Buhnera firmy polskiej Biose zniknął prawdopodobnie z tego powodu,że tak ostro go oprotestowałeś.
              Również przyczepiasz się do adminów choć praktycznie bardzo mało kasują,chyba że wtedy kiedy jest awantura.
              Wątek o olejkach był dość długo na forum dopóki nie zaczęło być w nim agresywnie.Kto chciał zdążył sobie olejki nabyć.
              Nie wiem,ale może udaje ci się bez problemu nabywać zioła Buhnera.
              Nawet nie wiesz ilu ludzi nie radzi sobie z tym lub nie ma karty kredytowej albo nawet wcale nie ma komputera ani internetu.
              Dlatego jest to bardzo ważne aby każdy mógł sobie kupić zioła w Polsce,aby każdy miał dostęp do leczenia wg Buhnera.
              Ale jak widać ciebie to nic nie obchodzi.
              • katowiczanka20 Re: Zioła 05.06.12, 21:49
                ja na przyklad naleze do osob ktore nigdy jeszcze nie zamawialy w iherb i nie wiem jak to zrobic bo nie znam angielskiego.Dlatego takie watki sa dla mnie bardzo pomocne. O olejkach slyszalam, watku o olejkach nigdy nie czytalam a szkoda.....
                pozdrawiam
                • pies_z_laki_2 Re: Zioła 06.06.12, 11:47
                  katowiczanka20 napisała:
                  > ja na przyklad naleze do osob ktore nigdy jeszcze nie zamawialy w iherb i nie wiem
                  > jak to zrobic bo nie znam angielskiego.Dlatego takie watki sa dla mnie bardzo pomocne.

No to koniecznie zajrzyj tutaj:
                  - forum.gazeta.pl/forum/w,26140,80090102,132977775,Zamawianie_ziol_Buhnera_krok_po_kroku.html

"Zamawianie ziół Buhnera - krok po kroku
                  raf.99 02.02.12, 18:58 Odpowiedz
                  W następstwie spotkań chorych (z udziałem komputera) w Krakowie i w odpowiedzi na potrzeby paru osób pokusiłem się o stworzenie małego opracowania, którego celem ma być objaśnienie w możliwie jasny sposób zagadnień związanych z zamawianiem ziół Buhnera czy też innych suplementów (jak choćby Optima) - dla osób które mają problem żeby się za to zabrać (ja sam też dłuugo nie mogłem przebrnąć przez ten proces smile)
                  Wkleiłem zrzuty ekranu aby możliwie jasno, krok po kroku objaśnić jak się składa zamówienie na iHerb.com. Starałem się też opisać główne zagadnienia związane z płatnością oraz kwestie celno-podatkowe.

>>> Zamawianie ziół Buhnera - krok po kroku: Tekst linka <<<

Mam nadzieję że jest to wystarczająco jasne i że okaże się przydatne.
                  Jeśli coś się nie zgadza, coś trzeba zmienić/dodać to proszę o sygnał na moją pocztę @gazeta.pl"
              • dx771 Re: Zioła 05.06.12, 21:51
                Trochę się czasy zmieniły i sprawa adresów sklepów , lekarzy itp. chyba są warte przemyślenia jak rozwiązać problem by była to informacja a nie marketing.

Trudna sprawa co pokazała sprawa tzw. olejków i przekroczenia delikatnej granicy informacji na co my chorzy jesteśmy wrażliwi.
                    • ewa475 Re: Zioła 06.06.12, 09:36
                      Margolciusmile z ust mi to wyjęłaś.
                      Przy leczeniu boreliozy wszystko! jest ważne.Wielokrotnie pisałam jak w czasie leczenia próbowałam wszystkiego.Jeszcze nikt nie słyszał o Buhnerze kiedy gotowałam Smilax,20 minut,ale prawie zawsze mi się przypalałsmileBrałam Sagradin,nalewałam mocną wódką plasterki Stefanii.
                      Do masażu przynosiłam masażyście własnoręcznie umieszany olejek Lyme.
                      Również joga,wycieczki w góry,sanatorium.
                      Wtedy kiedy Beta zakładała wątek o ziołach Buhnera wszyscy byliśmy ciemni w tej materii,teraz prawie każdy jest ekspertem i w przypadku,kiedy nowość się nie sprawdzi z pewnością zareaguje.
                      Po to są takie wątkismile
          • marzena1963 Re: Zioła 09.06.12, 11:43
            Drogi Adrianie...
            bardzo ciekawe jest Adrianie to co piszesz. Ciekawe skąd masz tak „cenne” a zarazem zupełnie błędne informacje?
            Gdybyś znał mnie, gdybyś znał moją historię, gdybyś wiedział o tym forum to co powinieneś wiedzieć…

Wiedziałbyś na przykład choćby to, że temat ziół jest mi absolutnie obcy i nie wypowiadam się ani nie decyduję w tym zakresie. Mnie zdecydowanie i od razu pomogły abx-y i na tym poprzestałam.
            Wiedziałbyś, że z uczestnikiem jan440 miałam bardzo dobre relacje i na pewno nie ja go usunęłam.

Natomiast na pewno pilnuję tego, by w tym miejscu ludzie nawzajem się nie obrażali - tak jak Ty to próbujesz w tej chwili robić zarzucając mi "podwójną moralność". W sumie może powinnam usunąć Twój post; uważam się jednak za wyleczoną, nie mam najmniejszego problemu z panowaniem nad emocjami. Ograniczę się wyłącznie do komentarza.
            Proszę jednak, nie wprowadzaj w błąd innych forumowiczów, bo nie jest prawdą to co piszesz Nie jestem jedynym administratorem forum. Całe szczęście! Przestałam się leczyć już dość dawno. Wróciłam w pełni do życia i gdyby nie sygnał od kogoś oburzonego Twoim wpisem pewnie nawet nie zauważyłabym go.

Na pewno usuwam i będę usuwać te wątki i takie posty, w których ludzie pielęgnują złe emocje i negatywne relacje miedzy uczestnikami Forum. To jest moja działka i tego się nie wypieram.
            Gdy w 2006 roku po raz pierwszy tu zajrzałam trafiłam na bardzo dobrą atmosferę i gdyby nie ona nie zaufałabym później temu forum, nie zaufałabym SCNB i nie zaufałabym ILADS. Nie wyleczyłabym się.

Dlatego ponad wszystko uważam, że najważniejsze aby ludzie tutaj nawzajem się nie obrażali i dbali o wzajemną życzliwość. Chcę aby to forum było gościnne dla tych, którzy szukają ratunku. Ja kiedyś go tu znalazłam.
            Jesteśmy tu po to by pomagać innym, szczególnie tym, którzy są na początku drogi. Nikt nie chce wchodzić do mieszkania, w którym słychać zza drzwi krzyki rodzinnej awantury. Wycofa się i nie wróci już ponownie.

Pozostali administratorzy nie piszą, ale nie oznacza iż ich tu nie ma. Moja moralność jest jednak tylko jedna. Administratorów jest kilkoro i każde z nas ma własną moralność.

Na koniec Adrianie życzę Ci szybkiego i trwałego powrotu do zdrowia. Jak zresztą wszystkim, którzy tu zaglądają. A na przyszłość jeśli będziesz chciał znowu kogoś obrażać – zastanów się dobrze i może lepiej zrób coś dobrego, pożytecznego. Pomóż komuś. Tak po prostu. I powodzenia!
    • adrian_fenig Re: Zioła 06.06.12, 12:16
      abi0312 napisała:

Adrianie, podawane są linki do iherb, do aptek, w których można kupić najtaniej np. probiotyk. Na tym też polega pomoc, więc chyba tego nie unikniemy. Czemy akurat ten z ziołami w Polsce tak Cię poruszył? Bo nasz?

Poruszył mnie, bo nienawidzę podwójnej moralności. Nie ma problemu z tym, że co chwila jest podawany namiar na laboratorium doktora W. z miasta B., który dzięki temu forum zarabia pewnie z 1000 złotych dziennie. Podobna sytuacja jest z laboratorium C. z miasta P.
      Nie było także problemu, jak ktoś daje link do ziół w plastikowych opakowaniach, o wątpliwej skuteczności, ale za to o konkretnej cenie.
      Natomiast administratorzy skasowali wątki o olejkach, które kosztują siedem złotych i pięćdziesiąt groszy na 4 dni leczenia. I to jest dla mnie sytuacja nie do zaakceptowania!!!
      Tak więc, albo kasujemy wszystko, co nosi znamiona reklamy reklamy, albo nie kasujemy niczego.
      Według mojej opinii skasowanie wątków jana440 jest największą stratą dla tego forum od momentu od kiedy tutaj jestem (3 lata). Olejki zostawiają daleko w tyle te wszystkie ziółka, a nawet większość stosowanych tu antybiotyków. A przez nieodpowiedzialne działanie administratorów i kilku forumowiczów większość użytkowników została odcięta od tej cennej wiedzy, bądź się niesłusznie uprzedziła.
      • dx771 Re: Zioła 06.06.12, 14:33
        adrian_fenig napisał:

> Według mojej opinii skasowanie wątków jana440 jest największą stratą dla tego f
        > orum od momentu od kiedy tutaj jestem (3 lata). Olejki zostawiają daleko w tyle
        > te wszystkie ziółka, a nawet większość stosowanych tu antybiotyków. A przez [u
        > ]nieodpowiedzialne[/u] działanie administratorów i kilku forumowiczów większość
        > użytkowników została odcięta od tej cennej wiedzy, bądź się niesłusznie uprzed
        > ziła.

Nie chcę już wracać do starej kłótni ale należy pamiętać że to Jan 400, sam nakręcił nagonkę na siebie pisząc w nowo założonym wątku że dostał informacje od dr n. med. Nemo że nikt nie zamówił olejków więc pewnie na forum są sami hipohondrycy skoro szkoda nam 20 zł.

Niestety takie wpisy zbulwersowały forum.

Są gorsze rzeczy na świecie niż skasowanie wątku
      • abi0312 Re: Zioła 06.06.12, 15:18
        A czy wypowiedziałeś się wtedy pozytywnie o olejkach?
        Z tego co pamietam to tylko Maleobeauty napisał, że je stosuje...
        Poza tym byla to jedna wielka nagonka bo wyrazil się niefortunnie. Po tym co tam niektórzy pisali, nietrudno zrazić się do olejków i tutaj masz rację. Każdy ma prawo wyrobić sobie swoje zdanie na temat co mu pomaga w bb, bo jak pisze już wiele osób, są to nie tylko abx. Kiedy Jan pisał poradniki było ok, wiele osób chetnie korzystało.
        • dx771 Re: Zioła 06.06.12, 15:45
          abi0312 napisała:

> A czy wypowiedziałeś się wtedy pozytywnie o olejkach?
          > Z tego co pamietam to tylko Maleobeauty napisał, że je stosuje...
          > Poza tym byla to jedna wielka nagonka bo wyrazil się niefortunnie. Po tym co ta
          > m niektórzy pisali, nietrudno zrazić się do olejków i tutaj masz rację. Każdy m
          > a prawo wyrobić sobie swoje zdanie na temat co mu pomaga w bb, bo jak pisze ju
          > ż wiele osób, są to nie tylko abx. Kiedy Jan pisał poradniki było ok, wiele osó
          > b chetnie korzystało.

Są osoby które choć mają wiedzę po prostu prędzej czy później popadną w konflikt bo taką mają"internetową" osobowość np. Geodeta, Artur, Analogkit no i Jan itd.
          • abi0312 Re: Zioła 06.06.12, 16:28
            Kiedyś napisałam o tym, jak źle poczulam się na jednym z zestawów abx. Geodeta mnie wtedy równo objechał, byl mocno niemiły. Pomijam, to że dopiero niedawno zrozumialam co miał na myśli. Ja wtedy dopiero zaczynałam leczenie i niewiele wiedziałam. Szkoda, że zrobil to w taki sposób. Nie zauważyłam, żeby Jan atakował ludzi wink

pozdrawiam
            Abi
            • dx771 Re: Zioła 06.06.12, 19:08
              abi0312 napisała:

> Kiedyś napisałam o tym, jak źle poczulam się na jednym z zestawów abx. Geodeta
              > mnie wtedy równo objechał, byl mocno niemiły. Pomijam, to że dopiero niedawno z
              > rozumialam co miał na myśli. Ja wtedy dopiero zaczynałam leczenie i niewiele wi
              > edziałam. Szkoda, że zrobil to w taki sposób. Nie zauważyłam, żeby Jan atakował
              > ludzi wink
              >
              > pozdrawiam

Bardzo trafnie to opisałaś jak to jest z tymi osobami.
              > Abi
              • karusiap Re: Zioła 09.06.12, 16:30
                Jestem po jednym opakowaniu rdestu z biose. Ale nie wiem naprawde jak napisać i czy w ogole moge napisac swoje opinie na ten temat sad
                Wybaczcie, jestem tu od niedawna, nie wiem o co chodzi w starych klotniach, nie wiem czemu nie mozna pisac o ziolach z polskich sklepow wiec mnie poinstruujcie. I prosze nie krzyczcie, nie chce nic reklamowac, nie chce nikogo obrazic, chce po prostu podzielic sie doswiadczeniem. Byc moze komus ono sie przyda, tak jak mnie przydaly sie wasze rady, o radach Burhera dot. konkretnych produktow (nazwy firm) juz nie wspominajac.
                • ewa475 Re: Zioła 09.06.12, 19:51
                  Karusiasmile spokojnie podziel się doświadczeniem.
                  Forum właśnie jest po to,aby się dzielić,a nie antagonizować.
                  Ale i w najlepszej nawet rodzinie zdarzy się kłótnia,emocje biorą górę,toksyny krążą w krwi,itd.

• abi0312 Re: Zioła 09.06.12, 22:55
                    Ewa, świetnie to napisałaś smile
                    Karusia, jasne, że napisz o tym co myślisz. Z rozmów pozaforumowych wiem, że inni chętnie to przeczytają.
                    Pozdrawiam
                    Abi
                • karusiap Re: Zioła 10.06.12, 20:23
                  Łyknęłam jedno opakowanie rdestu z BIOSE i moje spostrzeżenia są takie, że jednak mój żołądek odczuł, że coś mu się ten rdest nie podoba uncertain Wcześniej łykałam Source Naturals i nie miałam żadnego żołądkowego problemu. Być może, tak podejrzewam, żelatynowe kapsułki Biose sklejają się w żołądku, gdy łyknie się kilka na raz. Zaczęłam więc rozkładać łykanie kapsułek w czasie i to trochę pomogło, ale nie całkiem. Teraz kupiłam malutkie kapsułeczki z Paradise herb i wszystko wraca do normy.
                  Co do samej obsługi w Biose to naprawdę super, ekspresowa wysyłka (pisałam, że zależy mi na czasie).

Generalnie to kiepsko się ostatnio czuje, kiepsko mi się myśli więc wybaczcie jeśli pisze coś nieskładnie sad
                  • lukalien Re: Zioła 16.06.12, 10:55
                    Dobrze że piszesz bo moim zdaniem forum jest po to żeby pisać swobodnie o swoich doświadczenia

Faktycznie mogli by mieć w ofercie kapsułki wegetarianskie dla osób źle trawiących zelatynę. Ja obchodzę to tak że stosuję te kapsułki po 670 mg i w ten sposób minimalizuję ilośc żelatyny prawie o polowę. Na początku miałem podobny problemy z tym że obniżyłem dawkę i zacząłem stopniowo zwiększać (zaczołem od połowy i w 3 tygobie doszedłem do 8 g) i teraz jest bez problemów. U mie to zadziałało ale też każdy z nas różnie reaguje więc nie mam pewności czy ci to pomoże
                  • marcino1974 Re: Zioła 18.06.12, 23:36
                    Cos podobnego obserwowałem zaraz po przejściu na ekstrakty biose z tym, że nie rozpoznałem czy to była kwestia andrografis czy rdestu. Od razu obniżyłem dawki tych 2 ziół i powoli zwiększałem ich ilosci do zalecanych dawek także już przeszło miesiąc jestem na nich. Pewnie to była kwestia rdestu gdyz Buhner pisze że takie skutki uboczne przy rdeście mogą wystąpić tym bardziej że przeszedłem ze standardowego Resveratrolu firmy NOW a on ma trochę inny sklad (trochę mało tam samego rdestu) więc reakcja w sumie może i do przewidzenia była.
                    karusiap nurtuje mnie jedno pytanie czy stosując ekstrakt z Paradise stosujesz 70 kapsułek dziennie ? z tego co czytałem na ich stronie to kapsułka ma 115 mg ekstraktu, a więc 8 gramów to jest 70 kapsułek czyli ponad 1 opakowanie. Pytam bo to by była chyba najdroższa wersja.
                    • karusiap Re: Zioła 19.06.12, 08:43
                      U mnie to może być jeszcze kwestia samych kapsułek, gdyż jestem wegetarianką a Biose ma tylko kapsułki żelatynowe. Z drugiej jednak strony, mój mąż któremu zdarza się podjeść mięsiwo, też miał podobne odczucia co do tego zioła z Biose. Ja je wprowadziłam jako zamiennik do tego co brałam wcześniej, na zasadzie jedna kapsułka za jedną kapsułkę, więc nie wprowadzałam stopniowo. Brałam od razu 3x4 kaps.
                      Rdest z Paradise biorę również 3x4 kaps., na jakiejś str. Buhner pisał o takim dawkowaniu tego produktu. Poszukam w domu jeszcze i wkleje link do tej informacji.
                      • dx771 Re: Zioła 19.06.12, 09:29
                        Resveratrol z Paradise jest łagodny dla ukł. pokarmowego - tak doczytałem i to się sprawdziło u żony.

Pozdrawiam.DX

www.borelioza.org/
                        • karusiap Re: Zioła 19.06.12, 09:55
                          > Resveratrol z Paradise jest łagodny dla ukł. pokarmowego - tak doczytałem i to
                          > się sprawdziło u żony.

Tak też pisze Buhner. Czy Twoja żona też brała max. 4x4 (ja biorę 3x4), czy jedno opakowanie dziennie??

Ja też bardzo dobrze znosiłam Rdest z Source Naturals.
                          • ines108 Re: Zioła 19.06.12, 10:03
                            Kurcze nie wiem sama co o tym myśleć:
                            kupiłam protokół podstawowy, z kocim pazurem, miałam jeszcze koci pazur now foodsa i one się w smaku bardzo różnią ten z Biose jakby był z palonym carmelem a ten z now foods taki mocno gorzki.
                            Może to kwesta roślin z innych upraw?
                            Jakie są wasze doświadczenia?
                            • dx771 Re: Zioła 19.06.12, 10:21
                              ines108 napisała:

> Kurcze nie wiem sama co o tym myśleć:
                              > kupiłam protokół podstawowy, z kocim pazurem, miałam jeszcze koci pazur now foo
                              > dsa i one się w smaku bardzo różnią ten z Biose jakby był z palonym carmelem a
                              > ten z now foods taki mocno gorzki.
                              > Może to kwesta roślin z innych upraw?
                              > Jakie są wasze doświadczenia?

Przecież Biose to extrakt, a NOW mielone zioło.
                          • dx771 Re: Zioła 19.06.12, 10:25
                            karusiap napisała:

> Tak też pisze Buhner. Czy Twoja żona też brała max. 4x4 (ja biorę 3x4), czy jed
                            > no opakowanie dziennie??

Ja kupowałem opakowanie po 180 kaps. a dawkowaliśmy różnie

> ___________________________
                            > Zniżka w iherb - kod FUS544
                            • andruss33 Re: Zioła 19.06.12, 22:54
                              karusia napisała:

>>Rdest z Paradise biorę również 3x4 kaps., na jakiejś str. Buhner pisał o takim dawkowaniu tego produktu. Poszukam w domu jeszcze i wkleje link do tej informacji.

Jak się mylę to zwróć mi uwagę marusiap ale to są znacznie mniejsze dawki niż to co brałaś z biose. Nie wiem jakie brałaś dokładnie kapsułki – powiedzmy ze te mniejsze 400 mg to teraz w sumie bierzesz 4 razy mniej zioła i to musi hamować twoje problemy ale też już nie ma takiego dziania jak w zalecanych dawkach. Pytam bo sam biorę ekstrakty z biose i nie mam problemów a ciekaw jestem jaka jest tego przyczyna u Ciebie.
                              • karusiap Re: Zioła 19.06.12, 23:10
                                Tutaj jest info o dawkowaniu: buhnerhealinglyme.com/herb-source-list/#knotweed
                                Rdest z Paradise Herbs to ekstrakt 20:1, więc to chyba nie jest "tylko" 100 mg?
                                • andruss33 Re: Zioła 20.06.12, 00:08
                                  Wszystkie ekstrakty standaryzowane do 8% resveratroli maja podobne stężenie – tj około 20:1. Nie mnie oceniać gdzie jest błąd w książce czy na tej stronie. W polskiej i angielskiej wersji książki jest jasno napisane ( 4*4 kapsułki po 500mg ekstraktu standaryzowanego do 8 % resveratroli czyli w stężeniu ok. 20:1 ). Na podanej stronie jest napisane o kapsułkach 100 mg ale w dawkowaniu 4*4 tabletki. Nie wiem dlaczego na początku w temacie mowa o kapsułkach 100 mg a później podaje się liczbę tabletek.

Uważam ze ta kwestię należy spokojnie rozwiać bo jest bardzo istotna dla stosujących zioła. Czy w 2 książkach byłby popełniony taki błąd – nie wydaje mi się ale nie wykluczam tego. Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły na wytłumaczenie tej nieścisłości to czekam na odpowiedż
                                  • karusiap Re: Zioła 20.06.12, 08:35
                                    andruss33, też chciałabym rozwiać tą wątpliwość, gdyż u mnie ona też się pojawiła.

Osobiście uznałam, że książka powstała wcześniej, to co zostało napisane, zostało wydrukowane i poszło w świat. Jednak Buhner ciągle prowadzi obserwacje, być może zweryfikował swoje wcześniejsze poglądy? Na stronie pisze, że te dwa preparaty (Source Naturals i Paradise Herbs, mają inne formuły, które trudno porównywać, ale zaleca takie samo dawkowanie maksymalne, czyli 4x4). Zauważ, że w książce Andrographis jest w protokole podstawowym, natomiast na buhnerhealinglyme.com już nie.

Ale chętnie posłucham Waszych opinii. Dlatego też pytałam dx771 jak dokładnie stosował ten produkt.
                                    • dx771 Re: Zioła 20.06.12, 15:53
                                      karusiap napisała:

> Ale chętnie posłucham Waszych opinii. Dlatego też pytałam dx771 jak dokładnie s
                                      > tosował ten produkt.

Pól leczenia stosowałęm pełne dawki, drugie pół mniejsze.
                                      Nie stosowaełm samego Resveratrolu, tylko łączyłem z proszkiem wiec te dawki składały sie czesciowo z Resveratrolu.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka