Dodaj do ulubionych

FIAT PUNTO

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.10.05, 10:00
MOGĘ KUPIĆ FIATA PUNTO Z ROKU 2000. CZY WART JEST 17 TYS ZŁOTYCH? PROSZĘ O
POMOC GDYŻ JESTEM LAIKIEM
Obserwuj wątek
    • emenemki Re: FIAT PUNTO 17.10.05, 10:33
      Wszystko zależy od:
      - przebiegu,
      - silnika,
      - wyposzażenia,
      - ilości drzwi,
      - niestety również koloru...

Napisz coś więcej na ww. tematy, to będzie więcej do powiedzenia. Ale za 17k
      można poszukać czegoś trwalszego :-) Miałem fiata, to wiem...
      • bambii Re: FIAT PUNTO 17.10.05, 11:14
        Fiat ?? nieeee tylko nie to :)
        W kazdym aucie najwazniejsze jest to czy nie byl bity, bo kazde bite nie nadaje
        sie do jazdy chociaz bylby super powyciagany - strefy zgniotu zgniataja sie
        tylko raz :).
        Osobiscie zapropnowalbym Tobie starsze auto ale wyzszej klasy np. Audi -
        bedziesz zadowolony. Ale wszystko zalezy ile jezdzisz , gdzie i jakie masz
        wymagania od auta (komfort, bezawaryjnosc, koszty utrzymania etc.)
          • bambii Re: FIAT PUNTO 17.10.05, 14:19
            oj emenemki, wez raport decry i zobacz ktore auto jest bardziej awaryjne Audi
            czy Fiat.
            Poza tym Audi i Fiat to przepaść jakościowa.
            • bambii Re: FIAT PUNTO 17.10.05, 14:29
              > Poza tym Audi i Fiat to przepaść jakościowa.

Zeby uscislic , nie pisze tutaj o wykonaniu ale o komforcie jazdy.
              Nie ma to jak Audi quattro 2,8 V6 ale przy tych cenach benzyny to trzeba miec
              stacje paliw :(, polecam silnik 1,9 TDI dobre osiągi i konsumpcja na poziomie
              6-7 litrow ropy.
            • Gość: Emti Re: FIAT PUNTO IP: 80.51.51.* 17.10.05, 14:30
              Najwazniejsza jest rownowaga,
              cena i koszty uzytkowania do jakosci.
              Co z tego ze kupie sobie Audi,Mesia czy jakas Toyote,jak nie bedzie mnie stac
              na czesci,nawet zamienniki(bo klocki filtry itp. trzeba wyminiac w kazdym
              aucie),ubezpieczenie itd(chyba nie musze dodawac ze ubezpieczenie od zlodzieja
              gdy masz Mesia,czy BMW jest wyzsze niz innych aut)
              Znajomy mial do niedawna Honde Concerto.Auto to, jak twierdzi,calkowicie
              wyleczylo go z milosci do japonskiej technologii.Wszystko bylo git do czasu
              stluczki,kiedy to niektore czesci do tego wynalazku musial sprowadzac pocztą
              kurierska ze...Szczecina.Koszty kosmos...
              A Punciaki naprawde niezle auta,pod warunkiem ze sie o nie dba.Paradoksalnie
              wiecej pozytywow slyszalem o pierwszym modelu Punto.Trzeba tylko uwazac coby
              nie trafic pojazdu jezdzacego wczesniej na L-kach:)
              • bambii Re: FIAT PUNTO 17.10.05, 14:42
                Nigdy BMW (niektorzy mowia BMW to Będziesz Miał Wydatki) co do części to nie
                jest tak źle. Np Audi 80 , fakt ze stary model, ale za ta cene moim zdaniem
                lepszego nie ma. Cały ocynkowany wiec o rdzy nie ma mowy (oczywiscie trzeba
                uwazac na powypadkowa padline), duzy wybor czesci a ceny porownywalne z
                czesciami do Poloneza, niemiecka jakość wykonania :). No i nie zapominajmy o
                bezpieczenstwie swoim i pasażerów.
                Tesc jezdzil Fiatami i powiem szczerze - nie polecam.
                Włoski to ja mogę makaron zjeść bo ich pizza mi tez nie smakuje :))
                • Gość: Emti Re: FIAT PUNTO IP: 80.51.51.* 17.10.05, 15:00
                  Kazdy ma swoje zdanie i swoje doswiadczenia na temat aut.Ja bede bronil
                  Fiata:).Trzeba dbac,dbac i jeszcze raz dbac.To tak jak z Windowsem.Przypomnialo
                  mi sie jak znajomemu padl ostatnio komp.
                  Pytam sie go:
                  -kiedy robiles defragmentacje
                  -a co to?nigdy nie robilem czegos takiego
                  -a ile Windows chodzi na tej samej instalce
                  -od nowosci ,5 lat,
                  -Masz antywirusa?
                  -Nie, nie mam,po co mi
                  itd.itd.A pozniej zdziwiony ze mu sie wiesza,muli itp.
                  Tak samo jest z autami

Bambii Audi80 szczegolnie model B4 to szczegolnie lakomy kasek
                  dla...zlodzieji:).Wiecznie w "czolowkach znikalnosci" :)))
            • emenemki Re: FIAT PUNTO 17.10.05, 15:07
              bambii napisał:

> oj emenemki, wez raport decry i zobacz ktore auto jest bardziej awaryjne Audi
              > czy Fiat.
              > Poza tym Audi i Fiat to przepaść jakościowa.

Oj bambii...
              Kiedyś mechanicy opowiadali mi historię pewnego yarisa (jak on stoi w dekrze??).
              Otóż właściciel uskarżał się na opadające drzwi - przykre prawda? Mechanicy w
              ASO za każdym razem naprawiali usterkę, przy czym, jako, że auto było na
              3letniej gwarancji nie wpisywali nic do książki serwisowej...
              Oczywiście to nie musi być reguła, ale takie przypadki mają miejsce.

Teraz piszę z własnego doświadczenia. Jeździłem dwoma fiatami (Ty mam nadzieję
              również, skoro tak stanowczo wypowiadasz się na temat ich jakości?). Do
              pierwszego (CC) lałem tylko paliwko. Nic się nie działo. Drugim samochodem (SC)
              zrobiłem w sumie ponad 100kkm. I też nic poważniejszego się nie działo. A jeżeli
              musiałem pojechać do mechanika, to w najgorszym wypadku kończyło się wydatkiem
              rzędu 300PLN.
              Nie piszę o komforcie jazdy - tu oczywiście zgoda (teraz mam astrę i jest
              zdecydowanie wygodniejsza), ale o kosztach utrzymania.

PS>> Do Twojego drugiego postu. Jeżeli ktoś szuka samochodu w granicach 17kPLN,
              to znaczy, że raczej nie jest go stać na proponowane przez Ciebie audi, czy inne
              auto z fantastycznym silnikiem TDI. Przynajmniej w rozsądnym stanie Po co się
              wypowiadać, jeżeli nie pomagasz?
              PS2>> Mój kolega z pracy ma (podejrzewam) coś do powiedzenia nt. niemieckich
              silników z turbiną.
              • bambii Re: FIAT PUNTO 17.10.05, 15:32
                > Kiedyś mechanicy opowiadali mi historię pewnego yarisa

takich histrorii to ja slyszalem wiele i o roznych autach :)

> I też nic poważniejszego się nie działo

Tak to potwierdza ragule ze najwieksza wada uzywanego auta jest ..... poprzedni
                wlasciciel :)

> Do Twojego drugiego postu. Jeżeli ktoś szuka samochodu w granicach
                > 17kPLN,

Audi 80 B4 1,9 TDI '94 z klimą,ABS z pełną elektryką (jest takie punto ?) to
                wydatek ok 13kPLN ! wiec nie pisz prosze ze to jakies abstarkcyjne ceny.Jesli
                chcesz nowszy model to prosze bardzo np tutaj (przyklad!) :
                www.allegro.pl/show_item.php?item=66784278
                > jeżeli nie pomagasz?

wyrazam swoja opinie na temat fiata czy uwazasz ze to nie jest pomocne ?
                widzialem takie punto po zderzeniu czolowym , nie wsiadłbym do tego auta.

Tak jak napisalem autor watku powinen okreslić do czego to auto potrzebuje bo to
                jest najwazniejsze.
                • emenemki Re: FIAT PUNTO 17.10.05, 16:21
                  bambii napisał:

> wyrazam swoja opinie na temat fiata czy uwazasz ze to nie jest pomocne ?
                  Nie wiedząc jaki model, jakie wyposażenie itp. W ciemno potępiając? Uważam, że nie.

> widzialem takie punto po zderzeniu czolowym , nie wsiadłbym do tego auta.
                  A jak wyglądały po zderzeniu czołowym samochody "lepszych" marek? A w zasadzie
                  jak wyglądali ich pasażerowie? Vide przykład opisywanego na forum wypadku w
                  Zbuczynie.

Wiem, że linka była z przykładowym samochodem. Ale najbardziej rozczuliło mnie
                  stwierdzenie, że nie ma poduszki powietrznej, bo ktoś ukradł :-)))
                  Audi z 94 roku, to samochodzik prawie 12toletni. W dodatku z turbiną. Wiesz ile
                  kosztuje nowa, lub naprawa, jeżeli się popsuje (o co na polskich paliwach
                  nietrudno)?

PS>> Punto we wskazanym przez Ciebie wyposażeniu występują.
                  PS2>> Nie bronię fiata. Sam przesiadłem się do opla. Ale uważam, że przy
                  rozsądnym przebiegu, nie jest to wcale taki zły samochód, za jaki się go
                  powszechnie uważa. A mając do wyboru 12 letnie audi, z niewiadomo jakim wypasem,
                  i 5letniego punciaka, wybiorę punciaka.
                  • bambii Re: FIAT PUNTO 17.10.05, 16:33
                    > z niewiadomo jakim wypasem
                    > , i 5letniego punciaka, wybiorę punciaka.

A ja bym sie jednak zapytal zalozyciela watku do czego mu to auto potrzebne
                    (miasto, trasy, ile km rocznie etc.) , bo jak do jezdzenia po miescie to spoko
                    moze byc (ale ja bym nie kupil) a jesli jezdzenia po Polsce to naprawde
                    wspolczuje posiadaczom fiata.

> A w zasadzie
                    > jak wyglądali ich pasażerowie?

Niestety przed brawura nie uchroni zadne auto , ale przy zderzeniach z
                    mniejszymi predkosciami to te pare centymetrow moze niejedokrotnie ratowac zycie

> że przy
                    > rozsądnym przebiegu

Silniki 1,9 TDI z Audi przejezdzaja 700 tys km, zaden silnik w punto tyle nie
                    przejedzie

Proponuje EOT bo bez danych szczegolowych nic nie wnosimy do watku
              • no_login Re: FIAT PUNTO 17.10.05, 18:57
                > niemieckich silników z turbiną.
                Są doskonałe, dopóki turbina nie padnie, każda ma prawo
                zwałszcza jak pomaga jej się przez niewłaściwą eksploatację.
                Przez 3 lata wymiana oleju, klocków hamulcowych i regulatora
                napięcia. Audi rulez :-)))
                Co do powodzenia u złodziei to prawda, na moich oczach
                próbowali otwierać, tak im się spodobał :-)
                • bambii Re: FIAT PUNTO 17.10.05, 19:20
                  > zwałszcza jak pomaga jej się przez niewłaściwą eksploatację

święte slowa ! ale za to silnik odwdziecza sie sowicie , no i mozna
                  "zawirusowac" ten silnik ladnie przez co koni pod maska jakby wiecej ;)

> Audi rulez

yeah !! ;)

Na zlodzieii to tylko wlasny patent zmniejsza prawdopodobienstwo ze auto nie
                  zniknie. Ale dodam ze VW podane w watku czesciej giną niż Audi :)
        • Gość: Ar Re: FIAT PUNTO IP: *.siedlce.sdi.tpnet.pl 17.10.05, 20:49
          Nie no super auto ale sadzisz ze Audi za 17 tys bedzie jeszcze mialo
          kontrolowane strefy zgniotu nie ruszane?Wiem ze teraz przesadzam tak twierdzac
          ale za 17 tys to nawet teraz pzy niskich cenach, auto nie bedzie za mlode.Punto
          moj ojciec zajezdza juz 2 sztuke i nareszcie mu przetlumaczylem zeby 3 sztuki
          nie szukal.Duzych awarii moze nie ma ale wiecznie cos mu skrzypi , cos sie
          urywa, jakies plastiki, zamki sie psuja albo obrywaja.Za ta kase to porazka i
          tyle.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka