Dodaj do ulubionych

Pytania do prezydenta

25.11.05, 10:03

W dniu 1.12.05 w programie TV Siedlce "Jak mieszkamy w Siedlcach" gościem będzie prezydent miasta. Proszę o rzeczowe pytania jakie chcielibyście zadać prezydentowi. Zaznaczam, ze program trwa tylko 20 min i jeżeli pytań (mam też oczywiście swoje) i jeżeli pytań będzie dużo to mogę się nie wyrobić. Jeżeli nie zdążę 1.12. to zadam je w nastepnym programie lub przekażę prezydentowi na piśmie. Przesyłam pozdrowienia.
Obserwuj wątek
    • bambii Re: Pytania do prezydenta 25.11.05, 15:22
      1. Ile kosztowaly i w jaki sposób były sfinansowane inwestycje w przebudowę rond
      w naszym mieście.
      2. Czy Pan Prezydent przychyla sie do budowy hipermarketu w Siedlcach jeśli tak
      to w jakiej lokalizacji i czy posiada informację w jaki sposób to może wpłynąc
      na istniejace sklepy ?
      3. Czy planowane są w centrum dodatkowe parkingi ?
      4. Czy rozważano kiedykolwiek uruchomienie parkometrów w Siedlcach jako
      rozwiązanie problemu parkowania w mieście
      5. Jakie inne działania zostały podjęte (lub będą podjęte) aby rozwiązać problem
      parkingów.
      6. Czy Pan Prezydent potrafi wskazac wymierne efekty współpracy z miastami
      zaprzyjaźnionymi.
      7. Co Pan Prezydent myśli o pomyśle becikowego , realizowanego w Krakowie z
      budzetu miasta.
      8. Czy refinansowanie becikowego przez budżet państwa i obarczenie samorządów
      tym problemem to dobry pomysł ?

na razie tyle ...
      • demolca Re: Pytania do prezydenta 28.11.05, 12:29
        > 6. Czy Pan Prezydent potrafi wskazac wymierne efekty współpracy z miastami
        > zaprzyjaźnionymi.

Pescantina street!
        Mógłby częściej jeździć na takie wycieczki. Może nowych ulic byłoby więcej?
    • misinka81 Re: Pytania do prezydenta 25.11.05, 18:51
      1. Jak zamierza Pan wykorzystać potencjał miasta z racji tylu studentów
      studiujących w Siedlcach (imprezy, organizacje), jak zrobiły to inne miasta
      (Warszawa, Poznań, Kraków, Lublin)?
      2. Dlaczego urząd miasta nie wspiera obcych firm, które pragną się rozwijać w
      Siedlcach, lecz blokuje ich działanie poprzez stawianie nierealnych wymagań
      (typu: 50% zysku do budżetu miasta)?
      3. Czy jest szansa w Siedlcach na chociaż jeden autobus nocny?
        • 12b5 Re: Pytania do prezydenta 27.11.05, 23:55
          Bardzo dobrze, że zanosi się na zmianę bo Siedlce w sztuce kręcą się w tym
          samym rytmie. Te same osoby mają wystawy, te same osoby ciągle dostają
          stypendia. Nic w kulturze nie odnaleziono nowego za panowania tego rządcy.
          Powiem nawet, że kultura upolitycznila się jak nigdy dotąd i czekam gdy
          recytować, śpiewać, tańczyć i grać będą mogli tylko przedstawiciele rządzącej
          partii. Mówię glośne stop dla polityków w kulturze. Bądźcie dalej w Domu Partii
          i nie przemawiajcie ze sceny Wielkiej Orkistry Świątecznej Pomocy tylko po to
          by się przypodobać wyborcom.
    • j.b102 Re: Pytania do prezydenta 28.11.05, 10:58
      1. Jaki cel ma budowa ronda na ulicy Wyszyńskiego?
      2. Dlaczego mimo wprowadzenia lewoskrętów przy banku nie została dostosowana
      sygnalizacja świetlna?
      3. Na poparcie jakiego ugrupowania liczy Pan w nadchodzących wyborach
      samorządowych?
      4. Czy Kurier jest pismem wyłącznie Urzędu Miasta? Można odnieść takie wrażenie
      czytając ostatnie wydania.
      5. Na jakim etapie są prace związane z multikinem? Budowa jeszcze nie ruszyła.
      6. W jakie dni przyjmuje Pan zwykłych petentów-mieszkańców miasta. Czy trudno
      jest Pana zastać w urzędzie?
      • emektb Re: Pytania do prezydenta 28.11.05, 11:27
        j.b102 napisał:

to może ja postaram się pomóc:)))

> 1. Jaki cel ma budowa ronda na ulicy Wyszyńskiego?

wydanie kasy z GDDKiA, choćby nie miało to sensu. w założeniu miało to odciążyć
        skrzyżowanie brzeska-3-go maja.

> 2. Dlaczego mimo wprowadzenia lewoskrętów przy banku nie została dostosowana
        > sygnalizacja świetlna?

bo z myśleniem różnie u urzędników bywa. z przewagą na różnie.

> 3. Na poparcie jakiego ugrupowania liczy Pan w nadchodzących wyborach
        > samorządowych?

tu chyba wiadomo. jak zwykle tzw. prawicy wszelkiej maści, której wydaje się,
        że jak przyjdzie nowe to wszyscy działacze, ich rodziny i znajomi starcą pracę.

> 4. Czy Kurier jest pismem wyłącznie Urzędu Miasta? Można odnieść takie
        wrażenie czytając ostatnie wydania?

powiedziałbym raczej, że nie od kilku numerów, ale od bardzo długiego czasu.
        był już żarty na forum na ten temat. nadal czekamy na to, by na 8 zdjęciach w
        kurierze pojawiło się 10 symanowiczów.

>
        > 5. Na jakim etapie są prace związane z multikinem? Budowa jeszcze nie ruszyła.

Niemożliwe. Multikino pnie się do góry. Przecież to jedna ze sztandarowych
        inwestycji, którymi prezydent co i raz nie omieszka się chwalić.

> 6. W jakie dni przyjmuje Pan zwykłych petentów-mieszkańców miasta. Czy trudno
        > jest Pana zastać w urzędzie?

o to nie do końca wiem, ale chyba w piątki trzeba się na audiencję zjawiać.
        można se wtedy np. pogawędzić z taką panią co zawsze tam przychodzi i ma
        pretensje do całego świata o to, że żyje. do prezydenta też. i z tego powodu to
        ja mu współczuję.

to tyle. myślę, że odpowiedzi są prawie prawdziwe albo prawdziwe, ale przede
        wszystkim oszczędzają czas pana prezydenta, dzięki czemu może więcej swej
        cennej uwagi poświęcać problemom siedlec.

howgh!
    • krzycho1252 Re: Pytania do prezydenta 28.11.05, 23:07
      Pierwszy krok ma być w przyszłym roku -kawałek deptaka na ul.Kilińskiego (od
      kościoła garnizonowego do Puławskiego).
      1.Co miasto zrobi aby ratować starą zabudowę i co będziemy mieli z lokalnego
      planu rewitalizacji?
      2.Czy miasto nie może pomóc w konserwacji organów z kaplicy Ogińskich i tych
      sprowadzonych z kościoła w Pruszynie?
      3.Jak w praktyce się ma stosowanie "Dziedzictwo Historyczne -Studium", które
      Rada Miasta przyjęła za poprzedniej i jak układa się współpraca z Delegaturą
      Wojewódzką Biura Ochrony Zabytków?
      4.Kiedy można się spodziewać załatania dziury w mieście? Jedna pierzeja
      Pułaskiego straszy pawilonami. Na Piłsudskiego od Czestera do Morskiej jest
      przystanek z kioskiem i tyle.
        • emektb Re: Pytania do Emketb 29.11.05, 00:19
          ja już obiecywałem o wiele więcej niż ten obecny prezydent. jest nawet taki
          wątek emektb na prezydenta. ba ja jak obiecuję, to obiecuję. nie tak jak inni.

instruktor karate? nie ma problemu. ba nawet instruktor instruktorów może być,
          a co!
          • 12b5 Re: Pytania do Emketb 29.11.05, 00:30
            Już trenuję szpagat. Dziękuję oddam glos. Pamiętaj przyjdę i powiem to ja 12b5
            obiecaleś. Ciekawe jaką będziesz mial sekretarkę? Bo obecna niczego sobie. Daj
            ci Bóg. Na razie obsadź dobrze stolki w Mylnej bo będą próbowli jakąś świnie
            podrzucić. Idziesz na dobry wynik. Z blogoslawieństwem episkopatu będzie ciężko
            bo na mnie chcą glosować.
              • 12b5 Proletariat 29.11.05, 01:23
                Hej naprzód marsz!!!!!!!
                Chyba zostanę prezydentem
                Umiem angielski
                Może karateką
                Pamiętaj!!!!!
                Moja sekcja będzie się mieścila w Paradise
                Proletariowiska dla bogaczy
                Będę sprzedawal swoje czarne pasy
                I ordery i wszystko
                Karatowisko
                Wysypisko
                  • razowiec Pytania c.d. 30.11.05, 00:45
                    1. Kiedy powstanie ul. Północna?
                    2. Czy planowana jest obwodnica z wykorzystaniem ul. Północnej począwszy od
                    Sokołowskiej do Kazimierzwoskiej i dalej do Janowskiej?
                    3. Czy miasto samo lub we współpdacy z gminą Siedlce rezerwuje tereny pod
                    budowę centrów handlowych (nie mylić z hipermarketami, które mogłyby tam też
                    powstac, ale nie wyłącznie)?
                    4. Czy dojdzie do zbudowania ul.Daszyńskiego oraz do tunelu pod torami
                    w kierunku Piasków Zamiejskich?
                    5. Czy tereny Piasków Zamiejskich przewidywane są jako tereny inwestycyjne dla
                    wielkopowierzchniowych objektów handlowych, hurtowni, nie uciążliwego
                    przemysłu?
                    6. Co dalej z Południową Dzielnicą Przemysłową? Co z obiektami i terenem
                    po b. Stalchemaku?
                    7. Czy MPK będzie miało stronę www z mapkami linii autobusowych, rozkładów
                    jazdy,informacjami taryfowymi itd.?
                    8. Czy w wieloletniej perspektywie myśli się o linii (liniach) tramwajowych w
                    Siedlcach?
                    9. Jaki pomysł ma miasto na zabudowanie nie wykorzystanych terenów przy dworcu
                    PKP przlegających do pl. Zdanowskiego?
                    10.Na ile zachowuje aktualność idea budowy multikina przy Starowiejskiej /
                    Wiszniewskiego?
                    11.Czy istnieje szansa na odzyskanie lokalu po "Kolorowej" na staromiejską
                    kawiarnię (najstarszy zachowany w mieście lokal o tradycji sięgającej lat
                    sprzed II wojny światowej - dzis lumpeks)?
                    12.Co zrobi miasto dla zachęcenia empiku (www.empik.com/index.jsp) do
                    zainwestowania w Siedlcach"?
                    13.Czy rozważa się odbudowę ratusza przy Pułaskieg i północnej pierzeji tej
                    ulicy (od Asza do Kilinskiego)?
                    14.Czy istnieje rejestr zabytkowych obiektów przemysłowych w mieście i zarys
                    wykorzystania ich dla współczenych celów?
                    15.Czy powstanie "Dom Europa" w jakiejś odrestaurowanej kamieniczce na
                    starówce, gdzie prezentowano by naszą współpracę z partnerskimi miastami,
                    miejsce spotkań, dyskusji i wystaw?
    • razowiec To już dziś !!! 01.12.05, 14:49
      on-dal napisał:
      W dniu 1.12.05 w programie TV Siedlce "Jak mieszkamy w Siedlcach" gościem
      będzie prezydent miasta. Proszę o rzeczowe pytania jakie chcielibyście zadać
      prezydetowi. Zaznaczam, ze program trwa tylko 20 min i jeżeli pytań (mam też
      oczywiście swoje) i jeżeli pytań będzie dużo to mogę się nie wyrobić. Jeżeli
      nie zdążę 1.12. to zadam je w nastepnym programie lub przekażę prezydentowi na
      piśmie. Przesyłam pozdrowienia.

Czyli to już dziś. Dla ułatwienia przypomnę zgłoszone na forum pytania.

1. emektb napisał:
      > Czy nie uważa pan, że najwyższa już pora na to by Siedlcami zaczął rządzić
      > dobry gospodarz

2. andylmf napisał:
      > czy będzie pan startował w najbliżych wyborach samorządowych jako kandydat na
      > prezydenta miasta?

3. horus8 napisał:
      > Z jakiego powodu zamierza pan startować na to stanowisko kolejny raz?

4. bambii napisał:
      > 1. Ile kosztowaly i w jaki sposób były sfinansowane inwestycje w przebudowę
      > rond w naszym mieście.
      > 2. Czy Pan Prezydent przychyla się do budowy hipermarketu w Siedlcach - jeśli
      > tak,to w jakiej lokalizacji i czy posiada informację w jaki sposób to może
      > wpłynąc na istniejące sklepy ?
      > 3. Czy planowane są w centrum dodatkowe parkingi ?
      > 4. Czy rozważano kiedykolwiek uruchomienie parkometrów w Siedlcach jako
      > rozwiązanie problemu parkowania w mieście
      > 5. Jakie inne działania zostały podjęte (lub będą podjęte) aby rozwiązać
      > problem parkingów.
      > 6. Czy Pan Prezydent potrafi wskazać wymierne efekty współpracy z miastami
      > zaprzyjaźnionymi.
      > 7. Co Pan Prezydent myśli o pomyśle becikowego , realizowanego w Krakowie
      > z budżetu miasta.
      > 8. Czy refinansowanie becikowego przez budżet państwa i obarczenie samorządów
      > tym problemem to dobry pomysł ?

5. misinka81 napisała:
      > 1. Jak zamierza Pan wykorzystać potencjał miasta z racji tylu studentów
      > studiujących w Siedlcach (imprezy, organizacje), jak zrobiły to inne miasta
      > (Warszawa, Poznań, Kraków, Lublin)?
      > 2. Dlaczego urząd miasta nie wspiera obcych firm, które pragną się rozwijać w
      > Siedlcach, lecz blokuje ich działanie poprzez stawianie nierealnych wymagań
      > (typu: 50% zysku do budżetu miasta)?
      > 3. Czy jest szansa w Siedlcach na chociaż jeden autobus nocny?

6. naufiz napisał:
      > Kiedy zostanie wybudowana sala gimnastyczna przy zsp nr3, czy może ważniejszą
      > inwestycją jest sala "Królówki", gdzie uczą się dzieci siedleckich elit?

7. emektb napisał:
      > kiedy pan prezydent nauczy się angielskiego?

8. oxylog napisał:
      > Jakie są dalsze plany na organizację komunikacyjną w mieście ?
      > Co z tzw. "obwodnicą północną" ?
      > Za kilka się lat się kompletnie zakorkujemy.

9. j.b102 napisał:
      > 1. Jaki cel ma budowa ronda na ulicy Wyszyńskiego?
      > 2. Dlaczego mimo wprowadzenia lewoskrętów przy banku nie została dostosowana
      > sygnalizacja świetlna?
      > 3. Na poparcie jakiego ugrupowania liczy Pan w nadchodzących wyborach
      > samorządowych?
      > 4. Czy Kurier jest pismem wyłącznie Urzędu Miasta? Można odnieść takie
      > wrażenie czytając ostatnie wydania.
      > 5. Na jakim etapie są prace związane z multikinem? Budowa jeszcze nie ruszyła.
      > 6. W jakie dni przyjmuje Pan zwykłych petentów-mieszkańców miasta. Czy trudno
      > jest Pana zastać w urzędzie?

10. krzycho1252 napisał:
      > Pierwszy krok ma być w przyszłym roku -kawałek deptaka na ul.Kilińskiego (od
      > kościoła garnizonowego do Pułaskiego).
      > 1.Co miasto zrobi aby ratować starą zabudowę i co będziemy mieli z lokalnego
      > planu rewitalizacji?
      > 2.Czy miasto nie może pomóc w konserwacji organów z kaplicy Ogińskich i tych
      > sprowadzonych z kościoła w Pruszynie?
      > 3.Jak w praktyce się ma stosowanie "Dziedzictwo Historyczne -Studium", które
      > Rada Miasta przyjęła za poprzedniej i jak układa się współpraca z Delegaturą
      > Wojewódzką Biura Ochrony Zabytków?
      > 4.Kiedy można się spodziewać załatania dziury w mieście? Jedna pierzeja
      > Pułaskiego straszy pawilonami. Na Piłsudskiego od Czestera do Morskiej jest
      > przystanek z kioskiem i tyle.

11. razowiec napisał:
      > 1. Kiedy powstanie ul. Północna?
      > 2. Czy planowana jest obwodnica z wykorzystaniem ul. Północnej począwszy od
      > Sokołowskiej do Kazimierzwoskiej i dalej do Janowskiej?
      > 3. Czy miasto samo lub we współpdacy z gminą Siedlce rezerwuje tereny pod
      > budowę centrów handlowych (nie mylić z hipermarketami, które mogłyby tam też
      > powstac, ale nie wyłącznie)?
      > 4. Czy dojdzie do zbudowania ul.Daszyńskiego oraz do tunelu pod torami
      > w kierunku Piasków Zamiejskich?
      > 5. Czy tereny Piasków Zamiejskich przewidywane są jako tereny inwestycyjne dla
      > wielkopowierzchniowych objektów handlowych, hurtowni, nie uciążliwego
      > przemysłu?
      > 6. Co dalej z Południową Dzielnicą Przemysłową? Co z obiektami i terenem
      > po b. Stalchemaku?
      > 7. Czy MPK będzie miało stronę www z mapkami linii autobusowych, rozkładów
      > jazdy,informacjami taryfowymi itd.?
      > 8. Czy w wieloletniej perspektywie myśli się o linii (liniach) tramwajowych w
      > Siedlcach?
      > 9. Jaki pomysł ma miasto na zabudowanie nie wykorzystanych terenów przy dworcu
      > PKP przlegających do pl. Zdanowskiego?
      > 10.Na ile zachowuje aktualność idea budowy multikina przy Starowiejskiej /
      > Wiszniewskiego?
      > 11.Czy istnieje szansa na odzyskanie lokalu po "Kolorowej" na staromiejską
      > kawiarnię (najstarszy zachowany w mieście lokal o tradycji sięgającej lat
      > sprzed II wojny światowej - dzis lumpeks)?
      > 12.Co zrobi miasto dla zachęcenia empiku (www.empik.com/index.jsp)
      > do zainwestowania w Siedlcach"?
      > 13.Czy rozważa się odbudowę ratusza przy Pułaskieg i północnej pierzeji tej
      > ulicy (od Asza do Kilinskiego)?
      > 14.Czy istnieje rejestr zabytkowych obiektów przemysłowych w mieście i zarys
      > wykorzystania ich dla współczenych celów?
      > 15.Czy powstanie "Dom Europa" w jakiejś odrestaurowanej kamieniczce na
      > starówce, gdzie prezentowano by naszą współpracę z partnerskimi miastami,
      > miejsce spotkań, dyskusji i wystaw?

• pigula5 Re: To już dziś !!! 01.12.05, 17:53
          No to obrjrzałam. Muszę powiedzieć że rzdko oglądam naszą telewizje, ale uwazam
          ze rozmowa była dobra i poruszono wiele tematów ważnych dla miasta. Oczywiście
          zgadzam się z prowadzącym ze w ciagu 20 minut nie mógł zadać wszystkich pytan,
          które tu wypisano. Ale poczekajmy zgodnie z zapowiedzią bedą kolejne spotkania.
          Uwazam że rozmowa była duzo powiedziała mieszkancom. Pewnie niektórzy a
          szczególnie ci co narzekają bedą marudzic, ale pamietajcie Siedlce są małe.
          Mnie podobała sie "tania turystyka" do miast zaprzyjaźnionych, choć i były inne
          podteksty. Może w nastepnym programie padnie pytanie o budowę domu? a tak z
          drugiej strony to co nie wolno mu budować.
    • krzycho1252 Re: Najsmutniejsze,bardzo smutne 01.12.05, 19:32
      Prezydent nie podjął jeszcze decyzji czy będzie startował na prezydenta. Nie
      wykluczył takiej możliwości bo dużo ludzi z różnych środowisk go namawia.
      Co godzinę można oglądać o godzinie... 20 minut po pełnej godzinie.
      Skomplikowane zdanie. Za znaną reklamą piwa chciałoby się napisać-"Gratulujemy
      Siedlczanom piwa..tfu Prezydenta"
      • misiio Re: Najsmutniejsze,bardzo smutne 01.12.05, 19:52
        Rzeczywiście pan doktor jeszcze nie zdecydował czy będzie startował na
        prezydenta :))). Trzeba więc czekać na decyzję. Mnie bardzo podobało się
        pytanie z Kurierem (Hymny pochwalne o prezydentach i urzędnikach), za to
        pytanie już (choć i inne też nie były pozbawione podtekstu ) prowadzącemu
        należy pogratulować. Trochę tam (w UM) straciłem czasu i coś nie coś wiem. Ale
        znając poprzednie programy z prezydentem i sposób zadawania pytań przez
        prowadzącego, ten wypadł dobrze. Nawet dziwiłem się, że niektórych pytań nie
        kazano wyciąć - chociaż nie wiem? No i druga sprawa to krótki czas jaki miał
        prowadzący. Na następny raz powinni przeznaczyć więcej czasu. Za 50 min obejrzę
        jeszcze raz, bo przedtem było z marszu tj zaraz po powrocie z W-wy.
      • krzycho1252 Re: Najsmutniejsze,bardzo smutne 02.12.05, 11:07
        krzycho1252 napisał:
        > Za znaną reklamą piwa chciałoby się napisać-"Gratulujemy
        > Siedlczanom piwa..tfu Prezydenta"
        Opisywana wyżej sytuacja wymknęła się spod kontroli i za te "tfu"
        zainteresowanych przepraszam.Ma być na forum grzecznie, czy nie? Po wróżbach
        andrzejkowych tak mi zostało. "Na zły urok". A tak poważnie, przez które ramię
        się spluwa,żeby nie zapeszyć?
    • misinka81 Re: Pytania do prezydenta 02.12.05, 10:51
      po obejrzeniu programu tak sobie pomyślałam:
      1. nasz pan prezydent nie jest w ogóle osobą medialną i zastanawiam sie, jak
      wybrał wybory, skoro musiał przemawiać...hmm..
      2. na pytanie o autobusy nocne usłyszałam śmieszną odpowiedź: Że autobusy będą,
      jak będą chętni. Ale żeby były osoby chętne, to muszą być chyba autobusy? No
      chyba, że mu o jakąś petycję chodzi...w takim razie trzeba jakoś społecznie
      zebrać podpisy i może wtedy coś pojedzie dalej...
      3. O długach pan prezydent odpowiadał mocno wykrętnie...
      4. O inwestycjach chyba też nie ma za dużo pojęcia, bo z kartki czytał...
      hihi :)
      Jak dla mnie, program był za krótki, sztywny i podejrzewam, że prezydent dostał
      pytania przed nagraniem...
      pozdrawiam :)
      • krzycho1252 Re: Pytania do prezydenta 02.12.05, 11:23
        misinka81 napisała:

" po obejrzeniu programu tak sobie pomyślałam:
        1. nasz pan prezydent nie jest w ogóle osobą medialną i zastanawiam sie, jak
        wybrał wybory, skoro musiał przemawiać...hmm.....
        Jak dla mnie, program był za krótki, sztywny i podejrzewam, że prezydent dostał
        pytania przed nagraniem"
        W najnowszym KS tylko dwa zdjęcia prezydenta i w tym jedno niewyraźne (Ożywić
        gospodarkę) bo jak powiedział w TVSiedlce -"nie zabiegam o to". Prezydent nie
        musi przemawiać a podejmować mądre decyzje i dlatego siedlczanie go wybierają.
        Według mnie wybierą także i na następną kadencję bo kto mu zagrozi. Emktb czyli
        NNKnP raz mówi tak a inną razą -"jeszcze nie wiem".
        Podejrzewasz,że znał pytania...no co ty.
        • on-dal Re: Pytania do prezydenta 02.12.05, 11:39
          Żeby było jasne to powiem, że nie mam zwyczaju dawać wcześniej pytań komukolwiek z rozmówców. W tym przypadku zrobiłem błąd, że nie poprosiłem pytań na telefon, bo w tym przypadku była możliwość sciągnięcia ich z forum. Na drugi raz takiego błędu nie zrobię. Napewno było mało czasu.
          Powiem jeszcze jedno, byli tacy, którzy zrezygnowali z programu ze względu na to że nie chciałem wcześniej uzgodnić pytań. Pozdrawiam

--cokolwiek czynisz, czyń zawsze z rozwagą i pomyśl jaki może być tego koniec.
          • krzycho1252 Re: Pytania do prezydenta 02.12.05, 12:25
            To wcale nie jest zarzut,że prezydent znał pytania tylko,że słabo się
            przygotował i bez przerwy zerkał w lewą stronę do góry, chyba na zegar.
            Nieładnie było zapytać; gdzie się śpieszy? Panie redaktorze, internet jest
            sposobem komunikacji i ten wątek na forum był dobrym pomysłem.Myślę,że
            zwiększył także oglądalność. ..a,że można sobie podworować... Trochę Prezydent
            odpowiadał jakby od niechcenia, tak jak na tym "Ale czat". Taki jest Prezydenta
            styl wypowiedzi i tu nikt nie poradzi. Kiedy ciąg dalszy?
            • trazom1 Re: Pytania do prezydenta 02.12.05, 23:18
              Obejrzałem dopiero dzisiaj. Chyba muszę Panu pogratulować odwagi w zadawaniu
              niektórych pytań. Szkoda,że program nie może byc emitowany "na żywo" i dopiero
              później retransmitowany w kolejnych powtórkach. Mam pytanie jeszcze jedno: kto
              wystąpił z propozycją nagrania takiego programu - TV Siedlce czy może Sztab
              wyborczy Prezydenta?
              Tak czy inaczej - Niestety mam wrażenie,że Prezydent nie skorzystał z okazji
              promocji i kreacji własnej osoby, wyraźnie był nieprzygotowany, nie
              odpowiedział na ani jedno pytanie merytorycznie i konkretnie. Zagubienie w
              oczach,nieuporządkowany język wypowiedzi, brak telewizyjengo
              manicure /wypieki,widoczne zmęczenie i zbyt widoczne kłopoty z cerą/ nie zbyt
              wyrazisćie przedstawiły Prezydenta i kandydata na Prezydenta. Prezydent nie
              skorzystał również z okazji przesłania przez TV Siedlce życzeń świątecznych dla
              siedlczan co pewnie byłoby dobrze odebrane.
              • on-dal Re: Pytania do prezydenta 03.12.05, 19:14
                Kto ma być w programach TV Siedlce decydują prowadzący, którzy zapraszają
                swoich gości w ustalonych wspólnie terminach, zwykle z 10-15 dniowym
                wyprzedzeniem. Wyjątek stanowią goście przebywający w Siedlcach z wizytami.
                Największy kłopot jest z politykami z tzw "wyższego szczebla", których zaprasza
                się nawet z miesięcznym wyprzedzeniem i nie zawsze z pozytywnym skutkiem.
                Natomiast programy emitowane na życzenie jakiegoś klubu wyborczego są
                programami odpłatnymi (reklama) i mają miejsce w kampaniach wyborczych. Mając
                prezydenta vis a vis nie widziałem wypieków - naprawdę. Odnośnie życzeń
                świątecznych to napewno będą bliżej świąt.

---cokolwiek czynisz, czyń zawsze z rozwagą i pomyśl jaki może być tego koniec.
        • misinka81 Re: Pytania do prezydenta 03.12.05, 00:30
          Może prezydent nie musi umieć przemawiać,ale na pewno powinien znaleźć jakiś
          sposób, by trafić do odbiorców. Skoro jest już jakiś czas tym prezydentem,
          powinien już zdążyć nauczyć się wypowiadać przed kamerami, udzielać wywiadów.
          Zgadzam się, że znowu go wybiorą, bo tak to już jest, że jak ktoś w Siedlcach
          zdobędzie jakąś popularność, to już na tym jedzie.
          Zgadzam się też, że musi podejmować mądre decyzje, ale akurat w tym nie jest
          sam, bo ma do dyspozycji paru radców prawnych i innych doradców.
          No i z pewnych źródeł wiem, że jakąś kartkę przygotowaną miał dostać...nie
          wiem, czy dostał, ale kartka na pewno miała być :p
          Pozdrawiam :)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka