Dodaj do ulubionych

Siedlecki alfabet

    • brat_szczepana W jak WOSZCZEROWICZ Jacek : aktor 09.07.03, 19:31
      www.teatry.art.pl/!legendy/woszczerowicz_j/woszczerowicz_j.htm
      • Gość: synoptyk W jak WRÓBLEWSKI Antoni "Tolo"- malarz,grafik IP: *.siedlce.cvx.ppp.tpnet.pl 10.08.03, 12:02
        www.muzeum.ketrzyn.pl/galeria/wroble.htm
        palacowa.republika.pl/Pusta%20strona%207.htm
        www.warsawvoice.pl/old/v635/Buzz15.html
        www.atelier-kunstwerk.de/bilder/06030013.htm
        • Gość: Westwind W jak WALLER LOUIS - prof. prawa, Australia IP: *.siedlce.cvx.ppp.tpnet.pl 19.04.04, 08:23
          www.hcourt.gov.au/speeches/kirbyj/kirbyj_waller.htm
          Urodzony w Siedlcach w 1935r.
    • razowiec Ż - jak ŻÓŁKOWSKI STEFAN - pilot ur. w S-cach 26.07.03, 13:54
      www.polandinexile.com/stefan.html
      • e.w.u.n.i.a I "Ż" jak "Żółkiewski" 09.04.04, 01:38
        Albo jak żołte żonkile na Wielkanoc:)
    • Gość: abecadlo J - jak Jacek IP: *.zurich.pl 12.05.04, 16:19
    • razowiec B - jak BRZESKI Ryszard Zbigniew 09.08.04, 13:09
      Artysta malarz, mieszkał w Siedlcach 1951 - 1962. Wprawdzie nigdy o nim
      wcześniej nie słyszałem, ale może inni coś wiedzą.
      www.culture.pl/pl/culture/artykuly/wy_wy_brzeski_malarstwo_lufcik
      • krzysztofplebs K - Kęska Roman także Krajowa Rada Sądownictwa 13.08.04, 02:45
    • razowiec El Greco 15.10.04, 20:04
      Stał się honorowym siedlczaninem.
    • razowiec O - Orzełowski Mariusz 15.06.05, 19:24
      Należy mu się miejsce w naszym alfabecie za całokształt, no i za to
      niepowtarzalne niedzielne Requiem.

      www.chms.idt.pl/
    • Gość: MOKCKIS Re: Siedlecki alfabet IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.05, 14:49
      D: Dobijański
    • razowiec S jak SOSNOWSKI Kajetan 01.12.05, 18:38
      Malarz, urodzony w 1913 w Wilnie, zmarł w 1987 w Warszawie.

      Znany jest przede wszystkim ze swoich prac malarskich, tworzonych w okresie
      działalności GRUPY 55. Był jednak nazbyt niespokojnym duchem, aby jego
      aktywność, i jego twórczość, sprowadzać tylko do tamtego etapu. Uprawiał nie
      tylko malarstwo, także rysunek i - rzadko - rzeźbę. Ponadto istota jego prac
      malarskich wykraczała poza tradycyjne ramy dyscypliny.

      Studia odbył w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Tadeusza
      Pruszkowskiego i Wojciecha Jastrzębowskiego (1934-39). Najwcześniejsze prace
      malarskie, wykonane przezeń jeszcze w czasie okupacji (spędził ją w Siedlcach,
      gdzie utworzył tajne komplety artystyczne), nosiły jednak wyraźniejsze ślady
      wpływów postimpresjonizmu niż akademickich profesorów. Z okresu wojny pochodzą
      również próby graficzne Sosnowskiego - fluoroforty i drzeworyty (obie techniki
      opanował dzięki współtwórcy chełmskiej "Kameny", Zenonowi Waśniewskiemu).

      Po wojnie Sosnowski włączył się aktywnie w organizację życia artystycznego.
      Założył szkołę plastyczną w Siedlcach .....
      www.culture.pl/pl/culture/artykuly/os_sosnowski_kajetan
      Czy zostały jakieś ślady jego pobytu w Siedlcach? Prace graficzne? Wspomnienia?
      • krzycho1252 Re: S jak SOSNOWSKI Kajetan 02.12.05, 12:14
        Po wojnie była w Siedlcach założona we wrzesniu 1944 roku Miejska Szkoła
        Malarstwa i Przemysłu Artystycznego. Z tego co wiem pierwszym dyrektorem był
        Jadwiga Karpińska . W 1947r szkołę tą zlikwidowaną.Może to o tą szkołę
        plastyczną chodzi.Siostry Karpińskie znane są absolwentom Prusa.Jedna napewno
        uczyła tam plastyki (Irena?).
        • krzycho1252 Re: S jak SOSNOWSKI Kajetan 02.12.05, 12:38
          Sosnowskiego słyny olej "Dwie linie" i inne
          www.biznes.lublin.pl/cgi-bin/gallery/gallery.cgi?Category=39&Page=4
    • misinka81 S jak Strus 02.12.05, 11:05

      • kalsyda1 H jak Hosanna Festiwal :) 02.12.05, 21:48
    • ziarnkokau T jak troche gówna 02.12.05, 13:36
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka