IP: 83.238.62.* 05.01.06, 09:32
Od rana mam telefony w sprawie tego Capitala...jakis artykuł w
parkiecie...która strona...??
Obserwuj wątek
    • Gość: tomek Re: Capital IP: 217.96.16.* 05.01.06, 09:34
      "Gazowa" emisja Capital Partners
      Dariusz Wolak
      9,2 mln zł pozyska Capital Partners z emisji akcji planowanej na pierwszą
      połowę
      marca. Fundusz wyda pieniądze na projekty gazowe realizowane przez spółkę
      zależną CP
      Energia.
      Capital Partners wyemituje do 4,6 mln akcji serii C. Teraz kapitał dzieli się
      na 2,3
      mln walorów. Cena emisyjna, jak wynika z opublikowanych wczoraj projektów
      uchwał na
      walne zgromadzenie zwołane na 26 stycznia, wynosi 2 zł (wczoraj akcje wyceniano
      na
      36,4 zł). Wartość oferty wyniesie zatem 9,2 mln zł. Papiery będą sprzedawane z
      prawem poboru. Zostanie ustalone 20 lutego. - Zamierzam razem z żoną utrzymać
      obecny
      poziom zaangażowania w spółkę - podtrzymał wcześniejsze deklaracje Paweł Bala,
      prezes CP. Wspólnie z żoną kontroluje 57% kapitału. Żeby utrzymać stan
      posiadania
      musi wydać na nowe akcje ponad 5,2 mln zł.
      Po co funduszowi potrzebne są pieniądze? - Priorytetem są potrzeby inwestycyjne
      CP
      Energii - wyjaśnił prezes.
      Ocenił, że CP Energia, w której CP kontroluje połowę udziałów, potrzebuje
      obecnie
      około 30 mln zł na inwestycje związane z działalnością dystrybucyjną z
      wykorzystaniem sieci gazowych. - Przy tego typu projektach udział kapitału
      własnego
      szacujemy na 20-25%. Reszta finansowana będzie kredytami. Oznacza to, że na ten
      cel
      przeznaczymy w ciągu najbliższych dwóch lat 6-7 mln złotych - mówił prezes.
      Podobnie ma wyglądać struktura finansowania projektów dystrybucyjnych w
      zakresie
      sprzedaży LNG (płynny gaz ziemny). Według P. Bali koszty budowy infrastruktury
      do
      regazyfikacji LNG, które przypadną na CP Energię, to ok. 2,5-3 mln zł. - Nasze
      analizy wskazują, że w ciągu najbliższych dwóch lat będziemy mogli zrealizować
      10-12
      projektów z wykorzystaniem LNG. Jeden taki projekt jest już realizowany -
      wskazał
      prezes.
      Działalność typowo handlowa (w tym obrót gazem z zagranicą) będzie prowadzona
      bezpośrednio przez CP Energia i w zasadzie nie wymagać będzie środków
      inwestycyjnych. W tym przypadku wykorzystywane będą przede wszystkim
      instrumenty
      finansowe typowe dla handlu zagranicznego. - Potrzebny kapitał obrotowy
      szacujemy
      teraz na poziomie około 2-3 mln zł, co pozwoli nam bezpiecznie realizować
      obroty
      handlowe rzędu 50-70 mln zł rocznie - oznajmił P. Bala. - Reasumując: potrzeby
      kapitałowe CP Energia, w zakresie kapitałów własnych, na najbliższe dwa lata
      szacujemy na 15-17 mln zł - podsumował. Podkreślił, że CP zamierza utrzymać
      swój
      udział w spółce, więc na fundusz przypadnie połowa tej kwoty.
      Według P. Bali, CP Energia już 15 stycznia rozpocznie systematyczne
      sprowadzanie LNG
      z Rosji do klientów w Polsce. - Proszę mi wierzyć, że nie oczekuję, iż nasza
      spółka
      zależna zawrze kontrakt na import kilku miliardów m3 gazu. Cieszy mnie
      natomiast to,
      że dostrzeżono zalety gazu ziemnego w postaci LNG, co w ostatnich dniach
      zostało
      potwierdzone decyzjami polskiego rządu. Do czasu wybudowania morskiego
      terminalu, co
      jak myślę potrwa około trzech lat, prawdopodobnie CP Energia będzie dysponować
      już
      dość rozległą bazą dystrybucji LNG w Polsce - podsumował.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka