Dodaj do ulubionych

ile bioton za 2 lata

14.04.06, 21:35
ile prognozujecie bioton za 2 latka
Obserwuj wątek
              • citro1 Re: ile bioton za 2 lata 15.04.06, 10:23
                Na razie widzę co wytrzyniają inwestorzy /kupują nie mając zielonego pojęcia/,
                a potem piszą pytania typu /co się stało za skotanem/.
                A Skotan- jeszcze nic takiego nie dokonał,kolejna moda / biopaliwa /,a z modą
                różnie bywa,raz trwa tylko sezon,dwa ,a czasami długie lata.
                O Higienice mam swoje zdanie, ale nie pisze bo Święta i mogę komuś je popsuć.
                Bioton-znasz moją ocenę.
                • skitels1 Re: ile bioton za 2 lata 15.04.06, 11:40
                  hmm citro jeśli dobrze rozumime uważasz że skotan to nic ciekawego do inwestycji?? hmmm.. no nie wiem w czwartek po objęciu pp podwoił swoją wartość!! to chyba nie jest zła info?? poza tym "środowi"posiadacze dostali na każda akcje 24 pp po 1.20 nie sądze żeby była to kiepska inwestycja-pożyjemy zobaczymy.... pozdro dla wszystkich skotanowców:) a jeśli chodzi o bioton-trzymymam i zobaczycie co się będzie działo za..za jakiś czas;) pozdro!!
                  • citro1 Re: ile bioton za 2 lata 15.04.06, 13:00
                    Ja tylko stwierdzam fakty,a te są takie ,że Skotan nie wyprodukował jeszcze
                    jednego litra biopaliwa,natomiast rynek i inwestorzy są już w himalajach.Co do
                    wzrostu o 100% w czwartek to życzę powodzenia i gratuluję odwagi kupującym w
                    czwartek.Ja taki odważny nie jestem mimo, że na giełdze spędziłem już ładnych
                    parę lat /może się już starzeje i marudze/.pozdrawiam!
                    • andzia138 Re: ile bioton za 2 lata 15.04.06, 15:59
                      Co do Skotanu - to typowa bańka. Ktoś zauważył, że ta spółka nie wyprodukowała
                      ani tony biopaliwa. Rynek kupuje przyszłość i oczywiście przesadza. Myślę, że
                      ta spółka będzie liderem spadków w razie obsuwy całgo rynku. Pewnie odda prawie
                      cały ten spekulacyjny wzrost. To za jakiś czas będzie megawtopa. Mnóstwo ludzi
                      straci wszystkie swoje pieniądze.
                      A co Biotonu to chyba jesteśmy wciąż na początku wzrostów. To kolejna bańka.
                      Dobry, rozwijający się biznes tyle, że cena już nieziemska a będzie kosmiczna.
                      Potem nastąpi otrzeźwienie i mega zwała. Ale myślę, że to jeszcze daleko przed
                      nami. Na razie czekają nas kolejne super wzrosty.
                  • ojciec_dyktator Re:Bioton za 2 lata....popatrzcie na NAB.. 15.04.06, 20:00
                    Za nim wpadniecie w euforię Biotonową, proponuję popatrzeć, jak wygląda w
                    ostatnich 3 miesiącach amerykański indeks NAB (Nasdaq Biotech), grupujący takie
                    właśnie Biotony:
                    akcje.net/q/?s=nasdaqbio&d=&c=3m&t=c&a=lg
                    Mało zabawny jest ten spadek z 875 do 780, prawda? A jak popatrzycie w szerszej
                    perspektywie (5 lat), to zobaczycie, ze indeks ma wyraźny problem z przebiciem
                    870 pkt, a caly ruch z lat 2003-2006 wygląda jedynie na korektę spadków z lat
                    2000-2002. Od tej strony wsparcia dla BIO w najbliższym czasie nie będzie.
                    Insulina w Rosji? Tam rosyjscy oligarchowie budują swoje fabryki także. Kto tam
                    wygra? Bierezowscy, czy mały przy nich Krauze? A dlaczego Bio miał problemy z
                    rejestracją swojej insuliny w Rosji? Przypadek?
                    Chiny - stąd Brytyjczycy się w zeszłym roku wycofali, a mają więcej
                    doświadczenia, niż Bio...czy Bioton jest lepszy od brytyjczyków? Życzę im
                    sukcesów, ale wątpię.
                    Reasumując - BIO uważam za znacznie przewartościowany. Tak, jak rósl na
                    drożdzach, tak bedzie spadał jak kamień.
                    Kilka zlotych/ akcję (2-4 zł) to dno, właśnie za ok. 2 lata, po spowolnieniu
                    gospodarczym ,które powoli przyjdzie po zakończeniu podwyżek stóp przez FED.
                    • zablokowany Bioton za 2 lata....popatrz na DTL.. 15.04.06, 23:11
                      Proszę bardzo. Popatrz na DTL (Degree total of leverage)jako iloczyn dźwigni
                      operacyjnej (Degree of operating leverage DOL) i finansowej(Degree of financial
                      leverage DFL). Obecnie wynosi 8,83. Stopień dźwigni połączonej wykazuje, w
                      jakim stopniu wzrośnie wartość wypracowanego przez firmę zysku netto przy
                      uwzględnieniu zmiany wartości sprzedaży, przychodów i kosztów finansowych.
                      Jeśli przychody firmy wzrosną o 10 % to zysk netto wzrośnie o 88,3 procent.
                      To tyle w kwestii Biotonu
                      A teraz kwestia spółek które wchodzą do Nasdaq Biotech. Nie można im wzynaczyć
                      DTL. Po drugie niektóre wskaźniki mają lepsze a inne gorsze od Biotonu. Jesli
                      chcesz zobaczyć te dane ( nawet nie musisz za to płacić takjak życzy sobie
                      pewna firma czyli prawei 40 usd za raport) to powiedz czy mam to przesłać na
                      Twój e-mail.
                      Pozdrawiam
                      • byczysko1 Re: Bioton za 2 lata....popatrz na DTL.. 15.04.06, 23:41
                        Ojcze dyrektorze powiedz lepiej za ile chcesz kupić?Niżej jak 21 nie
                        kupisz.Dużo trudu sobie zadałeś aby uzasadnić spadki na BIO.Zapamietaj sobie ze
                        jest biotechnologia i biotechnologia .Chyba mnie rozumiesz.Uspokój umysł i nie
                        pisz bzdur .Tymczasem zycze Ci wesołych Swiat .Odezwe sie jeszcze za pare
                        miesiecy i przypomne Ci Twoje wywody .
                        Z parkietowym pozdro.Byczysko
                          • siurak20 Re: Bioton za 2 lata....popatrz na DTL.. 16.04.06, 00:22
                            bioton jest niewatpliwie super inwestycja, obserwuje ten papier bacznie od
                            poczatku biomody i nigdy mnie nie zawiodl. Juz sama nazwa tego papieru jest
                            ladna (chyba najladniejsza ze wszystkich spolek na GPW :D) do tego atrakcyjna
                            dzialalnosc (antybiotyki, insulina, biotechnologia) no i pieniadze od pana
                            Krauzego.

Co do ceny za 2 lata napewno bedzie duza... o ile oczywiscie wszystkie plany
                            biotonu beda sie udawac. Wiekszych zwal na tym papierze mysle ze nie bedzie...
                            firma dopiero zaczyna sie powaznie rozkrecac i ma duzo wiekszy potencjal na
                            wzrosty niz na spadki. Jesli juz cos by sie walilo to z winy jakiegos wiekszego
                            losowego kryzysu (cudowne ozdrowienie cukrzykow) lub przepowiadana od dawna
                            bessa.
                            Pozdrowienia dla biotonowcow.
                            • zablokowany Re: Bioton za 2 lata....popatrz na DTL.. 16.04.06, 00:45
                              Oprócz Pan Krauzego (Prokom Investment) polecam uwadze innego inwestora a
                              mianowicie Instytut Biotechnologii i Antybiotyków Warszawa
                              www.iba.waw.pl/onas/historia.html)
                              stan na 2004/08/17 liczba akcji 18156000 10.21 % liczba głosów 18156000 10.21 %.
                              Wnioski chyba same się nasuwają, że Bioton nie może zbankrutować....
                              Pozdrawiam
      • plessok Re: ile bioton za 2 lata 16.04.06, 18:38
        co do spadniecia istnieje duze prawdopodobienstwo bo poziom 21zl to jest wysoki
        skoro spolka wychodzac miala wartosc na pozimie 4zl raptem kilka miesiecy
        temu...czy spolka spadnie na pewno nie przekroczy poziomu 23,90-opor-a jeszcze
        wolne pniecie sie do gory z uwagi ze to spolka wig20 a nie banka benchmarka
        wig, moim zdaniem na podstwie wskaznikow Commodity Channel Index oraz Wskaznika
        Procentowego Wiliamsa spolka raczej troche wyhamuje ale chcialbym powiedziec ze
        cena do zysku dla tej spolki to w okolicach 140zl w inwestycji dlugoterminowej
        • zablokowany ile bioton za 2 lata/długie 16.04.06, 20:01
          Pozwol, ze podam trochę obliczen. Nie wiem czy brałeś pod uwagę nową emisję
          serii G , która ma wynosić 300 mln akcji po 1 pln. Jeśli nie wziąłeś pod uwagę
          to Twoje założenia mogą być nieco błędne. Jeśli przyjmiesz jako pozycję
          wyjściową DTL (stopień dźwigni połączonej jako iloczyn dźwigni operacyjnej i
          finansowej) to dla Biotonu masz 8,83. Oznacza to, że jesli Bioton zwiększy
          sprzedaż o 10 % to zysk netto powinien wzrosnąć o 88,3 procent.
          Nastepne założenie dotyczy zysku netto jaki Bioton może osiągnąć w okresie II
          kwartał 2005 - I kwartał 2006 roku to według ostrożnych założeń ta figura
          powinna wynieść około 59 mln złotych. Ponieważ trzeba wziąć pod uwagę, że zysk
          zostanie podzielony na nową liczbę akcji (177 781 997 + 300 000 000) to EPS po
          emisji powinien wynosić 0,1229 pln wobec 0,1200 pln obecnie. Aktualny wskaźnik
          P/E wynosi 176,51 a po emisji ( pamiętajmy, że w portfleu pojawiają się nowe
          akcje) wynosi 70,5 . Przyjąłem założenie, że za 10 akcji starych będzie prawo
          objęcia 17 akcji nowych po 1 pln każda czyli cena "nowej" akcji wyniesie 8,66
          pln. W tym momencie warto również zauwazyć, że obecny wskaźnik P/Bv 15,92 prz
          zastosowaniu podobych metod obliczeniowych zmieni się na 4,37 a to już zaczyna
          być bardzo interesujące dla spółki z tego sektora.
          A co do przyszłości. Jeśli masz dość obliczeń to proponuję popatrzeć co się
          stało ze spółką Skotan. Kiedy w czwartek serwisy donosiły, że akcje spadły o
          90% to okazało się, że autorzy takich pomysłów zapomnieli o PP i nowym kursie
          odniesienia. W przypadku Skotanu wynosił 19 pln i.....kurs poszedł o 116 % w
          górę.
          A na koniec najważniejsze założenie. Akcja jest tyle warta ile rynek jest
          gotowy za nią zapłacić. Skoro inwestorzy uważają,że gotowi płacić są tyle ile
          uważają to ich święte prawo. Pozostali powinni zachowywać się jak kibice czyli
          kibic z boku nie robi tłoku. I to by było na tyle.
          A Tobie i pozostałym inwestorom życze udanych świąt.
          Pozdrawiam
    • ojciec_dyktator Bioton za 2 lata...sytuacja techniczna 18.04.06, 08:02
      Technicznie ten BIO wcale dobrze nie wygląda.10-11.04.06 utworzył na znacznym
      obrocie zasłonę ciemnej chmury na świecach. Przypomnę - japończycy widząc ten
      układ świec mówią "rynek ma małe szanse na wzrost".
      BIO powinien spaść do przyspieszonej linii trendu, obecnie znajdującej się na
      poziomie ok.19 zeta, gdzie zapewne odbije się i ruszy do testu strefy zasłony,
      czyli okolic 23 zł jeśli rynek jest silny- tak powinno być, jeśli rynek jest
      typowy - zasłona ciemnej chmury często jest pierwszym elementem budowy szczytu,
      który to proces moim zdaniem na tym papierze właśnie się zaczyna.
      Jeśli słaby, to BIO przeleci przez przyspieszoną linię trendu i wtedy już
      żadnych wątpliwości...
      A tu cytat z niejakiego rrj - wart przemyślenia, panowie Biotonowcy:
      "Ludkowie mili, ruszcie dupcię, zróbcie własny research. Poczytajcie coś po
      rosyjsku. www.mail.ru ma fajną wyszukiwarkę.

Bioton umoczył sporo w Rosji, mniej więcej równowartość zysku za 2005 r. Z
      planów sprzedaży w Rosji nic nie wyjdzie. Insulina miała być zarejstrowana w
      czerwcu 2005, obecnie spółka podaje termin maj 2006. Powodzenia. Borys Szpigel i
      Romek Abramowicz - każdy buduje własną fabrykę insuliny - tylko czekają z
      otwartymi ramionami na Rysia K. Były dyrektor jednego z rosyjskich konkurentów
      (Bioteku) jest szefem rosyjskiego urzędu rejsetracji leków.

Ekspansja w Chinach to też dęta sprawa. Chiński rynek jest zapchany. Niedawno
      wyszli z niego Brytyjczycy po zbudowaniu fabryki. Chińczycy (Dongbao) sami
      właśnie uruchamiają fabrykę insuliny w Rosji wspólnie z Biotekiem Borysa
      Szpigla.
      A koneksje p. RK w polskiej służbie zdrowia też są z poprzedniej epoki [ekipy].
      Więc Bioton może stracić udział w rynku równie szybko jak go zyskał."
      rrj napisal to tu:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=27&w=37972237&a=38018027

Aha, Byczysko - mnie BIO, jak wszystko inne z GPW wogóle nie interesuje, od
      Warszawy i WGPW trzymam się z daleka. Ja działam tu na futuresach zagranicznych:
      www.finspreads.com/pl/spread.asp
      • zablokowany Pokory wiecej ludku, pokory 18.04.06, 11:08
        Jak będziesz miał więcej pokory dla rynku to możemy podyskutować.
        A teraz proponuję dalej korzystać z tej rosyjskiej wyszukiwarki. Szczególnie
        jak dostaniesz trochę wirusów i propozycji małżeństwa od zidiociałych Rosjanek.
        Omijaj Warszawę i życzę powodzenia.
        I to by było na tyle.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka