Dodaj do ulubionych

PwC i BŚ: Polska 71 w rankingu przyjazności pod...

22.03.07, 12:05
No proszę. W Szwecji jest 5 płatności, a w Polsce ok. 38.
Uproszczenie systemu podatkowego to bardzo dobry sposób na rozwój
przedsiębiorczości i pobudzenie wzrostu gospodarczego. Aż dziwię się, że w tym
kierunku tak mało się robi w Polsce. Przecież można upraszczać, robić system
bardziej przejrzystym nawet bez obniżki podatków!
Obserwuj wątek
    • introligator_snu Re: PwC i BŚ: Polska 71 w rankingu przyjazności p 22.03.07, 12:22
      Pewnie ze mozna, ale po co? Komu to jest na reke? Wyobraz sobie uproszczone
      zasady podatkowe, gdzie nie ma miejsca na domysly, spekulacje i dowolne
      interpretacje. Co wtedy stanie sie z tysiacami pracownikow urzedow skarbowych
      dla ktorych nagle zabraknie pracy? Przeciez bezrobocie mialo spadac a nie
      rosnac? Albo inna sytuacja... Kiedy czlowiek zamiast 10 roznych podatkow
      poukrywanych i zawoalowanych w roznych sytuacjach nagle dostanie 1 wielki
      podatek zawierajacy 10 poprzednich, nagle zda sobie sprawe jak bardzo jest
      okradany. Cisnienie na obnizke podatkow moze wzrosnac. A po co rzadowi kolejna
      grupa niezadowolonych wyborcow?
    • xegar Slepy ja, dziennikarz czy czytelnicy? 22.03.07, 13:06
      Mamy 71 miejsce, ale jak dluga jest ta lista?
      71 to polowa, pierwszy tysiac czy szary koniec?

      Xe.
      • mike_ab nie slepy... 22.03.07, 13:25
        a glupi!

        tak, mysle ze polska jest w pierwszym tysiacu panstw tym rankingu

        ba, nawet postawie duza kase na to!!!
    • michalparadowski PwC i BŚ: Polska 71 w rankingu przyjazności pod.. 22.03.07, 13:52
      A jak "uproszczą i (nie daj Boże) zaczną pomagać", trzeba będzie zamknąć firmę!
    • joushua Polska to zakala Europy... 22.03.07, 13:59
      Zakompleksiona, przeregulowana, ksenofobiczna, homofobiczna i totalnie
      zidiociala...
    • poglodzio Re: PwC i BŚ: Polska 71 w rankingu przyjazności p 22.03.07, 14:26
      Powinniśmy dążyć do 10 płatności do 2015 roku
    • neiden PwC i BŚ: Polska 71 w rankingu przyjazności pod.. 22.03.07, 14:56
      biurokracja to choroba narodowa polski!co na to premier czy on czyta gazety,czy
      polski rzad jest zainteresowany polepszeniem tej sytuacji?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka