Dodaj do ulubionych

ależ ten Fed nudzi.

07.08.07, 20:58
Skróciłem sobie (urlop) by fedu wysłuchać "na żywo" (bo padało w
niedzielę) No i fed zrobił spodziewaną niespodziankę. Porzućcie
wszelką nadzieję ci co przekraczacie wsparcie linii trendu lub
ufacie że baranek powie coś odkrywczego.(dante... rozdział o piekle
inwestorów giełdowych)
Mimo dynamicznego odbicia można uznać, że nijak nie udało się
zdyskontować oczywistości na korzyść byków co świadczy o wyraźnym
pogorszniu nastroju. Cała nadzieja w tych spółkach które jeszcze nie
opublikowały wyników – dla wielu z graczy relacja c/z niektórych
spółek amerykańskich zdaje się być obok fuzjomani,
jedynym „fundamentem” wzrostów.
Dane o presji płacowej mogą zostać zneutralizowane przez odczyty cpi
lub jakieś informacje wyprzedzające, ale nawet oświadczenie fedu
wyraźnie wskazuje na „wysokie wykorzystanie zasobów” (po raz kolejny
powtórka tego samego stwierdzenia) co nie daje zbyt wielkiego
wspacia.
Przyjdzie się nam męczyć w bocznikaku do końca lata i nadejścia
sezonu huraganów w stanach czy też rynki wpadną w lot swobodny pod
wpływem grawitacji? Stawiam na ciąg dalszy nerwowości – inwestorzy
zostali skutecznie wychowani w łapaniu dołków. U nas też.
a
Obserwuj wątek
    • violinist4 Re: ależ ten Fed nudzi. 07.08.07, 21:02
      hohoho..


      PIERWSZY !
      gdzieśmy to byli ORDYNATORZE DYŻURNY ..?!
      PZDR
      • elamigo1 Re: ależ ten Fed nudzi. 07.08.07, 21:39
        Smer(e)k - Wetlina - Tarnawa. Czyli szukałem niedźwiedzi w miejscu
        gdzie je jeszcze można spotkać. Niestety widziałem tylko sarny,
        myszołowy i jaszczurki (te ostatnie nie chciały mi zdradzić czy wolą
        przedawać krótko czy raczej trzymają z bykami.
        Ależ te amerykańce pokochały łapanie dołków. Tak pokochały, że z
        powodu byle zpadku są w stanie zrobić kolejny rekord. To ciekawe
        rośnie bo spada.
        a
    • wahh Re: ależ ten Fed nudzi. 07.08.07, 21:40
      Po chwilowym załamaniu ostro w górę -dlaczego?
      • futurek1 Re: ależ ten Fed nudzi. 07.08.07, 21:51
        stop losy poczyszczone i dalej jazda - dlatego - jak u nas :-)
      • violinist4 Re: ależ ten Fed nudzi. 07.08.07, 21:52
        spójrzmy choćby na to:

        STOPY BEZ ZMIAN, a dalej:

        (...)"Większość ekspertów oczekuje pozostawienia przez Fed stóp
        procentowych na niezmienionym poziomie spodziewając się, iż
        nastąpi co najmniej jedna obniżka stóp do końca 2007 roku.
        Wg Kevina Flanagana, analityka w nowojorskim oddziale Morgan
        Stanley, obecna korekta na rynkach jest zgodna z zamierzeniami
        Fed'u i tak długo, jak nie oddziałuje bardzo na gospodarkę na
        poziomie makroekonomicznym, nie ma podstaw do zmian obecnej
        polityki. Wg analityka, Fed utrzyma obecną politykę do końca tego
        roku, a pierwsze oznaki rozluźnienia oczekiwane są na początku
        2008 roku.
        Andre Bakhos, prezes Princeton Financial Group uważa, iż Fed może
        starać się uspokoić rynki poprzez przyjęcie w najbliższym czasie
        bardziej łagodnej polityki monetarnej."

        no i ropa w dół: raz wykres

        stooq.pl/q/?s=cl.f&c=5y&t=c&a=lg&b=0
        dwa, bo jakąś tam ustawę zaproponowali.. (tą o zwiększeniu w USA
        produkcji energii ze źródeł odnawialnych do aż 20%)

        no i wogóle - ile można spadać !
        PZDR
        • przykopa Re: ależ ten Fed nudzi. 07.08.07, 23:14
          Podobno przyszły ruskie ( tani dolar)i manhatan wykupują...
          • zawodowiec4 Re: cisco 07.08.07, 23:27
            Giełdy często idą za swoimi lokomotywami. Właśnie jedna z takich
            lokomotyw, cisco, podał wyniki kwartalne (lepsze podobno od
            oczekiwań). Kurs w notowaniach posesyjnych rośnie ponad 5% (na
            razie). Jak ta sytuacja powtórzy sie jutro podczas normalnej sesji
            to cisco pokona wieloletni opór (30 usd). I w ten sposób rynek
            technologiczny, wykazujący stosunkowo dobrą kondycję może dać
            kolejną szansę amerykańskim bykom.
            Dodatkowo byki wspiera bardzo niski odczyt indeksu sentymentu:
            www.investorsintelligence.com/x/us_stocks.html
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka