Dodaj do ulubionych

"Akt historycznej sprawiedliwosci"

16.04.10, 18:31
Ja potrzeby skomentowania tego wpisu nie odczuwam. Z calym sercem sie pod nim
podpisuje.

blog.rp.pl/blog/2010/04/14/dominik-zdort-akt-historycznej-sprawiedliwosci/
Dominik Zdort: Akt historycznej sprawiedliwości

Czy Lech Kaczyński musi być pochowany na Wawelu? Oczywiście, że nie. W Polsce
jest kilka innych miejsc, które jakiejkolwiek ujmy zmarłemu prezydentowi by
nie przyniosły. Jest warszawska katedra św. Jana, gdzie leżą prezydenci
Narutowicz i Mościcki. Godnym miejscem pochówku jest Cmentarz Powązkowski –
tam w rodzinnym grobowcu spoczywa prezydent Wojciechowski

Jednak podjęto decyzję, aby prezydent i jego małżonka spoczęli na Wawelu i nie
ma powodu, aby toczyć ten spór dalej. Bo Kaczyński na miejsce w zamkowej
krypcie bez wątpienia zasługuje. Nie dlatego, że był człowiekiem bez wad czy
politykiem doskonałym. Jego kadencja nie była ciągiem sukcesów, wiele spraw
rozpoczęto i nigdy nie dokończono, innych zrealizować prezydent po prostu nie
umiał. Ale też Wawel nie jest miejscem pochówku idealnych przywódców Polski –
wystarczy przejrzeć spis pogrzebanych tam władców, aby zdać sobie sprawę, że
dla wielu z nich sąsiedztwo Lecha Kaczyńskiego może być zaszczytem. Także i
spoczywający obok naczelnik państwa Józef Piłsudski, mimo niewątpliwych
zasług, budził w swoich czasach ogromne kontrowersje i podejmował decyzje,
których dziś już nie da się obronić.

Śmierć Lecha Kaczyńskiego, która nastąpiła w okolicznościach tak
symbolicznych, uwydatniła to, co było w jego publicznej działalności
najważniejsze. Pokazała, że trudno przecenić jego wkład w sprawy dla narodu
podstawowe – w umacnianie tożsamości, w odbudowę historycznej świadomości
Polaków. Często tego nie docenialiśmy. Dziś, gdy pod wpływem szoku po tragedii
pod Smoleńskiem wielu Polaków przejrzało na oczy i łatwiej nam dostrzec
zasługi Kaczyńskiego, złożenie jego ciała w zamkowej krypcie powinno być także
swego rodzaju aktem przeprosin, oddania mu historycznej sprawiedliwości.

Pogrzeb na Wawelu będzie pięknym zwieńczeniem tygodnia podniosłej żałoby,
którą tak głęboko przeżywa cała Polska. Narody, aby trwać, potrzebują takich
symboli budujących wspólnotę, potrzebują podniosłych wspomnień, aby
przekazywać je następnym pokoleniom.
Obserwuj wątek
    • etta2 Re: "Akt historycznej sprawiedliwosci" 16.04.10, 18:37
      Co za włazidupstwo, fuj.....
      • okiko Re: "Akt historycznej sprawiedliwosci" 16.04.10, 18:40
        I pomyśleć, potrzeba aż było tej tragedii
      • feurig59 Re: "Akt historycznej sprawiedliwosci" 16.04.10, 19:23
        "włazidupstwo"? a za przeproszeniem: komu?
        moim zdaniem to dosyć wyważony tekst. Wawel rzeczywiście jest już
        dosyć anachronicznym miejscem, a przynajmniej już żadną
        narodową "świętością". do "polityki historycznej" pasuje jak ulał.
        nie jestem zwolennikiem chowania tam pary prezydenckiej, ale jeszcze
        mniej podoba mi się wrzask, który się wokół tej decyzji podniósł.
    • woda_woda Hmmm... 16.04.10, 18:43
      "Kaczyński na miejsce w zamkowej krypcie bez wątpienia zasługuje."

      Dlaczego "bez wątpienia"?
      • manny-jestem Re: Hmmm... 16.04.10, 18:46
        Jesli tekst nie wystarcza to spytaj Zdrota.
        • woda_woda Re: Hmmm... 16.04.10, 18:49
          > spytaj Zdrota.

          A nie znam i raczej nie zamierzam poznać.
          Myslałam, że - jeśli całym sercem podpisujesz sie pod tym - to
          wiesz, czemu "bez wątpienia".
        • wkkr A ty Katonie masz swoje zdanie? 16.04.10, 19:22
          manny moglbyś ześć z piedestału na ktory wlazłes kilka dni temu?
          • manny-jestem Re: A ty Katonie masz swoje zdanie? 16.04.10, 19:25
            Na jaki piedestal niby to wszedlem?
            • wkkr Re: A ty Katonie masz swoje zdanie? 16.04.10, 20:32
              manny-jestem napisał:

              > Na jaki piedestal niby to wszedlem?
              ==========================================
              Piedestał jedynie słusznej prawdy!
              • manny-jestem Re: A ty Katonie masz swoje zdanie? 16.04.10, 20:33
                Doprawdy. Mi sie wydaje ze wlasnie walcze z tym.
      • wojciech.2345 Re: Hmmm... 16.04.10, 19:06
        woda_woda napisała:

        > "Kaczyński na miejsce w zamkowej krypcie bez wątpienia zasługuje."
        >
        > Dlaczego "bez wątpienia"?
        ============================================
        Może znajdziesz odpowiedź obserwując hołd, który oddadzą Prezydentowi możni tego świata w czasie pogrzebu.
        Może zobaczysz jak wielu mijało się z prawdą szydząc z prezydenta.

        Wojciech z Ciemnogrodu.
        • manny-jestem Re: Hmmm... 16.04.10, 19:10
          To wrazie gdyby te tlumy do trumien w Warszawie nie wystarczaly.

          Witaj Wojciechu.
          • woda_woda Re: Hmmm... 16.04.10, 19:14
            manny-jestem napisał:

            > To wrazie gdyby te tlumy do trumien w Warszawie nie wystarczaly.


            Oczywiście, że nie wystarczają, aby twierdzić, iż "bez wątpienia".

            A co z tymi, dla których "z wątpieniem"?
            • wojciech.2345 Re: Hmmm... 16.04.10, 19:22
              woda_woda napisała:
              > A co z tymi, dla których "z wątpieniem"?
              ==============================================
              Nie mam zamiaru ich do czegokolwiek przekonywać.

              Po co?
              • woda_woda Re: Hmmm... 16.04.10, 19:25
                wojciech.2345 napisał:

                > Nie mam zamiaru ich do czegokolwiek przekonywać.

                Przyznajesz zatem, że zdortowe "bez wątpienia" jest dyskutowalne :)
                • manny-jestem Re: Hmmm... 16.04.10, 19:26
                  Dla malo pojetnych wyjasnienie. Oczywiscie ze jest bo kazdy cwierc pojetny
                  rozumie ze "bez watpienia" jest to dla Zdrota.
                  • woda_woda Re: Hmmm... 16.04.10, 19:28
                    manny-jestem napisał:

                    > Dla malo pojetnych wyjasnienie. Oczywiscie ze jest bo kazdy cwierc
                    pojetny
                    > rozumie ze "bez watpienia" jest to dla Zdrota.

                    Mało pojętnym tłumaczę - Zdort powinien napisać "nie wątpię" i nikt
                    by się nie czepiał.
                • wojciech.2345 Re: Hmmm... 16.04.10, 19:31
                  woda_woda napisała:
                  > Przyznajesz zatem, że zdortowe "bez wątpienia" jest dyskutowalne :)
                  ==========================================
                  Owszem jest, ale z innego powodu.
                  Nie lubię zbitek negatywnych terminów np. "nie-źle", "nie-brzydki".

                  Ale to inne klocki i na inną dyskusję.
                  • manny-jestem Re: Hmmm... 16.04.10, 19:33
                    brzytwa Okhama.
                  • woda_woda Re: Hmmm... 16.04.10, 19:33
                    wojciech.2345 napisał:

                    > woda_woda napisała:
                    > > Przyznajesz zatem, że zdortowe "bez wątpienia" jest
                    dyskutowalne :)
                    > ==========================================
                    > Owszem jest, ale z innego powodu.
                    > Nie lubię zbitek negatywnych terminów np. "nie-źle", "nie-brzydki".


                    Ja tylko protestuję przeciw narzucaniu ludziom jedynie słusznej
                    oceny pochówku na Wawelu Lecha i Marii Kaczyńskich.
                    • manny-jestem Re: Hmmm... 16.04.10, 19:37
                      Lech i Maria Kaczynscy beda pochowani w arcykatedrze krakowskiej za zgida
                      archidiecezji krakowskiej.
                      • woda_woda Re: Hmmm... 16.04.10, 19:39
                        manny-jestem napisał:

                        > Lech i Maria Kaczynscy beda pochowani w arcykatedrze krakowskiej
                        za zgida
                        > archidiecezji krakowskiej.


                        Sądzisz, że o tym nie wiem?
                        Co to ma wspólnego ze zdortowym "bez wątpienia"?

                        Nie bronię Zdortowi nie wątpić, ale nie zgadzam się, aby zabraniał
                        wątpić innym.
                        • manny-jestem Re: Hmmm... 16.04.10, 19:41
                          A gdzie zabrania?
                          • woda_woda Re: Hmmm... 16.04.10, 19:42
                            manny-jestem napisał:

                            > A gdzie zabrania?

                            Przecież tłumaczyłam.
                            Gdyby napisał "nie wątpię", nikt by się nie czepiał.
                            • manny-jestem Re: Hmmm... 16.04.10, 19:44
                              watpie
                              • woda_woda Re: Hmmm... 16.04.10, 19:45
                                manny-jestem napisał:

                                > watpie

                                Nie będę dyskutować z tym, w co wątpisz.
                                • manny-jestem Re: Hmmm... 16.04.10, 19:47
                                  No tak, ale ja za to musze dyskutowac przez caly watek o tym w co Ty watpisz.
                                  • woda_woda Re: Hmmm... 16.04.10, 19:49
                                    manny-jestem napisał:

                                    > No tak, ale ja za to musze dyskutowac przez caly watek o tym w co
                                    Ty watpisz.

                                    Nie rozumiesz, o czym rozmawiamy?

                                    Rozmawiamy o tym, co jest "bez wątpienia" słuszne dla Zdorta, nie o
                                    moich wątpliwościach.
                                    • wojciech.2345 Re: Hmmm... 16.04.10, 20:32
                                      Posłuchaj Wodo
                                      Manny i ja jesteśmy dinozaurami forum i wiemy, że nie chcesz być przekonana do czegokolwiek.
                                      • woda_woda Re: Hmmm... 16.04.10, 20:33
                                        wojciech.2345 napisał:

                                        > Posłuchaj Wodo
                                        > Manny i ja jesteśmy dinozaurami forum i wiemy, że nie chcesz być
                                        przekonana do
                                        > czegokolwiek.


                                        Ależ chętnie dam się przekonac, tyle że nie byle czym :)

                                        Przecie nie Zdortem, na litość...
                                        • wojciech.2345 Re: Hmmm... 16.04.10, 20:36
                                          woda_woda napisała:
                                          > Ależ chętnie dam się przekonac, tyle że nie byle czym :)
                                          >
                                          > Przecie nie Zdortem, na litość...
                                          ====================================================
                                          Idź na uroczystości na Wawelu.

                                          Tam będą o tym mówili.
                                          • woda_woda Re: Hmmm... 17.04.10, 01:51
                                            wojciech.2345 napisał:

                                            > ====================================================
                                            > Idź na uroczystości na Wawelu.
                                            >
                                            > Tam będą o tym mówili.

                                            Nie, dziekuję.
                                      • jola.iza1 Re: Hmmm... 16.04.10, 21:05
                                        Posłuchaj Wojciechu2345
                                        A Ty chcesz, dasz się przekonać???
                                        Nie idźta Wojciechu w dinozaurów nutę??
                                        Zasługi chcesz przy okazji??
                                        • wojciech.2345 Re: Hmmm... 16.04.10, 21:14
                                          jola.iza1 napisała:
                                          > Posłuchaj Wojciechu2345
                                          ==================================
                                          Do menczyzny pisze siem "czy widzisz". Do niewiast "posłuchaj".
                                          Apeluje siem do innych zmysłów.
                                          =================================
                                          > A Ty chcesz, dasz się przekonać???
                                          =================================
                                          Tak. Przyznaję rację adwersarzowi natychmiast.
                                          Nie musi być to kurtuazja. Może wiesz dlaczemu?
                                          =================================
                                          > Nie idźta Wojciechu w dinozaurów nutę??
                                          =================================
                                          Przydałby się w tym miejscu jakiś odgłos czkawki wskazującej na spożycie.
                                          =================================
                                          > Zasługi chcesz przy okazji??
                                          =================================
                                          To jedynie brak cierpliwości.
                                          Chciałem ukrócić zbędne sofistyczne harce.
                                          • jola.iza1 Re: Hmmm... 16.04.10, 21:36
                                            wojciech.2345 napisał:
                                            > Do menczyzny pisze siem "czy widzisz". Do niewiast "posłuchaj".
                                            > Apeluje siem do innych zmysłów.
                                            ***Masz rację, zatem popatrz??
                                            > Tak. Przyznaję rację adwersarzowi natychmiast.
                                            > Nie musi być to kurtuazja. Może wiesz dlaczemu?
                                            *** Podwójnej przyznałeś??
                                            > Przydałby się w tym miejscu jakiś odgłos czkawki wskazującej na spożycie.
                                            *** Mam nadzieję, że nie chce mnie Pan obrazić??
                                            > To jedynie brak cierpliwości. Chciałem ukrócić zbędne sofistyczne harce.
                                            *** A wyszło jak zwykle, mnie już przeszło:(
                                            • manny-jestem Re: Hmmm... 16.04.10, 21:40
                                              A moze czas zaakceptowac ze tym razem to anty-kaczysci dziela?
                                            • wojciech.2345 Re: Hmmm... 16.04.10, 21:50
                                              jola.iza1 napisała:

                                              > wojciech.2345 napisał:
                                              > > Do menczyzny pisze siem "czy widzisz". Do niewiast "posłuchaj".
                                              > > Tak. Przyznaję rację adwersarzowi natychmiast.
                                              > > Nie musi być to kurtuazja. Może wiesz dlaczemu?
                                              > *** Podwójnej przyznałeś??
                                              ============================================
                                              Nie, bo jej racji nie zobaczyłem.
                                              ============================================
                                              > > Przydałby się w tym miejscu jakiś odgłos czkawki wskazującej na spożycie.
                                              > *** Mam nadzieję, że nie chce mnie Pan obrazić??
                                              ============================================
                                              Jeśli mam do napisania coś nieprzyjemnego dla adwersarza, to piszę to dobitnie. Chodziło mi o prezydenta uskarżającego się na ból dolnego odnóża.
                                              ============================================
                                              > > To jedynie brak cierpliwości. Chciałem ukrócić zbędne sofistyczne harce.
                                              > *** A wyszło jak zwykle, mnie już przeszło:(
                                              ============================================
                                              Wiedziałem od samego początku, że Woda_woda chcę storpedować wątek. Udało jej się. Myślałem, ze może coś potrafię jej wytłumaczyć.

                                              Przyznaję, nie umiałem tego zrobić.
                                              • manny-jestem Proba torpedacji watku 16.04.10, 21:52
                                                Slyszalem od Nurniego i innych ze w realu wyglada to zupelnie inaczej. Zobaczymy
                                                jak sie to wyrazi na wyborach.
                                                • wojciech.2345 Re: Proba torpedacji watku 16.04.10, 22:10
                                                  Tragedia smoleńska może być punktem zwrotnym dla wielu Polaków. Jak będzie, pokażą najbliższe sondaże.

                                                  Ciekawe jaką cenę za tragedię zapłaci Tusk.
                                                  • manny-jestem Re: Proba torpedacji watku 16.04.10, 22:38
                                                    Tusk podjal madra decyzje aby wyciszyc rzad w kwestii sprawy wawelskiej. Jestem
                                                    ogolnie pesymista co do wyborow prezydenckich. Mam nadzieje ze sie myle, ale nie
                                                    hce o tym na razie pisac. Po zalobie.
                                              • woda_woda Re: Hmmm... 17.04.10, 01:59
                                                wojciech.2345 napisał:

                                                > jola.iza1 napisała:
                                                > > *** Podwójnej przyznałeś??
                                                > ============================================
                                                > Nie, bo jej racji nie zobaczyłem.
                                                > ============================================

                                                Bo trzeba deczko inteligencji do tego...
                                      • nurni.pl Re: Hmmm... 17.04.10, 02:13
                                        wojciech.2345 napisał:

                                        > Posłuchaj Wodo
                                        > Manny i ja jesteśmy dinozaurami forum i wiemy, że nie chcesz być przekonana do
                                        > czegokolwiek.

                                        Ahc... to Ty :)

                                        Cześć :)
                                        • woda_woda Re: Hmmm... 17.04.10, 02:15
                                          Ty też staruszek - dinozaur, nurni?
                                          Ile o wiosenek waćpan liczy?
                    • wojciech.2345 Re: Hmmm... 16.04.10, 19:38
                      woda_woda napisała:
                      > Ja tylko protestuję przeciw narzucaniu ludziom jedynie słusznej
                      > oceny pochówku na Wawelu Lecha i Marii Kaczyńskich.
                      ==========================================
                      Nie Twoja sprawa.
                      Dziwisz chowa w obiekcie sakralnym kogo chce.

                      Kwestionujesz to prawo?
                      • woda_woda Re: Hmmm... 16.04.10, 19:40
                        wojciech.2345 napisał:

                        > woda_woda napisała:
                        > > Ja tylko protestuję przeciw narzucaniu ludziom jedynie słusznej
                        > > oceny pochówku na Wawelu Lecha i Marii Kaczyńskich.
                        > ==========================================
                        > Nie Twoja sprawa.


                        Owszem, jest to moja sprawa - nie mam odebranych praw obywatelskich.
                        • wojciech.2345 Re: Hmmm... 16.04.10, 19:42
                          woda_woda napisała:
                          > Owszem, jest to moja sprawa - nie mam odebranych praw obywatelskich.
                          =======================================
                          Napisz do Papieża, że to Ci się nie podoba.
                          • woda_woda Re: Hmmm... 16.04.10, 19:44
                            wojciech.2345 napisał:

                            > woda_woda napisała:
                            > > Owszem, jest to moja sprawa - nie mam odebranych praw
                            obywatelskich.
                            > =======================================
                            > Napisz do Papieża, że to Ci się nie podoba.


                            Piszę tam, gdzie sama chcę, chwilowo tutaj :)
                            • nurni.pl Re: Hmmm... 17.04.10, 02:32
                              woda_woda napisała:

                              > Piszę tam, gdzie sama chcę, chwilowo tutaj :)

                              Czyli permanentnie bez sensu.

                              Piszesz ze nie ma Twojej zgody na ślub Zośki Kowalskiej z Janem Nowakiem nie rozumiejac ni w ząb że ani oni sami, ani ich rodzicie, nie sa ciekawi Twego zdania. O braniu go pod uwage nie wspominając.

          • wojciech.2345 Re: Hmmm... 16.04.10, 19:16
            Wielu w Polsce doznaje w tej chwili szoku.
            Trzeba zmienić sposób pojmowania rzeczywistości.
            Dawali się oszukiwać massmediom, ich problem.

            Pozdrawiam serdecznie.
            • manny-jestem Re: Hmmm... 16.04.10, 19:19
              Obawiam sie Wojciechu ze ci co sie dawali oszukiwac wciaz beda sie dawac.
            • ave.duce Re: Hmmm... 16.04.10, 20:19
              wojciech2345 napisał:

              > Może zobaczysz jak wielu mijało się z prawdą szydząc z prezydenta.

              Jakieś przykłady "mijania się z prawdą", czy też "bez wątpienia"?

              :p
              • wojciech.2345 Re: Hmmm... 16.04.10, 20:22
                ave.duce napisała:
                > Jakieś przykłady "mijania się z prawdą", czy też "bez wątpienia"?
                ================================================
                Wiele szyderstw pod adresem Prezydenta padło "bez wątpienia".
                Teraz dziennikarze mówią o tym samym człowieku inaczej.

                Widzisz to?
                • ave.duce Re: Hmmm... 16.04.10, 20:24
                  Myślałam, że chodzi Ci o ludzi, nie o pismaków.

                  :p
                  • manny-jestem Re: Hmmm... 16.04.10, 20:28
                    Napisalbym cos, ale nie napisze. Prawie wydobylas ze mnie emotikon, ale na to
                    jeszcze nie czas.
                    • ave.duce Re: Hmmm... 16.04.10, 20:31
                      Może czas na przypomnienie Ci o "honorze"?

                      :p
                      • manny-jestem Re: Hmmm... 16.04.10, 20:33
                        Jesli zrobilem cos niehonorowego.
                        • manny-jestem PS 16.04.10, 20:35
                          Byc moze niezbyt dobrze napisalem. Mialem na mysli ze nie czas jeszcze na
                          emotikony.
                          • ave.duce Re: PS 16.04.10, 20:41
                            Dla mnie bez jest ok.

                            :p
        • woda_woda Re: Hmmm... 16.04.10, 19:12
          wojciech.2345 napisał:

          > Może znajdziesz odpowiedź obserwując hołd, który oddadzą
          Prezydentowi możni teg
          > o świata w czasie pogrzebu.


          Moim zdaniem oni oddawać hołd będą wszystkim, którzy zginęli w
          katastrofie oraz nam - Polakom.
          Na ręce zmarłego prezydenta.
          • wojciech.2345 Re: Hmmm... 16.04.10, 19:19
            Przesuwaj zręcznie akcenty. Powiedz po co to robisz?

            Chcesz się konsekwentnie oszukiwać?
            • manny-jestem Re: Hmmm... 16.04.10, 19:20
              Woda to jest mistrzyni w przesuwaniu akcentow i relatywizacji faktow.

              Aha nie zapomnijmy jeszcze o odwracaniu kota ogonem.
              • woda_woda Bez osobistych wycieczek, Manny, proszę. 16.04.10, 19:27
                manny-jestem napisał:

                > Woda to jest mistrzyni w przesuwaniu akcentow i relatywizacji
                faktow.
                >
                > Aha nie zapomnijmy jeszcze o odwracaniu kota ogonem.
                >
                >
                • jola.iza1 Re: Bez osobistych wycieczek, Manny, proszę. 16.04.10, 19:42
                  Nie bój żaby, Podwójna i nie proś.
                  Uszanujmy Mannego-jestem ból, jako i On szanuje.
                  • woda_woda Re: Bez osobistych wycieczek, Manny, proszę. 16.04.10, 19:43
                    jola.iza1 napisała:

                    > Uszanujmy Mannego-jestem ból

                    A Manny moje uczucia szanuje?
                    • manny-jestem Re: Bez osobistych wycieczek, Manny, proszę. 16.04.10, 19:45
                      A nie szanuje?
                      • woda_woda Re: Bez osobistych wycieczek, Manny, proszę. 16.04.10, 19:46

                        manny-jestem napisał:

                        > A nie szanuje?

                        A przeprosił za osobiste wycieczki?
                        • manny-jestem Re: Bez osobistych wycieczek, Manny, proszę. 16.04.10, 19:48
                          Przepraszac moge za napisanie czegos obrazliwego. A nic takiego nie napisalem.
                          • woda_woda Re: Bez osobistych wycieczek, Manny, proszę. 16.04.10, 19:49
                            manny-jestem napisał:

                            > Przepraszac moge za napisanie czegos obrazliwego. A nic takiego
                            nie napisalem.

                            I pozostań sobie z tym przekonaniem.

                            • wojciech.2345 Re: Bez osobistych wycieczek, Manny, proszę. 16.04.10, 20:04
                              A tak troszeczkę inny temat, ale związany pośrednio z tym o czym mówimy.
                              Co sądzisz o tym tekście (zalinkowany w poście):

                              forum.gazeta.pl/forum/w,28,110116403,110137410,przeczytaj_to.html
                              • woda_woda Re: Bez osobistych wycieczek, Manny, proszę. 16.04.10, 20:12
                                "Tylko PiS ma spójną wizję Polski, tylko PiS przedstawia sposoby
                                radzenia sobie problemami kraju i tylko PiS wie, po co wygrywać
                                wybory"

                                Myślę, że nie tylko PiS.
                                • manny-jestem Re: Bez osobistych wycieczek, Manny, proszę. 16.04.10, 20:12
                                  Kto jeszcze?
                                  • woda_woda Re: Bez osobistych wycieczek, Manny, proszę. 16.04.10, 20:14
                                    manny-jestem napisał:

                                    > Kto jeszcze?

                                    Pozostałe partie parlamentarne również mają.
                                    • wojciech.2345 Re: Bez osobistych wycieczek, Manny, proszę. 16.04.10, 20:19
                                      woda_woda napisała:
                                      > Pozostałe partie parlamentarne również mają.
                                      ==========================================
                                      Duża kwantyfikacja "pozostałe" i dalej płynie dyskusja.
                                      Ty nie chcesz dowiedzieć się w dyskusji czegokolwiek.

                                      To widać.
                                      • woda_woda Re: Bez osobistych wycieczek, Manny, proszę. 16.04.10, 20:23
                                        wojciech.2345 napisał:

                                        > Duża kwantyfikacja "pozostałe" i dalej płynie dyskusja.
                                        > Ty nie chcesz dowiedzieć się w dyskusji czegokolwiek.


                                        Nie bardzo wiem, czego mogłabym dowiedzieć sie czytając
                                        zdanie "Tylko PiS ma spójną wizję Polski, tylko PiS przedstawia
                                        sposoby radzenia sobie problemami kraju i tylko PiS wie, po co
                                        wygrywać wybory" oprócz tego, że tak uważają panowie Reykowski,
                                        Raciborski czy Wiatr - dawni propagandziści PZPR-u.

                                        Po prostu uważam, że nie jest to prawda, że "tylko".
                                        • manny-jestem Re: Bez osobistych wycieczek, Manny, proszę. 16.04.10, 20:24
                                          Dobrze byloby gdybys podala jakies informajce na podstawie ktorych tak uwazasz.
                                          inaczej robi to co zarzucasz Zdrotowi.
                                          • woda_woda Re: Bez osobistych wycieczek, Manny, proszę. 16.04.10, 20:27
                                            manny-jestem napisał:

                                            > Dobrze byloby gdybys podala jakies informajce na podstawie ktorych
                                            tak uwazasz.
                                            > inaczej robi to co zarzucasz Zdrotowi.

                                            Nie, nie robie tak, jak Zdort, bo piszę, że ja tak uważam, a nie, że
                                            tak jest.


                                            Tak uważam, że nie tylko PiS i już. Nie mam potrzeby uzasadniania
                                            tego.

                                            Ty możesz uważać, że "tylko PiS".
                                        • wojciech.2345 Re: Bez osobistych wycieczek, Manny, proszę. 16.04.10, 20:26
                                          Może powiem to tak. Gdyby ten beton PZPR miał napisać coś o PIS-ie w prasie - wyglądałoby to zupełnie inaczej. Pisali tajny raport i jak to się zdarza przestał być tajny.

                                          Wątpisz, że pisali prawdę?
                                          • manny-jestem Re: Bez osobistych wycieczek, Manny, proszę. 16.04.10, 20:29
                                            Ciekawe ze jak wygodnie to beton PZPR nagle staje sie straszny. W innych
                                            przypadkach to "ludzie honoru".
                                            • woda_woda Re: Bez osobistych wycieczek, Manny, proszę. 16.04.10, 20:31
                                              manny-jestem napisał:

                                              > Ciekawe ze jak wygodnie to beton PZPR nagle staje sie straszny. W
                                              innych
                                              > przypadkach to "ludzie honoru".


                                              Ja wypowiadałam się, że prof. Janusz Reykowski, prof. Jacek
                                              Raciborski, prof. Jerzy Wiatr oraz dwaj wysłużeni działacze
                                              partyjni: Krzysztof Janik i Lech Nikolski to ludzie honoru? Kiedy i
                                              gdzie?
                                          • woda_woda Re: Bez osobistych wycieczek, Manny, proszę. 16.04.10, 20:29
                                            wojciech.2345 napisał:

                                            > Może powiem to tak. Gdyby ten beton PZPR miał napisać coś o PIS-ie
                                            w prasie - w
                                            > yglądałoby to zupełnie inaczej. Pisali tajny raport i jak to się
                                            zdarza przesta
                                            > ł być tajny.
                                            >
                                            > Wątpisz, że pisali prawdę?


                                            Uważam, ze napisali swoją opinię, do której mają prawo.
                                            • wojciech.2345 Re: Bez osobistych wycieczek, Manny, proszę. 16.04.10, 20:35
                                              Doskonale wiesz, że mój argument (przywołanie raportu) jest silny.

                                              Umiesz oceniać siłę argumentu?
                                              • woda_woda Re: Bez osobistych wycieczek, Manny, proszę. 16.04.10, 20:49
                                                wojciech.2345 napisał:

                                                > Doskonale wiesz, że mój argument (przywołanie raportu) jest silny.
                                                >
                                                > Umiesz oceniać siłę argumentu?


                                                Mój Boże, przecież ja nie bronie wymienionym panom napisać taki
                                                raport. Tajny.

                                                Ale czy to znaczy, ze jeśli oni tak napisali, to ja muszę sie
                                                zgadzać?

                                                Moim zdaniem najbliższe prawdy jest zdanie o tym, że PiS ma
                                                najbardziej spójną wizję Polski - którą to Polacy odrzucili w
                                                wyborach a nazywa się ona IV RP.
                                                • wojciech.2345 Re: Bez osobistych wycieczek, Manny, proszę. 16.04.10, 20:59
                                                  woda_woda napisała:
                                                  > Moim zdaniem najbliższe prawdy jest zdanie o tym, że PiS ma
                                                  > najbardziej spójną wizję Polski - którą to Polacy odrzucili w
                                                  > wyborach a nazywa się ona IV RP.
                                                  ============================================
                                                  Polacy nie odrzucili ww. wizji w wyborach.
                                                  Polacy powiedzieli - róbcie to z pozycji silnej opozycji.

                                                  PS. Musiałem użyć zbitki 2 negatywnych terminów "nie odrzucili", bo termin "odrzucili" jest w Twoim poście.
                                                  • woda_woda Re: Bez osobistych wycieczek, Manny, proszę. 17.04.10, 02:03
                                                    wojciech.2345 napisał:

                                                    > nazywa się ona IV RP.

                                                    > Polacy nie odrzucili ww. wizji w wyborach.


                                                    Owszem, odrzucili, Kaczyński przegrał.
            • woda_woda Re: Hmmm... 16.04.10, 19:26
              wojciech.2345 napisał:

              > Przesuwaj zręcznie akcenty. Powiedz po co to robisz?

              Akcent jest jeden - zginęło tragicznie nieomal 100 osób.
              Nie tylko prezydent.
              • wojciech.2345 Re: Hmmm... 16.04.10, 19:35
                woda_woda napisała:
                > Akcent jest jeden - zginęło tragicznie nieomal 100 osób.
                > Nie tylko prezydent.
                =============================================
                By Cię zadowolić, powiem tak.
                Widzisz rzeczy głębiej niż my.

                Cieszysz się?
                • woda_woda Re: Hmmm... 16.04.10, 19:37
                  wojciech.2345 napisał:

                  > Cieszysz się?

                  Cieszyłabym się, gdybyśmy wszyscy potrafili widzieć w tym przede
                  wszystkim dramat setek osób, które straciły bliskich.
                  • manny-jestem Re: Hmmm... 16.04.10, 19:38
                    Tak jak Ty widzisz dramat Jaroslawa Kaczynskiego?
                    • woda_woda Re: Hmmm... 16.04.10, 19:41
                      manny-jestem napisał:

                      > Tak jak Ty widzisz dramat Jaroslawa Kaczynskiego?


                      Chcesz rozmawiać teraz ze mną o Jarosławie Kaczyńskim?
                      • manny-jestem Re: Hmmm... 16.04.10, 19:46
                        Sama sobie wystawiasz laurke.
                        • woda_woda Re: Hmmm... 16.04.10, 19:47

                          manny-jestem napisał:

                          > Sama sobie wystawiasz laurke.

                          Jako i ty.
                  • wojciech.2345 Re: Hmmm... 16.04.10, 19:40
                    woda_woda napisała:
                    > Cieszyłabym się, gdybyśmy wszyscy potrafili widzieć w tym przede
                    > wszystkim dramat setek osób, które straciły bliskich.
                    ==================================================
                    Nawet nie próbuj bawić się ze mną w erystykę.

                    Wątpię w pozytywny dla Ciebie skutek.
                    • woda_woda Re: Hmmm... 16.04.10, 20:45
                      wojciech.2345 napisał:

                      > woda_woda napisała:
                      > > Cieszyłabym się, gdybyśmy wszyscy potrafili widzieć w tym przede
                      > > wszystkim dramat setek osób, które straciły bliskich.
                      > ==================================================
                      > Nawet nie próbuj bawić się ze mną w erystykę.
                      >
                      > Wątpię w pozytywny dla Ciebie skutek.

                      ---
                      Rzeczywiście nie rozumiesz tego prostego zdania, jakie napisałam?
                      Czy nie zgadzasz się z nim?
                      • wojciech.2345 Re: Hmmm... 16.04.10, 20:54
                        woda_woda napisała:
                        > Rzeczywiście nie rozumiesz tego prostego zdania, jakie napisałam?
                        > Czy nie zgadzasz się z nim?
                        =====================================================
                        No dobrze pobawmy się w sztukę dyskusji. Popatrz, mogłaś to napisać np. tak.

                        Czy rozumiesz to proste zdanie, jakie napisałam?
                        Czy zgadzasz się z nim.

                        Widzisz, o ile prościej?
                        • nurni.pl Re: Hmmm... 17.04.10, 02:38
                          :)
              • opornik4 Re: Hmmm... 17.04.10, 05:26
                woda_woda napisała:

                > Akcent jest jeden - zginęło tragicznie nieomal 100 osób.
                > Nie tylko prezydent.

                Owszem - zgadza się.
                Lecz gdyby zginęło tyle osób bez prezydenta, nie mielibyśmy ponad tygodniowej żałoby i udziału w pogrzebie tak wielkich znakomitości.

                Przypominam, że bywają podobnej miary katastrofy lotnicze, a jednak nie znajdują tak szerokiego oddźwięku.
                Niestety, w polskim społeczeństwie jest pewna grupka osób, do której można odnieść słowa wieszcza - "cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie".
                No cóż - pewien margines hołoty jest w każdym narodzie.
    • dupetek Porażająca argumentacja! 16.04.10, 18:44
      Argumentacja mnie poraziła wręcz! To już nie za marzycielstwo na Wawelu ma
      spocząć? Ten fragment o "umacnianiu tożsamości" jest najbliższy prawdzie, bo
      "Spieprzaj dziad", "Stokrotka", "Małpa w czerwonym" dowiedzieli się kim są, co
      ich na pewno umocniło.
    • ave.duce Re: "Akt historycznej sprawiedliwosci" 16.04.10, 18:51
      Cytat >>> Kaczyński na miejsce w zamkowej krypcie bez wątpienia zasługuje.

      Aha, co pan Dominik Zdort z "Rzepy" zawyrokował, świętym jest.

      :p
      • manny-jestem Re: "Akt historycznej sprawiedliwosci" 16.04.10, 18:57
        Wyznawcy Michnika powinni wiedziec jak to jest.
        • ave.duce Re: "Akt historycznej sprawiedliwosci" 16.04.10, 20:10
          Kto jest wyznawcą Michnika?

          :p
    • jola.iza1 Re: "Akt historycznej sprawiedliwosci" 16.04.10, 18:57
      Wątpię:(
      • woda_woda Re: "Akt historycznej sprawiedliwosci" 16.04.10, 19:01
        jola.iza1 napisała:

        > Wątpię:(

        Właśnie miałam spytać Manny'ego, co jeśli ktoś wątpi.
        • ave.duce Re: "Akt historycznej sprawiedliwosci" 16.04.10, 20:10
          Idzie do piekła, to pewne!

          :p
          • woda_woda Re: "Akt historycznej sprawiedliwosci" 16.04.10, 20:13

            ave.duce napisała:

            > Idzie do piekła, to pewne!
            >
            > :p

            No nie wiem, do tej pory była opcja, że nie jest patriotą.
            • ave.duce Re: "Akt historycznej sprawiedliwosci" 16.04.10, 20:20
              A to nie to samo?

              :p
              • manny-jestem Re: "Akt historycznej sprawiedliwosci" 16.04.10, 20:25
                nie
                • ave.duce Re: "Akt historycznej sprawiedliwosci" 16.04.10, 20:52
                  Tak.

                  :p
    • wkkr manny przestań bredzic 16.04.10, 19:21
      jakiej sprawiedliwości dziejowej?
      Trzeba z szacunkiem, ale bez idiotyzmów.
    • upior_w_moherze Pogrzeb na Wawelu będzie pięknym zwieńczeniem 16.04.10, 19:48
      no coz
      gadac kazdy moze
      jeden lepiej, inny gorzej
    • trzecikot Re: "Akt historycznej sprawiedliwosci" 16.04.10, 19:55
      Akt sprawiedliwości. Histerycznej.
      • ave.duce Re: "Akt historycznej sprawiedliwosci" 16.04.10, 20:21
        trzecikot napisał:

        > Akt Prawa i sprawiedliwości. Histerycznej.

        :p
    • drabinahaha1 Re: "Akt historycznej sprawiedliwosci" 16.04.10, 20:26
      W katastrofie zginął Prezydent i wielu najwyższych dowódców a także
      polityków. Kryzys Państwa był bezsporny, cały świat patrzył jak sie
      zachowamy w takim momencie, czy zagrożenie sprawi, że porzucimy spory by
      stać się jednym silnym organizmem czy pogrążymy się w chaosie. Każdy kto
      myśli, że w jakiś sposób może nas osłabić, zobaczył, że tylko nas
      zjednoczy.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka