Dodaj do ulubionych

Kukliński - bohater

IP: *.orion.fi 22.06.04, 12:26
Oglądałem Wiadomości w TVP1 o 19:30 i bardzo żałuję, bo nie dowiedziałem się
nic nt. pogrzebu płk. Kuklińskiego. Prosze jak widać kto nami rządzi. Pięknie
cała sitwa się odkryła z obywatelem kwaśnym na czele!!!!!! Dalej cześć
Kuklińskiemu jest im nie na rękę, ciekawe dlaczego?
Obserwuj wątek
    • tsubaki Re: Kukliński - zdrajca 22.06.04, 12:49
      i dobrze dlaczego mieliby pokazac pogrzeb zdrajcy. Slubował wiernosc i honor
      ojczyznie a zdradził ja dla pieniedzy.Szpiegował dla obcego kraju i to
      bohater ??? Śmieszne. Zdrajca i tyle i nikt nigdy mnie nie przekona ze to był
      bohater.
      • Gość: ws Re: Jaruzelski - zdrajca, tsubaki - zacietrzewiony IP: *.MAN.atcom.net.pl 22.06.04, 13:03
        gość. Natomiast wysługiwanie się zaborcy to według ciebie, co to jest?
        • Gość: zyga Re: Jaruzelski - zdrajca, tsubaki - zacietrzewion IP: *.chello.pl 22.06.04, 13:29
          nawet pobierający amerykańska emeryturę Nowak-Jeziorański, zganił,ze na
          pogrzebie innego amerykańskiego emeryta nie bylo wladz państwowych. CZy to
          oznacza, ze jak jest chowany amerykański rencista czy emeryt, to na kazdym
          takim pogrzebie musi być Prezydent Polski, Premier kompania honorowa
          itd.????????????????
          A Nowak-Jezioranski swoja droga wyglada tak,że emeryturka amerykańska jest
          cieniutka. Dziadek wygląda nz zabiedzonego. Moze czeki nie dochodzą?
          • Gość: basia.basia Re: Jaruzelski - zdrajca, tsubaki - zacietrzewion IP: *.localdomain / *.kim.pl 22.06.04, 13:35
            Cham jesteś i tyle!
            • Gość: radca Re: Jaruzelski - zdrajca, tsubaki - zacietrzewion IP: 213.25.179.* 25.06.04, 08:25
              Bo nie lubi hucpy i głupoty?
              • camille_pissarro Takim radcom 27.06.04, 11:58
                piewców PRL'u juz dziękujemy. Hucpa i głupota to była w waszym wykonaniu.
                Dzięki takim radcom i prawnikom stan III RP jest taki jak obecnie.
                Na szczęście społeczeństwo zaczyna dojrzewać i wskaże tym apologetom
                poprzedniego systemu właściwe miejsce na smietniku historii....
                Imaja się różnych sposobów aby utrzymać sie na tych stołkach, nie ma to juz
                jednak żadnego znaczenia za pól roku czy za rok wasz koniec jest juz przsądzony.
                • Gość: wojtek Re: Takim radcom IP: *.unicity.pl / *.unicity.pl 27.06.04, 18:07
                  Kamilu z pisuaru, a poza agitką, jakieś fakty?
                  • camille_pissarro Re: Takim radcom 27.06.04, 18:12
                    Konkrety będa po kolejnych wyborach , a wówczas poglądy podobnym Twoim i inych
                    piewców PRL'u będą w zdecydowanej mniejszości , komuszy oportunisto...
                    • Gość: wojtek Re: Takim radcom IP: *.unicity.pl / *.unicity.pl 27.06.04, 18:24
                      Tyle obcych dla ciebie słów. Propagitka i zero własnych przemyśleń. Ale dobrze
                      że mój przeciwnik polityczny to ty.
            • camille_pissarro Re: Jaruzelski - zdrajca, tsubaki - zacietrzewion 27.06.04, 12:00
              Uważam , ze uzycie w tym konkretnym przypoadku epitetu cham jest tylko
              eufemizmem.
          • Gość: ws Re: Zyga emerytalna IP: *.MAN.atcom.net.pl 22.06.04, 13:35
            Gość portalu: zyga napisał(a):

            > nawet pobierający amerykańska emeryturę Nowak-Jeziorański, zganił,ze na
            > pogrzebie innego amerykańskiego emeryta nie bylo wladz państwowych. CZy to
            > oznacza, ze jak jest chowany amerykański rencista czy emeryt, to na kazdym
            > takim pogrzebie musi być Prezydent Polski, Premier kompania honorowa
            > itd.????????????????
            > A Nowak-Jezioranski swoja droga wyglada tak,że emeryturka amerykańska jest
            > cieniutka. Dziadek wygląda nz zabiedzonego. Moze czeki nie dochodzą?

            Zobaczymy jak ty będziesz wyglądał na swojej emeryturze?!
          • Gość: miki Re: Jaruzelski - zdrajca, tsubaki - zacietrzewion IP: *.dip.t-dialin.net 25.06.04, 10:20
            Czyli Twoja emerytura jest lepsza?Dostajesz w zlotowkach czy rublach.Moze
            rublach transferowych?Dalej pobierasz dodatek za "walke z zbrojnym podziemiem"?
            A co z dodatkiem za "utrwalanie wladzy ludowej"?Jak to wszystko policzyc to z
            cala pewnoscia masz wiecej od Nowaka-Jezioranskiego.Przeciez walczyles.
            A dodatek dla Vmana?Dostajesz w DM czy €?
    • indris Są takie zawody... 22.06.04, 13:46
      ...których zbyt ostentacyjnie się nie honoruje. Kiedyś należał do nich zawód
      kata, a do dzisiaj należy zawód szpiega.
      Może wynika to z tego, że szpieg, z racji swojego zawodu musi być człowiekiem
      dwulicowym, udawać kogoś innego niz jest w rzeczywistości. A nie jest to cecha,
      którą należałoby promować.
      • Gość: Kaczkowski Z. Git nadawał na kolesi, to dobrze go hajcowali. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.04, 13:57
        indris napisał:

        > ...których zbyt ostentacyjnie się nie honoruje. Kiedyś należał do nich zawód
        > kata, a do dzisiaj należy zawód szpiega.
        > Może wynika to z tego, że szpieg, z racji swojego zawodu musi być człowiekiem
        > dwulicowym, udawać kogoś innego niz jest w rzeczywistości. A nie jest to
        cecha,
        >
        > którą należałoby promować.

        Nie chrzań. Kukliński brał niezłą kasę. Najpierw mieli na niego kwity
        (wydupczył małolata w Wietnamie), ale później nieźle mu płacili.
        To on wprowadzaił kapitalizm do Polski.
        • terenia.nasweter Re: Git nadawał na kolesi, to dobrze go hajcowali 25.06.04, 08:09
          Gość portalu: Kaczkowski Z. napisał(a):

          > indris napisał:
          >
          > > ...których zbyt ostentacyjnie się nie honoruje. Kiedyś należał do nich zaw
          > ód
          > > kata, a do dzisiaj należy zawód szpiega.
          > > Może wynika to z tego, że szpieg, z racji swojego zawodu musi być człowiek
          > iem
          > > dwulicowym, udawać kogoś innego niz jest w rzeczywistości. A nie jest to
          > cecha,
          > >
          > > którą należałoby promować.
          >
          > Nie chrzań. Kukliński brał niezłą kasę. Najpierw mieli na niego kwity
          > (wydupczył małolata w Wietnamie), ale później nieźle mu płacili.
          > To on wprowadzaił kapitalizm do Polski.

          Polscy prawdziwi katolicy wzięli w swoje ręce losy Europy, nie rzucając jej
          dziejów na pastwę ateistów i masonów. Jeżeli Europa ma istnieć, musi zacząć się
          nowa epoka - pisze ks. prof. hab. doc. Jerzy Bajda.

          • Gość: radca Re: Git nadawał na kolesi, to dobrze go hajcowali IP: 213.25.179.* 25.06.04, 08:28
            Obawiam się,że Europa ma w dupie prawdziwych polskich katolików. I biorąc pod
            uwagę ich mentalność, ciemnotę i kiepskie cechy charakteru słusznie.
          • Gość: wojtek Re: Git nadawał na kolesi, to dobrze go hajcowali IP: *.unicity.pl / *.unicity.pl 27.06.04, 18:13
            bajdy jakieś.
          • venus99 Re: Git nadawał na kolesi, to dobrze go hajcowali 28.06.04, 15:24
            on to chybał pisał w poczekalni czekając na wynik badań psychiatrycznych.
    • Gość: miotła miotła Re: Kukliński - bohater IP: *.blaster.pl / *.blaster.pl 25.06.04, 10:20
      Zdrajca to zdrajca.Zdradził komunę zdradziłby i prawicę gdyby mu dobrze
      zapłacili.
      • Gość: miki Re: Kukliński - bohater IP: *.dip.t-dialin.net 25.06.04, 10:22
        O przepraszam.jaruzelski nikogo niw zdradzil.Byl wierny niczym pies.Do samego
        konca.Upadku ZSRR.
        • Gość: Obywatel Kukliński - ścierwo i gnida. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.04, 12:36
          To chyba wszystko co można pozytywnego napisć o Ryszardzie Kuklińskim.
    • Gość: Kagan Kukliński - zdrajca! IP: 213.17.181.* 25.06.04, 12:54
      Szer. Kuklinski zdradzil NATO, a wiec i Bundeswehrze, ktora miala w razie wijny
      zajac Polskem plany obronne NATO. "Dzieki" zdrajcy Kuklinskiemu zgineloby wiec
      wiecej Polakow, gdyz USAF i Luftwaffe poznaly lepiej slabe punkty polskiej
      obrony.
    • Gość: Kagan Konsekwencje zdrady Kuklinskiego IP: 213.17.181.* 25.06.04, 12:57
      Konsekwencje zdrady Kuklinskiego
      Autor: Gość: Kagan IP: *.internetdsl.tpnet.pl
      Data: 24.06.2004 14:21
      Mogly byc takie, ze podczas ewentualnej wojny (III WS) zgineloby wiecej
      Polakow! My wtedy mieszkalismy w imperium sowieckim, a wiec niemieckie bomby
      by znow polecialy na Warszawe, oficjalnie niszczac mosty, dworce kolejowe,
      wezly drogowe itp. a przy okazji, tzw. collateral damage, zabijajac tysiace
      Polakow... :( Kuklinski byl wiec zwykla swinia, co zdradzil plany obronne
      swej ojczyzny naszemu odwiecznemu wrogowi, czyli Niemcom, sojusznikom USA w
      ramach NATO... :( Jego miejsce jest w prosektorium, a nie w Alei Zasluzonych!
      Kagan
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=13699510


      • Gość: P64 Q: Komu zależy na heroizacji Kuklińskiego? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.04, 13:23
        Wszystkim byłym komuchom, oficerom, szpiegom i agenciakom bezpieki - którzy
        przeszli na "drugą stronę mocy". Wczoraj leźli w tyłek Ruskim, dziś Amerykanom.
        Wcoraj narzekali na Polaków, że nie doceniają realnego socjalizmu, dziś - ze
        nie doceniają demokracji. Draniom emerytowanym i czynnym. Z rządu i opozycji.
        A jest na peczki takich "zasłużonych", co bez względu na ustrój i sojusze -
        zawsze trzymaja sie na topie. I my, jak ci głupi - nie dość, że te pasożyty
        utrzymujemy, to jeszcze dajemy sobie nawijać makaron na uszy!
        Dla zwykłych ludzi zdrajca jest zdrajca, komuch jest komuch. A komuch i
        zdrajca - to już najgorsza kanalia jaka sobie można wyobrazić. Obojętne dla
        kogo psi syn kablował, kablował na swoich rodaków mieszkajacych tu - między
        Bugiem, Odrą, Tatrami i Bałtykiem! A kiedy Polacy się zbuntowali przeciw
        sowietom i komunie - to brał udział w planowaniu stanu wojennego przeciw swym
        rodakom i nie uprzedził kierownictwa "Solidarności" że Jaruzelski szykuje
        zdradę i aresztowania. Podobno sie bał! Komuch, sprzedawczyk i tchórz! Tfu!
        • Gość: Kagan Re: Q: Komu zależy na heroizacji Kuklińskiego? IP: 213.17.181.* 25.06.04, 13:35
          Masz racje w 100%, oby wiec cenzura nie wyciela twego postu...
          • kcg Re: Q: Komu zależy na heroizacji Kuklińskiego? 25.06.04, 16:37
            Gość portalu: Kagan napisał(a):

            > Masz racje w 100%, oby wiec cenzura nie wyciela twego postu...

            Nie martw sie,cenzura nie wytnie bo tekst ten 100%-owym dowodem na jej
            pogrobowe zwyciestwo!!!
        • Gość: groch z kapusta Re: Q: Komu zależy na heroizacji Kuklińskiego? IP: *.226.0.64.Dial1.Dallas1.Level3.net 27.06.04, 07:24
          Pomysl komu zalezy na Jego deheroizacji...
          • Gość: Kagan Re: Q: Komu zależy na heroizacji Kuklińskiego? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.06.04, 12:46
            Zdrajca nigdy nie bedzie bohaterem!
        • Gość: wojtek Re: Q: Komu zależy na heroizacji Kuklińskiego? IP: *.unicity.pl / 80.51.254.* 27.06.04, 18:32
          Nic dodać, nic ująć!
    • kcg Re: Kukliński - bohater 26.06.04, 06:16
      Tzw.TV Publiczna...
    • Gość: a-z Kukliński - SZTANDAROWY "bohater" IP: *.acn.waw.pl 27.06.04, 14:04
      Zawsze znajdą się niedowartościowane grupki z kompeksem mniejszości i z
      jakimś ... na czele, które mają nieodpartą potrzebę maszerować ulicami, nieść
      sztandary i skandować. Zmieniają się tyko portrety (żywych, umarłych, a czasem
      nawet męczenników) i kolor szturmówek lub wzory na baldachimach.
      Teraz posługują się truchłem Kuklińskiego. Nich sobie podzielą go nawet na
      milimetrowe plasterki do medalionów na relikwie, ale tylko SOBIE, a nie
      PRZYMUSOWO wszystkim. Czyżby dotychczasowi święci nie wystarczali? To
      wybierzcie SOBIE nowych, ale uważajcie bo Kukliński zbyt przypomina bp.
      Szczepanowskiego - także zdrajcę.
      • janosik6 tak to juz jest jak sie niema wzorcow do nasladowa 27.06.04, 18:01
        -nia to sie ich na sile szuka <byle co i byle jak >.
        i tak jest z tym psem kuklinskim sprzedawczykiem .
        w sporcie jest rzeczypospolita o dupe rozbic.
        w polityce osmieszyla sie az po arktyke, kundlac sie z usa.
        w przemysle pozostalo montowanie zachodnich bubli.
        jedynie w czym jest nieuchwytna i niedoscignieta to w chlopach sukienkowych,
        z ich palacami ,wraz z ich osiagnieciami <sex z malolatami i nagazowani
        kierowcy mordercy rajdowcy>.
        Wiec pozostalo tych wszystkich sprzedajnych a jest ich sporo w tym kraju
        podniesc do rangi bohaterow.
        a szraczek polaczek przedupczony przez kk jest wniebowziety.
        rajdowcy
    • Gość: trzeźwy ODGRZEWANIE TRUPA IP: *.acn.waw.pl 28.06.04, 01:06
      Komu znowu zależy na tym odgrzewaniu?
      TRUDNO - WIĘC JESZCZE RAZ PO KOLEI:
      1-jeżeli kukliński bohaterem, to znaczy, że pozostałe kilka tysięcy oficerów to
      sługusy moskwy?
      2-czy gdy kukliński wstępował na zawodowego, to nie dla zupy i kwatery?
      3-Czy gdy miał przysięgać to spuścił głowę i zacisnął wargi
      4-gdy w moskwie oblewał stoliczną kolejne zaliczenia i awanse z kolegami
      prymusami spod czerwonej gwiazdy to jeszcze mu się podobało, czy już kombinował
      o jachcie za dolary?
      5-ponieważ przez pierwszych 8 lat szpiegostwa nie mógł nawet marzyć o zmianie
      ustroju, więc szpiegowanie jego było trywialnie zwykłe a ucieczka wkalkulowana.
      6-co sprzedawał kukliński-wszystko: hasła, szyfry, łączność, dyslokacje, plany
      7-dzieki kuklińskiemu NATO mogło wydawać mniej forsy za to efektywniej wojować
      8-do momentu ucieczki rosjanie niczego nie podejrzewali, więc nic ruskich nie
      hamowało przed inicjatywą wojenną, a Polski przed wpadnięciem w zawieruchę.
      9-Gdyby w tym okresie doszło do konfliktu zbrojnego, to dzięki kuklińskiemu
      NATO byłoby sprawniejsze, czyli nasi szeregowcy, podoficerowie (czy kaprale już
      byli pachołkami moskwy?) oficerowie młodsi (pachołki?) i oficerowie starci
      (wszawe, komucho-pachołki?) umieraliby,, szybciej sprawniej i taniej (taniej
      dla NATO). Czy to korzystne?
      10-przez kilka lat po ujawnieniu szpiegowania (a wtedy już nie było bogato)
      czyli do czasu przystąpienia do NATO nasze państwo ponosiło zwiększone wydatki
      na zmianę (utajnienie) tego co zdradzone. Gdzie tu korzyść?
      11-czy wdzięczny zachód prócz forsy nadał odpowiednie odznaczenia? Nie
      słyszałem o legii Honorowej od Francuzów, ani analogicznych odznaczeniach
      angielskich i amerykańskich.
      12-czy na amerykańskim pogrzebie Kuklińskiego byli przedstawiciele prazydentów
      wdzięcznych mocarstw?
      13-uważam że i Kuroń i Pietrzak (Żeby Polska była Polską) i Kaczmarski (Mury)
      więcej zrobili dla POLSKI, dla dumy, wiary i honoru swego narodu niż ten
      handlarz tajemnicami wojskowymi po fakcie dorabiający dętą ideologię.
      14-jak jacyś cywile chcą go wielbić to ich sprawa (WSI powinny zrobić listy
      takich), ale dla armii to tylko sprzedawczyk do degradacji.
      • Gość: Abi Re: ODGRZEWANIE TRUPA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.04, 01:30
        Brawo trzeźwy!! Ale masz przechlapane. "Prawdziwi patrioci" urwą ci jaja i
        udowodnią, że jesteś eunuchem. Tak jak kapo Kukliński narodowym bohaterem. O
        Matko Boska!!!!!!
        • Gość: P64 Tadeusz Kościuszko - to bohater Polski i Ameryki ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.04, 03:32
          Bohaterem obu narodów jest też Kazimierz Pułaski - dowódca konfederatów
          barskich, generał US Cavallry walczący u boku J. Waszyngtona o niepodległość
          Stanów Zjednoczonych.
          A o co "walczył" niejaki Kukliński? O willę i jacht? Komuch i spredawczyk,
          któremu wielu porządnych ludzi do dnia śmierci ręki nie chciało podać. Może i
          wyszpiegował jakieś tajemnice, na których kilka osób w CIA awansowało. Może
          jakiś drugorzędny pisarzyna zarobi parę dolarków i złotówek na opisywaniu jego
          zmyślonych sukcesów. Ale poza tym - na szczęście - jego zdrada nikomu się do
          niczego nie przydała, nawet w USA. A tu pozostał po nim tylko wstyd, ze taki
          zdrajca urodził się i wychował na polskiej ziemi.
          • Gość: 00 Re: Tadeusz Kościuszko - to bohater Polski i Amer IP: *.226.0.132.Dial1.Dallas1.Level3.net 28.06.04, 05:05
            Twoja i takich jak ty zacieklosc swiadczy tylko o jednym...jak bardzo wam
            Kuklinski dopiekl...

            A o Walenrodzie kolega slyszal?
      • leszek.sopot Bohater Kukliński - tak 28.06.04, 12:35
        Gość portalu: trzeźwy napisał(a):

        > Komu znowu zależy na tym odgrzewaniu?
        > TRUDNO - WIĘC JESZCZE RAZ PO KOLEI:
        > 1-jeżeli kukliński bohaterem, to znaczy, że pozostałe kilka tysięcy oficerów
        to sługusy moskwy?

        Tak, albo w większości beznadziejne głupole lub karierowicze. Jak chcesz możesz
        sobie za bohatera uznać Jaruzelskiego, który 13 grudnia 1981 roku uratował PRL
        przed wojna domową. Może znasz historię Marynarki Wojennej w PRL? Czy wiesz jak
        traktowano inaczej myślących, czy może wiesz jacy ludzie robili w wojsku
        karierę i co to było za stanowisko "oficer polityczny"?

        > 2-czy gdy kukliński wstępował na zawodowego, to nie dla zupy i kwatery?

        zapewne tak

        > 3-Czy gdy miał przysięgać to spuścił głowę i zacisnął wargi

        na pewno nie, ale nie wiesz co sobie poimyślał, ja też nie

        > 4-gdy w moskwie oblewał stoliczną kolejne zaliczenia i awanse z kolegami
        > prymusami spod czerwonej gwiazdy to jeszcze mu się podobało, czy już
        kombinował o jachcie za dolary?

        nie wiem co wtedy kombinował, a jachtu za dolary nie miał ale za złotówki
        wyremontował stara łajbę

        > 5-ponieważ przez pierwszych 8 lat szpiegostwa nie mógł nawet marzyć o zmianie
        > ustroju, więc szpiegowanie jego było trywialnie zwykłe a ucieczka
        wkalkulowana.

        Czy wszystkich, którzy za PRL walczyli z komuną również uważasz za frajerów, a
        ich działania za trywialne? Czy tylko wtedy jakieś działanie może mieć sens,
        gdy jesteś pewny jego skutku - na pewno nie. Gdyby zawsze należało się liczyć i
        kalkulować kto jest silniejszy, to nie było by żadnych prób zmiany
        czegokolwiek. Będąc w niewoli podejmuje się różne daremne i bardziej sensowne
        działania - wszystkie one w jakiś sposób przyczyniają się do odzyskania
        niepodległości.

        > 6-co sprzedawał kukliński-wszystko: hasła, szyfry, łączność, dyslokacje, plany

        po pierwsze nie sprzedawał nic, po drugie zdradzał tajemnice wojskowe układu
        warszawskiego, czyżbyś wierzył w to, że PRL miała niezależną armię?

        > 7-dzieki kuklińskiemu NATO mogło wydawać mniej forsy za to efektywniej wojować

        I bardzo dobrze - dlatego ZSRR nie wytrzymał wyścigu zbrojeń i system ten
        musiał upaść

        > 8-do momentu ucieczki rosjanie niczego nie podejrzewali, więc nic ruskich nie
        > hamowało przed inicjatywą wojenną, a Polski przed wpadnięciem w zawieruchę.

        Ruskich przed inicjatywą wojenna hamowało bardzo wiele - przede wszystkim różne
        działania wyprzedzające (przede wszystkim w uzbrojeniu i rozpoznaniu -
        satelity), te działania mogły byc podejmowane tym skuteczniej im więcej mieli
        informacji o wojskach imperium sowieckiego

        > 9-Gdyby w tym okresie doszło do konfliktu zbrojnego, to dzięki kuklińskiemu
        > NATO byłoby sprawniejsze, czyli nasi szeregowcy, podoficerowie (czy kaprale
        już byli pachołkami moskwy?) oficerowie młodsi (pachołki?) i oficerowie starci
        > (wszawe, komucho-pachołki?) umieraliby,, szybciej sprawniej i taniej (taniej
        > dla NATO). Czy to korzystne?

        Najwidoczniej nie znasz planów NATO kontrataku na wojska sowieckie. Ale po
        pierwsze, państwa zachodnie znając plany ataku wojs sowieckich, robiły wszystko
        by do takiego konfliktu nie dopuścić. Gdyby tych planów nie poznali, groziłoby
        nam o wiele większe niebezpieczeństwo. Przypuszczalnie kontratak NATO mógłby
        sie nawet streścic do trzech skutecznych ataków na 3 najważniejsze schrony
        dowództwa układu warszawskiego - byc może mogłoby to oznaczać koniec wojny.

        > 10-przez kilka lat po ujawnieniu szpiegowania (a wtedy już nie było bogato)
        > czyli do czasu przystąpienia do NATO nasze państwo ponosiło zwiększone
        wydatki na zmianę (utajnienie) tego co zdradzone. Gdzie tu korzyść?

        Jakie koszty i czy jesteś pewny, że coś zmieniano? Ja nie wiem.

        > 11-czy wdzięczny zachód prócz forsy nadał odpowiednie odznaczenia? Nie
        > słyszałem o legii Honorowej od Francuzów, ani analogicznych odznaczeniach
        > angielskich i amerykańskich.

        A jakie ma tu znaczenie czy ktoś obcy uhonorował pułkownika? To jest nasza
        sprawa.

        > 12-czy na amerykańskim pogrzebie Kuklińskiego byli przedstawiciele
        prazydentów wdzięcznych mocarstw?

        To nie ma znaczenia.

        > 13-uważam że i Kuroń i Pietrzak (Żeby Polska była Polską) i Kaczmarski (Mury)
        > więcej zrobili dla POLSKI, dla dumy, wiary i honoru swego narodu niż ten
        > handlarz tajemnicami wojskowymi po fakcie dorabiający dętą ideologię.

        Niepotrzebne są takie porównania, każdy zasłużył sobie inaczej na naszą pamięć.
        A zdrajców szukaj wśród tych którzy wraz z armią Berlinga i Bierutem
        ustanawiali władzę ludową a żołnierzy i pilotów, którzy wrócili z Zachodu do
        Polski wyrzucili z wojska a często urządzali im pokazowe procesy za zdradę
        władzy ludowej.

        > 14-jak jacyś cywile chcą go wielbić to ich sprawa (WSI powinny zrobić listy
        > takich), ale dla armii to tylko sprzedawczyk do degradacji.

        Niestety najwyraźniej w tej armii zbyt wielu jest jeszcze politycznych oficerów
        z poprzedniego systemu.

        PS
        Dlaczego dałeś tak chamski tytuł posta, czyżbyś tymi pytaniami chciał jedynie
        obrazić swoich adwersarzy i masz w głębokim poważaniu jakąkolwiek polemikę?
        Zresztą chyba nie warto, każdy tu obstaje przy swoim zdaniu, a prowadzenie
        dyskusji sprowadza tylko coraz więcej złych emocji i wyzwisk.
        • tsubaki Re: Bohater Kukliński - tak jaki bohater ??? 28.06.04, 13:05
          Zaraz chłopie a jak teraz by zdradził i szpiegował to co ?? tez dobry człowiek
          bo dla USA szpiegowal ?? przeciez to wojskowy. Co wszyscy którzy slubowali
          wiernosc Polsce i szpieguja to bohaterzy?? Chyba Wam sie bajki pomyliły@@
          Kuklinski to anty bohater wstyd ze taki człowiek utorzsamiałasie z Polska
          zdradzajac ją dal innego kraju!!
          • leszek.sopot Taka konstytucja 28.06.04, 14:46
            tsubaki napisał:

            > Zaraz chłopie a jak teraz by zdradził i szpiegował to co ?? tez dobry
            > człowiek bo dla USA szpiegowal ?? przeciez to wojskowy. Co wszyscy którzy
            > slubowali wiernosc Polsce i szpieguja to bohaterzy?? Chyba Wam sie bajki
            > pomyliły@@ Kuklinski to anty bohater wstyd ze taki człowiek utorzsamiałasie z
            > Polska zdradzajac ją dal innego kraju!!

            Ja widzę ogromną różnicę pomiędzy obecna niepodległą Polską a PRL. Jakiekolwiek
            porównania tego jak bym dzis ocenił szpiega zdradzającego nasze tajemnice do
            tego co robił Kukliński sa po prostu nieadekwatne do sytuacji.
            Znasz obowiązującą wówczas przysięge wojskową i preambułę Konstytucji PRL na
            którą to Konstytucje przysięgało sie wierność i posłuszeństwo? Jeśli nie to ci
            jej fragment przypomnę:

            "[...] Polski lud pracujący pod przewodem bohaterskiej klasy robotniczej,
            opierając się na sojuszu robotniczo-chłopskim, walczył dziesiątki lat o
            wyzwolenie z niewoli narodowej, narzuconej przez pruskich, austriackich i
            rosyjskich zaborców-kolonizatorów, tak samo jak walczył o zniesienie wyzysku
            polskich kapitalistów i obszarników.
            W okresie okupacji Naród Polski toczył nieustępliwą, bohaterską walkę z krwawym
            najazdem hitlerowskim. Historyczne zwycięstwo Związku Socjalistycznych Republik
            Radzieckich nad faszyzmem wyzwoliło ziemie polskie, umożliwiło polskiemu ludowi
            pracującemu zdobycie władzy i stworzyło warunki narodowego odrodzenia Polski w
            nowych, sprawiedliwych granicach. [...]
            Wcielając w życie wiekopomne wskazania Manifestu Polskiego Komitetu Wyzwolenia
            Narodowego z dnia 22 lipca 1944 r. i rozwijając jego zasady programowe, władza
            ludowa - dzięki ofiarnym i twórczym wysiłkom polskiego ludu pracującego, w
            walce z zaciekłym oporem rozbitków starego kapitalistyczno - obszarniczego -
            dokonała wielkich przeobrażeń społecznych. W wyniku rewolucyjnych walk i
            przemian obalona została władza kapitalistów i obszarników, utrwaliło się
            państwo demokracji ludowej, kształtuje się i umacnia nowy ustrój społeczny,
            odpowiadający interesom i dążeniom najszerszych mas ludowych.
            [...] Podstawę obecnej władzy ludowej w Polsce stanowi sojusz klasy robotniczej
            z chłopstwem pracującym. W sojuszu tym rola kierownicza należy do klasy
            robotniczej jako przodującej klasy społeczeństwa, opierającej się na
            rewolucyjnym dorobku polskiego i międzynarodowego ruchu robotniczego, na
            historycznych doświadczeniach zwycięskiego budownictwa socjalistycznego w
            Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich, pierwszym państwie robotników i
            chłopów.
            [...] wszystkie organy władzy polskiego ludu pracującego kierować się winny w
            celu:
            umacniania państwa ludowego jako podstawowej siły, zapewniającej najpełniejszy
            rozkwit Narodu Polskiego, jego niepodległość i suwerenność,
            [...] pogłębiania uczuć patriotycznych, jedności i zwartości Narodu Polskiego w
            walce o dalsze polepszenie stosunków społecznych, o całkowite zniesienie
            wyzysku człowieka przez człowieka, o urzeczywistnienie wielkich idei socjalizmu,
            zacieśniania przyjaźni i współpracy między narodami, opartych na sojuszu i
            braterstwie, które łączą dziś Naród Polski z miłującymi pokój narodami świata
            [...].
            • tsubaki Re: Taka konstytucja 28.06.04, 15:19
              zaraz zaraz to co teraz mieszaksz w innym kraju ?? co inny kontynet ??
              słyszałes przysiege wojska ?? chyba jak jestes polakiem i zołnierzem to słuzysz
              swojemu krajowi nie ?? Myle sie ?? Czegos nie rozumiem czyli co ze szpiegował
              dla USA za PRL to jest cacy i bohater tak ?? a teraz jakby szpiegował dla Rp to
              juz nie bohater ?? ZDRAJCA I TYLE
              • leszek.sopot Re: Taka konstytucja 28.06.04, 15:27
                tsubaki napisał:

                > zaraz zaraz to co teraz mieszaksz w innym kraju ??

                Tak, mieszkam w innym kraju, w kraju z nową kostytucją, w którym mogą działać
                rózne partie partie polityczne, w którym za głoszenie niezgodnych z władzą
                poglądów nie idzie się do więzienia i nie jest się wyrzucanym z uczelni czy z
                pracy, żyję teraz w kraju w którym można święcić i 11 listopada i 3 maja, w
                kraju w któym nie ma cenzury, oficerów politycznych, przewodniej siły partii, w
                którym paszport mogę trzymać w domu, w którym nie ma obcych garnizonów z
                wojskami strzegących by kraj ten nie złamał sojuszy...

                co inny kontynet ??

                kontynent ten sam ale bez narzuconego nam układu warszawskiego

                > słyszałes przysiege wojska?? chyba jak jestes polakiem i zołnierzem to
                słuzysz swojemu krajowi nie??

                Jak jestem Polakiem to służę Polsce a nie komunistom i sowietom

                > Myle sie ?? Czegos nie rozumiem czyli co ze szpiegował
                > dla USA za PRL to jest cacy i bohater tak ?? a teraz jakby szpiegował dla Rp
                to juz nie bohater ?? ZDRAJCA I TYLE

                Dalej nie widzisz różnicy między PRL a Rzeczypospolitą?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka