Dodaj do ulubionych

Wątpliwość...?

03.08.15, 22:59
Czy jeżeli sztab wyborczy tworzy ministra i jej koleżanki - typowo żeńskie grono to jest SZTAB czy SZTABA ?
Ostatnio pojawiło się też określenie :PREMIERKA i znowu zagadka...
Premier >> Premierowski
Premerka >> ??? jak brzmi poprawna forma?
Obserwuj wątek
    • 13kisiel Re: Wątpliwość...? 04.08.15, 10:10
      psiapsiółki Kopaczównej zdominowały PO i dobrze...dla PiS i Kukiza :-)))
      • bpos Re: Wątpliwość...? 04.08.15, 10:52
        Szkoła podstawowa się kłania.
        Podpowiem: deklinacja.
    • kosel_maruvi Re: Wątpliwość...? 04.08.15, 11:04
      silencius napisała:

      > Ostatnio pojawiło się też określenie :PREMIERKA

      Ja bym zostal przy okresleniu Pani premier bo brzmi to powazniej niz premierka podobnie jak profesor i profesorka czy sekretarz i sekretarka.
      • uu1 Re: Wątpliwość...? 04.08.15, 11:06
        kosel_maruvi napisał:

        > silencius napisała:
        >
        > > Ostatnio pojawiło się też określenie :PREMIERKA
        >
        > Ja bym zostal przy okresleniu Pani premier bo brzmi to powazniej niz premierka
        > podobnie jak profesor i profesorka czy sekretarz i sekretarka.
        A takie śliczne: premiera przez analogię do ministra?
        • kosel_maruvi Re: Wątpliwość...? 04.08.15, 11:15
          uu1 napisała:

          > A takie śliczne: premiera przez analogię do ministra?
          >
          Sztuczna, feministyczna nowomowa.
          • uu1 Re: Wątpliwość...? 04.08.15, 11:30
            kosel_maruvi napisał:

            > uu1 napisała:
            >
            > > A takie śliczne: premiera przez analogię do ministra?
            > >
            > Sztuczna, feministyczna nowomowa.
            Serio? Skoro pani minister mówi, że jest ministrą i nikt nie protestuje, to może jest to signum temporis?

            ---------------
            • kosel_maruvi Re: Wątpliwość...? 04.08.15, 11:38
              uu1 napisała:
              .
              > Serio? Skoro pani minister mówi, że jest ministrą i nikt nie protestuje,
              > to może jest to signum temporis?

              Moze i tak ale ja juz nie bede sie uczyl mowic psycholozka czy stomatolozka.
              Mlodsi niech sobie mowia jak chca.
              • uu1 Re: Wątpliwość...? 04.08.15, 11:51
                kosel_maruvi napisał:
                > Moze i tak ale ja juz nie bede sie uczyl mowic psycholozka czy stomatolozka.
                > Mlodsi niech sobie mowia jak chca.
                np. pilot - pilotka
                kominiarz - kominiarka
                Ale równie ładne (co raz bardziej powszechne w TV) jest kończenie zdania słowem - tak.

                ----------------------
                • kosel_maruvi Re: Wątpliwość...? 04.08.15, 11:57
                  uu1 napisała:

                  > np. pilot - pilotka
                  > kominiarz - kominiarka
                  > Ale równie ładne (co raz bardziej powszechne w TV) jest kończenie zdania słowem
                  > - tak.
                  >
                  I rozpoczynanie od "tak naprawdę "
                  > ----------------------
                  • uu1 Re: Wątpliwość...? 04.08.15, 12:06
                    Rodzi się pytanie - język się rozwija czy zwija?
                    ----------------------
                    • kosel_maruvi Re: Wątpliwość...? 04.08.15, 12:22
                      uu1 napisała:

                      > Rodzi się pytanie - język się rozwija czy zwija?

                      Zmienia sie po prostu z uplywem czasu ale najczesciej slyszanym na ulicy slowem jest od wielu lat niezmiennie takie slowo na k
                      • uu1 Re: Wątpliwość...? 04.08.15, 12:34
                        kosel_maruvi napisał:
                        > Zmienia sie po prostu z uplywem czasu ale najczesciej slyszanym na ulicy slowem
                        > jest od wielu lat niezmiennie takie slowo na k
                        Chodzi mi o różnicę pomiędzy zmianami wynikającymi z faktu, że język jest żywy a postępującą jego wulgaryzacją i jednoczesnym stosowaniem bezsensownych kalek z angielskiego. Np. obecnie wszystko jest projektem - project.


                        --------------------------
                        • kosel_maruvi Re: Wątpliwość...? 04.08.15, 12:39
                          uu1 napisała:

                          > Chodzi mi o różnicę pomiędzy zmianami wynikającymi z faktu, że język jest żywy
                          > a postępującą jego wulgaryzacją i jednoczesnym stosowaniem bezsensownych kalek
                          > z angielskiego. Np. obecnie wszystko jest projektem - project.
                          >
                          Moim ulubionym slowem jest -Sale

                          Juz kiedys slyszalem, ze to dobra marka i maja sporo przecen
                          > --------------------------
                          • uu1 Re: Wątpliwość...? 04.08.15, 12:46
                            kosel_maruvi napisał:
                            > Moim ulubionym slowem jest -Sale
                            > Juz kiedys slyszalem, ze to dobra marka i maja sporo przecen
                            :-)))
                            NadwislaNsky english.

                            ------------------
                            • kosel_maruvi Re: Wątpliwość...? 04.08.15, 12:50
                              uu1 napisała:

                              > NadwislaNsky english.
                              >
                              Brzmi swiatowo
                              • uu1 Re: Wątpliwość...? 04.08.15, 12:53
                                kosel_maruvi napisał:

                                > uu1 napisała:
                                >
                                > > NadwislaNsky english.
                                > >
                                > Brzmi swiatowo
                                No cóż, my Orły, Sokoły, przedmurze, bezmóżdże.

      • silencius Sekretarz - sekretarka? 04.08.15, 15:37
        Jaka jest różnica pomiędzy sekretarzem partii a sekretarką partii?
        Albo kim jest ktoś kto się przedstawi " jestem sekretarką ambasady"?
        A ta pani co szyto dla niej na zamówienie specjalnie spódnicę z lampasami to:
        Pani Generał czy Pani generała ?
    • nazimno Kolko Dziergania i Szydelkowania =KDiS 04.08.15, 11:51

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka