Dodaj do ulubionych

Super Waszczykowski

24.08.16, 08:39
wiadomosci.onet.pl/kraj/waszczykowski-kolejne-odwolania-nastapia-do-konca-tego-roku/1zd2hn
Znana i doceniana postać, że hej.
Obserwuj wątek
    • ayran porażająca bezczelność 24.08.16, 08:46
      Jak podkreśla, tam, gdzie nie był absolutnie pewien lojalności dyplomatów, doszło do nich szybko. - Myślę tutaj o Madrycie oraz przedstawicielstwach przy Unii Europejskiej i Watykanie - mówi szef polskiego MSZ.

      Sugerowanie nielojalności Piotrowi Nowinie-Konopce - do czegoś takiego jest zdolny tylko pisiacki szmaciarz.
      • wagonetka to nie bezczelność 24.08.16, 09:15
        to mądrość etapu
        Piotr Nowina-Konopka jest z obcej frakcji
        taka jest logika rewolucji
        • az43 Re: to nie bezczelność 24.08.16, 09:22
          Ja bym to nazwał czystym bolszewizmem.
        • belphegor-pisu Re: to nie bezczelność 24.08.16, 10:10
          Chude koty zastępują głodne koty:

          www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1672964,1,wladza-poluje-na-elity-iii-rp.read
      • mara571 Nowina-Konopka przekroczyl wiek emerytalny 24.08.16, 19:38
        poprzednia wladze mialy taki zwyczaj pomagania finansowo starszym i zasluzonym przez fuchy ambasadorskie i zatrudnianie ich na stanowiskach doradcow. Nowinie-Konopce trafila sie fucha w Watykanie. Nie wypadalo wyslac Passenta.
        • ayran Re: Nowina-Konopka przekroczyl wiek emerytalny 24.08.16, 19:43
          Czyli nie rozumiesz, że Waszczykowski zasugerował Nowinie-Konopce nielojalność?
          • mara571 Re: Nowina-Konopka przekroczyl wiek emerytalny 24.08.16, 20:03
            sadzisz, ze bez powodu?
            • ayran Re: Nowina-Konopka przekroczyl wiek emerytalny 24.08.16, 20:43
              Sądzę, ze bez powodu. A ty potrafiłabyś, ale tak konkretnie, wskazać powód?
    • az43 Re: Super Waszczykowski 24.08.16, 09:06
      Szmaciarz!
    • scoutek Re: Super Waszczykowski 24.08.16, 09:46
      ale Waszczu też nie ma świetlanej przyszłości przed sobą
      bardzo chciał zostać ambasadorem w USA a tu taka niespodzianka:
      — PROF. PIOTR WILCZEK AMBASADOREM W USA – piszą autorki GW: “Wyjściem z twarzą dla Waszczykowskiego miało być objęcie stanowiska ambasadora w USA, ale Jarosław Kaczyński zaakceptował już kandydaturę prof. Piotra Wilczka, a Waszczykowski wystąpił o zgodę do Amerykanów. Wilczek jest profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, historykiem literatury i tłumaczem, bez doświadczenia w dyplomacji”.

      hahaha
      • l_zaraza_l Re: Super Waszczykowski 24.08.16, 12:21
        Cyt.: ... ale Jarosław Kaczyński zaakceptował już kandydaturę prof. Piotra Wilczka ...

        Tak sobie myślę, że może my nie zrozumieliśmy, iż PiS wprowadził demokrację jeszcze bardziej demokratyczną, w której nie jakiś premier, nie minister ale zwykły poseł ma prawo decydować kto będzie ambasadorem.
        • szwampuch58 Re: Super Waszczykowski 24.08.16, 12:26
          img2.cda.pl/g/38636_c01780df4fe4d230f048003622a61e44.jpeg
        • snajper55 Re: Super Waszczykowski 24.08.16, 12:30
          l_zaraza_l napisała:

          > Cyt.: ... ale Jarosław Kaczyński zaakceptował już kandydaturę prof. Piotra Wilc
          > zka ...
          >
          > Tak sobie myślę, że może my nie zrozumieliśmy, iż PiS wprowadził demokrację jes
          > zcze bardziej demokratyczną, w której nie jakiś premier, nie minister ale zwykł
          > y poseł ma prawo decydować kto będzie ambasadorem.

          To nie jest zwykły poseł. To jest Ukochany Przywódca Partii.

          S.
          • l_zaraza_l Re: Super Waszczykowski 24.08.16, 13:01
            I pomyśleć, że tyle trudu i wyrzeczeń tylko po to żeby znowu znaleźć się w PRLowskiej dupie...
            • douglasmclloyd Re: Super Waszczykowski 24.08.16, 19:48
              Właśnie czytałem, że Macioresku jest druga osobą w państwie. Kiedyś rządził Jaruzelski z Kiszczakiem, dzisiaj Kaczyński z Maciorewiczem, a kukła z pałacu im nie przeszkadza.
      • mara571 a skad wiesz, ze Waszczykowski chcial do Waszyngto 24.08.16, 19:56
        nu?
        Bilans III RP w dziedzinie dyplomacji jest zdecydowanie negatywny: kadry uksztaltowal Geremek i mianowani przez niego wysocy urzednicy MSZ. Interes Polski nie byl dla tych ludzi wartoscia najwyzsza. Chamstwo w konsulatach jest powszechne, bo wiekszosc pracownikow nizszego szczebla do resortowe (MSZ i MSW) dzieci i wnuki, ktore maja poczucie wyzszosci wobec "petenta".
        Nominacji dwoch profesorow na wazne placowki w Waszyngtonie i Londynie, profesorow, ktorzy jeszcze nie maja doswiadczenia dyplomatycznego nie uwazam za tragedie.
        Polskojezyczna prasa niemiecka zatytulowala nominacje prof. Arkadego Rzegockiego:
        Radny z Krakowa zostanie ambasadorem w Londynie.
        O tym, ze Rzegocki jest profesorem, politolgiem mozna przeczytac dopiero w ostatnim akapicie. Nie napisano, ze jako politolog Rzegocki zajmuje sie dyplomacja i jest pomyslodawca i kierownikiem Polskiego Ośrodka Naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Londynie.
        Niby drobiazg, ale co tam. Wazne zeby pelikany polknely.
        www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/krakow/a/radny-z-krakowa-zostanie-ambasadorem-w-londynie,10142508/
        • mara571 prof. Piotr Wilczek 24.08.16, 19:57
          "Historyk literatury, komparatysta, tłumacz, absolwent Uniwersytetu Śląskiego (1986). Doktorat – 1992, habilitacja – 2001, tytuł naukowy profesora nauk humanistycznych – 2006, profesor zwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego – 2008. Poprzednio pracował w Uniwersytecie Śląskim, gdzie pełnił m.in. funkcje dziekana Wydziału Filologicznego, kierownika Katedry Filologii Klasycznej i kierownika Pracowni Retoryki. Autor książek i artykułów z zakresu literatury epok dawnych, przekładu artystycznego i współczesnej literatury polskiej. Przełożył kilka książek z języka angielskiego. W latach 1998-2001 był profesorem wizytującym na uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych (Rice University, University of Chicago, University of Illinois at Chicago), wygłaszał tam też wykłady gościnne (Harvard University, University of Texas at Austin, Boston College). Był stypendystą Fundacji Kościuszkowskiej, Brytyjskiej Akademii Nauk oraz uniwersytetów w Oxfordzie, Norwich i Londynie (The Warburg Institute). Członek zespołów redakcyjnych czasopism naukowych “Odrodzenie i Reformacja w Polsce” oraz The Sarmatian Review. Członek Komitetu Nauk o Literaturze PAN, Rady Naukowej Instytutu Badań Literackich PAN, Prezydium Komitetu Głównego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego przy IBL PAN oraz zagranicznych rad naukowych i komitetów doradczych, m.in. The International Reformation Research Consortium (RefoRC) oraz Post-Reformation Digital Library. Należy również do Polskiego Towarzystwa Filologicznego oraz Modern Language Association of America. W Uniwersytecie Warszawskim pełni funkcje kierownika Kolegium Artes Liberales UW oraz Studiów Doktoranckich w IBI AL UW. W latach 2008-2013 był również zastępcą dyrektora Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych UW. Kieruje też założoną przez siebie Komisją do Badań nad Reformacją w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej w IBI AL UW. Od roku 2014 Przedstawiciel w Polsce Fundacji Kościuszkowskiej (The Kosciuszko Foundation, Inc.) z Nowego Jorku oraz Prezes Zarządu The Kosciuszko Foundation Poland - Fundacji Kościuszkowskiej Polska.
          Członek Polsko-Amerykańskiej Grupy Studyjnej przy Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych.

          www.obta.uw.edu.pl/pl-165
          • scoutek Re: prof. Piotr Wilczek 24.08.16, 21:16
            No i co z tego kwalifikuje go do służby dyplomatycznej? Z całym szacunkiem dla prof. Wilczka ale specjalizuje się w wiekach średnich. Żeby był jeszcze kandydatem do jakiegoś instytutu kultury to bym się nawet nie odezwała, ale ambasador? I to w USA? Najważniejsza placówka ze wszystkich? Ale taka ławka pisowska
            • mara571 Re: prof. Piotr Wilczek 24.08.16, 22:11
              a co kwalifikowalo Macieja Kozłowskiego?
              Moge ci jeszcze wyliczyc wielu ambasadorow w innych krajach, ktorzy wczesniej z dyplomacja nic nie mieli wspolnego. Pomijam Passenta, ale jakie kwalifikacje mial germanista i dziennikarz Janusz Reiter, kiedy obejmowal wazne stanowisko ambasadora Polski w Bonn w roku 1990?
              Albo Ciosek lub Ross kiedy trafili do Moskwy na stanowiska ambasadorow?
              • belphegor-pisu Re: prof. Piotr Wilczek 24.08.16, 22:13
                Nikt nie dorównuje pisowskim dyplomatołkom.
          • belphegor-pisu Re: prof. Piotr Wilczek 24.08.16, 22:11
            Wszystko skopiowane.
    • douglasmclloyd Re: Super Waszczykowski 24.08.16, 17:14
      Ja bym odszedł na własną prośbę, żeby ze śmotruchem nie mieć nic wspólnego.
    • ave.duce Superdyplomatołek Waszczykowski nt. bt. 24.08.16, 17:24
      • l_zaraza_l Re: Superdyplomatołek Waszczykowski nt. bt. 24.08.16, 17:31
        I ja na Matołka przystało, zapuścił bródkę f2e30.skroc.pl
        • uu1 Re: Superdyplomatołek Waszczykowski nt. bt. 24.08.16, 20:11
          Ma świetnego krawca. :-)
          -------
          • ave.duce Re: Superdyplomatołek Waszczykowski nt. bt. 24.08.16, 22:51
            Tak krawiec kraje... ;)
    • m.c.hrabia Re: Super Waszczykowski 24.08.16, 19:52
      natemat.pl/188317,w-europejskim-trybunale-praw-czlowieka-zostal-juz-tylko-jeden-polak-to-efekt-pracy-resortu-waszczykowskiego
      • az43 Re: Super Waszczykowski 24.08.16, 20:05
        Rzeczywiscie tęga głowa-jak widać po kandydatach parafialna.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka