Dodaj do ulubionych

POPiS w akcji

15.01.20, 19:30
Ciekawe, czy TVP i TVN poinformują obszernie, jak to PO dzielnie poparła w komisji PiS, żeby wspólnie odrzucić projekt podwyższenia minimalnej emerytury do 1600 złotych.
Niech już PiS nie przekonuje, jaki to jest prospołeczny. Podwyżka kosztowałaby budżet około 2 miliardy, czyli tyle, ile dali mediom na propagandę.
Zaś co do PO to chciałoby się zacytować Kidawę-Błońską o tym, jak to głosując ramię w ramię z PiS pokazali, że są nic nie warci.
Obserwuj wątek
    • qinto Re: POPiS w akcji 15.01.20, 19:34
      Zaś co do PO to chciałoby się zacytować Kidawę-Błońską o tym, jak to głosując ramię w ramię z PiS pokazali, że są nic nie warci.

Hmmmm, Ameryka została już dawno odkryta....
      Total opozycja, nadaje się do kabaretu.
      • jureek Re: POPiS w akcji 15.01.20, 19:53
        qinto napisał:

> Hmmmm, Ameryka została już dawno odkryta....
        > Total opozycja, nadaje się do kabaretu.

Jak się okazuje, wcale ta opozycja nie jest taka totalna, skoro głosuje ramię w ramię z rządzącymi. Totalna opozycja byłaby zawsze przeciw.
        A co powiesz na rzekomą prospołeczność PiS-u?
        "Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wskazało, że według ich wyliczeń brakuje w budżecie ok. 2 mld złotych na podniesienie minimalnej emerytury do wskazanego w projekcie poziomu – i że tych pieniędzy nie ma w budżecie państwa. Parę dni temu 2 mld złotych Sejm przekazał TVP…"
        • yoma Re: POPiS w akcji 15.01.20, 20:01
          Skoro przekazał tvp, to teraz nie ma, proste. A niedożywiony i niedoleczony emeryt przynajmniej nie będzie na demonstracje latał.

--
          Strangely haunting.
        • qinto Re: POPiS w akcji 15.01.20, 20:02
          jureek napisał:

> qinto napisał:
          >
          > > Hmmmm, Ameryka została już dawno odkryta....
          > > Total opozycja, nadaje się do kabaretu.
          >
          > Jak się okazuje, wcale ta opozycja nie jest taka totalna, skoro głosuje ramię w
          > ramię z rządzącymi. Totalna opozycja byłaby zawsze przeciw.
          > A co powiesz na rzekomą prospołeczność PiS-u?
          > "Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wskazało, że według ich wyli
          > czeń brakuje w budżecie ok. 2 mld złotych na podniesienie minimalnej emerytury
          > do wskazanego w projekcie poziomu – i że tych pieniędzy nie ma w budżecie państ
          > wa. Parę dni temu 2 mld złotych Sejm przekazał TVP…"

Cóż mam powiedzieć, na propagandę nie skąpił również rząd po-psl.
          Na wydatki prospołeczne peło nie miała również "piniendzy" - tusk szukał ich nawet w Zakopanem i nie znalazł.
          Generalnie, rządy PiS to wersja light rządów po-psl w zakresie pomocy prospołecznej
          Peło obniżyła nawet zasiłek pogrzebowy i zrobiła skok na OFE, kradnąc bezwstydnie pieniądze.
          • jureek Re: POPiS w akcji 15.01.20, 20:21
            qinto napisał:

> Cóż mam powiedzieć, na propagandę nie skąpił również rząd po-psl.

Tak właśnie myślałem, że będzie odpowiedź w stylu, że PO gorsza była. Tylko, że ja wcale nie twierdzę, że PO była lepsza.
            • qinto Re: POPiS w akcji 15.01.20, 20:44
              jureek napisał:

> qinto napisał:
              >
              > > Cóż mam powiedzieć, na propagandę nie skąpił również rząd po-psl.
              >
              > Tak właśnie myślałem, że będzie odpowiedź w stylu, że PO gorsza była. Tylko, że
              > ja wcale nie twierdzę, że PO była lepsza.

A cóż można innego powiedzieć?
              Tytuł Twojego wątku - POPiS w akcji - kogo miałem porównywać? LPR albo Samoobronę?
                • qinto Re: POPiS w akcji 15.01.20, 21:38
                  jureek napisał:

> qinto napisał:
                  >
                  > > A cóż można innego powiedzieć?
                  >
                  > OK. Rozumiem. O PiS-ie tylko dobrze, albo wcale.

Taki wniosek wyciągnąłeś?
                  • lechutek1966 Re: POPiS w akcji 15.01.20, 21:54
                    Jurek niby coś widzi tylko oczekuje że się lemingi opamiętają i zaczną proponować lub robić coś podobnego jak robi dziś PiS.
                    Gdyby zamienić ( tak żeby tego nie zauważył) te partie. To chwalilby POKO (PiS) PO "wszystkich odpustach"
                    • sverir Re: POPiS w akcji 16.01.20, 12:29
                      "Jurek niby coś widzi tylko oczekuje że się lemingi opamiętają i zaczną proponować lub robić coś podobnego jak robi dziś PiS"

Jurek zakwestionował też prospołeczność partii pelikanów. To nie wina Jurka, że pelikany tego nie rozumieją.

--
                      "A warto tu przypomnieć, co zrobił Hitler po dojściu do władzy: rozwinął media, propagandę, zakładał nowe stacje, udostępniał wszystkim odbiorniki nastawione na jego programy. Bo wiedział, że to pozwala mu panować nad ludźmi. Kto chce mieć władzę, chce mieć media. I nie chce pluralizmu, dąży do monopolu. Czy nie do tego dąży się dziś w Polsce?”
                      • qinto Re: POPiS w akcji 16.01.20, 13:14
                        sverir napisał:

> "Jurek niby coś widzi tylko oczekuje że się lemingi opamiętają i zaczną propono
                        > wać lub robić coś podobnego jak robi dziś PiS"
                        >
                        > Jurek zakwestionował też prospołeczność partii pelikanów. To nie wina Jurka, że
                        > pelikany tego nie rozumieją.
                        >

Lemingi rozumieją?
                        • sverir Re: POPiS w akcji 16.01.20, 15:38
                          " Lemingi rozumieją?"

To lemingi kochają PO za jej prospołeczność i dzielenie się kasą?

--
                          "A warto tu przypomnieć, co zrobił Hitler po dojściu do władzy: rozwinął media, propagandę, zakładał nowe stacje, udostępniał wszystkim odbiorniki nastawione na jego programy. Bo wiedział, że to pozwala mu panować nad ludźmi. Kto chce mieć władzę, chce mieć media. I nie chce pluralizmu, dąży do monopolu. Czy nie do tego dąży się dziś w Polsce?”
                          • qinto Re: POPiS w akcji 16.01.20, 15:41
                            sverir napisał:

> " Lemingi rozumieją?"
                            >
                            > To lemingi kochają PO za jej prospołeczność i dzielenie się kasą?
                            >

Właściwie, to co chciałeś powiedzieć?
                            • sverir Re: POPiS w akcji 17.01.20, 08:21
                              " Właściwie, to co chciałeś powiedzieć?"

Że Jurek wali i w PO, i w PiS, a Ty z sobie znanych powodów sprowadzasz krytykę Jurka wyłącznie do PO. I to w tej części socjalnej, z której - jak wiadomo - PO wcale nie słynęła.

--
                              • qinto Re: POPiS w akcji 17.01.20, 08:28
                                sverir napisał:

> " Właściwie, to co chciałeś powiedzieć?"
                                >
                                > Że Jurek wali i w PO, i w PiS, a Ty z sobie znanych powodów sprowadzasz krytykę
                                > Jurka wyłącznie do PO. I to w tej części socjalnej, z której - jak wiadomo - P
                                > O wcale nie słynęła.

Zgadza się.
                                Tylko do kogo mam sprowadzić tę krytykę - przecież nie do lewicy, która była w tej materii podobna do peło, nie do PSL, który zawsze współrządził w różnych konfiguracjach.
                                Musiałem ją siłą rzeczy sprowadzić do porównania tych dwóch partii.
                  • jureek Re: POPiS w akcji 16.01.20, 20:11
                    qinto napisał:

> > OK. Rozumiem. O PiS-ie tylko dobrze, albo wcale.
                    >
                    >
                    > Taki wniosek wyciągnąłeś?

Tak. Takie wnioski wyciągnąłem z Twoich postów. Forum czytam jednak tylko sporadycznie, więc mogłem coś przegapić. Jeśli więc pisałeś o PiS-ie nie tylko dobrze, to możesz wyprowadzić mnie z błędu i taki post przypomnieć.
                    • qinto Re: POPiS w akcji 17.01.20, 08:45
                      jureek napisał:

> qinto napisał:
                      >
                      > > > OK. Rozumiem. O PiS-ie tylko dobrze, albo wcale.
                      > >
                      > >
                      > > Taki wniosek wyciągnąłeś?
                      >
                      > Tak. Takie wnioski wyciągnąłem z Twoich postów. Forum czytam jednak tylko spora
                      > dycznie, więc mogłem coś przegapić. Jeśli więc pisałeś o PiS-ie nie tylko dobrz
                      > e, to możesz wyprowadzić mnie z błędu i taki post przypomnieć.

Jeżeli się postarasz to znajdziesz.
                      W wielu postach wielokrotnie pisałem, że jest niewielka różnica pomiędzy PiS i peło, pisałem, że to są siostrzane partie, założyłem wątek gdzie napisałem, że PiS rządzi ostatnią kadencję - przecież takiego wątku nie może założyć sympatyk PiS, którym nie jestem.
                      Dlaczego miałbym się ukrywać i nie przyznawać do tego, że jestem sympatykiem PiS, który ma obecnie władzę.
                      W obecnej sytuacji politycznej nie ma partii, na którą mógłbym głosować - i nie głosuję.
                      Fala hejtu, która jest na tym forum wszechobecna i atakuje się głównie PiS, powoduje u mnie "odruch psa Pawłowa".
                      Na tym forum nie da się merytorycznie wypowiedzieć na wiele tematów, z powodów, które powyżej napisałem.
                      Nie jestem i nie byłem zwolennikiem partii prawicowych, głównie z powodu mojego światopoglądu.
                      Głosowałem zawsze na lewicę, ale się na nich zawiodłem i już nie głosuję. Nie ślubowałem im dozgonnej wierności do ich końca.
                      Jednak masz rację w pewnym sensie, piszę głównie bardzo krytycznie o peło, bo faktycznie gardzę nimi bardziej niż PiSem.

• jureek Re: POPiS w akcji 18.01.20, 07:49
                        qinto napisał:

> jureek napisał:
                        >
                        > > qinto napisał:

> W wielu postach wielokrotnie pisałem, że jest niewielka różnica pomiędzy PiS i
                        > peło, pisałem, że to są siostrzane partie, założyłem wątek gdzie napisałem, że
                        > PiS rządzi ostatnią kadencję - przecież takiego wątku nie może założyć sympatyk
                        > PiS, którym nie jestem

OK. Przyjmuję do wiadomości
    • no-popis Re: POPiS w akcji 15.01.20, 19:50
      jureek napisał:

> Ciekawe, czy TVP i TVN poinformują obszernie, jak to PO dzielnie poparła w komi
      > sji PiS, żeby wspólnie odrzucić projekt podwyższenia minimalnej emerytury do 16
      > 00 złotych.
      > Niech już PiS nie przekonuje, jaki to jest prospołeczny. Podwyżka kosztowałaby
      > budżet około 2 miliardy, czyli tyle, ile dali mediom na propagandę.
      > Zaś co do PO to chciałoby się zacytować Kidawę-Błońską o tym, jak to głosując r
      > amię w ramię z PiS pokazali, że są nic nie warci.
      POPiS !
    • buldog2 Re: POPiS w akcji 15.01.20, 20:11
      Potrzebni ludzi uczciwi, słowni i sprawdzeni.
      Biedroń na prezydenta.
      Pytlik na premiera.

--
      Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
      Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
      Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
        • buldog2 Re: POPiS w akcji 15.01.20, 20:57
          Zandberg premierem narodu prawdziwych pytlików!

--
          Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
          • buldog2 Re: POPiS w akcji 16.01.20, 10:40
            To może PYTLIK na prezesa?
            Kwalifikacje ma, 50 tys., jest kontynuacja...

--
            • jureek Re: POPiS w akcji 16.01.20, 11:53
              buldog2 napisał:

> To może PYTLIK na prezesa?
              > Kwalifikacje ma, 50 tys., jest kontynuacja...
              >

Mógłbyś się łaskawie, tchórzliwy anonimie, od Pytlika odstosunkować?
              • eiran Re: POPiS w akcji 16.01.20, 12:09
                Ty również piszesz anonimowo i również dostarczasz bądź powielasz oszczerstwa (jak te odśpiewakowe), oraz insynuacje (ostatnio na przykład na temat Arłukowicza).

--
                Przez 14 lat ayran.
                • buldog2 Re: POPiS w akcji 16.01.20, 13:44
                  Ale przecież piszę o faktach, oszczerstw oraz insynuacji nie powielam.

--
                • jureek Re: POPiS w akcji 16.01.20, 15:51
                  eiran napisał:

> Ty również piszesz anonimowo i również dostarczasz bądź powielasz oszczerstwa (
                  > jak te odśpiewakowe), oraz insynuacje (ostatnio na przykład na temat Arłukowicz
                  > a).

Podpisywalem się już na tym forum imieniem i nazwiskiem, nie jestem więc anonimowy.
                  Co do Arłukowicza, wyraźnie napisałem, jakie są fakty, a jakie moje przypuszczenia.

• eiran Re: POPiS w akcji 16.01.20, 18:36
                    Być może, pozwolę sobie na sceptycyzm odnośnie do twoich deklaracji. A gdyby były prawdziwe - to jesteś tak samo anonimowy jak "ostrzegany" przez ciebie buldog2.

A co do "wyraźnych przypuszczeń", to jedno z nich poprzedziłeś słowem "najprawdopodobniej". To ja już wolałem Leppera z jego "ja tylko pytam".

--
                    Przez 14 lat ayran.
                    • jureek Re: POPiS w akcji 16.01.20, 20:03
                      eiran napisał:

> Być może, pozwolę sobie na sceptycyzm odnośnie do twoich deklaracji.

Proszę bardzo. Nie wstydzę się tego, co piszę, więc spokojnie mogę się podpisać imieniem i nazwiskiem:
                      forum.gazeta.pl/forum/w,65,118465593,118465593,Porozmawiajmy_o_Opolu.html#p118517027
                      forum.gazeta.pl/forum/w,89075,158970995,158970995,List_otwarty_do_Adama_Michnika.html#p158974610
              • buldog2 Re: POPiS w akcji 16.01.20, 13:43
                No, Pytlik stał się postacią znaną, sławną, nie mnie się z nim równać.
                I nie piszę kłamstw i oszczerstw, wspominam rzeczywiste i wspaniałe osiągnięcia Pytlika.
                I gdzie tchórzostwo, czy może masz na myśli wypieranie się przez Pytlika własnych dokonań?
                Moją tożsamość zna wiele osób na forum i o anonimowości mowy nie ma. No to w czym błąd, bo już się pogubiłem, we wspomnianych kwalifikacjach? Te przecież są już potwierdzone.

--
                • eiran Re: POPiS w akcji 16.01.20, 15:38
                  Ja wprawdzie nie znałem, ale po tym co napisałeś, ustalenie jej zajęło mi kilkanaście sekund. Doradzałbym staranniej chronić tożsamość.

--
                  Przez 14 lat ayran.
                  • jureek Re: POPiS w akcji 16.01.20, 20:04
                    eiran napisał:

> Ja wprawdzie nie znałem, ale po tym co napisałeś, ustalenie jej zajęło mi kilka
                    > naście sekund. Doradzałbym staranniej chronić tożsamość.

Wstydzicie się, że realni znajomi mogą przeczytać, co tu wypisujecie?
                      • lechutek1966 Re: POPiS w akcji 16.01.20, 20:21
                        eiran napisał:

> Do mnie się zwracasz przez wy? Jeśli chodzi o mnie, to nie wstydzimy się.

Mówił do ciebie i buldoga. Skoro to było dla ciebie obrazliwe to według ciebie jak miał się zwrócić? Per. Towarzysze?
                    • aniechto.only Re: POPiS w akcji 17.01.20, 06:29
                      jureek napisał:

> Wstydzicie się, że realni znajomi mogą przeczytać, co tu wypisujecie?

Odpowiem za siebie: nie mam czego się wstydzić. Znajomi moje poglądy znają, większość ma podobne, mniejszość inne, jednak nie ma wśród nich takich, którzy obrazili by się na moje poglądy i vice versa. Mam jednak obawy, poparte licznymi przykładami z mediów społecznościowych, że natychmiast po ujawnieniu zaleje mnie fala hejtu zwolenników "dobrej" zmiany wcale mi nieznanych nie tylko w sieci, również w realu.

Przejrzałam na szybko jeden z linków, w którym podobno się ujawniasz. Jedyne nazwisko, które tam pada należy do polityka. Jeżeli jesteś politykiem to jesteś osoba publiczną i nie masz żadnego prawa okazywać moralną wyższość, bo się ujawniłeś; ja jestem osobą prywatną i mam zamiar nią pozostać.
                      • no-popis Re: POPiS w akcji 17.01.20, 07:07
                        aniechto.only napisała:

> Mam jednak obawy, poparte licznym
                        > i przykładami z mediów społecznościowych, że natychmiast po ujawnieniu zaleje m
                        > nie fala hejtu zwolenników "dobrej" zmiany wcale mi nieznanych nie tylko w siec
                        > i, również w realu.
                        To trzeba mieć tupet ! Jedna z hejterek tego forum skarży się na hejt czyli na to co sama produkuje. Masz kłopot z postrzeganiem rzeczywistości. Wystarczy przejrzeć tutaj archiwum , teksty Zapijaczonego Mao, Twoje,WSK, Buldoga , Erte i innych aby wrócić do rzeczywistości ale to trzeba mieć umiejętność postrzegania rzeczywistości.
                      • eiran Re: POPiS w akcji 17.01.20, 07:39
                        aniechto.only napisała:

> Przejrzałam na szybko jeden z linków, w którym podobno się ujawniasz. Jedyne n
                        > azwisko, które tam pada należy do polityka. Jeżeli jesteś politykiem to jesteś
                        > osoba publiczną i nie masz żadnego prawa okazywać moralną wyższość, bo się
                        > ujawniłeś; ja jestem osobą prywatną i mam zamiar nią pozostać.

To chyba nieporozumienie. Przedmówca nie jest założycielem wątku, a tylko jedną z osób, która (pod nickiem jureek) wypowiada się w nim, podpisując się na koniec imieniem i nazwiskiem. Bez sensu i celu, bo "założyciel" i tak nie odpowiada na jego prośbę, tylko snuje dalej swoje wywody.

Sam j. to raczej aktywista niż polityk.

--
                        Przez 14 lat ayran.
                      • jureek Re: POPiS w akcji 17.01.20, 07:51
                        aniechto.only napisała:

> Przejrzałam na szybko jeden z linków, w którym podobno się ujawniasz. Jedyne n
                        > azwisko, które tam pada należy do polityka.

No to przejrzyj to wolniej i nie pisz głupot. Nazywam się Jerzy Ochman i nie jestem politykiem.
                          • jureek Re: POPiS w akcji 17.01.20, 17:53
                            aniechto.only napisała:

> > No to przejrzyj to wolniej i nie pisz głupot. Nazywam się Jerzy Ochman i
                            > nie je
                            > > stem politykiem.
                            >
                            > Działasz w partii?

Działałem, teraz mniej, ale nadal jestem członkiem Razem.
                            • eiran Re: POPiS w akcji 18.01.20, 07:23
                              jureek napisał:

> > Działasz w partii?
                              >
                              > Działałem, teraz mniej, ale nadal jestem członkiem Razem.

Czyli działasz, ale z mniejszym zaangażowaniem. Nie zostałeś wybrany do Rady i straciłeś zapał. To są, oczywiście, moje przypuszczenia.

--
                              Przez 14 lat ayran.
                        • lechutek1966 Re: POPiS w akcji 19.01.20, 09:47
                          jureek napisał:

> aniechto.only napisała:
                          >
                          > > Przejrzałam na szybko jeden z linków, w którym podobno się ujawniasz. Je
                          > dyne n
                          > > azwisko, które tam pada należy do polityka.
                          >
                          > No to przejrzyj to wolniej i nie pisz głupot. Nazywam się Jerzy Ochman i nie je
                          > stem politykiem.

Nie wiem czy dobrze zrobiłeś Jurek. Teraz wszystko co powiesz może byc wykorzystane przeciwko tobie. A hien tu więcej niż w paryskim metrze w godzinach szczytu.
                          • no-popis Re: POPiS w akcji 19.01.20, 18:35
                            lechutek1966 napisał:

> jureek napisał:
                            >
                            > > aniechto.only napisała:
                            > >
                            > > > Przejrzałam na szybko jeden z linków, w którym podobno się ujawnias
                            > z. Je
                            > > dyne n
                            > > > azwisko, które tam pada należy do polityka.
                            > >
                            > > No to przejrzyj to wolniej i nie pisz głupot. Nazywam się Jerzy Ochman i
                            > nie je
                            > > stem politykiem.
                            >
                            > Nie wiem czy dobrze zrobiłeś Jurek. Teraz wszystko co powiesz może byc wykorzys
                            > tane przeciwko tobie. A hien tu więcej niż w paryskim metrze w godzinach szczyt
                            > u.
                            Panie Jerzy. Ta POdła tr o llica do pięt panu nie dorównuje.
                    • buldog2 Re: POPiS w akcji 17.01.20, 09:20
                      Nikt się nie wstydzi i my także, nie wstydzimy się.

I Partia też się nie wstydzi. Swoich członków.

--
                      • lechutek1966 Re: POPiS w akcji 17.01.20, 11:08
                        buldog2 napisał:

> Nikt się nie wstydzi i my także, nie wstydzimy się.
                        >
                        > I Partia też się nie wstydzi. Swoich członków.

Adamowicza się trochę partia wstydziła bo nie dostał rekomendacji na prezydenta Gdańska. W pewnym momencie urwał się Neumanowi ze smyczy.
                        • buldog2 Re: POPiS w akcji 18.01.20, 19:52
                          Mówimy o sobie samym, nie o Adamowiczu. Który, po proPISowskim morderstwie na pewno odpokutował zarzucane mu przez J.Wałęsę "nieprawidłowości", chodzi o to, że należy dać mu już spokój.

--
                          Im bliżej polexit'u tym plepiej dla nas- piter125k, PIS, Sawuszkina 55
                          • buldog2 Re: POPiS w akcji 19.01.20, 16:30
                            o sobie samych

--
                            Im bliżej polexit'u tym plepiej dla nas- piter125k, PIS, Sawuszkina 55
      • lechutek1966 Re: POPiS w akcji 15.01.20, 21:04
        buldog2 napisał:

> Potrzebni ludzi uczciwi, słowni i sprawdzeni.

Jedno wiem. To na pewno nie ludzie POKO. To ani uczciwi ani słowni, ani sprawdzeni. Bo się nie sprawdzili TOTALNIE.
      • qinto Re: POPiS w akcji 15.01.20, 20:46
        szwampuch58 napisał:

> juz 3 dekady styropianowe obalacze komunizmu ramie w ramie doja ten kraj i kon
        > ca nie widac,Ameryki nie odkrywasz
        >

Niezupełnie karTofel - PZPR tfuuu SLD też doiła.
      • lechutek1966 Re: POPiS w akcji 15.01.20, 21:07
        szwampuch58 napisał:

> juz 3 dekady styropianowe obalacze komunizmu ramie w ramie doja ten kraj i kon
        > ca nie widac,Ameryki nie odkrywasz

Tu się z tobą zgodzę. A najbardziej doili ci z PO i PSL.
        • szwampuch58 Re: POPiS w akcji 15.01.20, 21:32
          mylisz sie jak zwykle ciulu pisowski PO i PSL to bylo" dojenie" reczne za Pisu obowiazuje"dojenie" na skale przemyslowo akordowOm....zryjcie szybko bo czas ucieka a cele czekajOm

--
          www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
          • lechutek1966 Re: POPiS w akcji 15.01.20, 21:38
            Twoje chamstwo przejdzie do historii. Ja taka tworzę. Będziesz na pewno w czołówce. Jak kiedyś znajdą ja kosmici to się dopiero usmieja czytając leminga szwampucha.😂😂😂
    • taniarada Re: POPiS w akcji 15.01.20, 20:48
      Juras już teraz wszyscy znają twoje zamiłowania do komuny.Rozumiem że komuniści podnieśli by emerytury do granic niemożliwości.Bez wklejenia linka .Nie za bardzo się można odnieść to twojego zażalenia.Można by napisać że wszyscy zdrowi emeryci mogą wyjechać zagranicę i coś sobie dorobić jak posłanka PO.PIS tam jakieś grosze daje w porównaniu z poprzednim rządem.Nie ma sprawiedliwości.Co jest głównie winą suwerena .Który na stare lata nie może zabezpieczyć sobie pieniędzy.Siema
      • jureek Re: POPiS w akcji 15.01.20, 21:33
        taniarada napisał(a):

> Juras już teraz wszyscy znają twoje zamiłowania do komuny.Rozumiem że komuniści
        > podnieśli by emerytury do granic niemożliwości.Bez wklejenia linka .Nie za bar
        > dzo się można odnieść to twojego zażalenia.

finanse.wp.pl/pis-i-po-propozycji-lewicy-projekt-minimalnej-emerytury-odrzucony-6468039625516673a
        Nie do granic możliwości, tylko do wcale niewygorowanej kwoty 1600 złotych, co kosztowałoby budżet 2 miliardy, czyli tyle, ile dostał Kurski na propagandę
        • sverir Re: POPiS w akcji 17.01.20, 08:32
          "Nie do granic możliwości, tylko do wcale niewygorowanej kwoty 1600 złotych, co kosztowałoby budżet 2 miliardy, czyli tyle, ile dostał Kurski na propagandę"

Powiedz mi coś, Jurku - wg waszych doradców ekonomicznych to jest tak, że skoro znalazło się 2 mld na propagandę, to można znaleźć 2 mld na wszystko? Czyli gdyby Kurski dostał nie 2, tylko 5 mld złotych, to wówczas byłoby dodatkowe 5 mld na podwyżkę emerytur? Tak to działa?

--
          • buldog2 Re: POPiS w akcji 17.01.20, 12:10
            Nie. Nie tak. Jak Kurski dostał 2 miliardy, to znaczy, że i na emerytury 2 miliardy są. Dopiero później, jak te miliardy, w sumie 4, zostaną znalezione i wydane, mogą znaleźć się kolejne 4. I dalej, w postępie geometrycznym.
            Przewodniczący związkowców z Ursusa, Wrzodak (chyba Edmund), mówił: "pieniądze biorą się z przestawiania pozycji księgowych".

--
            • sverir Re: POPiS w akcji 17.01.20, 12:12
              Właściwie jest coś takiego, jak kreacja pieniądza, ale dotychczas zajmowały się tym banki, a nie budżet państwa. Choć przyznaję, że myśl o wydawaniu pieniędzy w postępowaniu geometrycznym ma jakiś urok.

--
                • sverir Re: POPiS w akcji 17.01.20, 15:48
                  Ja też. Zaraz pójdę do sklepu, wydam stówkę na głupoty. Dzięki temu w portfelu powinienem mieć drugą stówkę i tę wydam na ważniejsze potrzeby:)

--
                  • yoma Re: POPiS w akcji 18.01.20, 20:21
                    Nie chwalący się tak mi wyszło z WOŚP. Poszła mi do puszek stówa, która miała zostać. No to teraz wydaję tę drugą na potrzeby. Można? Można :D

--
                    Shylmagoghnar
          • jureek Re: POPiS w akcji 17.01.20, 17:01
            sverir napisał:

> "Nie do granic możliwości, tylko do wcale niewygorowanej kwoty 1600 złotych, co
            > kosztowałoby budżet 2 miliardy, czyli tyle, ile dostał Kurski na propagandę"
            >
            > Powiedz mi coś, Jurku - wg waszych doradców ekonomicznych to jest tak, że skoro
            > znalazło się 2 mld na propagandę, to można znaleźć 2 mld na wszystko?

ZAMIAST wydawać na propagandę (nie powiesz, że te pieniądze już w tydzień wydano) można sensowniej wydać je na podwyżkę minimalnych emerytur.
            • sverir Re: POPiS w akcji 18.01.20, 10:10
              "ZAMIAST wydawać na propagandę (nie powiesz, że te pieniądze już w tydzień wydano) można sensowniej wydać je na podwyżkę minimalnych emerytur"

Odniosę się do wypowiedzi pani Biejat:
              "Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wskazało, że według ich wyliczeń brakuje w budżecie ok. 2 mld złotych na podniesienie minimalnej emerytury do wskazanego w projekcie poziomu – i że tych pieniędzy nie ma w budżecie państwa. Parę dni temu 2 mld złotych Sejm przekazał TVP"

Zatem owszem, nie ma tych 2 mld złotych, bo Sejm je zapisał w budżecie na rzecz propagandy. Że można wydać sensowniej to inna sprawa, ale w takim razie jestem przekonany, że 2 mld złotych można poszukać także w innych wydatkach.

--
              • yoma Re: POPiS w akcji 18.01.20, 20:25
                > nie ma tych 2 mld złotych, bo Sejm je zapisał w budżecie na rzecz propagandy

Masz pewność, że zapisał? Bo ja nie, a szukać czegoś, czego być może wcale nie ma, przyznaję że mi się nie chce.

--
                What a trip, LOVE IT!!!
                • sverir Re: POPiS w akcji 18.01.20, 21:14
                  "Masz pewność, że zapisał? Bo ja nie, a szukać czegoś, czego być może wcale nie ma, przyznaję że mi się nie chce"

Ta, choć to nie tyle w budżecie, co w ustawie o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji zagwarantował 1 950 000 tys. w skarbowych papierach wartościowych.

--
    • x2468 Re: POPiS w akcji 15.01.20, 23:45
      Wez ty sie czlowieku ogarnij. Dzisiaj pisac o POpisie to tak jak o Ukladzie Warszawskim. Oprzytomnij.

--
      Zagłosowałeś na pis, wybrałeś Simona z Banasiem i ich patronem ułaskawionym przedwcześnie Kamińskim.
      • no-popis Re: POPiS w akcji 18.01.20, 15:17
        x2468 napisał:

> Wez ty sie czlowieku ogarnij. Dzisiaj pisac o POpisie to tak jak o Ukladzie War
        > szawskim. Oprzytomnij.
        Boli ! :)
        Tak to jest duopol , który śmiało można nazwać POPiS. jedno bez drugiego przestanie istnieć.
    • inocom Spójrz na VW. Ponad 120 Mzł kary. 16.01.20, 01:40
      Za trucie Polaków.

--
      "Pokud žijete v zemi, kde můžete být potrestáni za chytání ryb bez povolení, ale nikoliv za ilegální vstup do země bez povolení, máte plné právo říci, že ta země je vedena idioty" - Miloš Zeman
          • jureek Re: Propagandziści w akcji!!!!!! 16.01.20, 19:36
            aniechto.only napisała:

> jureek napisał:
            >
            > > W sejmie PiS i PO głosują ramię w ramię
            >
            > Nie manipuluj, głosowali, w jednej sprawie.

Nie w jednej, lecz w 58% głosowań, jak ktoś to wyliczył.
            Zaś co do głosowania za 30-krotnością, to pamiętam doskonale jaka była w związku z tym medialna wrzawa, jak kandydatka z najlepszymi genami oburzała się, że ci co głosują wspólnie z PiS-em są nic niewarci.
            Natomiast wczorajsze wspólne głosowanie POPiSu przeciw podniesieniu najniższej emerytury zostało praktycznie przemilczane przez media. Gdy wrzucisz w google frazę "komisja rodziny głosowanie emerytury" dostaniesz raptem jeden trafny wynik - tylko wp o tym napisała:
            finanse.wp.pl/pis-i-po-przeciwni-propozycji-lewicy-projekt-minimalnej-emerytury-odrzucony-6468039625516673a
            Kto więc manipuluje?
            • aniechto.only Re: Propagandziści w akcji!!!!!! 16.01.20, 20:01
              "Nie w jednej, lecz w 58% głosowań, jak ktoś to wyliczył."

Ato przepraszam, jak kros wyliczył, to musi być prawda. Bo przecież wiadomo kim jest ten ktoś, co, kiedy i po co liczył.

"Zaś co do głosowania za 30-krotnością, to pamiętam doskonale jaka była w związku z tym medialna wrzawa, jak kandydatka z najlepszymi genami oburzała się, że ci co głosują wspólnie z PiS-em są nic niewarci"

Czyli tak samo jak ty oburzasz się dziś. Podobno taka postawa nazywa się hipokryzją ale założę się, że spróbujesz udowodnić, że lewicy to nie dotyczy.

• x2468 Re: Propagandziści w akcji!!!!!! 16.01.20, 20:07
                Jak stwierdzil Czyzasty lewicy jet blizej do pis niz do PO bo pis realizuje program socjalny.

--
                Zagłosowałeś na pis, wybrałeś Simona z Banasiem i ich patronem ułaskawionym przedwcześnie Kamińskim.
              • jureek Re: Propagandziści w akcji!!!!!! 16.01.20, 20:07
                aniechto.only napisała:

> Czyli tak samo jak ty oburzasz się dziś. Podobno taka postawa nazywa się hipokr
                > yzją ale założę się, że spróbujesz udowodnić, że lewicy to nie dotyczy.

Zapomniałeś o następstwie czasowym? Medialne milczenie też pominąłeś. Gdyby WCZEŚNIEJ kandydatka o najlepszych genach nie zarzucała lewicy, że jest nic nie warta, mój tekst wyglądałby trochę inaczej.
                • x2468 Re: Propagandziści w akcji!!!!!! 16.01.20, 21:33
                  To ty nie biezesz pod uwage uplywu czasu i tego co sie wydazylo. Od POpisu minelo ponad 12 lat, ty tego nie widzisz. Od slow Czazastego rok czy dwa i je uznajesz za niebyle, tlumaczac to uplywem czasu. Paradne.

--
                  • jureek Re: Propagandziści w akcji!!!!!! 16.01.20, 21:40
                    x2468 napisał:

> To ty nie biezesz pod uwage uplywu czasu i tego co sie wydazylo. Od POpisu mine
                    > lo ponad 12 lat, ty tego nie widzisz. Od slow Czazastego rok czy dwa i je uznaj
                    > esz za niebyle, tlumaczac to uplywem czasu.

Słowa Czarzastego tłumaczyłem upływem czasu? A w którym to niby miejscu? Ja w ogóle słów Czarzastego tłumaczyć nie zamierzam, bo ani mi on brat, ani swat. Jeżeli ktoś w PiS widzi jakieś elementy lewicowosci, to jest ciężko naiwny.
                    • buldog2 Re: Propagandziści w akcji!!!!!! 17.01.20, 09:32
                      Może nie tyle lewicowości, w naszym europejskim rozumieniu, co bolszewizmu.
                      Podobne idee zaszczepia Zandberg w partii Czarzastego. Chyba że coś POmyliłem, a Zandberg nigdy nie zarzekał się, że nie wejdzie w skład SLD, a w ogóle to się nie liczy, bo zarzekał się dawno.
                      Już w latach dwudziestych minionego wieku stawiano bolszewikom zarzut dawania pierwszeństwa skuteczności nad prawdą.

Ale Zandberg, Biedroń, Gdula i Co. są wzorcami uczciwości, słowności, prawdy itd.
                      (dobro, piękno, prawda - tak to szło)

--
            • sverir Re: Propagandziści w akcji!!!!!! 17.01.20, 08:31
              "Nie w jednej, lecz w 58% głosowań, jak ktoś to wyliczył"

A w tych 58% głosowań to zapewne było głosowanie nad skierowaniem projektu do I czytania, a potem głosowanie nad 58 poprawkami do ustawy. Twoje "głosują ramię w ramię" sugeruje jakąś koalicję, a tymczasem z tych 58% nie wynika naprawdę nic. Zresztą - przez analogię - gdyby PO jednak poparło projekt Lewicy, to powiedziałbyś, że Lewica głosuje ramię w ramię z PO?

"Gdy wrzucisz w google frazę "komisja rodziny głosowanie emerytury" dostaniesz raptem jeden trafny wynik - tylko wp o tym napisała"

A gdy wrzucisz frazę "komisja emerytura 1600 złotych" to masz linki do Radia Zet, Forsalu, PulsHr, a nawet Radia Maryja.

" Kto więc manipuluje?"

Ty?

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka