21.08.20, 08:07
Czyli kolejny głupi pomysł Pisiej ferajny!
No bo jak go egzekwować skoro po pierwsze nie ma obowiązku posiadania liczników. Jeśli ci co to ustanowili by byli ludźmi rozumnymi, to jak pierwsze by zarządzili iż każdy rower powinien posiadać szybkościomierz, ale to już było dla nich za trudne.
A po drugie , kto i jak będzie to egzekwował, skoro większość policji jest zaangażowana w pilnowania niechcianych pomników, śledzenia LGBT i ochroną willi prezesa i jej okolic.
Jaka władza taki przepis, a najsmutniejsze w tym jest to, że Oni za wymyślanie takich głupot biorą sporą kasę i jeszcze im mało!
Obserwuj wątek
  • horpyna4 Re: 8 km/h 21.08.20, 08:47
   Przepisy, których nie daje się egzekwować, są nie tylko głupie, ale i bardzo szkodliwe.

   Wyrabiają one w obywatelach przekonanie, że przepisy można olewać ciepłym moczem, ale nie tylko te idiotyczne. Rozciąga się to też i na inne, naprawdę ważne dla zdrowia i życia ludzkiego. Przecież przeciętny suweren nie będzie zastanawiał się, gdzie jest granica między jednymi i drugimi, bo nawet nie przyjdzie mu to do pustego łba. I pół biedy, jeżeli zostanie laureatem nagrody Darwina, ale zazwyczaj poszkodowani są też inni.

   No bo skoro można olewać przepis odnośnie rowerów, to dlaczego nie samochodów? A skoro fabryka dała sinik o dużej mocy, to niby dlaczego nie wykorzystywać tego faktu?
   • manhu Re: 8 km/h 21.08.20, 14:43
    horpyna4 napisała:
    > Przepisy, których nie daje się egzekwować, są nie tylko głupie, ale i bardzo sz
    > kodliwe.
    Daje się, ale trzeba chcieć (ale nie będą chcieli).

    krol.osle.jlawki napisał:
    > No bo jak go egzekwować skoro po pierwsze nie ma obowiązku
    Tak samo jak:
    -przepisy o zielonej strzałce
    -pierwszeństwo pieszego mającego zielone (przed zwyrodnialcem z zieloną strzałką).
    Widzieliście kiedykolwiek by ktokolwiek został ukarany? Do ukarania dochodzi gdy zwyrodnialec kogoś potrąci.

    Tu będzie podobnie, ale lepiej bo 8 km/h widać gołym okiem więc będą mandaty poza potrąceniami. Choć potem oczywiście to spadnie tak jak z +50km/h. Kiedyś PO uchwaliła, że wolno jechać 99 km/h gdzie wolno 50 km/h i kary się sypały, zwyrodnialcy tracili prawa jazdy potrzebne do pracy, a z nimi pracę. Teraz za czasów PIS dozwolone jest 150 km/h, jednak pozytywy pozostały, kiedyś jeździli u mnie 100-120 km/h gdzie wolno 30-40, za PO spadło to do 60-80 km/h, za PIS trochę wzrosło, ale nie ma już codziennych wypadków 120 vs 120 (zresztą zlikwidowanych progiem).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka