Dodaj do ulubionych

no, rower poniemiecki

28.01.21, 11:24
a kot z miasta łodzi pochodzi.
odszedł w wieku 88 wiosen.
Obserwuj wątek
              • taniarada Re: no, rower poniemiecki 28.01.21, 15:02
                jureek napisał:

> szwampuch58 napisał:
                >
                > > "Sami swoi",tez znasz ze slyszenia?
                >
                > Oglądałem, ale bardzo dawno to było.
                Na wielkim ekranie zadebiutował w 1954 r. w "Pokoleniu" Andrzeja Wajdy. W ciągu przeszło 65 lat zagrał ponad 40 ról serialowych i 150 filmowych. Wystąpił m.in. w "Rękopisie znalezionym w Saragossie" i "Lalce" Wojciecha Hasa, "Skoku" Kazimierza Kutza, "Samych swoich" Sylwestra Chęcińskiego, "Wodzireju" Feliksa Falka, "Pokoju z widokiem na morze" Janusza Zaorskiego, "Vabank", "Vabank II, czyli riposta" i "Kingsajzie" Juliusza Machulskiego. Można go było oglądać również m.in. w roli sekretarza PZPR w "Konsulu" Mirosława Borka, ojca w "Erratum" Marka Lechkiego i członka komisji etyki lekarskiej w "Bogach" Łukasza Palkowskiego. Szeroka publiczność kojarzy go także z rolą Mariana Paździocha w serialu "Świat według Kiepskich".
                Zagrał też m.in. w serialach "Bao-Bab, czyli zielono mi", "O czym szumią kierpce", a także w warstwie dźwiękowej filmu animowanego "Dziadek do orzechów" (2004 r.). Serial Świat według Kiepskich to gniot i dla ubogich umysłowo.Niech spoczywa w spokoju.
                • jureek Re: no, rower poniemiecki 28.01.21, 15:06
                  taniarada napisał(a):

> Serial Świat według Kiepskich to gniot i dla ubogich umysłowo.

Te nieliczne odcinki, które widziałem, podobały mi się. Widocznie jestem ubogi umysłowo.
                    • jureek Re: no, rower poniemiecki 28.01.21, 15:18
                      szwampuch58 napisał:

> Tylko seriale Qrwizji zapewniam nam bogactwo duchowe

"Ranczo" w TVP mi się podobało. Teraz oglądam "Małą Moskwę" i też jest to niezły serial. Na pewno lepszy niż 90% seriali na netfliksie
                        • jureek Re: no, rower poniemiecki 28.01.21, 20:26
                          szwampuch58 napisał:

> O gustach nie dyskutuje ale z 10% polecam:Sherlock,Luther,Vikings,Peaky Blinder
                          > s,Bridgerton,Barbaren,Charity,Breaking Bad,Ekipa,1984

Dzięki za propozycje, zobaczę, które są też dostępne w niemieckim netfliksie w polskiej wersji językowej.
                          Na razie oglądaliśmy polski serial Rojst, angielski The Crone, duński Borgen, amerykański Gambit Królowej, zaczęliśmy polski 1983, ale żonie się nie spodobał, więc przerwaliśmy. Żona oglądała jeszcze Telefonistki (ale beze mnie, bo mi się nie spodobał). W sumie jestem mocno netfliksem rozczarowany, szczególnie jeśli chodzi o filmy pełnometrażowe. Bardzo mało wartościowych pozycji z kina europejskiego, nie znalazłem żadnego filmu czeskiego, prawie same drugorzędne produkcje amerykańskie.
                          • taniarada Re: no, rower poniemiecki 28.01.21, 20:30
                            jureek napisał:

> szwampuch58 napisał:
                            >
                            > > O gustach nie dyskutuje ale z 10% polecam:Sherlock,Luther,Vikings,Peaky B
                            > linder
                            > > s,Bridgerton,Barbaren,Charity,Breaking Bad,Ekipa,1984
                            >
                            > Dzięki za propozycje, zobaczę, które są też dostępne w niemieckim netfliksie w
                            > polskiej wersji językowej.
                            > Na razie oglądaliśmy polski serial Rojst, angielski The Crone, duński Borgen, a
                            > merykański Gambit Królowej, zaczęliśmy polski 1983, ale żonie się nie spodobał,
                            > więc przerwaliśmy. Żona oglądała jeszcze Telefonistki (ale beze mnie, bo mi si
                            > ę nie spodobał). W sumie jestem mocno netfliksem rozczarowany, szczególnie jeśl
                            > i chodzi o filmy pełnometrażowe. Bardzo mało wartościowych pozycji z kina europ
                            > ejskiego, nie znalazłem żadnego filmu czeskiego, prawie same drugorzędne produk
                            > cje amerykańskie.
                            Obejrzyj "Erratum" z roku 2010 .I odpisz kiedyś.
                              • szwampuch58 Re: no, rower poniemiecki 30.01.21, 14:03
                                Bohater wraca do miasta swojego dzieciństwa. Spotyka poróżnionego z nim ojca i nic z niego nie wynika, z kolegą z młodości wypija wino i też nic z tego nie wynika. Poszukuje krewnych zmarłego bezdomnego i tu mu się udaje, syn idzie na grób ojca, ale co z tego,flaki z olejem rzepakowym czyli zmarnowane 2 godziny zycia
                          • sverir Re: no, rower poniemiecki 30.01.21, 19:44
                            "Na razie oglądaliśmy polski serial Rojst"

Ten jest dobry. Nie przepadam za polską kinematografią (w tym za Kiepskimi), ale ten serial miał ciekawy klimat. Tobie bym polecił "Damnation", o konflikcie finansjery z farmerami. Film wprawdzie sensacyjny, ale ma parę wątków, które wyleją Ciepło na Twoje skołatane serducho.
                            • jureek Re: no, rower poniemiecki 31.01.21, 10:22
                              sverir napisał:

> Tobie bym polecił "Damnation", o konflikcie f
                              > inansjery z farmerami. Film wprawdzie sensacyjny, ale ma parę wątków, które wyl
                              > eją Ciepło na Twoje skołatane serducho.

Mimo wieku i różnych chorób, to akurat serce mam zdrowe. Za polecenie dziękuję, spróbuję, choć serial ma jedną wadę - jest to produkcja amerykańska, a ja wolę kino osadzone w realiach europejskich.
                              Przedwczoraj przypadkiem trafiłem na netfliksie na polski film, który mi się spodobał. Jest to fabularny film krótkometrażowy pt. Fanatyk. Co ciekawe scenariusz oparty jest na internetowej paście "mój stary to fanatyk wędkarstwa", która to z kolei pasta jest inspiracją dla innych past, jak np. "mój stary to fanatyk korwina"
                              Mały fragment na zachętę:
                              "Jak któregoś razu, jeszcze w podbazie czy gimbazie, miałem urodziny, to ojciec zabrał mnie na spotkanie z JKM, gdzieś ka pod Szczecinem, "żebym mądrych ludzi posłuchał". Super prezent ko.
                              Oczywiście ojciec miał wielki ból dupy, że PKP nie będzie jeździł, bo państwowy monopolista, za moje piniondze, kradną, związkowe pasibrzuchy, bilety drogie itp. Znalazł gdzieś w internetach jakąś firmę Mirex transport, czy inny chuj i wielce zadowolon, bo wyszło całe 3 zł taniej, ale przynajmniej u prywaciarza. Stary cały wieczór pierdolił "zobacz synek jak działa kapitalizm, prywatna firma i od razu taniej i lepiej". Chuj, że Mirex jedyny kurs do Szczecina miał o 5:20 rano, więc na miejscu bylibyśmy 5 godzin za wcześnie, a pojazdem który miał nas do tego Szczecina zawieźć okazała się stara Nyska pamiętająca jeszcze czasy Breżniewa. I w sumie nawet kurwa dobrze wyszło, że mieliśmy te 5 godzin zapasu, bo po 60 km Nyska się spierdoliła na amen i stary musiał drugi raz kasę na odżałować i to w dodatku na znienawidzone PKP. Potem przez 6h godzin w pociągu mi pierdolił "widzisz synek, hurr durr socjaliści z rządu gnębią uczciwych przedsiębiorców podatkami, 80% zabierają , za Hitlera już lepiej było" i dalej w tym stylu. Wychodzi na to że jak gdyby kurwa nie te podatki to Mirex by już co najmniej pasażerskie loty na Saturna organizował."
                              www.wykop.pl/wpis/37643085/moj-stary-to-fanatyk-korwina-pol-mieszkania-wytape/
      • taniarada Re: no, rower poniemiecki 28.01.21, 17:20
        k1rzy-czy napisał:

> św.wg.kiepskich najmądrzejszy serial w polskich dziejach tv.
        > po prost polska w pigułce.
        > taniocha to odnosi do siebie.
        Jesteś idiotą .Zakładasz wątek i atakujesz personalnie. Serial to typowy gniot i to jest nie tylko moje zdanie.Świetny aktor. Ryszard Kotys a właściwie Kotas, nazwisko zmienił na Kotys, gdyż koledzy celowo przerabiali mu w nim o na "ó" rozpoczął karierę filmową z wysokiego pułapu. Zagrać jedną z głownych ról w "Pokoleniu" obok takich późniejszych tuzów srebrnego ekranu jak Janczar, Łomnicki i Polański.Na Netflixie dostępny jest film "Erratum" z roku 2010 z jego rolą.
        Prawdę powiedziawszy to najlepsza rzecz na Netflixie, którą zdarzyło mi się obejrzeć.Spadaj łobuzie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka