Dodaj do ulubionych

sytuacja na granicy

31.10.21, 09:14
Wstrząsający wywiad aktualnie a tok FM.
Obserwuj wątek
  • im7 Re: sytuacja na granicy 31.10.21, 09:17
   Wszyscy ludzie po obu stronach pozbawieni wsparcia, łącznie ze strażnikami... Następuje traumatyzacja. Uchodźcom już wszystko jedno. Siadają na ulicy i czekają, aż straż ich zgranie i wywiezie na Białoruś.

  • im7 Re: sytuacja na granicy 31.10.21, 10:08
   Alkohol leje się strumieniami. Strażnicy tak sobie radzą z presją i parszywa pracą. Kobiety strażniczki płaczą, gdy przerzucają dzieci. Straż z własnych pieniędzy kupuje uchodźcom wodę, jedzenie i przerzucają. Są pozostawieni bez wsparcia psychologicznego. Będą zmagać się do końca życia ze stresem pourazowym. Widzą w jakim stanie tych ludzi przerzucają. Schorowanych, wycieńczonych.

   Wśród mieszkańców pojawia się opinia: nakarmić, napoić, ubrać i wysłać dalej. Przerażeni są nadchodzącą zimą.

   Ale są i tacy, co psami poszczują leżąca na polu grupkę uchodźców. Zbiorą od nich zwitki banknotow, obiecując że dowiozą do niemieckiej granicy. Jeżdżą po okolicy łowcy tragedii, fotografując półprzytomne r
      • im7 Re: sytuacja na granicy 31.10.21, 14:21
       "ale co, jeśli jednak zaczyna hańbić?"

       Popadają m.in w alkoholizm. Perspektywa warszawska nie ogarnie sytuacji. To też padło w rozmowie. Problem ma raptem dwa miesiące. Do mieszkańców zaczyna dopiero docierać stan faktyczny twarzą w twarz. Do tej pory (jak redaktorzy mówili), żyli komunikatami z Warszawy, że mamy stan wojny. A oni tej wojnie coraz częściej zaglądają w twarz, w oczy, gdy stuka do drzwi, do okna, błaga.

       Myślę, że nie oceniać. Odejścia ze straży mogę się zacząć. To inna sytuacja niż poddani praniu mózgów, wysterowni przez propagandę policjanci zwiezieni z mniejszych miast, aby bić kobiety w Warszawie.

       Gdzie dybusia, co tu rano zręcznie ominęła mój wątek. Niech się wypowie. Pojedzie przerzucać wyziębione dzieci przez granicę?


        • stefan4 Re: sytuacja na granicy 31.10.21, 14:37
         pies.na.czarnych:
         > Zamiast chlać powinni honorowo odmówić wykonania rozkazów.

         Kogo było na to stać, ten nie wstępował do wojska. Odmowy spełnienia podłości, nakazanej przez wyższego oficiura, zdarzały się, póki w armii było sporo ludzi z przymusu. Teraz się nie zdarzają, i (nie łudź się) gdyby polskiemu żołnierzowi wydano rozkaz bombardowania stolicy Polski, to będzie bombardował aż do ostatniego ruszającego się jeszcze człowieka.

         Jeśli nawet jakiś naiwny młody człowiek pomylił się w wyborze zawodu i myślał, że idzie bronić ojczyzny, a nie pić wódkę, to wojsko zdążyło już go wypluć. Ci, którzy zostali, mogą odmówić wykonania rozkazu tylko na rozkaz.

         - Stefan
       • yoma Re: sytuacja na granicy 31.10.21, 15:05
        Oczywiście, że nie oceniać. Sama byłam w sytuacji takiej, że poszłabym pod latarnię bez najmniejszego zawahania, gdyby to mogło cokolwiek pomóc. Dlatego nie oceniam, wytłuszczam ludzkie dylematy.
  • pies.na.czarnych Re: sytuacja na granicy 31.10.21, 16:01
   Znowu maja powód aby się uchlać.
   twitter.com/medycynagranicy/status/1454722922103312387?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1454722922103312387%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ftvn24.pl%2Fpolska%2Fmigranci-na-granicy-polsko-bialoruskiej-prymas-polski-otrzymal-negatywna-odpowiedz-od-ministra-kaminskiego-ws-wpuszczenia-medykow-do-strefy-zamknietej-5473200

   "Tym samym – jak rozumiem – Pan Minister nie widzi możliwości współpracy medyków działających w organizacjach pozarządowych z funkcjonariuszami Straży Granicznej" – podsumowuje abp. Polak. Duchowny podziękował Medykom na Granicy za ich starania. Zadeklarował także gotowość Kościoła i swoją "do wspierania wszelkich mechanizmów pomocy uchodźcom". "Jestem przekonany, że działając solidarnie, w imię człowieczeństwa i w duchu dobrej woli, jesteśmy w stanie pomóc tym, których zdrowie i życie jest zagrożone, nie narażając bezpieczeństwa naszych granic" – puentuje.

   tvn24.pl/polska/migranci-na-granicy-polsko-bialoruskiej-prymas-polski-otrzymal-negatywna-odpowiedz-od-ministra-kaminskiego-ws-wpuszczenia-medykow-do-strefy-zamknietej-5473200
   • pies.na.czarnych Re: sytuacja na granicy 31.10.21, 16:08
    Każda osoba przebywająca w strefie objętej stanem wyjątkowym, mimo pełnego przygotowania medycznego oraz szczerej gotowości bezwarunkowego niesienia pomocy, wymagałaby dodatkowego zaangażowania funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz innych służb, które są zobowiązane do zapewnienia bezpieczeństwa wolontariuszom z personelu medycznego".

    Bardziej debilnego wyjaśnienia nie mogli znaleźć. Niby kto stwarza to niebezpieczeństwo. SG i żołdactwo?
  • pies.na.czarnych Re: sytuacja na granicy 31.10.21, 18:50
   "Kilka godzin na pryczy pana Ziobry to nic w porównaniu z tym, co spotyka tych ludzi". Aktywiści zatrzymani za pomoc uchodźcom www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,27746387,za-podwiezienie-uchodzcow-grozi-im-8-lat-wiezienia-to-szalenstwo.html?fbclid=IwAR1PKVPAF-9r0Her0OV1mTTQJ_h1dV44LEKuWYYHsvxR6wJ3ju-EuyvFt_E
  • helena-maryla Re: sytuacja na granicy 31.10.21, 20:49

   z bloga Szostkiewicza na polityka.pl


   Kalina
   31 października 2021
   19:49

   @Red. Szostkiewicz

   " W latach 80. i na poczatku 90. przyjaznilam sie z kilkorgiem muzealnikow z Belgradu. Na poczatku naszej przyjazni nie bylo miedzy nami zadnych znaczacych roznic. Co prawda wielbili Rosje, a ja nie, marzyli niemniej o Wiedniu, co przyjmowalam ze zrozumieniem. Wszystko sie zmienilo w latach 90. Ci inteligentni, kulturalni, bywali w swiecie ludzie wrecz dyszeli nienawiscia do Chorwatow i Bosniakow. Obrazili sie na ministra Skubiszewskiego za to, ze uznal Chorwacje, a przy okazji na mnie. Moj bliski przyjaciel poszedl jako ochotnik walczyc z Chorwatami i zginal pod Vukovarem. Przed ta makabra czytalismy Ivo Andricia „Most na Drinie” i utyskiwalismy na nacjonalizmy. "
   • adria231 Re: sytuacja na granicy 01.11.21, 05:25
    Za to, co dzieje się na wschodniej granicy zapłacimy my wszyscy, nie tylko pisi sadyści. Świat dowiedział
    się, co tam się dzieje i z pewnością przekonamy się o tym podczas najbliższych wyjazdów zagranicznych.
    Nie pomoże tłumaczenie, że to wina rządzących, którzy są sadystami również w stosunku do Polaków:
    niepełnosprawnych, nieheteronormatywnych, kobiet w trudnym położeniu.....
  • qwardian Re: sytuacja na granicy 01.11.21, 06:20
   Z moich informacji, że trwa tam najlepsza od lat zabawa i impreza Halloween, a bliskowschodnie bandziory są tropione i ścigane po wszystkich lasach. Cóż, odgrażaliście się nam katolikom, tymczasem na was padło..

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka