Dodaj do ulubionych

Logika Pi$$ ;)))

09.11.22, 10:15
...Posłowie PiS chcą legalizacji picia piwa na dworcach. Jest projekt...

...PiS szykuje ustawę, która ma pomóc w walce z alkoholizmem Polaków...
Obserwuj wątek
    • pozytonium Re: Logika Pi$$ ;))) 09.11.22, 10:30
      Czego nie rozumiesz?
      To jak z seksem.
      Gwałt jest zakazany, seks jest dozwolony.
      Problemem nie jest alkohol, tylko sposób w jaki spożywają go nieliczni, np. 12 letnie alkoholiczki nie są w placówkach psychiatrycznych rzadkością.

stronakobiet.pl/alkoholizm-wsrod-kobiet-jak-i-dlaczego-pija-wspolczesne-polki-zobacz-kiedy-zaczyna-sie-problem/ar/c6-14594493
      • sverir Re: Logika Pi$$ ;))) 09.11.22, 19:21
        "Problemem nie jest alkohol, tylko sposób w jaki spożywają go nieliczni, np. 12 letnie alkoholiczki nie są w placówkach psychiatrycznych rzadkością."

Ergo można spokojnie znieść wszelkie ograniczenia dotyczące miejsc spożywania i sprzedaży alkoholu czy dotyczące jego reklamowania. Bo to właśnie "promocja" alkoholu przez pokazywanie stoi akurat za tymi zakazami, nie utrudnienie samego dostępu do alkoholu.
        • pozytonium Re: Logika Pi$$ ;))) 09.11.22, 20:12
          sverir napisał:

> "Problemem nie jest alkohol, tylko sposób w jaki spożywają go nieliczni, np. 12
          > letnie alkoholiczki nie są w placówkach psychiatrycznych rzadkością."
          >
          > Ergo można spokojnie znieść wszelkie ograniczenia dotyczące miejsc spożywania i
          > sprzedaży alkoholu czy dotyczące jego reklamowania. Bo to właśnie "promocja" a
          > lkoholu przez pokazywanie stoi akurat za tymi zakazami, nie utrudnienie samego
          > dostępu do alkoholu.

Dzieciom alkoholu sprzedawać nie wolno. To z czego się leczą te 12 letnie alkoholiczki?
          Alkohol nie powinien być reklamowany, tak jak i inne dobra. Widziałeś kiedyś reklamę herbaty w godzinach największej oglądalności? Żyjemy w dobie Internetu. Jak potrzebuję opasek samozaciskowych to nie czekam na reklamę, tylko szukam na własną rękę.
          allegro.pl/oferta/opaska-zatrzaskowa-nylon-32-0-34-8-10587422273?fromVariant=10587421839
          Opaska samozatrzaskowa jest stosowana w miejscach, do których ciężko dojść kluczem czy śrubokrętem.
          Lub dla wygody.
    • no-popis Re: Logika Pi$$ ;))) 09.11.22, 10:48
      ave.duce napisała:

> ...Posłowie Pi
      > S chcą legalizacji picia piwa na dworcach. Jest projekt...

>
      > ...PiS szykuje usta
      > wę, która ma pomóc w walce z alkoholizmem Polaków...

Pomysł piwa na dworcach mnie się nie podoba ale to wcale nie jest sprzeczne.
      Picie piwa to nie jest alkoholizm. Kolega wyżej doskonale CI to wyjaśnił na przykładzie seksu :)
      • pozytonium Totalni i ich logika - wszystkiego zakazać 09.11.22, 12:10
        no-popis napisała:

> Pomysł piwa na dworcach mnie się nie podoba ale to wcale nie jest sprzeczne.
        > Picie piwa to nie jest alkoholizm. Kolega wyżej doskonale CI to wyjaśnił na prz
        > ykładzie seksu :)

Zastanawia mnie dlaczego totalni chcą wszystkiego zakazywać?
        Jedne totalne chcą zakazać seksu - jest wątek na tym forum.
        Inne totalne chcą zakazać spożywania piwa.

Na wrocławskim Dworcu Głównym, w głównym holu nie uświadczysz piwa, ale przy przejściu wschodnim tego samego dworca już są lokale sprzedające piwo.
        Cały nasyp zachodni (należący do kolei), to knajpa za knajpą i to tuż przy Urzędzie Miejskim i Teatrze Polskim.
        Mało tego, to miejsca gdzie można się napić naprawdę dobrego piwa.

Dlaczego pasażer, chcący popić obiad piwem nie może skorzystać z tej możliwości? Przecież takie piwo nie będzie w cenie z Biedronki.

Wszystkiego jest lepiej zakazać, niż pilnować porządku.
        Dziwne, że piwo można pić na dworcach lotniczych, a na kolejowych już nie.
        • margit49 Re: Totalni i ich logika - wszystkiego zakazać 09.11.22, 18:43
          pozytonium napisał(a):

> Na wrocławskim Dworcu Głównym, w głównym holu nie uświadczysz piwa, ale przy pr
          > zejściu wschodnim tego samego dworca już są lokale sprzedające piwo.
          > Cały nasyp zachodni (należący do kolei), to knajpa za knajpą i to tuż przy Urzę
          > dzie Miejskim i Teatrze Polskim.
          > Mało tego, to miejsca gdzie można się napić naprawdę dobrego piwa.

I to jest bardzo dobre rozwiązanie.

• sverir Re: Totalni i ich logika - wszystkiego zakazać 09.11.22, 19:24
          " Dlaczego pasażer, chcący popić obiad piwem nie może skorzystać z tej możliwości? Przecież takie piwo nie będzie w cenie z Biedronki"

Idźmy dalej - nie mogę napić się piwa na chodniku od północnej strony Bogusławskiego, ale dwa metry na południe, po drugiej stronie ulicy, mogę się schlać do nieprzytomności. Dlaczego? Z powodu funkcjonującego tam ogródka, którego nie ma na północnej stronie.
          Mogę tak samo nawalić się na Wyspie Słodowej, ale dwa metry dalej, przy samym moście, jest to już całkowicie zakazane, bez ograniczeń.
          Mogę stanąć u Ciebie w bramie i mogę łoić żur ile wlezie, ale po wyjściu z bramy już łamię zakazy. Dlaczego? Skąd absurdy?
          • pozytonium Re: Totalni i ich logika - wszystkiego zakazać 09.11.22, 20:26
            sverir napisał:

> " Dlaczego pasażer, chcący popić obiad piwem nie może skorzystać z tej możliwoś
            > ci? Przecież takie piwo nie będzie w cenie z Biedronki"
            >
            > Idźmy dalej - nie mogę napić się piwa na chodniku od północnej strony Bogusławs
            > kiego, ale dwa metry na południe, po drugiej stronie ulicy, mogę się schlać do
            > nieprzytomności. Dlaczego? Z powodu funkcjonującego tam ogródka, którego nie ma
            > na północnej stronie.
            > Mogę tak samo nawalić się na Wyspie Słodowej, ale dwa metry dalej, przy samym m
            > oście, jest to już całkowicie zakazane, bez ograniczeń.
            > Mogę stanąć u Ciebie w bramie i mogę łoić żur ile wlezie, ale po wyjściu z bram
            > y już łamię zakazy. Dlaczego? Skąd absurdy?

Bo za ogródek się płaci haracz do gminy.
            Jestem przeciwnikiem wszelkich odgórnych ograniczeń. Żadna knajpa nie sprzedaje w cenach z dyskontu.
            Od egzekwowania prawa jest Policja. Klient może się tak samo awanturować w barze mlecznym, bo kefir był za słodki.

upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/dd/Wroc%C5%82aw,_ul._Bogus%C5%82awskiego_2020-11-19_01,_etakada_kolejowa,_Teatr_Polski.jpg
            Po prawej teren kolei, po lewej na pierwszym planie Tear Polski a potem budynek Urzędu Miasta.
            Po prawej wolno pić na umór, po lewej nie wolno mieć nawet otwartego piwa.
            • sverir Re: Totalni i ich logika - wszystkiego zakazać 09.11.22, 22:25
              "Bo za ogródek się płaci haracz do gminy"

Odwrotnie - płaci się haracz, bo można w nim sprzedawać i podawać alkohol. Dlaczego tylko tak?
              • pozytonium Re: Totalni i ich logika - wszystkiego zakazać 09.11.22, 22:38
                sverir napisał:

> "Bo za ogródek się płaci haracz do gminy"
                >
                > Odwrotnie - płaci się haracz, bo można w nim sprzedawać i podawać alkohol. Dlac
                > zego tylko tak?

Mnie się pytasz?
                Weźmy Nowy Dwór. Nie ma tam miejsca, gdzie można kulturalnie coś zjeść, czy napić się piwa.
                Po drugiej stronie Strzegomskiej lokali jest sporo, choćby Gospoda, gdzie normalny posiłek można zjeść za mniej niż 20 zł. Każdy lokal gastronomiczny upada na Nowym Dworze w rok. Co to np. za pizzeria, gdzie do pizzy nie można zamówić lampki wina. Długo się trzymał lokal przy Wojrowickiej, ale w tej restauracji można było pić swój alkohol do zamówienia. Człek chcący coś zjeść szedł wpierw do Lidla na Gubińskiej, po czym z piwem szedł do restauracji na Wojrowickiej. Przecież to chore.
          • margit49 Re: Totalni i ich logika - wszystkiego zakazać 09.11.22, 23:39
            sverir napisał:

> Idźmy dalej - nie mogę napić się piwa na chodniku od północnej strony Bogusławs
            > kiego, ale dwa metry na południe, po drugiej stronie ulicy, mogę się schlać do
            > nieprzytomności. Dlaczego? Z powodu funkcjonującego tam ogródka, którego nie ma
            > na północnej stronie.
            > Mogę tak samo nawalić się na Wyspie Słodowej, ale dwa metry dalej, przy samym m
            > oście, jest to już całkowicie zakazane, bez ograniczeń.
            > Mogę stanąć u Ciebie w bramie i mogę łoić żur ile wlezie, ale po wyjściu z bram
            >
            No i o co kaman? Skoro jest tyle miejsc, w których można się napić, upić czy też schlać, to znaczy, że nie trzeba tego robić wszędzie.
            A dworce niech pozostaną wolne, pasażer obiad moża zapić wodą. Nic mu nie będzie.
            • pozytonium Re: Totalni i ich logika - wszystkiego zakazać 09.11.22, 23:44
              margit49 napisała:

> sverir napisał:
              >
              > > Idźmy dalej - nie mogę napić się piwa na chodniku od północnej strony Bo
              > gusławs
              > > kiego, ale dwa metry na południe, po drugiej stronie ulicy, mogę się schl
              > ać do
              > > nieprzytomności. Dlaczego? Z powodu funkcjonującego tam ogródka, którego
              > nie ma
              > > na północnej stronie.
              > > Mogę tak samo nawalić się na Wyspie Słodowej, ale dwa metry dalej, przy s
              > amym m
              > > oście, jest to już całkowicie zakazane, bez ograniczeń.
              > > Mogę stanąć u Ciebie w bramie i mogę łoić żur ile wlezie, ale po wyjściu
              > z bram
              > > y już łamię zakazy. Dlaczego? Skąd absurdy?
              > >
              > No i o co kaman? Skoro jest tyle miejsc, w których można się napić, upić czy te
              > ż schlać, to znaczy, że nie trzeba tego robić wszędzie.
              > A dworce niech pozostaną wolne, pasażer obiad moża zapić wodą. Nic mu nie będzi
              > e.

To dlaczego na Okęciu sprzedają alkohol?
              • snajper55 Re: Totalni i ich logika - wszystkiego zakazać 10.11.22, 00:41
                pozytonium napisał(a):

> To dlaczego na Okęciu sprzedają alkohol?

Aby piloci mogli sobie chlapnąć przed lotem.

S.
              • pies.na.czarnych Re: Totalni i ich logika - wszystkiego zakazać 10.11.22, 03:28
                > To dlaczego na Okęciu sprzedają alkohol?

Znowu łżesz jak ten pies baz kagańca w Hamburgu pijacy piwo w autobusie.:)
            • sverir Re: Totalni i ich logika - wszystkiego zakazać 10.11.22, 20:01
              "No i o co kaman? Skoro jest tyle miejsc, w których można się napić, upić czy też schlać, to znaczy, że nie trzeba tego robić wszędzie."

Kaman o konsekwencję. Jeśli wolisz, może zmienić sens pytania i zastanowić się, czy nie wprowadzić jeszcze większych ograniczeń.

" A dworce niech pozostaną wolne, pasażer obiad moża zapić wodą. Nic mu nie będzie."

Oczywiście. Nic mu też się nie stanie, jeżeli ten sam obiad zapije wodą w restauracji 100 metrów od dworca, gdzie już alkohol może swobodnie spożywać. Rozumiem więc, że odpowiedź na moje pytanie brzmi: bo tak?
              • pozytonium Re: Totalni i ich logika - wszystkiego zakazać 10.11.22, 20:43
                sverir napisał:

> Oczywiście. Nic mu też się nie stanie, jeżeli ten sam obiad zapije wodą w resta
                > uracji 100 metrów od dworca, gdzie już alkohol może swobodnie spożywać. Rozumie
                > m więc, że odpowiedź na moje pytanie brzmi: bo tak?

Jakie 100 metrów?

www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x470fc3ed94b1f2e1%3A0xb19de406ac3f67b4!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMy3UZ6jO-WaEQ3c9oAmv0F8qCMBhz0xIasM5N-%3Dw260-h175-n-k-no!5sdworzec%20g%C5%82%C3%B3wny%20-%20Szukaj%20w%20Google!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipMy3UZ6jO-WaEQ3c9oAmv0F8qCMBhz0xIasM5N-&hl=pl&sa=X&ved=2ahUKEwiw5LnIr6T7AhXjlYsKHaoKCkcQ7ZgBKAB6BAgFEAI
                Toż to 10 m od holu głównego.
                • pozytonium Tu masz lepszy widok 10.11.22, 20:46
                  www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x470fc3ed94b1f2e1%3A0xb19de406ac3f67b4!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMy3UZ6jO-WaEQ3c9oAmv0F8qCMBhz0xIasM5N-%3Dw260-h175-n-k-no!5sdworzec%20g%C5%82%C3%B3wny%20-%20Szukaj%20w%20Google!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipNX3khHsyRUye5cZuUkjKj7OfXGAHRJ-wrEd-Cm&hl=pl&sa=X&ved=2ahUKEwiw5LnIr6T7AhXjlYsKHaoKCkcQ7ZgBKAB6BAgFEAI
                  • pozytonium Niech będzie z 30 metrów. 10.11.22, 20:52
                    www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x470fc3ed94b1f2e1%3A0xb19de406ac3f67b4!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMy3UZ6jO-WaEQ3c9oAmv0F8qCMBhz0xIasM5N-%3Dw260-h175-n-k-no!5sdworzec%20g%C5%82%C3%B3wny%20-%20Szukaj%20w%20Google!15sCgIgAQ&imagekey=!1e2!2s3o1Im57q3J67ntFtVrv3VQ&hl=pl&sa=X&ved=2ahUKEwiw5LnIr6T7AhXjlYsKHaoKCkcQ7ZgBKAB6BAgFEAI
                • sverir Re: Totalni i ich logika - wszystkiego zakazać 11.11.22, 06:48
                  " Toż to 10 m od holu głównego."

U nas 10, w Międzylesiu 100 metrów. Co za różnica? Chodzi o ideę.
                  • pozytonium Re: Totalni i ich logika - wszystkiego zakazać 11.11.22, 11:39
                    sverir napisał:

> " Toż to 10 m od holu głównego."
                    >
                    > U nas 10, w Międzylesiu 100 metrów. Co za różnica? Chodzi o ideę.

Którą uważam za dobrą, bo statystyczny lump nie wpadnie dworzec, by się napić piwa do obiadu za 8 zł, kiedy w pobliskim sklepie ma za mniej niż 3 zł. We Wrocławiu sytuacja jest o tyle dziwna, że te lokale mieszczą się na dworcu. Po za tym w interesie najemców lokali jest, by nie było u nich lumpów, SOK i 13 posterunek Policji są na miejscu.
          • pozytonium Re: Totalni i ich logika - wszystkiego zakazać 11.11.22, 22:53
            sverir napisał:

• snajper55 Re: Logika Pi$$ ;))) 09.11.22, 10:57
      ave.duce napisała:

> ...Posłowie Pi
      > S chcą legalizacji picia piwa na dworcach. Jest projekt...

>
      > ...PiS szykuje usta

Już chyba wiadomo, czym PiS będzie przekupywać swój elektorat. Kolejna ustawa zapewne zezwoli na picie w pracy. Oczywiście w ramach walki z alkoholizmem.

S.
      • horpyna4 Re: Logika Pi$$ ;))) 09.11.22, 11:09
        Skoro suweren lubi chlać piwo przy każdej okazji, to należy to suwerenowi umożliwić w trosce o wygranie wyborów.

Pisi nie widzą, że takie chwytanie się brzytwy jest po prostu żałosne. A może i widzą, ale mają to gdzieś, bo dla zwiększenia liczebności swojego elektoratu są gotowi na wszystko, czego normalny człowiek po prostu by się wstydził.
        • snajper55 Re: Logika Pi$$ ;))) 09.11.22, 11:14
          horpyna4 napisała:

> Skoro suweren lubi chlać piwo przy każdej okazji, to należy to suwerenowi umożl
          > iwić w trosce o wygranie wyborów.
          >
          > Pisi nie widzą, że takie chwytanie się brzytwy jest po prostu żałosne. A może i
          > widzą, ale mają to gdzieś, bo dla zwiększenia liczebności swojego elektoratu s
          > ą gotowi na wszystko, czego normalny człowiek po prostu by się wstydził.

Żałosne? PiSi nie znają takich słów. Wstyd jest im obcy. Dla nich ważne, aby to było skuteczne. Czy żerowanie na truchłach ofiar katastrofy smoleńskiej było żałosne i obrzydliwe? Nieważne. Ważne, że było skuteczne. Czy korzystanie ze zleconych przez Rosjan nagrań z Sowy było żałosne i obrzydliwe? Nieważne...

S.
          • pozytonium Że też Olaf Sholz nie ma wstydu 09.11.22, 11:34
            snajper55 napisał:

> Żałosne? PiSi nie znają takich słów. Wstyd jest im obcy. Dla nich ważne, aby to
            > było skuteczne. Czy żerowanie na truchłach ofiar katastrofy smoleńskiej było ż
            > ałosne i obrzydliwe? Nieważne. Ważne, że było skuteczne. Czy korzystanie ze zle
            > conych przez Rosjan nagrań z Sowy było żałosne i obrzydliwe? Nieważne...

Pamiętam jak kiedyś jechałem autobusem w Hamburgu i na przystanku wsiadł pasażer z otwartym piwem w ręce i popijał sobie przez drogę. Na innym przystanku wsiadł kolejny pasażer z wilczurem bez kagańca. Nikogo to nie dziwiło, pies był wyjątkowo ułożony.

Nie o to chodzi by czegoś zakazywać dorosłym ludziom, bo oni odpowiadają za swoje czyny. Facet z piwem liczył się z tym, że autobus nagle może przyhamować i liczył się z oblaniem innych pasażerów. Wtedy to on by odpowiadał. Tak samo jakby pił lemoniadę. Za psa też odpowiada właściciel.

Od przestrzegania prawa na kolei jest SOK i Policja. Są normy prawne, dotyczące zachowania, tak by nie przeszkadzać innym. Tadeusz Boy-Żeleński kiedyś chodził po mieście drąc się na cały głos w nocy, był trzeźwy. Patrol go wylegitymował, dowiedział się dlaczego się drze, poprosił u uciszenie i puścił go wolno. Ponoć chodziło o stratę kochanki.

"Takie ma kobieta szanse, gdy się z wieszczem wda w romanse"
            • pies.na.czarnych Re: Że też Olaf Sholz nie ma wstydu 09.11.22, 13:19
              > Pamiętam jak kiedyś jechałem autobusem w Hamburgu...

Łżesz jak ten pies bez kagańca :)
              • pozytonium Re: Że też Olaf Sholz nie ma wstydu 09.11.22, 13:29
                pies.na.czarnych napisała:

> > Pamiętam jak kiedyś jechałem autobusem w Hamburgu...
                >
                > Łżesz jak ten pies bez kagańca :)

Ta :)
              • pozytonium Re: Że też Olaf Sholz nie ma wstydu 11.11.22, 11:53

> > Pamiętam jak kiedyś jechałem autobusem w Hamburgu...
                >
                > Łżesz jak ten pies bez kagańca :)

polskiobserwator.de/aktualnosci/picie-alkoholu-w-miejscu-publicznym-w-niemczech-dozwolone-ale-sa-wyjatki/
                Powodem jest zwykle niezgodność tych przepisów z chronionym konstytucyjnie prawem rozumianym jako „ogólna swoboda działania”.

Pasażerowie muszą tylko sprawdzać, tak jak katolicy, w jakiej diecezji się aktualnie znajdują, by nie dostać pokuty.

Nie dotyczy to jednak środków komunikacji pomiędzy landami.

Rzeczniczka niemieckich kolei poinformowała “Bild”, że „W przeciwieństwie do Szlezwiku-Holsztynu, w Dolnej Saksonii i Bremie wprowadzono zakaz spożywania alkoholu w transporcie lokalnym”. Masz tylko 3 landy, gdzie piwko w autobusie jest zakazane.

Większość z tych rozporządzeń zostaje jednak skasowana przez sądy o ile delikwent nie zachowywał się nagannie według prawa federacyjnego.
                • pies.na.czarnych Re: Że też Olaf Sholz nie ma wstydu 12.11.22, 01:47
                  :)

Generalnie w środkach lokomocji publicznej nie żre się i nie chleje. Tego wymaga kultura osobista. Ludzie ze wschodu na długich trasa raczą się jajkami na twardo. To my wiemy :)))
            • margit49 Re: Że też Olaf Scholz nie ma wstydu 09.11.22, 19:30
              pozytonium napisał(a):

> Pamiętam jak kiedyś jechałem autobusem w Hamburgu i na przystanku wsiadł pasaże
              > r z otwartym piwem w ręce i popijał sobie przez drogę. Na innym przystanku wsia
              > dł kolejny pasażer z wilczurem bez kagańca. Nikogo to nie dziwiło, pies był wyj
              > ątkowo ułożony.

Ja nie widziałam pijących w metrze czy autobusie. Nawet w pociągach, choć w landach bywa z tym różnie, np. w Szlezwiku-Holsztynie można, a w Dolnej Saksonii już nie.

> Facet z piwem liczył się z tym, że autobus nagle może przyhamować i l
              > iczył się z oblaniem innych pasażerów. Wtedy to on by odpowiadał. Tak samo jakb
              > y pił lemoniadę. Za psa też odpowiada właściciel.

Może to tak działa w Niemczech. Kiedyś w naszym przedziale facetowi rozlało się piwo. Na siedzenie i podłogę. Nie bardzo się tym przejął, wysiadł, a myśmy dalej jechali w smrodzie.

> Od przestrzegania prawa na kolei jest SOK i Policja. Są normy prawne, dotyczące
              > zachowania, tak by nie przeszkadzać innym.

Pobożne życzenia

... z każdym kolejnym wypitym piwem pasażerowie zachowywali się coraz gorzej. Głośno przeklinali, opowiadali wulgarne żary i pozwalali sobie na krzyki. Upomnienia pasażerów nie pomagały. - Co więcej, nawet po zgłoszeniach do kierownika pociągu nie było stanowczej reakcji ekipy konduktorskiej -

Warto zwrócić uwagę na to, że pasażerowie spożywali alkohol w wagonie z miejscami do siedzenia, a nie w WARS-ie. A to jest niezgodne z regulaminem PKP Intercity.

turystyka.wp.pl/koszmarna-podroz-pociagiem-chleja-w-wagonie-krzycza-opowiadaja-kawaly-6792407651126016a
              • horpyna4 Re: Że też Olaf Scholz nie ma wstydu 10.11.22, 20:40
                Libacja w pociągu to mały pikuś. Ja kiedyś wracałam z pieszej wycieczki zatłoczonym autobusem PKS z przyczepą i siedziałam z tyłu w tej przyczepie (był to jelcz, nazywany teraz ogórkiem). Przyczepa podskakiwała na kocich łbach, a większość pasażerów to była młodzież męska z okolicznych wsi, jadąca do Warszawy na przysięgę kolegów. Każdy z tych pasażerów (zarówno siedzących, jak i stojących) chlał piwo z butelki.

W pociągu tak nie rzuca na boki, a jazda po szynach to nie podskakiwanie na kocich łbach.
      • pies.na.czarnych Re: Logika Pi$$ ;))) 09.11.22, 13:14
        > Kolejna ustawa zapewne zezwoli na picie w pracy.

Taka ustawa będzie zniesieniem dyskryminacji. Księża piją w pracy od wieków, a inni nie mogą.:)
    • adam.eu Re: Logika Pi$$ ;))) 09.11.22, 11:04
      Pamiętam w PRL, czekałem na nocny pociąg na dworcu w Katowicach, Na dworcach w pewnym okresie czasu było tylko ciemne piwo. I dużo podchmielonych, nie wiem jak ich po wyglądzie nazwać, czy lumpów, czy bezdomnych.
      Sorry, w PRL nie było ani lumpów, ani bezdomnych.
      • horpyna4 Re: Logika Pi$$ ;))) 09.11.22, 11:34
        Byli, byli... tylko przeciętny obywatel rzadko miał z nimi styczność, a środki przekazu miały na ten temat nałożony knebel.

A na dworcach i w pociągach sprzedawano piwo. Do czasu wprowadzenia zakazu oczywiście, ale wtedy w wagonach barowych pojawił się tzw. "Napój piwny". Trudno mi o nim zapomnieć, bo zetknęłam się z tym wynalazkiem przy okazji powrotu do Warszawy z Tczewa pociągiem bez miejscówek, w dodatku w sezonie wakacyjnym.

Wymyśliłam (słusznie zresztą), że jedyną szansą na miejsca siedzące jest wpakowanie się od razu do wagonu barowego, gdzie zajęliśmy z mężem ostatnie dwa wolne taborety. A że trzeba było tam coś jeść albo pić, to przez całą jazdę do Warszawy (a pospieszne nie były wtedy tak szybkie jak dzisiaj) sączyliśmy po kropelce napój piwny, bo tylko to było do picia. Udało nam się obciągnąć tylko po dwie butelki, co uważam za rekord.

Co do piwa na dworcach, to po wprowadzeniu zakazu zrobiły się jakoś tak mniej obszczane. A teraz pewnie znów wróci smród.
        • wsk175 Re: Logika Pi$$ ;))) 09.11.22, 11:44
          PiS i jego wyimaginowane problemy...
          • m.c.hrabia Re: Logika Pi$$ ;))) 09.11.22, 11:53
            bo chleją na umór.
            • duni1 Re: Logika Pi$$ ;))) 09.11.22, 12:48
              Zn. "daja w szyje"?
              • horpyna4 Re: Logika Pi$$ ;))) 09.11.22, 13:02
                I już wiadomo, skąd prezespan czerpie wiedzę o związku bezdzietności z kobiecym chlaniem: z własnych obserwacji w najbliższym gronie.
    • pies.na.czarnych Re: Logika Pi$$ ;))) 09.11.22, 13:23
      Alkoholicy z PiS przemieszczający się pociągami muszą mieć alkohol zawsze pod ręką. Pijąc w knajpie przy dworcu zawsze jest ryzyko, ze im pociąg ucieknie i nie zdążą na głosowanie w Sejmie.

"Tymczasem posłowie Prawa i Sprawiedliwości zgłosili we wrześniu projekt ustawy, który ma umożliwić picie piwa i niskoprocentowego alkoholu na dworcach kolejowych i autobusowych".
      • snajper55 Re: Logika Pi$$ ;))) 09.11.22, 13:30

> Alkoholicy z PiS przemieszczający się pociągami muszą mieć alkohol zawsze pod r
        > ęką. Pijąc w knajpie przy dworcu zawsze jest ryzyko, ze im pociąg ucieknie i ni
        > e zdążą na głosowanie w Sejmie.
        >
        > "Tymczasem posłowie Prawa i Sprawiedliwości zgłosili we wrześniu projekt ust
        > awy, który ma umożliwić picie piwa i niskoprocentowego alkoholu na dworcach kol
        > ejowych i autobusowych".

Dla posłów PiS niskoprocentowy alkohol to zapewne ten o mocy poniżej 95%.

S.
        • pozytonium Np. szabasówka? 09.11.22, 13:33
          snajper55 napisał:

> Dla posłów PiS niskoprocentowy alkohol to zapewne ten o mocy poniżej 95%.
          >
          > S.
      • horpyna4 Re: Logika Pi$$ ;))) 09.11.22, 13:32
        A potem po pijaku zdemolują pociąg, albo zatrzymają hamulcem bezpieczeństwa. To drugie nie byłoby takie złe, bo mogliby zostać zlinczowani przez spieszących się pasażerów.
        • pozytonium Re: Logika Pi$$ ;))) 09.11.22, 13:33
          horpyna4 napisała:

> A potem po pijaku zdemolują pociąg, albo zatrzymają hamulcem bezpieczeństwa. To
          > drugie nie byłoby takie złe, bo mogliby zostać zlinczowani przez spieszących s
          > ię pasażerów.

Za dużo naczytałaś się Haszka.
        • ave.duce Re: Logika Pi$$ ;))) 09.11.22, 14:12
          horpyna4 napisała:

> A potem po pijaku zdemolują pociąg, albo zatrzymają hamulcem bezpieczeństwa.

I ogłoszą: wina Tuska ;)
        • pies.na.czarnych Re: Logika Pi$$ ;))) 09.11.22, 14:15
          Już to ćwiczyli w Niemczech. + pijackie śpiewy:)
        • sverir Re: Logika Pi$$ ;))) 09.11.22, 19:25
          "A potem po pijaku zdemolują pociąg, albo zatrzymają hamulcem bezpieczeństwa."

To ile jest tych przypadków demolowania pociągów albo zaciągania hamulca ręcznego w pociągach z wagonem Wars?
          • horpyna4 Re: Logika Pi$$ ;))) 09.11.22, 20:54
            Widzisz, na to trzeba być pijanym pisiorem. Czy przeciętny pijak będzie urządzał rajdy melexami i rozbijał je? No właśnie, a pisiory potrafią.
            • pozytonium Jesteś zafiksowana ma maksa w swej nienawiści 09.11.22, 21:11
              horpyna4 napisała:

> Widzisz, na to trzeba być pijanym pisiorem. Czy przeciętny pijak będzie urządza
              > ł rajdy melexami i rozbijał je? No właśnie, a pisiory potrafią.

Przedmówca dał przykład. O ile facet po piwku zaciąga hamulec awaryjny częściej niż statystyczny Kowalski.
              Wiesz, że w Singapurze można pić piwo na ławeczce, ale żuć gumy już nie można?
              Tak doprowadzamy do absurdów, w budynku Dworca Głównego można pić piwo, ale nie w restauracjach znajdujących w Holu Głównym. W WARS też pewnie można, ale nie wiem bo dawno nie jechałem pociągiem WARS. Doprowadzono do absurdu. Wewnątrz tego samego budynku można pić piwo, nie można i znowu można. A karane powinno być złe zachowanie, zarówno przez SOK jak i przez Policję.
              W Polsce alkohol jest legalny. Nie można karać za samo spożywanie legalnego produktu. "Źle się pan zachowujecie.." Równie dobrze może ci puścić pawia człek po mleku, a śmierdzi o wiele bardziej niż piwo.
              Chyba miałaś dzieci i wiesz, jak pachną rzygi po mleku.
            • sverir Re: Logika Pi$$ ;))) 10.11.22, 19:57
              ". Czy przeciętny pijak będzie urządzał rajdy melexami i rozbijał je?"

Nie wiem, ale biorąc pod uwagę popularność alkoholu i liczbę rozbitych po pijaku meleksów, to nie druga opcja nie jest wcale taka oczywista. Powtórzę zatem swoje pytanie: ile jest tych przypadków? W WARS piwo sprzedają. Słabe, ale nie wierzę, że piją je tylko osoby z mocną głową.
    • zlamas-kutany A co z dzietnością? 09.11.22, 14:17
      Alkohol

Browar to też alkohol
      > ...PiS szykuje usta
      • ave.duce Pytanie do K. Jarosława... 09.11.22, 17:30
        zlamas-kutany napisał:

> Alkohol
        > Browar to też alkohol

Niedouki uważają, że picie piwa się nie liczy.
        Miłośnikiem piwa jest wszak K. Jarosław.

https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/9K2k9kpTURBXy84MTM2MDg2ZjFiNzMxNDg2ZmM2MGI4MmM3MDBiNWVjMy5qcGeRkwLNA0jNAdjeAAKhMAWhMQE
        • pies.na.czarnych Re: Pytanie do K. Jarosława... 09.11.22, 17:41
          Stolicznej i Maskowskiej nigdy nie odmawiał :)

https://m.natemat.pl/9309de73ca98deaf7237683290b83954,0,0,0,0.jpg
          • ave.duce Re: Pytanie do K. Jarosława... 09.11.22, 19:49
            A z kim te toasty i kiedy?
            • pies.na.czarnych Re: Pytanie do K. Jarosława... 09.11.22, 22:37
              ave.duce napisała:

> A z kim te toasty i kiedy?
              >

Fot. Maciej NABRDALIK/East News natemat.pl/zdrowie/378909,podwyzka-akcyzy-na-alkohol-ujawniono-o-ile-podrozeja-wodka-piwo-i-wino

https://cdn.galleries.smcloud.net/t/galleries/gf-g8K9-Ay6K-KVi4_jaroslaw-kaczynski-pil-wodke-664x442.jpg
              polityka.se.pl/wiadomosci/sekrety-kaczynskiego-pil-wodke-przyjaznil-sie-z-niesiolowskim-najlepiej-placil-mu-walesa-aa-76Tf-yNcp-uehV.html
              Kaczyński: Tusk kłamie. Lech nie pił wódki z Kiszczakiem. Zdjęcia z rozmów w Magdalence
              https://pbs.twimg.com/media/D8SE-zNX4AAorN2?format=jpg&name=small
              www.salon24.pl/newsroom/961464,kaczynski-tusk-klamie-moj-brat-nie-pil-wodki-z-kiszczakiem-zdjecia-z-rozmow-w-magdalence
              https://i2.wp.com/www.polishnews.com/wp-content/uploads/2009/02/KaczynskiMagdalenka.jpg?resize=300%2C351&ssl=1
              https://i2.wp.com/www.polishnews.com/wp-content/uploads/2009/02/magdalenka.jpg?w=600&ssl=1
        • zlamas-kutany Re: Pytanie do K. Jarosława... 09.11.22, 17:58
          ave.duce napisała:

> zlamas-kutany napisał:
          >
          > > Alkohol
          > > Browar to też alkohol
          >
          > Niedouki uważają, że picie piwa się nie liczy.
          > Miłośnikiem piwa jest wszak K. Jarosław.
          >
          > https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/9K2k9kpTURBXy84MTM2MDg2ZjFiNzMxNDg2Z
> mM2MGI4MmM3MDBiNWVjMy5qcGeRkwLNA0jNAdjeAAKhMAWhMQE

Ja piwa nie lubię, bo tuczy
          • ave.duce Re: Pytanie do K. Jarosława... 09.11.22, 19:54
            Wbrew pozorom nie tylko piwo tuczy.
            • yoma Re: Pytanie do K. Jarosława... 09.11.22, 20:12
              Najbardziej tuczy przyspawanie do tv.
              • horpyna4 Re: Pytanie do K. Jarosława... 09.11.22, 20:56
                I zeżarte przy tym chipsy.
                • ave.duce Re: Pytanie do K. Jarosława... 10.11.22, 15:10
                  Tyć albo nie tyć... oto jest pytanie ;)
    • storima Re: Logika Pi$$ ;))) 10.11.22, 21:22

> > To dlaczego na Okęciu sprzedają alkohol?
      >
      > Znowu łżesz jak ten pies baz kagańca w Hamburgu pijacy piwo w autobusie.:)
      >

Kolejne brednie oies.na.czarnych.
      Alkohol był i jest dostępny jest w sklepach wolnocłowych.
      Jak i w lotniskowych barach w sprzedaży konsumpcyjnej.
      Gate One Restaurant

• pies.na.czarnych Re: Logika Pi$$ ;))) 12.11.22, 01:43
        Świąteczny rosół znowu za tłusty był, czy partner przestał cię bici musisz skasować porcję jobów na forum.:)

Te likierki dla pedałów to sam sobie pij :)

> Alkohol był i jest dostępny jest w sklepach wolnocłowych.

I co? Pójdziesz do kibla aby się nachlać przed odlotem, durniu patentowany?
        • storima Re: Logika Pi$$ ;))) 12.11.22, 18:48
          storima napisał:

> pies.na.czarnych napisała:
          >
          > > > To dlaczego na Okęciu sprzedają alkohol?
          > >
          > > Znowu łżesz jak ten pies baz kagańca w Hamburgu pijacy piwo w autobusie.:
          > )
          > >
          >
          > Kolejne brednie pies.na.czarnych.
          > Alkohol był i jest dostępny jest w sklepach wolnocłowych.
          > Jak i w lotniskowych barach w sprzedaży konsumpcyjnej.
          > Gate One Restaurant
          >

> Świąteczny rosół znowu za tłusty był, czy partner przestał cię bici musisz skasować
          > porcję jobów na forum.:)
          >
          > Te likierki dla pedałów to sam sobie pij :)
          >
          > > Alkohol był i jest dostępny jest w sklepach wolnocłowych.
          >
          > I co? Pójdziesz do kibla aby się nachlać przed odlotem, durniu patentowany?
          >

Widać, że łgarz nie miał okazji korzystać z międzynarodowych lotnisk wychowując się w ZSRR.
          I przebywając do dziś w Rosji na stałe.

Inaczej nie wypisywałby idiotyzmów, że na lotnisku Chopina alkohol jest niedostępny.
          I że nie serwują go w lotniskowych barach i restauracjach.
          • storima Re: Logika Pi$$ ;))) 12.11.22, 22:49
            storima napisał:

> Widać, że łgarz nie miał okazji korzystać z międzynarodowych lotnisk wychowując
            > się w ZSRR.
            > I przebywając do dziś w Rosji na stałe.
            >
            > Inaczej nie wypisywałby idiotyzmów, że na lotnisku Chopina alkohol jest niedo
            > stępny.
            > I że nie serwują go w lotniskowych barach i restauracjach.

Każdy POLAK wie, że rosół i zupa pomidorowa do dziś to najpopularniejsze POLSKIE POTRAWY.

Serwuje się je z powodzeniem zagranicznym turytom przybywającym do naszego kraju.

Jak tam w "belgii" w której jak pisał pies.na.czarnych jest ciemno na zewnątrz, ale live kamery pokazują jaśniutki popołudniowy dzionek.
            A ten pisze na FK, że u niego w "belgii" już wieczór.

Gdy sie zorientował, ze po raz ENTY wyszedł jak skończony idiota na DURNIA.

To napisał, że jest w WARSZAWIE !!!

Tak w cięgu kilku minut się przemieścił z "belgii" do naszej stolicy.
            Łżąc, że w naszej stolicy jest już szarówka.

Wysłałem mu zrzut z ekranu z kamery live.

Widniuśko jak w Belgii w to południe w Warszawie.

Za to w Rosji już ciemny wieczór za oknem.

Pajacu.

• storima Re: Logika Pi$$ ;))) 12.11.22, 22:51
              W to popołudnie w Warszawie. O godzinie 16 gdy zarejestrował to kolejne KŁAMSTWO na FK.
    • no-popis Re: Logika PO. Apropos " logiki " 13.11.22, 12:44
      Tusk i kego środowisko mówi, że Kaczyński jest rusofilem ale też mówi, że Kaczyński jest rusofobem. Dokonasz próby znalezienia w tym logiki oprócz logiki przyciąg iecia do siebie elektoratu niesprawnych umysłowo.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka