Dodaj do ulubionych

Gen. Stanislaw Poplawski

IP: *.swipnet.se 11.09.01, 00:14
Mam bardzo wielka prosbe:
Czy moze ktos ma dostep do jakiejkolwiek informacji na temat Poplawskiego.
Ja nie mam dojscia,a musze wiedziec,kto to byl-przynajmniej dwa-trzy zdania na
jego temat.
Z gory dziekuje.
"."
Obserwuj wątek
    • Gość: Janek Re: Gen. Stanislaw Poplawski IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 11.09.01, 00:39
      Z encyklopedii powszechnej PWN hasło cytuję:Popławski Stanisław /1902-
      1973/,generał; od 1920 w Armii Czerwonej na stanowiskach dowódczych i w
      szkolnictwie wojsk; w czasie II wojny świat. na Frontach Zachodnim,
      Kalinińskim, 3 i 1 Białoruskim- dowódca pułku, dywizji i 1943-44 korpusu; IX-
      XII 1944 dowódca 2 Armii Wojska Polskiego, następnie do IX 1945- 1 Armii WP; po
      wojnie min. od IV 1949 wiceminister obrony nar.; od 1947 poseł do sejmu PRL;
      członek KC PZPR; od 1956 w ZSRR, m.in. w Inspektoracie Wyszkolenia Bojowego
      Armii Radz.; działacz Tow. Przyjażni Radz.-Polskiej; napisał
      książkę:"Towarzysze frontowych dróg".
      To tyle.Pozdrawiam.
    • Gość: Lisek Re: Gen. Stanislaw Poplawski IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 11.09.01, 01:05
      Dodatkowe szczegolowe informacje ode mnie masz na forum "Informacje dnia".

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka