quark7 11.07.05, 08:06 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
gazeciarz68 Przeraża niekompetencja dziennikarzy GW 11.07.05, 08:22 Powyższy artykuł to typowy misz-masz Wybiórczej. Amatorski eintopf a nie zawodowe dziennikarstwo.Autorka wymieszała informację z felietonem i dodała swoje nad-interpretacje. Dowiadujemy się, że Komisja d/s Orlenu wystąpiła do odpowiedniego organu o informacje na temat ilości akcji, jakie posiada (posiadał?) marszałek C-wicz, po czym kilka akapitów dalej autorka stwierdza autorytatywnie, że niewielka ilość akcji nie miała wpływu na stosunek pana C. do Orlenu. Czyli p. Wielowieyska wie już to, czego nie wie jeszcze Komisja? Czy p. Wielowieyska jest pracownikiem Giełdy Papierów Wartościowych i ma pełnomocnictwa tejże instytucji do ujawniania poufnych informacji (fakt, że nader ogólnych)? Odpowiedz Link Zgłoś
mago13 Re: Przeraża niekompetencja dziennikarzy GW 11.07.05, 08:36 taką wiedzę się ma każdy człowiek który interesuje się i [zna się] rynkiem papierów wartościowych Odpowiedz Link Zgłoś
gazeciarz68 Cimoszewicz zdyskwalifikowany na starcie 11.07.05, 08:28 Zachowanie oraz wypowiedzi w pełni dyskwalifikują w moich oczach p.Cimoszewicza w kandydowaniu na fotel prezydenta Rzeczypospolitej. Pokazał się on po raz kolejny jako arogancki, humorzasty satrapa. Przede wszystkim NIEKOMPETENTNY, bo nie zna swoich obowiązków i powinności obywatela, a co dopiero polityka zajmującego najwyższe stanowiska. Przedkłada własną wygodę i prywatę nad swoje powinności. Jestem przekonany, że odpowiedzi na w pełni uzasadnione pytania p. Giertycha potwierdzą (niestety!) ten wizerunek. Odpowiedz Link Zgłoś
9111951u Re: Cimoszewicz zdyskwalifikowany na starcie 11.07.05, 08:30 Kundelek co to nasikał na polską madrość zawartą w przysłowiu "prawdziwa cnota krytyk się nie boi " nie mażadnych predyspozycji do kandydowania , no może na rakarza, ale na pewno nie na najwyższy urząd w RP Odpowiedz Link Zgłoś
4bani Niekompetentny??? 11.07.05, 09:51 W którym miejscu niekompetentny?Dla mnie jego postawa jest jasna.To była manifestacja siły.Poparta wiedzą prawniczą.Sam nim jestem (jurystą)i z przerazeniem konstatuje jak ten zawód ulega dewaluacji. Odpowiedz Link Zgłoś
gazeciarz68 Re: Niekompetentny??? Absolutnie! 11.07.05, 13:07 Niekompetentny okazał się, jako marszałek Sejmu. Komisja ta jest bowiem organem sejmowym i pan Cimoszewicz powinien był dawno - jako marszałek właśnie - przywołać uczestników Komisji do porządku. Nie zrobił tego, bo najwidoczniej nie widział powodu. I to go - jako marszałka - dyskwalifikuje. Teraz sięga po najwyższy urząd - po fotel prezydencki. Nie mam żadnych wątpliwości, że na tym fotelu dopiero bądzie w stanie rozwinąć pełen wachlarz swoich niekompetencji, swojej buty i arogancji. Siła nie jest argumentem w demokracji ani w cywilizacji prawa rzymskiego. Mój przedmówca ubolewa nad upadkiem zawodu prawnika w Polsce a jednocześnie stwierdza, że podoba mu się u Cimoszewicza właśnie okazywanie siły. A zatem panowie - proponuję maczugi zamiast kodeksów! Tylko proszę, nie w moim kraju! Odpowiedz Link Zgłoś
por.ub.jajec Ta dewaluacja to napewno nie z winy slusarzy 11.07.05, 19:52 4bani napisał: > W którym miejscu niekompetentny?Dla mnie jego postawa jest jasna.To była > manifestacja siły.Poparta wiedzą prawniczą.Sam nim jestem (jurystą)i z > przerazeniem konstatuje jak ten zawód ulega dewaluacji. Odpowiedz Link Zgłoś
michalmly Giertych zdyskwalifikowany na starcie i na mecie 11.07.05, 11:59 Swoją obecnością i zachowaniem w komisji poseł Giertych, Macierewicz i minimalnie mniej Wasserman potwierdzają, że niegodną dla nich funkcją jest pozycja poselska. Nie powinni w ogóle występować przed kamerami, a kandydowanie do Sejmu jest ich ciosem w podbródek Polski. Piaskiem w oczy sypią też ci, którzy popierają kłamstwa, arogancję, bezprawie i quasi-inkwizytorskie zachowanie członków komisji śledczej Odpowiedz Link Zgłoś
por.ub.jajec Niestety maja poparcie wyborców wieksze niz cimoch 11.07.05, 19:53 michalmly napisał: > Swoją obecnością i zachowaniem w komisji poseł Giertych, Macierewicz i > minimalnie mniej Wasserman potwierdzają, że niegodną dla nich funkcją jest > pozycja poselska. > Nie powinni w ogóle występować przed kamerami, a kandydowanie do Sejmu jest ich > > ciosem w podbródek Polski. Piaskiem w oczy sypią też ci, którzy popierają > kłamstwa, arogancję, bezprawie i quasi-inkwizytorskie zachowanie członków > komisji śledczej Odpowiedz Link Zgłoś
noobo Marszałek WC - 11.07.05, 09:32 pokazał swoją prawdziwą czerwoną twarz. dziekujemy! Odpowiedz Link Zgłoś
9111951u Re: Marszałek WC - 11.07.05, 09:35 bo "prawdziwa cnota krytyk się nie boi" Odpowiedz Link Zgłoś
amrra Re: Marszałek - WC - Kwadrans p.Cimoszewicza 11.07.05, 12:39 I kowboj RP (?) dość ryzykownie, nie bacząc na wrażliwość (!!) pacjentki Polski zabrał się do leczenia gnijącego wrzodu jakim jest ta Komisja i okolice Prawdziwa cnota nie tylko nie boi sie krytki również nie znosi brudu i obłudy w życiu publicznym Może stąd ten "WC kwadrans" prawdy - nieeleganckie ale szczere "zdarcie pozłotki" z tej Komisji - głosów mu to nie przysporzy, bo POlacy kochają "pozłotki" na różnych instytucjach i durnych czerepach jak później na tym wychodzą to inna sprawa... Odpowiedz Link Zgłoś
efg Kundlizm (Wańkowicz) 11.07.05, 10:15 Jak sie na to patrzy to chyba każdy z aktorów sceny politycznej ma jakieś plamy na życiorysie. Faktycznie nie ma nikogo na kim by sie to państwo mogło oprzeć. Prawica dotknieta pieniactwem (przynajmniej), lewica sami złodzieje i kolesie. "Kryształowy" Cimoszewicz, tez raczej wolał nie tłumaczyc jak kupił te akcje za kredyt. M in. to było główna przyczyna jego rejterady z przed oblicza komisji. Pół miliona kredytu dla urzedujacego premiera, czy to tylko sprawa prywatna ? W kazdym państwie kazdy bank GRUBO by sie zastanawił nad takim krokim który budzi podejrzenia POLITYCZNE. Tylko w Polsce nie, w Polsce kazdy politk doi jak moze. Co do komisji... komisja jest taka jak sejm przez nas wybrany. Polityczna i tyle. I to NORMALNE JEST. Tylko u nas kazdy patrzy na nia przez pryzmat swoich "grzechów". Czysci (z biedy) inaczej, bogaci stosujacy na codzień i rutynowo "przekrety" tez sa od razu za legalizmem i zawezeniem pola. Nie jest tak ? Odpowiedz Link Zgłoś
amrra Re: Kundlizm (Wańkowicz) 11.07.05, 13:47 efg napisał: > Jak sie na to patrzy to chyba każdy z aktorów sceny politycznej ma jakieś > plamy na życiorysie. Faktycznie nie ma nikogo na kim by sie to państwo mogło > oprzeć. nie jest tak źle skoro jest choć jeden obywatel, który pisze tak jak ty - a więc myśli o tym państwie>( Tu możesz zanucić początek naszego hymnu...) Jest bardzo wielu na których można sie oprzeć tylko cóż.. polityczna chołota skuteczne odstrasza tych ludzi od polityki - dziś dyskutuje się o postępowaniu Cimoszewicza który, przyznaje - bez znieczulenia otworzył pozłacaną za pieniądze podatników skorupkę sejmowej Komisji i pokazał wszystkim, że nie ma tam drogocennej perły prawdy( do której była powołana) tylko obrzydliwy wrzód, który łamiąc prawo i wszelkie dobre obyczaje(np. komentarze p.Gierycha)rozrasta sie dla powiększania politycznych wpływów - a mimo to media, komentatorzy nie zauważają co tak naprawdę odsłoniło sie podczas tego posiedzenia Jeśli tak powierzchownie, głupio i bez zadnej głębszej refleksji będziemy oceniać nasze życie publiczne to nadal będziemy wybierać: Pozłacane durne czerepy, przebranych w garnitury prostaków, posłów z jedną życiową zasadą "koryto ponad wszystko" ... ale nie wątpie, ani przez moment, że choć droga długa i trudna, to piersze kroki( w tym ryzykanta -cimoszewicza ) już za nami i jak w staropolskiej encyklopedii powiemy "KOŃ jaki jest każdy widzi" bo wesz ubrana w złotą uprząż nie staje sie rumakiem( jak się niektórym wydaje) Odpowiedz Link Zgłoś
karol113 Czemu D. Wielowieyska broni komuchów 11.07.05, 10:33 Zeznanie Wieczerzaka: G.W.: „Jednym z głównych autorów opracowań w »Gazecie Wyborczej « jest pani Dominika Wielowieyska, znany wszystkim państwu redaktor, doświadczona pani, która wiele czasu i miejsca poświęci lub poświęca na publikacje ekonomiczne i wydaje mi się, że znam powód, dla którego tak mnie nie lubi i w takim świetle przedstawia całokształt sprawy. Otóż na poprzedniej komisji powiedziałem Państwu, że uważam, że ponad rok dłużej spędziłem w areszcie na skutek zmasowanego lobbingu prasowego i medialnego prowadzonego głównie przez »Gazetę Wyborczą «. A wynika to z jednej prostej rzeczy, otóż nie przez przypadek, tuż czy kilka miesięcy po wydaniu decyzji przez sąd, że mogę wyjść za jakąś absurdalną kaucją, brat pani Dominiki Wielowieyskiej, pan Piotr Wielowieyski, wszedł w orbitę układu uwłaszczeniowego w trzech NFI, krótko mówiąc VII, X i XIV NFI. Najpierw zostając członkiem zarządu XIV NFI, a obecnie będąc członkiem zarządu X NFI. Nie chcę mówić, że cały ten układ uważam za zorganizowaną grupę przestępczą, bo tak jest. Zdziwienie moje wywołuje fakt, że Prokuratura Apelacyjna w Warszawie od ponad roku w tym wątku śledztwa nie wykonała żadnej czynności. Co może jest znamienite i wypływa z jednego prostego faktu, ponieważ uważam, że członkiem tego klubu, o ile nie jest pan Piotr Wielowieyski i pani Dominika Wielowieyska, to na pewno jest ich ojciec Andrzej Wielowieyski, znany działacz »Solidarności « i uczestnik Okrągłego Stołu, w pewnych kręgach mówiło się, że człowiek odpowiedzialny za finanse Unii Wolności”. Odpowiedz Link Zgłoś
ksiundz Nie jestem fanem Dominiki ale zwraca uwagę na 11.07.05, 12:02 pewne aspekty sprawy akcji Cimoszki, Wybiórczo, ale zwraca - w jej przypadku i w przypadku GW to Panie rewolucja :)))))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
tysprag Krętacz - co się zowie! 11.07.05, 18:29 Strasznie pokrętnie się p. Cimoszewicz tłumaczy: kupił, żeby za rok sprzedać, zainwestował pieniądze (częściowo) córki i zięcia (sami bidule do dwóch zlicz nie potrafią) w PKN Orlen na rok?! Co to była za inwestycja? Krotko - długofalowa? Co chciał nią osiągnąć? Gdzie tu racjonalizm? Oczywiście jeśli przyjąć za pewnik - uczciwość p. Marszałka. Do domu też p. Cimoszewicz wraca po okręgu a nie najprostszą drogą? Odpowiedz Link Zgłoś
jowitaa1 co mial Cimoszewicz do Orlenu 12.07.05, 00:54 a skad pani Wielowieyska wie ze te kilkaset tyciecy jakie zaangazowal Cimo w akcje Orlenu sa bez znaczenia???? Odpowiedz Link Zgłoś
rakunica Gonic czerwonych 12.07.05, 03:36 Szable do góry, lance w dłoń, bolszewika goń, goń, goń!!! Szable do góry, lance w dłoń, bolszewika goń, goń, goń!!! Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: Gonic czerwonych 12.07.05, 07:09 he he już ja sobie wyobrażam co by się działo gdyby Kaczor miał akcje Orlenu Odpowiedz Link Zgłoś
brad74 czy Gazeta oficjalnie jest organem jednej opcji? 12.07.05, 11:15 zdaje sie, ze tak..... Gdzie obiektywizm i niezaleznosc, skoro GW lansuje Cimoszka jako jedynego, slusznego, wspanialego, itd...? No chyba, ze GW juz nawet nie udaje, ze probuje byc niezalezna. Az zal. Spadam czytac rzepe, bo tutj nie ma czego... Odpowiedz Link Zgłoś
marti_ko do Pani Dominiki Wielowieyskiej 21.08.05, 08:40 czy po 3 tygodniach dalej twierdzi Pani ze sprawa sprzedazy akcji Pana Cimowszewicza na kilka dni przed aresztowaniem Modrzejewskiego i w atmosferze klamstwa nie ma nic wspolnego ze sprawa Orlenu? Odpowiedz Link Zgłoś
t-800 Re: do Pani Dominiki Wielowieyskiej 21.08.05, 10:09 Ona pewnie twierdzi co innego, ale nie może się wyłamać z linii "GW". Odpowiedz Link Zgłoś