Dodaj do ulubionych

Historiografia dla idiotów

18.08.05, 20:51
A dlaczego prawda o czasach komunizmu ma polegać na imiennej liscie
konfidentów? -pyta prof.Karol Modzelewski.
A Lech Kaczyński,gdy zajrzał do swojej teczki,to stwierdził,że to jest
ubecka wizja dziejów.
Ubecy wydają świadectwa moralności działaczom opozycji demokratycznej!
Czy to nie jest nobilitacja ubeków?
Zwycięstwo draństwa nad przyzwoitością?
Wydaje się,że wśród entuzjastów lustracji obowiązuje zasada:
nie ma ludzi niewinnych,są tylko nieujawnieni.
Obserwuj wątek
    • dziewczynka.z.zapalkami1 RYCERZ 18.08.05, 22:01
      Najwiekszym entuzjastą lustracji jest Marek Król vel Rycerz.
      Stworzył nawet we Wproście specjalny oddział d.s.lustracji pod
      dowództwem Widsteina.Lance w dłoń i TW goń,goń,goń...
      • jak_nie_jak_tak Boisz sie Rycerza? n/t 19.08.05, 00:25
    • frank_drebin Oj orly. Jednym z podstawowych celow lustracji 18.08.05, 22:21
      jest dowalanie komus tylko to zeby na najwazniejszych stanowiskach w panstwie
      zasiadali ludzie, na ktorych nie ma tzw. "hakow" i ktorzy dzieki temu unikna na
      szantazu ? Nie wiem jak redachtory z GW, ale ja na stanowisku na przyklad
      premiera wole czlowieka czystego, a nie takiego do ktorego zadzwoni ktos i
      przypomni mu ze w roku xxxx donosil i jesli nie chce zeby sie to wydalo to ma
      zrobic to i to. Czy to az tak trudno zrozumiec, ze jesli ktos ma jakies ukryte
      haki w zyciorysie to jest zawsze potencjalnie narazony na szantaz ? Widac dla
      was tak.
      • frank_drebin Ups nie weszlo slowo nie - powinno byc 18.08.05, 22:22
        Jednym z podstawowych celow lustracji NIE jest dowalanie komus ... itd.
      • bladatwarz Re: Oj orly. Jednym z podstawowych celow lustracj 18.08.05, 22:26
        Problem polega na tym, ze nie wszystkie dokumenty sa w IPN. Na tych, na ktorych
        nie ma hakow w IPN moga byc w archiwach WSI.
        Uwazam, ze bezwzglednie nalezy ujawnic rowniez dokumenty WSI, bo sady orzekaja o
        czyjejs niewinnosci na podstawie niekompletnych dokumentow.
      • luci-c Re: Oj orly. Jednym z podstawowych celow lustracj 18.08.05, 23:09
        frank_drebin napisał:

        > nie jest dowalanie komus tylko to zeby na najwazniejszych stanowiskach w
        >panstwie zasiadali ludzie, na ktorych nie ma tzw. "hakow" i ktorzy dzieki temu
        >unikna na szantazu ?

        Za lustracją na najważniejszych stanowiskach w państwie to ja też jestem.
        Nie jestem natomiast za dziką lustracją jaka się obecnie dokonuje
        i za pełnym dostępem do teczek,co też jest dziką lustracją.
        Pełny dostęp do teczek oznacza zwiększenie roli uboli,na kórych usługi wzrośnie
        zapotrzebowanie,szczególnie w świadczeniu:kto był,a kto nie był TW.
        Łotry mają wydawać swiadectwa moralności ludziom prześladowanym.
        Oprawcy - ofiarom.

      • kropekuk Teczki tych najwazniejszych dawno spalone. 19.08.05, 00:17
        Pozostaje odgrywanie sie na sasiadach, zwlaszcza gdy sie im lepiej powodzi -
        lustracja "po polskiemu" = zabawka dla malych szuj!
        • bladatwarz Re: Teczki tych najwazniejszych dawno spalone. 19.08.05, 00:21
          Bzdura.
          Archiwow WSI nikt nie palil.
          Jeszcze sie moze okazac, ze Ci oczyszczeni przez sad lustracyjny na podstawie
          papierow z IPN, maja lepsze dowody wspolpracy w archiwach WSI.
          Dzieki temu panowie z WSI mogli sie przekomarzac z Kwachem przy wskazywaniu
          Belki na premiera.
          • kropekuk A ty wierzysz w walke wojska z ubecja? A poza tym 19.08.05, 00:23
            WSI mialo gorszych fachowcow i nie wchodzilo nigdy w pewne sprawy, a tym
            bardziej w pewnych ludzi. Wiecej o agentach moze sie znalezc w prowincjonalnych
            komisariatach :)))))))))
            • bladatwarz Re: A ty wierzysz w walke wojska z ubecja? A poza 19.08.05, 00:27
              W nic nie wierze.
              Uwazam, ze obydwa zasoby archiwalne powinnny byc udostepnione i otwarte dla
              ludzi, a nie historykow.
              Tylko lustracja do spodu, do dna pozwoli na oczysczenie zycia politycznego w Polsce.
            • jak_nie_jak_tak Kropciu, nic nie pomorze po wyborach.... 19.08.05, 00:40
              Mozesz szczekac na wszystkich forach....
              Konfidenci dawno przegrali! Mozesz już tylko szczekac:))))
              • kropekuk Bolszewicka "prawica"zaraz wyjezdza z"konfidentem" 20.08.05, 13:44
                gdy sie ja na nieznajomosci prawa, braku logiki czy wiedzy zlapie! Gromada
                polaczkowskich MITOMANOW, co potrafi sie tylko "obrazac" na "glupi narod", ze
                ten glosuje "na komune", a slowa "prawica2 uzywa jako epitetu :)))))))
        • jak_nie_jak_tak Twoja teza to teza bylych UBoli! 19.08.05, 00:28
          Juz w pazdzierniku dowiemy sie np. co donosila Gabryska:)))
          Prawda kropeknotfromuk ze piekne:))))
          • kropekuk I jesli chodzi o "twoja Gabryske" to sie bardzo 20.08.05, 13:45
            zdziwisz - byla zaufana Macierewicza:))))))))))
        • relatywista.pl Re: Teczki tych najwazniejszych dawno spalone. 19.08.05, 11:30

          kropekuk napisał:

          > Pozostaje odgrywanie sie na sasiadach, zwlaszcza gdy sie im lepiej powodzi -
          > lustracja "po polskiemu" = zabawka dla malych szuj!

          Zgoda.
          Powszechny dostęp do teczek to upragnione narzędzie nieudaczników
          chcących odegrać się na ludziach,którym się powiodło i wyeliminowaniu
          konkurentów.To Polska "bezinteresowna" zawiść.To ścirwo rzucone pospólstwu.
          • bladatwarz Re: Teczki tych najwazniejszych dawno spalone. 19.08.05, 11:32
            > Zgoda.
            > Powszechny dostęp do teczek to upragnione narzędzie nieudaczników
            > chcących odegrać się na ludziach,którym się powiodło i wyeliminowaniu
            > konkurentów.To Polska "bezinteresowna" zawiść.To ścirwo rzucone pospólstwu.

            Tak sobie wyobrazam monolog UBeka, uzasadniajacego dlaczego ludzie, na ktorych
            donosil, nie majaprawa znac prawdy!
            • relatywista.pl Re: Teczki tych najwazniejszych dawno spalone. 19.08.05, 11:45
              bladatwarz napisała:

              > > Zgoda.
              > > Powszechny dostęp do teczek to upragnione narzędzie nieudaczników
              > > chcących odegrać się na ludziach,którym się powiodło i wyeliminowaniu
              > > konkurentów.To Polska "bezinteresowna" zawiść.To ścirwo rzucone pospólstwu.

              > Tak sobie wyobrazam monolog UBeka, uzasadniajacego dlaczego ludzie, na ktorych
              > donosil, nie majaprawa znac prawdy!

              A jesli ktoś miał u kresu PRL-u 13 lat,to co Ci wyobrażnia podpowiada?
              A ja sobie wyobrażam jak leciwe lata przytłumiają niezbyt bujną wyobrażnię!

              • bladatwarz Re: Teczki tych najwazniejszych dawno spalone. 19.08.05, 11:52
                > A jesli ktoś miał u kresu PRL-u 13 lat,to co Ci wyobrażnia podpowiada?

                Ze bez wzgledu na wiek trzeba miec zasady. Ukrywanie prawdy nie jest dobre ani
                dla spoleczenstwa, ani dla zycia politycznego. Agent to agent i ludzie na
                ktorych donosil maja prawo wiedziec, kto to byl. Lutrsacje zrobiono w Niemczech
                i w Czechach. Nam tez sie uda. I w koncu nie bedzie teczkowych szantazy przy
                obstawianiu stanowisk.

                > A ja sobie wyobrażam jak leciwe lata przytłumiają niezbyt bujną wyobrażnię!

                Ludzie bez kregoslupa moralnego z relatywistycznym podejsciem do zycia niewiele
                sa w stanie sobie wyobrazic. Lewactwo ogranicza umyslowo.
                • relatywista.pl Re: Teczki tych najwazniejszych dawno spalone. 19.08.05, 12:48
                  bladatwarz napisała:

                  > Ukrywanie prawdy nie jest dobre ani dla spoleczenstwa, ani dla zycia
                  politycznego.

                  Twoja wiara,a nawet pewność,że w teczkach jest prawda,sama prawda
                  i tylko prawda,świadczy o bziku lustracyjnym i zbliża sie ku fiksacji.
                  Ksiądz Tischner powiedział,że są trzy rodzaje prawdy:prawda,tylko prawda
                  i g-ówno prawda.

                  > Ludzie bez kregoslupa moralnego z relatywistycznym podejsciem do zycia
                  >niewiele
                  > sa w stanie sobie wyobrazic. Lewactwo ogranicza umyslowo.

                  "Czasem trzeba wiele wiary,żeby niczego nie zrozumieć"
                  (B.R.)


                  • e.surrealista wszyscy winni 19.08.05, 19:09
                    Nie ma ludzi niewinnych,są tylko niewykryci i nieskazani:)
                • kropekuk KIEDY i JAK przeprowadzono lustracje w Niemczech 20.08.05, 13:49
                  i Czechach? I jak sie to ma do dzikiej lustracji w Polsce? O WIELE LAT ZA
                  POZNO? Rusz ty, dziewucho, glowa!
                  Jasne, ciagle jeszcze te lustracje mozna by przeprowadzic, ale - ze wzgledu na
                  dotychczasowy burdel - nalezy zrobic to z glowa, bez histerii, co nagle to po
                  diable :))))))
                  • bracia_zbrojek PRL to nie NRD i CSRS 21.08.05, 16:38
                    Porownywanie NRD i CSRS do PRL jest dowodem braku wiedzy "kropeluka".
                    • kropka.nad.i Re: PRL to nie NRD i CSRS 21.08.05, 18:48
                      bracia_zbrojek napisał:

                      > Porownywanie NRD i CSRS do PRL jest dowodem braku wiedzy "kropeluka".

                      Wiedza o lustracji w tych krajach zazwyczaj ogranicza się do tego,że
                      "lustracja była",a zapomina się o jej skutkach.
            • kropekuk Blada - to nie ubectwo: to znajomosc tego narodu! 20.08.05, 13:46
              Winni znow beda bezkarni - sprawa rozmyje sie we wzajemnym podkladaniu swin
              wsrod polskich swin.
              • relatywista.pl Re: Blada - to nie ubectwo: to znajomosc tego nar 20.08.05, 18:20
                kropekuk napisał:

                > Winni znow beda bezkarni - sprawa rozmyje sie we wzajemnym podkladaniu swin
                > wsrod polskich swin.

                Na tym właśnie polega polskie pikiełko:pozamieniali role
                i do tego jeszcze założyli maski.
    • hypatiazaleksandrii Re: Historiografia dla idiotów 19.08.05, 20:57
      Orzeczenie lustracyjne sprowadza się do sentencji:winien - nie winien,
      gdy życie jest bardziej zniuansowane.Sądy karne orzekają wyroki zróżnicowane:
      w zawieszeniu,5 lat,25 lat ,dożywocie.A w sądzie lustracyjnym wszyscy
      współpracownicy,TW,są "równi".Wszyscy są ostemplowani tą samą faksymilką.
      Tylko nikt nie ściga uboli - oprawców, zaopatrzonych w wysokie emerytury,
      świadczących o moralności skrzywdzonych.
    • dziewczynka.z.zapalkami1 niektórzy są OK 20.08.05, 13:38
      Ci agenci i wwspółpracownicy UB,którzy po '89 nie zaprzestali współpracy z
      tajnymi służbami,mogą być pewni,że ich żadna lustracja nie jest w stanie
      dosięgnąć.Mogą spać spokojnie,pomimo prześladowania ludzi demokratycznej
      opozycji.A ich ofiary może spotkać jeszcze nie jedna niemiła niespodzianka.
    • et.cetera Re: Historiografia dla idiotów 21.08.05, 15:39
      Przede wszystkim należy osądzić włąściela ręki,która trzymała miecz
      i głowę która wydawała rozkazy właścicielowi ręki,a potem zająć się
      leczeniem ran ofiar.
      • bracia_zbrojek Re: Historiografia dla idiotów 21.08.05, 16:41
        Trzeba spalic te papierzyska, bo zgłupiejecie do reszty zwolennicy tzw.
        lustracji - zwycięstwa SB zza grobu.
        • podwojna.z.lodem Re: Historiografia dla idiotów 22.08.05, 12:25
          bracia_zbrojek napisał:

          > Trzeba spalic te papierzyska, bo zgłupiejecie do reszty zwolennicy tzw.
          > lustracji - zwycięstwa SB zza grobu.

          Ale pod nadzorem międzynarodowej komisji,bo naszym nie ufam...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka