Dodaj do ulubionych

niechlujstwo i glupota programu PiS

30.09.05, 10:29
Chyba nikt z polityków Prawa i Sprawiedliwości nie przeczytał zasad
prywatyzacji zapisanych w ich własnym programie wyborczym. Wskazują na to
przede wszystkim zwykłe błędy, które może wychwycić uczeń szkoły podstawowej.
O naszym narodowym przewoźniku lotniczym LOT raz napisano, że ma w całości
pozostać w rękach państwa, a w następnym akapicie podano, że państwo zostawi
sobie tylko 50 proc. i jedną jego akcję. Podobny zapis dotyczy również
górnictwa węgla brunatnego. Jednak nie niechlujstwo redakcyjne jest główną
wadą tego programu. Ważniejsze jest to, że zakłada on bardzo wysoki udział
państwa w gospodarce, często niemający nic wspólnego z rachunkiem
ekonomicznym. Wiele wskazuje na to, że przy pisaniu programu ważniejsze od
racji gospodarczych były nie obawy o utratę pracy wyborców, ale jakieś
nieskonkretyzowane odczucia społeczeństwa. Jak inaczej tłumaczyć zapis, że
państwo musi posiadać jakieś zakłady, by dbać o markę Polski.
(..)
Najgorsze zaś są obietnice zaniechania prywatyzacji górnictwa. Ta branża
kosztowała budżet już miliardy złotych. Zdecydowaliśmy się na dalsze
udzielanie mu pomocy publicznej, ale cały ten kosztowny program
restrukturyzacji będzie bez sensu, jeśli kopalnie pozostaną w rękach państwa.
www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050930/publicystyka/publicystyka_a_3.html
Program byl jedyna rzecza,ktora mogl sie pochwalic PiS !!! hahaha
nabily was Kaczory w budelke,nieszczesni ich wielbiciele.
Obserwuj wątek
    • wyborca_kaczynskiego_i_pisu Re: niechlujstwo i glupota programu PiS 30.09.05, 10:30
      ale my to wiemy!
    • alfonsyna10 Re: niechlujstwo i glupota programu PiS 30.09.05, 10:32
      Ale posiadanie 50%+1 akcji jakiejs spolki to praktycznie calkowita kontrola nad
      nia. Innych wypunktowan w powyzszym artykule nie widze, bowiem reszta to
      demagogia.

      Program PiS mi sie zupelnie nie podoboa, ale atakujmy go z pozycji
      merytorycznych, a nie taka tania propaganda jak powyzej.
      • kropekuk To krotki komentarz - Rzepa rozwija sprawe w 30.09.05, 10:37
        innych tekstach.
      • m.rycho Re: niechlujstwo i glupota programu PiS 30.09.05, 10:39
        alfonsyna10 napisał:

        > Ale posiadanie 50%+1 akcji jakiejs spolki to praktycznie calkowita kontrola
        nad
        >
        > nia. <
        Tylko powiedz kto myślący wyda kasę by nie mieć nic do powidzenia?
      • gorby Re: niechlujstwo i glupota programu PiS 30.09.05, 10:40
        Jezeli tego typu sprzecznosci oraz komusza mentalnosc autporoiw programu ci nie
        przeszkadzaja bedziesz mial swoj wymarzony kaczy PRL. Zdaje sie nie mialbys nic
        przeciwko gdyby doprowadzic tez do zmartwychwstania PGRow.
        • alfonsyna10 A czy ty wogóle potrafisz czytać ze zrozumieniem? 30.09.05, 10:42
          • gorby czy ty potrafisz myslec wlasnym czy kaczym mozgiem 30.09.05, 11:01
            • alfonsyna10 Ale z ciebie bęcwał :-) 30.09.05, 11:52
    • pan.nikt Re: niechlujstwo i glupota programu PiS 30.09.05, 10:32
      PAństwo NIE DOFINANSOWUJE GÓNICTWA.
      Państwo wali miliony w spółki okołogórnicze.
      Nomenklaturowe twory, stworzone na potrzeby wysoko postawionych złodzieji.

      Po rozliczeniu tych spółek, okaze sie, że górnictwo jest dochodowe.

      TRZEBA MYŚLEĆ, A NIE POWTARZAĆ BAJKI.
      • rootboy I tu widac podstawowy problem PiS'u 30.09.05, 10:37
        Nie jest problemem to ze cos jest panstwowe, tylko to zli ludzie tym zarzadzaja.
        Jak my przyjdziemy to, z racji tego ze jestesmy dobrymi ludzmi to wszystko
        bedzie lepsze ;)

        Pod tym wzgledem nie roznia sie nic od SLD i AWS. Oni tez tak mysleli.... nie
        trzeba nic zmieniac tylko ludzi...

        Czy ty wierzysz w to ze prezes spolki weglowej nominowany przez Kaczynskiego nie
        bedzie wyprowadzal kasy? smieszne.

        • pan.nikt Re: I tu widac podstawowy problem PiS'u 30.09.05, 10:40
          To nie chodzi o ludzi, a o SYSTEM.
          System specjalnie opracowany dla złodzieji.
          Zmiana systemu nie zablokuje wszystkich krazieży, (również prywatyzacja), ale
          JE UTRUDNI I OGRANICZY.
          W połączeniu z surowym i konsekwentnym prawem karnym bedzie dobrze.
          • gorby Re: I tu widac podstawowy problem PiS'u 30.09.05, 11:05
            O zlodziejstwo w prywatnych firmach sie nie martw. Niech martwia sie
            wlasciciele, a panstwo zarabia na podatkach zamiast wydawac miliony zlotych na
            kontrole zlodziejstwa w panstwowych.
            • pan.nikt Re: I tu widac podstawowy problem PiS'u 30.09.05, 11:07
              Złodziejstwo zawsze jest złodziejstwem.
              • pan.nikt Re: I tu widac podstawowy problem PiS'u 30.09.05, 11:08
                A Państwo i tak musi pilnować, bo kraść można również PODATKI.
              • gorby Re: I tu widac podstawowy problem PiS'u 30.09.05, 11:14
                Slyszales o zlodziejstwie w prywatnych firmach ? Pracodawcy wyrzucaja za to na
                bruk i to dyscypllinarnie.Panstwo powinno zgarniac kasse z podatkow oraz
                kontrolowac warunki pracy
                • pan.nikt Re: I tu widac podstawowy problem PiS'u 30.09.05, 11:19
                  Tak słyszałem o złodziejstwie w prywatnych firmach. I może mi to wisieć.
                  Ale słyszałem też O ZŁODZIEJSTWIE PODATKOWYM PRYWATNYCH FIRM.
                  I to jest już problem państwa.
                  • gorby PiS nie mowi o konkursach na stanowiska publiczne 30.09.05, 11:30
                    Czy myslisz,ze obsadzone przez PiSuarow stanowiska w urzedach skarbowych
                    zagwarantuja ich uczciwe i kompetentne dzialanie ? Nie w<ierze w uczciwosc
                    programu uzdrowienia zycia publicznego,ktory nie przewiduje neutralnosci w
                    obsadzie tych stanowisk. Bedziemy miel wg mnie do czynienia z nowymi klikami i
                    z nowymi oszustwami.
                    • pan.nikt Re: PiS nie mowi o konkursach na stanowiska publi 30.09.05, 11:35
                      Czyli kradzieże podatkowe są faktem i tzreba z nimi walczyć.
                      TAK?

                      No widzisz?
                      A mówiłeś, że jak będzie prywatne, to nie bedzie kradzieży..


                      A teraz zmieniasz temat.

                      Oczywiście, ludzie są ludźmi, niezależnie z PO, SLD, czy PiS.
                      Problem jest w ustawieniu i konsekwentnym egzekwowaniu prawa.
                      Kary muszą być tak dolegliwe, żeby nie opłaciło się kraść.
                      To prosta ekonomia.
                      • gorby Re: PiS nie mowi o konkursach na stanowiska publi 30.09.05, 12:18
                        Zdaje sie ,ze nie rozumiesz o co chodzi. Urzedy skarbowe nadzoruja podatnikow -
                        wszystkich, w tym prywatnych. Takie istnieja we wszystkich panstwach, a ich
                        urzednicy musza byc krysztalowi i kompetentni. Tylko konkursy na te stanowiska
                        moga zapewnic ich prawidlowe funkcjonowanie,podobnie jak prawidlowe
                        funkcjonowanie innych urzedow panstwowych. Partyjne koligacje i nominacje byly
                        zawsze i beda powodem ich zgnilizny,bez wzgledu na to jak sie nazywa
                        partia,ktora w danym momencie rzadzi. Afery z okresu poboznego AWS chyba sa na
                        to najlepszym dowodem.
                        • homosovieticus znowy pieprzysz bez sensu! 30.09.05, 12:20
                          www.wybory.pis.org.pl/program.php
      • pandada Re: niechlujstwo i glupota programu PiS 30.09.05, 10:37
        Nawet jeśli państwo dofinansuje górnictwo, to jest to przecież element "bezpieczeństwa energetycznego". Ile mamy elektrowni wiatrowych, wodnych, atomowych? Jakie mamy złoża ropy i gazu?
        • gorby Re: niechlujstwo i glupota programu PiS 30.09.05, 11:09
          Elektrownie atomowe,kochanenka,dofinansowane przez UE. To wyjdzie najtaniej.
          Czernobyl byl tylko w Sojuzie.
    • kropekuk I wyszla z PiS cala pobozna BOLSZEWIA :)))) 30.09.05, 10:36
      www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050930/ekonomia/ekonomia_a_3.html
      Bawcie sie tak dalej ...
      • bialamyszkabiala Re: Populizm i Socjalizm ;-)))))))))) 30.09.05, 10:53

    • adalberto3 Pojechali razem z PO do Brukseli. 30.09.05, 10:40
      Tam dostaną gotowy program - ten wyborczy był dla naiwniaków.
    • kacosk Re: niechlujstwo i glupota programu PiS 30.09.05, 10:51
      Widzę żE na forum zaczyna aktywnie wypowiadac się tygodnik Polityka
      • kropekuk To zle widzisz: cytowany jest DZIENNIK pt. 30.09.05, 11:04
        "RZECZPOSPOLITA" :)))))))))
        • haszszachmat _____________polskojęzyczny szmatławcu____________ 30.09.05, 11:11
          LOT raz napisano, że ma w całości
          pozostać w rękach państwa, a w następnym akapicie podano, że państwo zostawi
          sobie tylko 50 proc. i jedną jego akcję.

          #:
          Rusz makówką, 50%+1 to pozostawienie w całości rządowi decyzji DURNIU
          POLSKI albo MĄDRALO NIEPOLSKA!
          • haszszachmat Re: _____________polskojęzyczny szmatławcu_______ 30.09.05, 11:14
            Dodam, że nie czytuję Kraju, z prostego powodu - wszedłem tu pare razy i nikt
            mi nigdy nie odpowiedział.

            Towarzystwo wzajemnej adoracji sobie pomyslałem.
            Ale widząc Kropekuka postanowiłem na dobry początek
            nie czytaja watku poza pierwszym postem - dobry obyczaj tego wymaga

            Przywitac się z Wami na agorową modłe!
            Cześć Kropekuk! Jak żyjesz?
            • kropekuk Powies sie , "kulturo polaczkowska"... 30.09.05, 11:15
              Tylko idiota utrzymuje PANSTWOWY TRANSPORT. I ..POLAK.
              • indris A co się mówi w UK... 30.09.05, 12:37
                ...o sprywatyzowaniu kolei ? Bo słyszałem, że źle się mówi.
              • haszszachmat _________Zajmij się wabieniem niewolników piracie 30.09.05, 13:58
    • antzu Program PiSu jest bardzo prosty - trzepanie KASY 30.09.05, 12:05
      Z każdym dniem po wyborach coraz wyraźniej widać, że IV Rzeczpospolita to kolejny chwyt marketingowy Kaczyńskich, żeby dorwać się do władzy. Ich prawdziwy program polega na tym żeby obsadzić rady nadzorcze, urzędy i agencje państwowe swoimi ludźmi i ciągnąć państwowe pieniądze. Dokładnie tak samo jak to Kaczyński zrobił w Warszawie.
      • bon.ton.bon Re: Program PiSu jest bardzo prosty - trzepanie K 30.09.05, 12:07
        Niech Polska wybierze LJKaczora - Warszawa trochę odetchnie...
        No, chyba że kapciowy Urbański nie popuści waaadzy.
    • homosovieticus Gorby nie za " duży " to nick dla Ciebie? Głupstwa 30.09.05, 12:15
      wypisujesz.Każdy czytający Polak może Ci to wykazać!
      www.wybory.pis.org.pl/program.php
      • gorby wychodzi z ciebie kultura i "madrosc".Wylacz sie ! 30.09.05, 12:20
        • homosovieticus Ignorancie młodociany bo Cię po pysku napiorę! 30.09.05, 12:24
          wypisujesz "powaznym" tonem kłamstwa i podajesz fragmenty z gazet
          nieprzychylnie nastawionych do PiS-u jako własne wypowiedzi.
          Spadaj nie kumaty maolacie z rózowym podniebieniem i czerwoną jak u pawiana
          dupą.Gorby to miało byc od Gorbaczowa a jest od goryla, który hamburskie ZOO-
          zamieszkuje.
          • antzu Proszę jak łatwo wyłazi chamstwo, buractwo 30.09.05, 12:38
            i słoma z butów u oficjalnych przedstawicieli PiSu. Widać nerwy wam puszczają bo przeciąga się proces dzielenia stołkami, na którym tak bardzo wam zależy. IV Rzeczpospolita = dojenie państwa przez PiS
            • mysz_polna5 Re: Proszę jak łatwo wyłazi chamstwo, buractwo 30.09.05, 12:41
              antzu napisał:

              > i słoma z butów u oficjalnych przedstawicieli PiSu. Widać nerwy wam puszczają
              b
              > o przeciąga się proces dzielenia stołkami, na którym tak bardzo wam zależy.
              IV
              > Rzeczpospolita = dojenie państwa przez PiS

              Aktualnie, jeszcze podobno rzadzacy ~ nosili buty wloskie. I obudzilismy sie z
              reka w nocniku. Spadaj agitatorze przegranej sprawy!
              • gorby a czarna bolszewia jest lepsza od czerwonej ? 30.09.05, 12:51
                Obudzicie sie latwowierni z reka z reka w nocnym naczyniu po kilku
                miesiacach.PiS chce zawladnac bezkarnie calym panstwem jak PZPR. Skutki beda
                podobne,bo ludzie sa podobni.
                • mysz_polna5 Re: a czarna bolszewia jest lepsza od czerwonej ? 30.09.05, 12:57
                  gorby napisał:

                  > Obudzicie sie latwowierni z reka z reka w nocnym naczyniu po kilku
                  > miesiacach.PiS chce zawladnac bezkarnie calym panstwem jak PZPR. Skutki beda
                  > podobne,bo ludzie sa podobni.


                  Jestes slepy, skoro widzisz tylko dwa kolory, i dlatego cos tam usilujesz
                  krakac.
                  ps. mam alergiczna wysypke na kolor czerwony ;))))))))))))))))))))))
                  • bialamyszkabiala A jakiego koloru jest ta wysypka, kuzynko?;-)) 30.09.05, 15:14

            • homosovieticus Cały przepełniony jestem chamstwem i buractwem 30.09.05, 12:42
              i Ciebie też po pysku sprać mogę nie tylko dlatego żeś krzykliwy (za głupotę
              inni Cię w życiu ukarzą),ale również dlatego, że nie jestem żadnym oficjalnym
              przedstawicielem kogokolwiek i mordę skuć Ci mogę, wyłącznie we własnym imieniu
              i dla własnej przyjemności!
    • mysz_polna5 Re: niechlujstwo i glupota programu PiS 30.09.05, 12:26
      ajjajaj!
      Juz ci pelni troski sie martwia.
      Ze program niespojny, ze to, ze sio.
      Ilez to Polska miala pieknych programow?, i co ~ i pstro, co widac i co sie
      odczuwa.
      Wazne jak beda rzadzic, i czy beda muieli odwage uprzadkowac to boordello,
      ktore zostawili poprzedniczy. W razie czego sa inni ludzie do podmiany.
    • dokowski Kaczory boją się górników, Lech poczu ciężar... 30.09.05, 13:45
      gorby napisał:

      > Najgorsze zaś są obietnice zaniechania prywatyzacji górnictwa. Ta branża
      > kosztowała budżet już miliardy złotych

      ... cykorii we własnych gaciach całkiem niedawno, gdy pozwolił tej hołocie
      zastraszyć Warszawę. Dawno minęły już czasy, kiedy Warszawiacy nikogo się nie
      bali. Od czasów Gierka i Glempa to Ślązacy rządzą Polską.
      • kwak31 Re: Kaczory boją się górników, Lech poczu ciężar. 30.09.05, 13:54
        Ryloki tak Kaczora nastraszyły, że z góry odkwakał jakąkolwiek reformę
        górnictwa. Tak trzymać!
        • haszszachmat Nie wieszczasem gdzie ten tchórz impertywny Antzu 30.09.05, 14:04
          Oni osiołki nie potarfia pojąć, że ktos może mieć niekupioną opinię!
          """"""
          i Ciebie też po pysku sprać mogę nie tylko dlatego żeś krzykliwy (za głupotę
          inni Cię w życiu ukarzą),ale również dlatego, że nie jestem żadnym oficjalnym
          przedstawicielem kogokolwiek i mordę skuć Ci mogę, wyłącznie we własnym imieniu
          i dla własnej przyjemności!
          """""""""""

        • gorby rolnikow tez sie boja 30.09.05, 14:07
          Bo im obiecuja kontraktacje jak za komuny.
        • bialamyszkabiala Re: Kaczory 30.09.05, 15:15
          Teraz Ojciec Dyrektor wziął ich za dzioby;-)))

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka