Dodaj do ulubionych

ZUS odpiera zarzuty NIK

22.11.05, 07:45
"Zdaniem naczelnego lekarza ZUS Marka Sacharuka ten raport nie odzwierciedla
rzeczywistości".

I faktycznie,bo rzeczywistosc jeszcze bardziej skrzeczy/sic!/.Zarowno
Ustawa,z 1991r.o powolaniu PFRON,jak i Ustawa,z 1997r.m.inn o powolaniu
Powiatowych Zespolow,oraz II inst. przy wojewodach/de facto rozstrzygniecia i
tak zapadaja ostatecznie w Sadzie ,z reguly na niekorzysc CHORYCH LUDZI Sady
realizuja "wytyczne"ZUS- procedury trwaja latami,az CHORY ma dosc,albo stan
zdrowia wyklucza go z uczestnictwa,w tym "chorym"SYSTEMIE!!!/Nigdy zadna
Ustawa nie rozwiazala faktycznych problemow srodowiska ponad 5,5mln
INWALIDOW ,w naszym Kraju!,a juz szczegolnie te dwie Ustawy sa
KRYMINOGENNE,KORUPCJOGENNE i DYSKRYMINACYJNE!!!,z takim zalozeniem ,moim
zdaniem,byly uchwalane przez Parlament III RP!.Bez rozwiazan
systemowych,m.inn takich jakie wielokrotnie podnosila Najwyzsza Izba
Kontroli/ktos w ogole te raporty czyta??!/jest zle,a bedzie jeszcze gorzej!!!
I nie moze byc inaczej skoro obie Ustawy "ustawiaja" pare tysiecy
osob,kosztem paru milionow!!!,ale jak widac na tym m.inn polegala
nasza "transformacja ustrojowa",w III RP.Poki co nowa wladza ten stan rzeczy
utrwala,wycofujac sie chociazby z przedwyborczych zapowiedzi ,o likwidacji
PFRON,na dobry poczatek!:)))OSTRY107.
Obserwuj wątek
    • kot19991 Re: ZUS odpiera zarzuty NIK 22.11.05, 09:07
      Z racji zawodowych obowiązków obserwuję liczną sforę "lewych" rencistów.
      Tych rencistów (procentowo) jest 4 razy więcej niż w Czechach, gdzie uczciwość -
      rencistów i lekarzy - jest znacznie wyższa.
      Czuję się okradany w mniejszym stopniu przez różnych aferzystów (oczywiście
      nalezy ich ścigać i karać)niz przez setki tysięcy lewych rencistów. Dla mnie
      lewym rencistą jest ten, kto "wywalczył sobie" rentę i z powodzeniem
      dorabia "na biało" lub w szarej strefie. Rocznie utrzymanie tych rencistów
      kosztuje podatników ponad 30 MILIRADÓW złotych.

      Politycy - ustawodawcy zróbcie z tym coś po składki i podatki nas zjedzą.
    • obrokon ZUS to zorganizowana grupa przestępca. 22.11.05, 11:45
      ZUS to jedna z wielu organizacji przestępczych w Polsce żerujących na ludziach pracy, które nie tylko kradną i oszukują.
      Głównym oskarżeniem jakie powinno paść w tym miejscu jest ludobójstwo.

      Niestety nawet najmniejsze oskarżenie przeciwko tej grupie nigdy nie zostanie wniesione.
      Prokuratorzy tak jak i sędziowie mają rodziny i znajomych, którym przecież renta zawsze się przyda.

      Głównym oskarżonym w tych sprawach powinien być lekarz orzecznik ZUS.

      Lekarz orzecznik ZUS to osoba, która wydaje orzeczenie o stanie zdrowia chorego i nie ponosi z tego tytułu żadnej odpowiedzialności. Ustawowo ma zapisaną bezkarność.
      Jeżeli chory nie zgadza się z opinią lekarza orzecznika składa odwołanie od decyzji ZUS.
      Nie może natomiast odwołać się od orzeczenia lekarza, ani sposobu wykonania badania.

      Przed sądem nie będzie więc walczyć z lekarzem lecz z ZUS-em i jego prawnikami, oraz sądem, który jest częścią tej przestępczej machiny. (lekarz orzecznik nie zostanie powołany do złożenia wyjaśnień).

      Tym sposobem np. ciężko chory staje sam (sprawy są tajne) przed grupą przestępczą i jedynym jego środkiem obrony są jego własne słowa. Sąd, bowiem nie bierze pod uwagę żadnych innych dowodów (badań, opinii lekarskich, zdjęć czy badań rezonansem magnetycznym), których sam nie zlecił.
      Oczywiście Sąd biedakowi nie wyznaczy adwokata z urzędu, bo sprawa jest prosta a chory umie pisać. To najczęściej stosowane uzasadnienie w tej kwestii.

      Tak, że całkowicie niezależnie od stanu zdrowia chorego odwołanie zostanie oddalone.

      Gdy choroba jest postępująca ? chory szybko umiera i po sprawie.

      Ale co z chorym, który np. w skutek wypadku nie może wykonywać pracy? Często żadnej.
      Ano lekarze (w większości przypadków) orzekają niepełnosprawność chorego. W tym przypadku otrzymuje on zasiłek stały z MOPS.

      Zasiłek i pomoc z MOPS pozwala na przeżycie, ale tylko w przypadku, gdy chory jest samotny. Gdy chory ma żonę to Ona ma obowiązek go utrzymywać.
      W krótkim czasie (zazwyczaj) dochodzi do rozpadu rodziny.
      W takim przypadków na garnuszek MOPS-u szybko przechodzi również żona i dzieci.

      Ludzie ci szybko dochodzą do ubóstwa i nie mają żadnych szans na zmiany na lepsze.
      Popadają często w alkoholizm, zaczynają się konflikty z prawem, tracą mieszkanie i lądują na śmietniku.

      Dlaczego państwo na to się zgadza?
      To proste.
      Państwo to urzędnicy.
      A to właśnie oni uzyskują z tego korzyści.

      Zabrali przecież (byłej) rodzinie wszystko.

      Rentę otrzyma za to, ich czterech kolesi.





      • dejot7 Re: 22.11.05, 13:27
        Dużo w twoim poście złych emocji. Pewnie dlatego pomyliłeś się pisząc, że od
        orzeczeń lekarzy ZUS nie można się odwołać. Od roku już można się odwoływać do
        komisji lekarskich, nie trzeba od razu iść do sądu.
        A jak emocje opadną to polecam lekturę:
        tygodnik.onet.pl/1547,1257840,dzial.html
      • polonic Zakład Utylizacji Szmalu 22.11.05, 14:52

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka