Dodaj do ulubionych

Tylko zeby sie PiS na

11.05.06, 20:20
Wildsteinie nie przejechal.

"deszcz ranny, gniew panny, płacz wdowy i taniec starej baby nie długo
trwają",

i takaz krotka moze byc radosc z nowego prezesa, ktory chadza wlasnymi
drogami, zwierzchnosc ma za nic i lojalnosci nie zastawia partiom i ukladom,
nawet tym jedynie "prawym i sprawiedliwym".

Moze sie okazac, ze pierwsze przyslowie sie sprawdzi, ale drugie juz nie:

"czapką, papką i solą ludzie ludzi niewolą".

A wtedy i linie frontu na FK sie nagle odmienia. Bo, zeby uderzyc w ton
nowotestamentowy:

"Po owocach poznacie ich"
Obserwuj wątek
    • iza.bella.iza Re: Tylko zeby sie PiS na 11.05.06, 20:31
      Może tak, może nie. Na Zycie też PiS miał przejechać, a jak na razie wierna ci
      ona jak cholera, nawet zrównaie z Lepperem jest wstanie znosić.
      • deszcz.jesienny Re: Tylko zeby sie PiS na 11.05.06, 20:34
        iza.bella.iza napisała:

        > Może tak, może nie. Na Zycie też PiS miał przejechać, a jak na razie wierna
        ci
        > ona jak cholera, nawet zrównaie z Lepperem jest wstanie znosić.


        >nowego prezesa, ktory chadza wlasnymi
        >drogami, zwierzchnosc ma za nic i lojalnosci nie zastawia partiom i ukladom,
        >nawet tym jedynie "prawym i sprawiedliwym".


        Ludziom inteligentnym dałoby to do myślenia :-)
        • iza.bella.iza Re: Tylko zeby sie PiS na 11.05.06, 20:38
          deszcz.jesienny napisała:

          > iza.bella.iza napisała:
          >
          > > Może tak, może nie. Na Zycie też PiS miał przejechać, a jak na razie wier
          > na
          > ci
          > > ona jak cholera, nawet zrównaie z Lepperem jest wstanie znosić.
          >
          >
          > >nowego prezesa, ktory chadza wlasnymi
          > >drogami, zwierzchnosc ma za nic i lojalnosci nie zastawia partiom i uklado
          > m,
          > >nawet tym jedynie "prawym i sprawiedliwym".
          >
          >
          > Ludziom inteligentnym dałoby to do myślenia :-)


          Ludziom inteligentnym pewnie by dało. A co to daje deszczowi jesiennemu?
          • deszcz.jesienny Re: Tylko zeby sie PiS na 11.05.06, 20:40
            iza.bella.iza napisała:

            > deszcz.jesienny napisała:

            > > Ludziom inteligentnym dałoby to do myślenia :-)
            >
            >
            > Ludziom inteligentnym pewnie by dało. A co to daje deszczowi jesiennemu?


            Satysfakcję :-)
            Także i z tego Twojego wpisu :-)
            • leje-sie Zupelnie nie na temat - 11.05.06, 20:46
              ale:

              Leje sie deszcz jesienny - bardzo ladnie sie te dwa nicki komponuja :)

              Jak to dobrze nie byc platnym funkcjonariuszem forumowym wyrabiajacym norme i
              pisac na wlasne ryzyko.
              • deszcz.jesienny Re: Zupelnie nie na temat - 11.05.06, 20:47
                leje-sie napisał:

                > ale:
                >
                > Leje sie deszcz jesienny - bardzo ladnie sie te dwa nicki komponuja :)
                >
                > Jak to dobrze nie byc platnym funkcjonariuszem forumowym wyrabiajacym norme i
                > pisac na wlasne ryzyko.
                >


                Pewnie, że dobrze. A są tu jacyś płatni?
            • iza.bella.iza Re: Tylko zeby sie PiS na 11.05.06, 20:46
              deszcz.jesienny napisała:

              > Satysfakcję :-)
              > Także i z tego Twojego wpisu :-)

              Ja też mam satysfakcję z twojego wpisu :)
              Jednak jesteś _tylko_ deszczem jesiennym :)
              • deszcz.jesienny Re: Tylko zeby sie PiS na 11.05.06, 20:48
                iza.bella.iza napisała:

                > deszcz.jesienny napisała:

                > Ja też mam satysfakcję z twojego wpisu :)
                > Jednak jesteś _tylko_ deszczem jesiennym :)


                Masz rację. TYLKO deszczem jesiennym :-)
      • ayran Re: Tylko zeby sie PiS na 11.05.06, 20:39
        Gilowska miała osobiste porachunki z b. kolegami z PO, i chyba wciąż jeszcze nie
        czuje się wystarczająco ukontentnowana. Natomiast Wildstein to ma porachunki co
        najwyżej z Gaudenem.
        • iza.bella.iza Re: Tylko zeby sie PiS na 11.05.06, 20:55
          Myślę, że Bronek ma porachunki jeszcze z kilkoma innymi osobami, ale nie w tym
          rzecz. Ja nie wierzę w to, że on będzie mógł być niezależny od tych, którym
          zawdzięcza nominację. Jeśli będzie próbował, to po prostu straci fuchę, co
          zauważył przytomnie Elfhelm. Nie wygrał prezesury w konkursie. Skoro więc
          dostał stołek z pogwałceniem dotychczasowych zasad, to i zasada dwuletniej
          kadencji, na którą go powołano może zostać pogwalcona, gdy zajdzie taka
          polityczna potrzeba.
          • deszcz.jesienny Re: Tylko zeby sie PiS na 11.05.06, 21:01
            iza.bella.iza napisała:

            >Skoro więc
            > dostał stołek z pogwałceniem dotychczasowych zasad, to i zasada dwuletniej
            > kadencji, na którą go powołano może zostać pogwalcona, gdy zajdzie taka
            > polityczna potrzeba.

            "Dotychczasowe zasady" były taką samą fikcją, jak sterowane przetargi.
            Myślę, że orientujesz się jak się takie przetargi robi.
            Prześledź sobie chocby losy ostatniego konkursu na stanowisko prezesa TVP
            oraz na stanowiska dyrektorów regionalnych.
            Zobacz np skąd się wziął dyrektor katowickiego ośrodka i jaki miał
            udział w konkursie, bo ten przykład jest najbardziej czytelny.
            Chyba że jesteś z tych, którzy i tak wszystko zawsze wiedzą lepiej.
            • iza.bella.iza Re: Tylko zeby sie PiS na 11.05.06, 21:04
              A czy kolejny konkurs musiałby być nieuczciwy? Ty też nie wierzysz, że za
              rządow PiS nie można przeprowadzać uczciwych konkursów i przetargów?
              • ayran Re: Tylko zeby sie PiS na 11.05.06, 21:08
                iza.bella.iza napisała:

                > A czy kolejny konkurs musiałby być nieuczciwy? Ty też nie wierzysz, że za
                > rządow PiS nie można przeprowadzać uczciwych konkursów i przetargów?

                Można. To zależy od miejsca. W wybór szefa giełdy Jarek się chyba nie mieszał.
                TVP to zupełnie inna para kaloszy.
              • deszcz.jesienny Re: Tylko zeby sie PiS na 11.05.06, 21:19
                iza.bella.iza napisała:

                > A czy kolejny konkurs musiałby być nieuczciwy? Ty też nie wierzysz, że za
                > rządow PiS nie można przeprowadzać uczciwych konkursów i przetargów?


                Pewnie chciałabyś szczerej odpowiedzi, prawda?
                No to będzie szczera - nie wiem czy byłby uczciwy.
                I nie ma to nic wspólnego z rządami PiS, które nie będzie chyba
                nadzorować wszystkich konkursów i wszystkich przetargów w kraju?
                Ostatni konkurs na stanowisko prezesa TVP trwał całymi miesiącami,
                a TV posługiwała się w tym czasie powtórkami i starą ramówką.
                Nie miał kto bowiem podejmowac decyzji.

                Widzisz, to takie zamknięte kółko.
                Jeśli żądać akurat od PiS by konkurs był uczciwy, to PiS musiałoby go
                nadzorować.
                Jeśli PiS bez robienia tego wielomiesięcznego cyrku desygnuje na stanowisko
                kogoś, kto chyba jednak jest do zaakceptowania przez większość, o czym świadczy
                chociażby jednomyślność KRRiTV, to Ty masz problem, że nie było konkursu.


                Na coś trzeba się w końcu zdecydować.
                Wildstein to dobry kandydat, ponieważ ma niezależną naturę.
                Do tej pory nie mozna było go kupić.
                Możemy jedynie trzymać kciuki, by to się nie zmieniło.
                • iza.bella.iza Re: Tylko zeby sie PiS na 11.05.06, 21:39
                  deszcz.jesienny napisała:

                  > Pewnie chciałabyś szczerej odpowiedzi, prawda?

                  I uczciwej.

                  > No to będzie szczera - nie wiem czy byłby uczciwy.
                  > I nie ma to nic wspólnego z rządami PiS, które nie będzie chyba
                  > nadzorować wszystkich konkursów i wszystkich przetargów w kraju?

                  Wszystkie może nie, ale te, które są organizowane przez ludzi z PiS i z nadania
                  PiS powinnny, skoro PiS ma władzę i jednocześnie nieustannie się zarzeka, że
                  chce rządzić uczciwie, sprawiedliwie i z poszanowaniem prawa.


                  > Ostatni konkurs na stanowisko prezesa TVP trwał całymi miesiącami,
                  > a TV posługiwała się w tym czasie powtórkami i starą ramówką.
                  > Nie miał kto bowiem podejmowac decyzji.
                  >
                  > Widzisz, to takie zamknięte kółko.

                  Ale przecież pani Kruk powołała nową wspaniałą i kompetentą Radę Nadzorczą.
                  Czyżby ta rada nie była wstanie sprawnie zorganizować jednego konkursu?


                  > Jeśli żądać akurat od PiS by konkurs był uczciwy, to PiS musiałoby go
                  > nadzorować.


                  Przecież tak właśnie jest. Mamy pisowską KRRiT, pisowską radę nadzorczą TVP,
                  premiera i prezydenta z PiS. To jeszcze za mało, żeby nadzorować jeden konkurs
                  w spółce skarbu państwa? Chyba sobie kpisz, deszczyku.


                  > Jeśli PiS bez robienia tego wielomiesięcznego cyrku desygnuje na stanowisko
                  > kogoś, kto chyba jednak jest do zaakceptowania przez większość, o czym
                  świadczy
                  >
                  > chociażby jednomyślność KRRiTV, to Ty masz problem, że nie było konkursu.
                  >

                  A mam problem. I mam prawo żeby go mieć. I co??? Ty za to masz problem z tym,
                  że ja mam problem:))) A w ogóle to terror większości proponujesz - masz inne
                  zdanie to milcz. Cenzury póki co jeszcze PiS nie wprowadził.


                  > Na coś trzeba się w końcu zdecydować.

                  To do mnie to polecenie? Dziękuję, nie skorzystam. Ja się waham i wyrażam
                  wątpliwości. Demokracja jeszcze nie całkiem zabita, więc korzystam póki mogę.


                  > Wildstein to dobry kandydat, ponieważ ma niezależną naturę.
                  > Do tej pory nie mozna było go kupić.
                  > Możemy jedynie trzymać kciuki, by to się nie zmieniło.


                  Ja to dzisiaj widzę, już pisałam w tym wątku i w wątku Basi. I mam do tego
                  prawo.
          • enrico.palazzo Re: Tylko zeby sie PiS na 11.05.06, 21:01
            iza.bella.iza napisała:

            > Myślę, że Bronek ma porachunki jeszcze z kilkoma innymi osobami, ale nie w tym
            > rzecz. Ja nie wierzę w to, że on będzie mógł być niezależny od tych, którym
            > zawdzięcza nominację. Jeśli będzie próbował, to po prostu straci fuchę, co
            > zauważył przytomnie Elfhelm. Nie wygrał prezesury w konkursie. Skoro więc
            > dostał stołek z pogwałceniem dotychczasowych zasad, to i zasada dwuletniej
            > kadencji, na którą go powołano może zostać pogwalcona, gdy zajdzie taka
            > polityczna potrzeba.


            E tam. Nie było takich zasad. Konkurs był tylko przy okazji wyboru Dworaka, ale
            sam Dworak konkursu nie wygrał, tylko został wyciągnięty, bo komisja się nie
            mogła dogadać. Gdyby konkurs był przeprowadzony rzetelnie, to wygrałby Gaweł -
            nie dlatego że był najlepszym kandydatem, tylko że jest najlepiej przygotowany
            profesjonalnie do wygrywania konkursów.
            • ayran O znowu... 11.05.06, 21:02
              ... się zalogowałem pod nieforumowym nickiem.
              • iza.bella.iza Oba ładne:) n/t 11.05.06, 21:12
            • iza.bella.iza Re: Tylko zeby sie PiS na 11.05.06, 21:11
              Gdyby był konkurs i Bronek by go wygrał, to usunąć go ze stołka przed końcem
              kadencji byłoby po prostu znacznie trudniej. A jak został niespodziewanie
              powolany, to tak samo może niespodziewanie zostać odwołany. Wildstein w
              obecnych okolicznościach ma po prostu zbyt słabę pozycję, żeby rządzić TVP
              wedle tylko własnego widzimisię.

              • ayran Re: Tylko zeby sie PiS na 11.05.06, 21:14
                iza.bella.iza napisała:

                > Gdyby był konkurs i Bronek by go wygrał, to usunąć go ze stołka przed końcem
                > kadencji byłoby po prostu znacznie trudniej. A jak został niespodziewanie
                > powolany, to tak samo może niespodziewanie zostać odwołany. Wildstein w
                > obecnych okolicznościach ma po prostu zbyt słabę pozycję, żeby rządzić TVP
                > wedle tylko własnego widzimisię.

                Może i tak. Ale wtedy wiarygodność TVP zjedzie na łeb na szyję i taka telewizja
                nie pomoże wygrać żadnych wyborów.

                • iza.bella.iza Re: Tylko zeby sie PiS na 11.05.06, 21:24
                  ayran napisał:


                  > Może i tak. Ale wtedy wiarygodność TVP zjedzie na łeb na szyję i taka
                  > telewizja nie pomoże wygrać żadnych wyborów.

                  Wedle politycznej filozofii PiS lud jest ciemnu i wszystko kupi, więc telewizja
                  nie musi być wiarygodna, musi być propagandowo skuteczna.
      • leje-sie Ech, zycie, zycie 11.05.06, 20:42
        bo Zyta z odzysku. To zbyt zlosliwe. Wydaje mi sie z oddali, ze jest jedna z
        niewielu osob w rzadzie, ktore robia dobra robote. Teraz pewnie do niej
        doszlusuje Lepper ;)

        A gdy w czasie dosc czestych wizyt w Polsce ogladam TVP mam wrazenie, ze juz
        gorzej (nudniej) byc nie moze. Nawet za PRLu takim chlamem nas (was) nie
        raczyli.

        Moze dlatego, ze wtedy byla tylko jedna partia i jeden pierwszy sekretarz,
        serwowany w dtv a i to dosc oszczednie, a teraz kazdy polityk musi sie co
        najmniej raz dziennie w tv pokazac, jak jaka "scandal beauty" z Big Brothera.
        • marga_f Re: Ech, zycie, zycie 11.05.06, 20:47
          Zyta najwyrażniej zmieniła poglądy.
          Ta dobra robota według ciebie to podwyższanie podatków?
          Dla kogo dobra?
          • iza.bella.iza Re: Ech, zycie, zycie 11.05.06, 20:49
            marga_f napisała:


            > Ta dobra robota według ciebie to podwyższanie podatków?
            > Dla kogo dobra?

            bardzo dobre pytanie - jakby powiedział nasz mały Kazio, zwany premierem.
    • elfhelm to się go odwołą 11.05.06, 20:34
      • iza.bella.iza i zastąpi kur.skim:( n/t 11.05.06, 20:38
        • elfhelm raczej Robertem Kwiatkowskim :)) 11.05.06, 20:49
          co by mnie wcale - patrząc na nominacje Borysiuka, Milewskiej i Rudomino - nie
          zdziwiło
          • iza.bella.iza Mnie już nic nie dziwi:( n/t 11.05.06, 20:56
        • leje-sie Re: i zastąpi kur.skim:( n/t 11.05.06, 21:00
          Tego to musi dzisiaj zawisc ku..ko skrecac.

          PS. do adminow - zdecydujcie sie do jasnej cholery czy watek jest czy go nie ma.
          • iza.bella.iza Re: i zastąpi kur.skim:( n/t 11.05.06, 21:14
            leje-sie napisał:

            > Tego to musi dzisiaj zawisc ku..ko skrecac.

            NO:))))))
            >
            > PS. do adminow - zdecydujcie sie do jasnej cholery czy watek jest czy go nie
            ma
            > .


            To nie wina adminow - coś się kisi na całym forum. Klika się np. w forum świat
            i wyskakuje komunikat "wiadomosć o podanym numerze nie istnieje":)))
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka