buffalo_bill
13.12.06, 09:17
Z teczki IPN Jarosława Kaczyńskiego:
"NOTATKA z rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim przeprowadzonej w ramach operacji
"KLON" w dniu 17 grudnia br. [1981] z polecenia kierownictwa służbowego.
Jarosław Kaczyński został sprowadzony na rozmowę przez ekipę realizacyjną
prosto z miejsca zamieszkania /godz 7.00 rano/.
...
Sytuację w kraju po wprowadzeniu stanu wojennego uważa za bardzo poważną
i skomplikowaną społeczno-politycznie. Jest świadomy doznanej przez związek
porażki. Ma wątpliwości co do swojej przyszłości i z tego powodu jest
wyraźnie przygnębiony. Uważa, że związek dążył do przejęcia władzy i rozumie
konieczność podjęcia przez władzę tak ostrych środków.
...
J. Kaczyński od początku rozmowy był przekonany, że będzie internowany.
Wielokrotnie podkreślał, że siedzieć nie chce. Dociekając powodów
dowiedziałem się, że żywi głęboki uraz do milicji ponieważ w ub. roku wszedł
do mieszkania swojej znajomej, gdzie w tym czasie odbywało się przeszukanie.
Został zatrzymany do wyjaśnienia i osadzony razem z kryminalistami w areszcie
KSMO na 48 godzin."
c.d.n.