13.12.06, 09:17
Z teczki IPN Jarosława Kaczyńskiego:

"NOTATKA z rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim przeprowadzonej w ramach operacji
"KLON" w dniu 17 grudnia br. [1981] z polecenia kierownictwa służbowego.

Jarosław Kaczyński został sprowadzony na rozmowę przez ekipę realizacyjną
prosto z miejsca zamieszkania /godz 7.00 rano/.
...
Sytuację w kraju po wprowadzeniu stanu wojennego uważa za bardzo poważną
i skomplikowaną społeczno-politycznie. Jest świadomy doznanej przez związek
porażki. Ma wątpliwości co do swojej przyszłości i z tego powodu jest
wyraźnie przygnębiony. Uważa, że związek dążył do przejęcia władzy i rozumie
konieczność podjęcia przez władzę tak ostrych środków.
...
J. Kaczyński od początku rozmowy był przekonany, że będzie internowany.
Wielokrotnie podkreślał, że siedzieć nie chce. Dociekając powodów
dowiedziałem się, że żywi głęboki uraz do milicji ponieważ w ub. roku wszedł
do mieszkania swojej znajomej, gdzie w tym czasie odbywało się przeszukanie.
Został zatrzymany do wyjaśnienia i osadzony razem z kryminalistami w areszcie
KSMO na 48 godzin."

c.d.n.
Obserwuj wątek
    • buffalo_bill Bohater cz. 2 13.12.06, 09:41
      "Zaproponowałem podpisanie deklaracji lojalności, co uchroni go przed
      internowaniem. Zdecydowanie odmówił twierdząc, że wolałby samobójstwo.
      Natychmiast replikowałem, że byłoby to sprzeczne z zasadami wiary
      chrześcijańskiej. Jednocześnie wyjaśniłem, iż deklaracja lojalności to jeszcze
      nie zgoda na współpracę. Ustnie zdeklarował się do przestrzegania przepisów
      wynikających ze stanu wojennego. Zacząłem przekonywać go, że będąc internowany
      mniej może zrobić do odbudowy struktur Związku, niż działając na wolności,
      a skoro ustnie zobowiązał się do przestrzegania przepisów stanu wojennego to
      logiczne byłoby podpisać "lojalkę", a ja gwarantuję, że od nas informacja
      o tym nie wyjdzie na zewnątrz.
      Stwierdził, że i w MSW nastąpiła polaryzacja postaw i sądzi, że wielu
      funkcjonariuszy sympatyzuje z "Solidarnością". Przyznałem rację, stwierdziłem,
      że również ja nie mam do działaczy Związku osobistej urazy, chciałbym mu pomóc
      a jedyną możliwością jest podpisanie przez niego deklaracji lojalności."
    • buffalo_bill Bohater cz. 3 13.12.06, 10:08
      "Widząc, że się waha, zaproponowałem aby napisał dwa oświadczenia, jedno iż
      odmawia podpisania deklaracji lojalności, drugie że będzie przestrzegał
      przepisów stanu wojennego. Oświadczenie, że odmawia podpisania deklaracji
      lojalności będzie włączone do jego akt, a drugie będzie podstawą do zwolnienia
      i będzie tylko u mnie. Wyraził zgodę."
      • jaa_ga No to i mamy "fałszywkę" 13.12.06, 10:35
        Oba są prawdziwe. I lojalka, i odmowa
    • buffalo_bill Bohater cz. 4 13.12.06, 10:27
      "Podziękowałem i zaproponowałem abyśmy raz w miesiącu spotykali się
      i podyskutowali na tematy polityczne. Zapytał czy on ma być naszym
      informatorem. Zaprzeczyłem i wyjaśniłem, że bardzo sympatycznie się nam
      rozmawia i dlatego proponuję mu rozmowę prywatną w mieszkaniu mojej ciotki.
      Po upewnieniu się, że będzie to rozmowa prywatna wyraził zgodę. Podałem
      telefon domowy, aby po dwóch tygodniach wieczorem zadzwonił to umówimy się
      konkretnie."
    • kacza.republika.bananowa Wildsteinówka powinna pokazać to świadectwo 13.12.06, 10:39
      walki z okrutnym komunistycznym reżimem -
      prawdziwego bohatera stanu wojennego
      • haen1950 Re: Wildsteinówka powinna pokazać to świadectwo 13.12.06, 10:43
        Włąsciwie to brak słów, żeby to skomentować.
    • hummer Gdyby Polska miała więcej takich bohaterów 13.12.06, 10:52
      To już dawno by nie istniała.
    • buffalo_bill Bohater cz. 5 13.12.06, 10:55
      "WNIOSKI
      1. J. Kaczyński sprawiał wrażenie osoby mocno niepewnej. Bardzo często
      zasłaniał się przepisami prawnymi. Jego wygląd jest niedbały. Twierdził, że nie
      interesują go sprawy materialne, kobiety, np. nie zależy mu w przyszłości na
      założeniu rodziny. Ma flegmatyczne usposobienie, wygląd "ksiązkowego mola".
      Pozuje na myśliciela "Solidarności". Mimo pewnej demonstracyjnej rezygnacji
      z życia jest osobą bardzo ambitną. Obruszał się gdy mówiłem, że pozycja jego
      brata Lecha jest w "Solidarności" znacznie wyższa. Nie przypadły do gustu
      uwagi typu, że na pozycję w środowiskach inteligenckich jaką mają Michnik,
      Macierewicz czy Geremek trzeba zapracować, zasłużyć."
      • obseerwator Re: Bohater cz. 5 13.12.06, 10:59
        Nie przypadły do gustu
        > uwagi typu, że na pozycję w środowiskach inteligenckich jaką mają Michnik,
        > Macierewicz czy Geremek trzeba zapracować, zasłużyć

        eSBek taki głupi był, czy Macierewicz tak bardzo się zmienił ?
        • 3promile Re: Bohater cz. 5 13.12.06, 11:33
          A zmienił się - wbrew pozorom Antek Policmajster to był zupełnie inny człowiek
          przed ćwierćwieczem...
        • tornson Re: Bohater cz. 5 13.12.06, 12:30
          obseerwator napisał:

          > eSBek taki głupi był, czy Macierewicz tak bardzo się zmienił ?
          Może chciał poprostu kaczora zdołować.
          • buffalo_bill :-) 13.12.06, 12:41
            tornson napisał:

            > Może chciał poprostu kaczora zdołować.
    • haen1950 Re: Bohater 13.12.06, 10:59
      Gdzie to znalazłeś? Tak prawdziwe, że ekspertów nie trzeba.
      • buffalo_bill W teczce IPN Jarosława Kaczyńskiego 13.12.06, 11:04
        całość teczki jest tutaj w 16 częściach, w plikach PDF:
        wiadomosci.onet.pl/5891,181,,3,temat.html

        Notatka z operacji "KLON" jest w części dziesiątej:
        wiadomosci.onet.pl/5891,181,1339391,4,temat.html
        • haen1950 Re: W teczce IPN Jarosława Kaczyńskiego 13.12.06, 11:19
          Nie chce mi się tego dziadowskiego CV studiować. Poddali to obróbce dla plebsu,
          czy nie, jak sadzisz?
          • buffalo_bill Nie wiem 13.12.06, 11:23
            Jeżeli "oczyścili" z czegoś teczkę to dowiemy się o tym najszybciej, gdy już
            Kaczyński nie będzie premierem. Nie sądzę, żeby teraz ktoś się wychylił
            - zniszczą go.
        • polonus9 dziekuje - pzdr 13.12.06, 17:55
    • buffalo_bill Bohater cz. 6 13.12.06, 11:18
      "2. Swój udział w działalności pozastatutowej Związku wyjaśniał z oporami.
      Jednak bardzo chce pozostać na wolności. W moim odczuciu dokonałem wstępnej
      fazy pozyskania. Dalsze rozmowy określą jego przydatność jako osobowego źródła
      informacji. Nawet w przypadku odmowy współpracy jest to krok w kierunku
      ograniczenia bądź zneutralizowania jego przyszłej działalności politycznej."
      • w11mil Kaczor jednak sprawdzil sie w tej probie 13.12.06, 11:29
        • alistair-p Re: Kaczor jednak sprawdzil sie w tej probie 13.12.06, 11:40
          Oczywiście jako wspaniały materiał na informatora,no i to mieszkanie ciotki
          sbeka,super !!!
          • w11mil w odroznieniu od innych nie kapował, nie "negocjo 13.12.06, 12:02
            wał"
            • kacza.republika.bananowa negocjował i odniósł sukces 13.12.06, 12:29

              nie internowali go tylko zwolnili za obietnicę że będzie się spotykał w
              mieszkaniu u cioci
        • kacza.republika.bananowa nie poszedł do więzienia z kolorowymTV jak Michnik 13.12.06, 11:43

          to prawdziwy bohater!
          • w11mil "jak Michnik" - to byłby interesujacy wątek 13.12.06, 12:05
          • woda.woda Nie wolno wymagać bohaterstwa od nikogo. 13.12.06, 12:09
            Kaczyński i tak zachowaywał się lepiej od znakomitej większości Polaków, którzy
            zaadaptowali się do sytuacji i żadna opozycyjność nie była im w głowie.
    • buffalo_bill Bohater cz. 7 13.12.06, 11:52
      "3. W celu głębokiego zakonspirowania jako przyszłego tw wnoszę o podjęcie jego
      kontroli operacyjnej przez Wydz. IX Dep. III w ramach kwestionariusza
      ewidencyjnego, zaś ja będę kontynuować pozyskanie.
      Wstępną rozmowę przeprowadzę w lk "Potocka".
      Dla Wydz. IX zostanie sporządzona notatka z tej rozmowy uzasadniająca
      prowadzenie kwestionariusza ewidencyjnego.
      PPŁK M. KIJOWSKI"

      c.d.n.
    • brak_nadziei Nie lubię J. Kaczyńskiego,ale to,co tu robi 13.12.06, 12:10
      buffalo_bill jest podłe. Sugeruje,że Kaczyński był TW. Dobrze wiadomo,że
      nie był. Ale ludzie opętani nienawiścią fakty mają za nic.
      • buffalo_bill Ja niczego nie sugeruję 13.12.06, 12:14
        Ja tylko przedstawiam fragmenty z teczki IPN Jarosława Kaczyńskiego. Fragmenty
        dotyczące aktualnego dziś tematu - 25-lecia wprowadzenia stanu wojennego.
      • pg20 Re: Nie lubię J. Kaczyńskiego,ale to,co tu robi 13.12.06, 12:19
        Nic nie sugeruje. Cytuje dokumenty IPNu. Te same, na podstawie których koalicja
        będzie lustrować 400 tysięcy Polaków.
        • w11mil mozesz podac źródło tej informacji? 13.12.06, 12:22
          pg20 napisał:
          >koalicja będzie lustrować 400 tysięcy Polaków.
          • woda.woda A po co? 13.12.06, 12:24
            Czyżbyś nie wiedział, że lustracja odbywa sie na podstawie ubeckich dokumentów?
            • w11mil nie wiem czy infromacja ta jest prwadziwa 13.12.06, 12:28
              "koalicja będzie lustrować 400 tysięcy Polaków."
              • woda.woda Sprawdź sobie w googlach 13.12.06, 12:31
              • don.kichote Re: nie wiem czy infromacja ta jest prwadziwa 13.12.06, 12:37
                w11mil napisała:

                > "koalicja będzie lustrować 400 tysięcy Polaków."

                Prawdziwa!
                Poczytaj "nową", podpisaną już przez Prezydenta ustawę lustracyjną, a się dowiesz!
                • pg20 Re: nie wiem czy infromacja ta jest prwadziwa 13.12.06, 13:07
                  No właśnie.
                  orka.sejm.gov.pl/proc5.nsf/0/801D202BABB285AEC12571B50047524C?OpenDocument

                  Osobami pełniącymi funkcje publiczne, w rozumieniu ustawy, są również:
                  wójt, burmistrz, prezydent miasta;
                  radny gminy, powiatu, województwa;
                  radny dzielnicy;
                  sędzia, prokurator, adwokat, radca prawny, notariusz;
                  pracownicy nauki i szkolnictwa wyższego:

                  A tylko samych kandydatów na radnych w gminach i powiatach było w tym roku
                  ponad 260 tysięcy
    • kaczysta Re: Bohater 13.12.06, 13:13
      Jaki Jarek mial pseudonim operacyjny?
      • buffalo_bill "Jar" 13.12.06, 13:15
        W aktach występuje jako figurant "Jar"
        • kaczysta Re: "Jar" 13.12.06, 13:18
          buffalo_bill napisał:

          > W aktach występuje jako figurant "Jar"

          Podaj mi teraz wg. nomenklatury SB co to zanaczy
          FIGURANT?
          • buffalo_bill Nie znam "nomenklatury SB" 13.12.06, 13:30
            Czy może - znam bardzo pobieżnie. Mogę co najwyżej napisać co podejrzewam.
            Podejrzewam, że "figurant" to osoba, której dane figurują w jednej z kartotek.
            Prościej - osoba, którą SB się interesowało.
            • kaczysta Re: Nie znam "nomenklatury SB" 13.12.06, 13:35
              buffalo_bill napisał:

              > Czy może - znam bardzo pobieżnie. Mogę co najwyżej napisać co podejrzewam.
              > Podejrzewam, że "figurant" to osoba, której dane figurują w jednej z kartotek.
              > Prościej - osoba, którą SB się interesowało.


              Figurant – osoba rozpracowywana przez SB

              To dlaczego sugerujesz w swoim watku agenturalnosc Kaczynskiego?
              • buffalo_bill To poproszę o cytat z tych moich "sugestii" 13.12.06, 13:38
                • kaczysta Re: To poproszę o cytat z tych moich "sugestii" 13.12.06, 13:41
                  forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=53859454&a=53867928
                  • buffalo_bill Jeszcze raz - poproszę o cytat z moich "sugestii" 13.12.06, 13:47
                    Link, który podajesz to moja odpowiedź na pytanie, czy sądzę, że teczka
                    Kaczyńskiego była "poddawana obróbce". Na co odpowiadam, że nie wiem, a jeśli
                    była to nie dowiemy się o tym teraz.

                    A teraz jeszcze raz ładnie poproszę o cytat, w którym sugeruję agenturalność
                    Kaczyńskiego.
                    • kaczysta Re: Jeszcze raz - poproszę o cytat z moich "suges 13.12.06, 14:00
                      buffalo_bill napisał:

                      > Link, który podajesz to moja odpowiedź na pytanie, czy sądzę, że teczka
                      > Kaczyńskiego była "poddawana obróbce". Na co odpowiadam, że nie wiem, a jeśli
                      > była to nie dowiemy się o tym teraz.
                      >
                      > A teraz jeszcze raz ładnie poproszę o cytat, w którym sugeruję agenturalność
                      > Kaczyńskiego.

                      NIE.
                      Twoj cytat sugeruje nam ze teczka Kaczynskiego zostala
                      oczyszczona z dowodow swiadczacych o jego agenturalnosci.

                      Pytanie na inteligencje:
                      Jak wytlumaczyc biernosc WSI(Dukaczewski) IPN(Kieres) Premier(Belka)
                      Prezydent(Kwasniewski) ABW(Barcikowski)
                      w okresie ostrej kampanii wyborczej 2005 kiedy widmo Kaczyzmu
                      poczelo zagrazac niepodleglosci III RP?
                      • buffalo_bill Widzę, że masz bardzo bujną wyobraźnię 13.12.06, 14:15
                        Skoro ze stwierdzenia "nie wiem" odczytujesz "tak, wiem na pewno, teczka
                        została oczyszczona z dowodów świadczących o agenturalności".

                        Może więc jeszcze raz odpowiem - nie wiem. Postaraj się zrozumieć tę odpowiedź
                        w sposób prosty.

                        Co się tyczy "pytania na inteligencję" to odpowiem nieładnie innym pytaniem:
                        - Kto miał pierwszy dostęp do archiwów SB? Wymienione przez Ciebie osoby,
                        czy najbliżsi doradcy Lecha Wałęsy z lat 1989/1992?
                        • w11mil a tu odpowiedź jest prosta: p. Michnik z paroma ko 13.12.06, 14:19
                          legami

                          buffalo_bill napisał:
                          > - Kto miał pierwszy dostęp do archiwów SB?
                          • buffalo_bill Właśnie o tych "kolegów" pytam 13.12.06, 14:32
                            dokładniej o dwóch:
                            - pierwszy był członkiem Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie, a od 1991
                            roku szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego
                            - drugi, bliźniaczo podobny do pierwszego, był od 1990 roku szefem Kancelarii
                            Prezydenta Lecha Wałęsy
                            • w11mil coś Ci się nieźle po...iło 13.12.06, 15:14
                              buffalo_bill napisał:
                              > dokładniej o dwóch:
                              > - pierwszy był członkiem Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie, a od 1991
                              > roku szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego
                              > - drugi, bliźniaczo podobny do pierwszego, był od 1990 roku szefem Kancelarii
                              > Prezydenta Lecha Wałęsy

                              hint: wpisz w google "komisja Michnika"
                              • buffalo_bill Nie sądzę 13.12.06, 15:35
                                Sprawdź

                                - kto weryfikował SBeków do dalszej służby - "W 1990 r. był członkiem Komisji
                                ds. Weryfikacji Pracowników Służby Bezpieczeństwa.":
                                www.kprm.gov.pl/92_8119.htm

                                - kto miał dostęp do najważniejszych dokumentów w państwie - "Był ministrem
                                stanu, szefem Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy w latach 1990-1992.":
                                www.kprm.gov.pl/21.htm

                                - kto zajmował się bezpieczeństwem publicznym i inwigilacją partii politycznych - "Mój brat, który był ministrem stanu ds. bezpieczeństwa dostał raport,
                                z którego wynikało, że grupa b. oficerów SB założyła związek zawodowy
                                Samoobrona.":
                                wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,55670,3326600.html


                                myślisz, że ci ludzie czekali aż ich teczki przejrzy ktoś inny?
                                • w11mil pytales kto pierwszy mial dostep do archiwow SB 13.12.06, 15:39
                                  odpowiedź jest powszechnie znana
                        • haen1950 Re: Widzę, że masz bardzo bujną wyobraźnię 13.12.06, 14:39
                          Michnik kiedyś, widząc wrzeszczącego Kaczyńskiego o lustracji powiedział:
                          Uwazaj, bo ktoś może zajrzeć i do twojej teczki. To fakt, a Adam z miesiąc
                          przegladał ocalałe akta i dał sobie spokój. Nigdy nie słyszałem, by swą wiedzę
                          wykorzystał. Wszyscy dostali szansę na nowe otwarcie nowej gry.
                          Jaruś był chyba tak kontrolowany, że doskonale wiedziano iż nie stanowi on
                          zagrożenia. Nie musiał donosić i nie warto było go do tego przymuszać. To jego,
                          ale dzisiaj też nasz wspólny problem. Kompleksy.
              • kotek.filemon Re: Nie znam "nomenklatury SB" 13.12.06, 13:38
                > To dlaczego sugerujesz w swoim watku agenturalnosc Kaczynskiego?

                Tylko tak odczytujesz ten wątek? Znacznie ważniejsze jest, że Prezes, czołowy
                rozliczacz i szermierz odnowy moralnej, sędzia sprawiedliwy, ma kartotekę
                opozycyjną z tego okresu cieniutką jak bibułka do skrętów...
                • francois.jenois Re: Nie znam "nomenklatury SB" 13.12.06, 16:44
                  kotek.filemon napisał:

                  > Znacznie ważniejsze jest, że Prezes, czołowy
                  > rozliczacz i szermierz odnowy moralnej, sędzia sprawiedliwy, ma kartotekę
                  > opozycyjną z tego okresu cieniutką jak bibułka do skrętów...

                  Na dodatek jak sam stwierdził, prawie w połowie sfałszowaną.
    • pis_blues o jeny BOhATER! :-)))))))))))))))))))n/t 13.12.06, 17:26
    • polonus9 czy mozesz dac link do tej teczki ? 13.12.06, 17:33
      • buffalo_bill Link jest w tym wątku 13.12.06, 17:44
        dokładnie tutaj:
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=53859454&a=53866707
        • polonus9 dziekuje 13.12.06, 18:03
          • buffalo_bill :-) 13.12.06, 18:13
            Raz naprawdę wystarczy :-) Pozdrawiam
    • francois.jenois Re: Bohater 13.12.06, 19:37
      A czy nie należałoby odszukać "mieszkania cioci" i urządzić tam muzeum heroizmu?
      Mosięzne ryte tabliczki poinformują ustawionych karnie gimnazjalistów i innych
      uczestników Szlaku Patriotycznego, jak partyzant "Jar" swym wdziękiem wpłynął na
      SB-ka zmuszając go do polubienia niektórych związkowców. Ile wysiłku i zdrowia
      włozył w dezinformacje i wodzenie za nos kilku departamantów.
      • don.kichote Re: Bohater 14.12.06, 17:33
        francois.jenois napisał:

        > A czy nie należałoby odszukać "mieszkania cioci" i urządzić tam muzeum heroizmu
        > ?
        > Mosięzne ryte tabliczki poinformują ustawionych karnie gimnazjalistów i innych
        > uczestników Szlaku Patriotycznego, jak partyzant "Jar" swym wdziękiem wpłynął n
        > a
        > SB-ka zmuszając go do polubienia niektórych związkowców. Ile wysiłku i zdrowia
        > włozył w dezinformacje i wodzenie za nos kilku departamantów.

        A na ścianach, oczywiście oprawione w szkło i złote ramy, notatki tego "esbeka",
        z rozmów z bohaterskim "Jar'em"!!!
    • buffalo_bill Bohatera nie było dziś w katedrze św. Jana 07.01.07, 13:43
    • os_rooj "Ujawnić SBeckie akta, za wyjątkiem wątków homo" 14.05.07, 20:42
      czy jakoś tak, za Jareczkiem premierkiem.:)

      buffalo_bill napisał:

      > Z teczki IPN Jarosława Kaczyńskiego:
      > "NOTATKA z rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim przeprowadzonej w ramach operacji
      > "KLON" w dniu 17 grudnia br. [1981] z polecenia kierownictwa służbowego.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka