Dodaj do ulubionych

Nauka spoleczna polskiego KK

IP: *.gen.twtelecom.net 13.07.03, 12:42
Na czym toto polega i jakie daje efekty w Polsce ?
Obserwuj wątek
    • Gość: Pytak Uciekacie od tematu ! IP: 130.94.107.* 13.07.03, 18:13
      Ja uwazam, ze jest to nauka mierna i bez efektow. Polacy
      sie wzajelmnie nie lubia, sa zawistni, kradna na
      potege.Bardzo to sa podejrzane efekty "pracy" armii
      finansowanych przez panstwo katechetow, akademii
      teologicznych itd. W koncu Polska to 95% katolikow i
      moralnosc Polakow swiadczy o jakosci nauk KK i ich
      skutecznosci.
    • Gość: pk link do kns IP: *.lublin.cvx.ppp.tpnet.pl 13.07.03, 19:00
      szukajcie a znajdziecie ;)

      www.kns.gower.pl/
      Otóż i ona w swej całej krasie !
      • Gość: Pytak Mowa, tawa- kler sam tego nie rozumie IP: 130.94.107.* 13.07.03, 19:18
        ^Papier wszystko przyjmie, panie dziejaszku.
        • Gość: pk Re: Mowa, tawa- kler sam tego nie rozumie IP: *.lublin.cvx.ppp.tpnet.pl 13.07.03, 19:56
          tego nie trzeba rozumieć (podobnie jak i jazdy na rowerze) tylko potrafić to
          stosowac w praktyce.
          • Gość: Pytak Re: Mowa, tawa- kler sam tego nie rozumie IP: 130.94.107.* 13.07.03, 20:18
            Swietne porownanie. Wsiadaj bratku na rower i ruszaj
            nogami do tylu. Taki sam bedzie efekt.
      • Gość: jan Re: link do kns IP: *.multicon.pl 13.07.03, 20:34
        Gość portalu: pk napisał(a):

        > szukajcie a znajdziecie ;)
        >
        > www.kns.gower.pl/
        > Otóż i ona w swej całej krasie !
        -------------------------------------------------------------------------------
        - To ma taka wartosc jak dokumenty ze zjazdow , plenow i innych nasiadowek
        PZPR. Tam tez byly tony papierow.
    • Gość: pk Re: Nauka spoleczna polskiego KK IP: *.lublin.cvx.ppp.tpnet.pl 13.07.03, 19:57
      Korzystając z okazji pozwolę sobie na subiektywne i rażąco stronnicze ujęcie
      tematu :

      - Nauka społeczna polskiego KK polega na głoszeniu szeregu zakazów i nakazów,
      których przestrzeganie jest na tyle szkodliwe, że większość parafian zdrowych
      na umyśle zmuszona jest do ich łamania (czyli grzeszenia). Skutkiem bywa często
      poczucie winy i wyrzuty sumienia, na co KK tylko czeka, gdyż bogobojni
      grzesznicy są mu do istnienia niezbędni. Dodatkowo wmawia się "grzesznikom" że
      tylko KK jest w mocy ich rozgrzeszyć z występków i najpotworniejszych zbrodni
      (dzięki spowiedzi usznej).

      Jeszcze krócej : nauka społeczna polskiego KK polega na czynieniu z obywateli
      bogobojnych grzeszników - "moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina..."

      Jakie daje efekty ? Śmiem twierdzić że satysfakcjonujące - zważcie że
      powołaniem KK jest przede wszystkim "zbawienie w Chrystusie" a nie budowa
      społeczeństwa demokracji obywatelskiej !
      • Gość: Pytak Spowiedz to lepsza metoda niz przesluchanie UB IP: *.gen.twtelecom.net 14.07.03, 14:27
        Oni wszystko wiedza o osobniku dzieki tej cynicznej
        formie przesluchania. UB musialo katowac, a oni wszystko
        wyciagaja z ludzi w bialych rekawiczkach. Gsyby Stalin
        umial wprowadzic spowiedz, zorganizowac jakiegos Boga !!
    • Gość: stary byk Re: Nauka spoleczna polskiego KK IP: *.imgw.pl 14.07.03, 10:17
      Kiedyś próbowałem czytać książkę pod takim tytułem. Ta "nauka" nie ma nic
      wspólnego z prawdziwą nauką, bo bazuje na postulatach: ma być tak, że bogaci
      pomagają biednym, że uszanowana będzie godność pracownika i td itp. To są
      piękne iluzje, ale nie ma żadnej propozycji, jak to zrealizować. Można to
      nazwać chrześcijanskim socjalizmem utopijnym.
      • Gość: jan Re: Nauka spoleczna polskiego KK IP: *.multicon.pl 14.07.03, 13:31
        Gość portalu: stary byk napisał(a):

        > Kiedyś próbowałem czytać książkę pod takim tytułem. Ta "nauka" nie ma nic
        > wspólnego z prawdziwą nauką, bo bazuje na postulatach: ma być tak, że bogaci
        > pomagają biednym, że uszanowana będzie godność pracownika i td itp. To są
        > piękne iluzje, ale nie ma żadnej propozycji, jak to zrealizować. Można to
        > nazwać chrześcijanskim socjalizmem utopijnym.
        -------------------------------------------------------------------------------
        - wiernym proponuja "chrzescijanski socjalizm utopijny" , ale juz np. tacy
        biskupi zyja w real komunizmie , czyli maja "wszystko wedlug potrzeb i
        zachcianek". Biskup to pensji nie musi miec , gdyz siedzi na samym szczycie
        swoistej piramidy finansowej.
    • swarozyc Re: Nauka spoleczna polskiego KK 14.07.03, 14:57
      Jak podkreslaja tam slowo "NAUKOWA". Tak samo "naukowa" jest jak socjalizm...

      A ciekawym jest na tej stronie ze nie nic nie mowia o protestantach!
      Mimo ze to raczej oni przyczynili sie do rozwoju moralnosci a nie "czarne
      szalenstwo"...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka