eela 09.01.02, 16:40 Czy zauwazyliscie, jak zmieniła sie Wołoska? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Kasia Re: Nowa Wołoska IP: 192.168.229.* 09.01.02, 18:01 Zmieniła i ciągle zmienia. Korki jakby się nieco rozładowały, chociażby na niektórych jej fragmentach. Odpowiedz Link Zgłoś
eela Re: Nowa Wołoska 10.01.02, 08:52 Bardzo wyładniała, szczególnie na odcinku od Narbutta na południe. Dobrze, ze odsuniete zostały działki ze stale rozwalonym płotem i chaszczami. Korki na dobre rozładuja się dopiero wtedy, gdy nad Marynarska zostanie zbudowany wiadukt. Tam jest przewidziany ogromny wezeł komunikacyjny Odpowiedz Link Zgłoś
tesa Re: Nowa Wołoska 10.01.02, 09:33 O to chodzi - dopiero jak coś zrobią ze skrzyżowaniem z Marynarską to będzie się czym zachwycać. Chyba, że ktoś mieszka akurat bardziej na północ i nie musi przedzierać się przez to skrzyżowanie :-) Odpowiedz Link Zgłoś
eela Re: Nowa Wołoska 10.01.02, 09:40 Tak, ale na ten węzeł trzeba będzie jeszcze poczekac. Mogli Wołoską dociągnąc do końca i zrobic na razie normalne skrzyzowanie, bez tego przejazdu jedna nitka przez tory Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Michał Re: Nowa Wołoska IP: *.ztm.waw.pl 10.01.02, 10:10 Skrzyżowanie przy Galerii Mokotów wygląda jak wygląda, bo cały czas budowa estakady miała zacząć się lada chwila. Ale jakoś się nie zaczęła. Zarząd Dróg Miejskich nie ma pieniędzy i stara się uzyskać jak najkorzystniejszą partycy- pację w kosztach przebudowy skrzyżowania firmy Glob Trade Center (właściciela Galerii Mokotów i okolicznych biurowców Mokotów Biznes Park). Zakres przebudowy jest dość znaczny. Oprócz budowy estakady prowadzącej ruch z ul. Rzymowskiego w ul. Marynarską przewiduje się przebudowę całego skrzyżowania w poziomie terenu, przesunięcie torowiska tramwajowego na ul. Marynarskiej miedzy ul. Wołoską i ul. Postępu oraz budowę dwóch kładek dla pieszych (nad ul. Marynarską i nad ul. Rzymowskiego). Z powodu braku pieniędzy odwleka się też budowę drugiej jezdni ul. Wołoskiej na brakującym odcinku między ul. Racławicką i ul. Woronicza. Według dotychczasowych planów ma się rozpocząć w br. Odpowiedz Link Zgłoś
eela Re: Nowa Wołoska 10.01.02, 10:53 Uważam, ze ciągłe uszczęśliwianie pieszych tymi paskudnymi kładkami jest okropne. To samochody powinny jechac tunelem lub wiaduktem, a piesi powinni byc na poziomie ulicy. I to w dodatku kładka ma byc przy galerii, z której ludzie wychodza z ciężkimi tobołami. W dodatku nie wszyscy są tacy sprawni. Do Terranova przychodzi dużo ludzi starszych. Kazac im drapac się na kładke jest nieludzkie. I same kładki jako takie szpeca ulicę Odpowiedz Link Zgłoś
kasia-s Re: Nowa Wołoska 10.01.02, 10:33 Dzisiaj miedzy Domaniewską a Woronicza stałam w korku prawie 1/2 godziny, horror, a tak dobrze się Wołowską jeździło po przeróbkach. Odpowiedz Link Zgłoś
eela Re: Nowa Wołoska 10.01.02, 10:56 kasia-s napisał(a): > Dzisiaj miedzy Domaniewską a Woronicza stałam w korku prawie 1/2 godziny, > horror, a tak dobrze się Wołowską jeździło po przeróbkach. A nie możesz jechac inna trasą? Miło miec dwie Kasie na forum :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kasia Re: Nowa Wołoska IP: 192.168.229.* 10.01.02, 12:38 kasia-s napisał(a): > Dzisiaj miedzy Domaniewską a Woronicza stałam w korku prawie 1/2 godziny, > horror, a tak dobrze się Wołowską jeździło po przeróbkach. Chyba i tak na Wołoskiej między Woronicza a Domaniewską jest lepiej niż w Alejach. Tu stoi się prawie zawsze, mimo że są po 2 pasy w każdą stronę Odpowiedz Link Zgłoś
iza70 Re: Nowa Wołoska 10.01.02, 12:02 od razu okolica zrobila sie wielkomiejska bo przedtem bylo tu zapyziale i te szklarnie w mpo Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Michał Re: Nowa Wołoska IP: *.ztm.waw.pl 10.01.02, 14:27 Al. Niepodległosci szybciej jest metrem, niż samochodem. Wołoską szybciej jest tramwajem, niż samochodem. Natomiast kładki przy Galerii Mokotów mają być budowane, jak już napisałem wyżej, nad ul. Marynarską i nad ul. Rzymowskiego. Zatem z Galerii Mokotów bedzie utrzymane przejście w poziomie terenu zarówno do obu przystanków tram- wajowych, jak i do wszystkich przystanków autobusowych poza jednym - na ul. Rzymowskiego w kierunku Ursynowa (obecnie 192 i 436). To chyba jest do przy- jęcia. Zadaniem kładek będzie wyeliminowanie kolizji ruchu pieszego z relacją zach. - płd. (z ul. Marynarskiej w ul. Rzymowskiego w prawo) prowadzoną w poziomie terenu. Odpowiedz Link Zgłoś
eela Re: Nowa Wołoska 10.01.02, 15:24 Wiem, że kładki maja eliminowac kolizje pieszych z samochodami, ale chodzi o to, że sa niewygodne. Chyba w świecie raczej sie odchodzi od takiego rozwiązania z tysiacem schodków. Częściej są pochylnie pod łagodnym katem. Kładki dobre sa dla kogoś, kto korzysta z nich bardzo rzadko. ciągłe wspinanie sie jest niewygodne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Michał Re: Nowa Wołoska IP: *.ztm.waw.pl 10.01.02, 15:50 Oczywiście, że kładki nie są zbyt wygodne dla pieszych. Ale sa tańsze od przejść podziemnych, poza tym są bezpieczniejsze (w przejściu podziemnym można dostać w czapę). Ale chyba kładki nie są jednak takie złe, skoro nawet zafundowano kładkę bogatym białym kołnierzykom idącym z biurowców do Galerii Mokotów. Odpowiedz Link Zgłoś
eela Re: Nowa Wołoska 10.01.02, 16:24 Chyba własnie dlatego, ze taniej. One sa ładne na samym początku, a potem wszystko przezera rdza i sa brudne, tak jak ta w poblizu Urzędu patentowego Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Michał Re: Nowa Wołoska IP: *.ztm.waw.pl 10.01.02, 16:35 Mam nadzieję, że te obecnie budowane kładki są nie tylko efektowniejsze, ale i porządniej wykonane od tych z lat 70-tych (jak np. wspomniana przez Ciebie kładka przy Urzędzie Patentowym). Jedna z kładek z tego okresu - nad ul. Czer- niakowską przy Zakładach Mechanicznych - została po prostu zdemontowana (groziła zawaleniem). Odpowiedz Link Zgłoś
eela Re: Nowa Wołoska 10.01.02, 16:41 No własnie, wiem o tym. Drugie takie byle co było przy Saskiej. Czy na serku Al. niepodległości/Puławska, tam gdzie Zass coś miał, przewiduje się jakąś inwestycję? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Michał Re: Nowa Wołoska IP: *.ztm.waw.pl 10.01.02, 16:56 Kładka na Czerniakowskiej przy Chełmskiej oraz na Trasie Łazienkowskiej przy Saskiej zostały również zdemontowane, a następnie zastąpione nowymi konstruk- cjami. Praktycznie są one takie samme, choć teraz kładki te są wyższe (wyższa skrajnia dla pojazdów). Dla rejonu stacji metra Wilanowska został przyjęty miejscowy plan zagospodaro- wania przestrzennego, który zakłada zabudowę tego obszaru. Odpowiedz Link Zgłoś
eela Re: Nowa Wołoska 10.01.02, 16:59 A co tam będę budowac, sklepy, czy domy dla ludzi? Odpowiedz Link Zgłoś
eela Re: Nowa Wołoska 10.01.02, 17:01 Jedyną kładką, która mi sie podoba jest kładka łącząca obie części Łazienek Odpowiedz Link Zgłoś
kasia-s Re: Nowa Wołoska 10.01.02, 19:50 a mnie sie podoba ta kładka nad Wołowską, zwłaszcza wieczorem jak jest oświetlona. eela :)))) Odpowiedz Link Zgłoś
eela Re: Nowa Wołoska 11.01.02, 09:35 Wieczorami tamtędy nie chodzę, kładkę widzę tylko w dzień, jak jadę do pracy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Michał Re: Nowa Wołoska IP: *.ztm.waw.pl 11.01.02, 11:12 eela napisała: > A co tam będę budowac, sklepy, czy domy dla ludzi? W rejonie stacji metra Wilanowska przewiduje się budowę przede wszystkim obiektów o charakterze centrotwórczym - biurowych, handlowych, usługowych, użyteczności publicznej. Będzie też zabudowa mieszkaniowa, głównie apartamenty. Wiele zależy też od chętnych inwestorów. Kładka nad Wołoską ma konstrukcję oryginalną. Pełni też funkcję reklamy (bardzo wysoko umieszczone logo Galerii Mokotów, podświetlone w nocy). Odpowiedz Link Zgłoś