Dodaj do ulubionych

Nowa Wołoska

09.01.02, 16:40
Czy zauwazyliscie, jak zmieniła sie Wołoska?
Obserwuj wątek
    • Gość: Kasia Re: Nowa Wołoska IP: 192.168.229.* 09.01.02, 18:01
      Zmieniła i ciągle zmienia. Korki jakby się nieco rozładowały, chociażby na
      niektórych jej fragmentach.
      • eela Re: Nowa Wołoska 10.01.02, 08:52
        Bardzo wyładniała, szczególnie na odcinku od Narbutta na południe. Dobrze, ze
        odsuniete zostały działki ze stale rozwalonym płotem i chaszczami. Korki na
        dobre rozładuja się dopiero wtedy, gdy nad Marynarska zostanie zbudowany
        wiadukt. Tam jest przewidziany ogromny wezeł komunikacyjny
        • tesa Re: Nowa Wołoska 10.01.02, 09:33
          O to chodzi - dopiero jak coś zrobią ze skrzyżowaniem z Marynarską to będzie
          się czym zachwycać. Chyba, że ktoś mieszka akurat bardziej na północ i nie musi
          przedzierać się przez to skrzyżowanie :-)
          • eela Re: Nowa Wołoska 10.01.02, 09:40
            Tak, ale na ten węzeł trzeba będzie jeszcze poczekac. Mogli Wołoską dociągnąc
            do końca i zrobic na razie normalne skrzyzowanie, bez tego przejazdu jedna
            nitka przez tory
            • Gość: Michał Re: Nowa Wołoska IP: *.ztm.waw.pl 10.01.02, 10:10
              Skrzyżowanie przy Galerii Mokotów wygląda jak wygląda, bo cały czas budowa
              estakady miała zacząć się lada chwila. Ale jakoś się nie zaczęła. Zarząd Dróg
              Miejskich nie ma pieniędzy i stara się uzyskać jak najkorzystniejszą partycy-
              pację w kosztach przebudowy skrzyżowania firmy Glob Trade Center (właściciela
              Galerii Mokotów i okolicznych biurowców Mokotów Biznes Park). Zakres przebudowy
              jest dość znaczny. Oprócz budowy estakady prowadzącej ruch z ul. Rzymowskiego w
              ul. Marynarską przewiduje się przebudowę całego skrzyżowania w poziomie terenu,
              przesunięcie torowiska tramwajowego na ul. Marynarskiej miedzy ul. Wołoską i
              ul. Postępu oraz budowę dwóch kładek dla pieszych (nad ul. Marynarską i nad ul.
              Rzymowskiego). Z powodu braku pieniędzy odwleka się też budowę drugiej jezdni
              ul. Wołoskiej na brakującym odcinku między ul. Racławicką i ul. Woronicza.
              Według dotychczasowych planów ma się rozpocząć w br.
              • eela Re: Nowa Wołoska 10.01.02, 10:53
                Uważam, ze ciągłe uszczęśliwianie pieszych tymi paskudnymi kładkami jest
                okropne. To samochody powinny jechac tunelem lub wiaduktem, a piesi powinni byc
                na poziomie ulicy. I to w dodatku kładka ma byc przy galerii, z której ludzie
                wychodza z ciężkimi tobołami. W dodatku nie wszyscy są tacy sprawni. Do
                Terranova przychodzi dużo ludzi starszych. Kazac im drapac się na kładke jest
                nieludzkie. I same kładki jako takie szpeca ulicę
    • kasia-s Re: Nowa Wołoska 10.01.02, 10:33
      Dzisiaj miedzy Domaniewską a Woronicza stałam w korku prawie 1/2 godziny,
      horror, a tak dobrze się Wołowską jeździło po przeróbkach.
      • eela Re: Nowa Wołoska 10.01.02, 10:56
        kasia-s napisał(a):

        > Dzisiaj miedzy Domaniewską a Woronicza stałam w korku prawie 1/2 godziny,
        > horror, a tak dobrze się Wołowską jeździło po przeróbkach.

        A nie możesz jechac inna trasą?
        Miło miec dwie Kasie na forum :)
      • Gość: Kasia Re: Nowa Wołoska IP: 192.168.229.* 10.01.02, 12:38
        kasia-s napisał(a):

        > Dzisiaj miedzy Domaniewską a Woronicza stałam w korku prawie 1/2 godziny,
        > horror, a tak dobrze się Wołowską jeździło po przeróbkach.

        Chyba i tak na Wołoskiej między Woronicza a Domaniewską jest lepiej niż w
        Alejach. Tu stoi się prawie zawsze, mimo że są po 2 pasy w każdą stronę

    • iza70 Re: Nowa Wołoska 10.01.02, 12:02
      od razu okolica zrobila sie wielkomiejska bo przedtem bylo tu zapyziale i te
      szklarnie w mpo
      • Gość: Michał Re: Nowa Wołoska IP: *.ztm.waw.pl 10.01.02, 14:27
        Al. Niepodległosci szybciej jest metrem, niż samochodem.
        Wołoską szybciej jest tramwajem, niż samochodem.

        Natomiast kładki przy Galerii Mokotów mają być budowane, jak już napisałem
        wyżej, nad ul. Marynarską i nad ul. Rzymowskiego. Zatem z Galerii Mokotów
        bedzie utrzymane przejście w poziomie terenu zarówno do obu przystanków tram-
        wajowych, jak i do wszystkich przystanków autobusowych poza jednym - na ul.
        Rzymowskiego w kierunku Ursynowa (obecnie 192 i 436). To chyba jest do przy-
        jęcia. Zadaniem kładek będzie wyeliminowanie kolizji ruchu pieszego z relacją
        zach. - płd. (z ul. Marynarskiej w ul. Rzymowskiego w prawo) prowadzoną w
        poziomie terenu.
        • eela Re: Nowa Wołoska 10.01.02, 15:24
          Wiem, że kładki maja eliminowac kolizje pieszych z samochodami, ale chodzi o
          to, że sa niewygodne. Chyba w świecie raczej sie odchodzi od takiego
          rozwiązania z tysiacem schodków. Częściej są pochylnie pod łagodnym katem.
          Kładki dobre sa dla kogoś, kto korzysta z nich bardzo rzadko. ciągłe wspinanie
          sie jest niewygodne.
          • Gość: Michał Re: Nowa Wołoska IP: *.ztm.waw.pl 10.01.02, 15:50
            Oczywiście, że kładki nie są zbyt wygodne dla pieszych. Ale sa tańsze od
            przejść podziemnych, poza tym są bezpieczniejsze (w przejściu podziemnym można
            dostać w czapę). Ale chyba kładki nie są jednak takie złe, skoro nawet
            zafundowano kładkę bogatym białym kołnierzykom idącym z biurowców do Galerii
            Mokotów.
            • eela Re: Nowa Wołoska 10.01.02, 16:24
              Chyba własnie dlatego, ze taniej. One sa ładne na samym początku, a potem
              wszystko przezera rdza i sa brudne, tak jak ta w poblizu Urzędu patentowego
              • Gość: Michał Re: Nowa Wołoska IP: *.ztm.waw.pl 10.01.02, 16:35
                Mam nadzieję, że te obecnie budowane kładki są nie tylko efektowniejsze, ale i
                porządniej wykonane od tych z lat 70-tych (jak np. wspomniana przez Ciebie
                kładka przy Urzędzie Patentowym). Jedna z kładek z tego okresu - nad ul. Czer-
                niakowską przy Zakładach Mechanicznych - została po prostu zdemontowana
                (groziła zawaleniem).
                • eela Re: Nowa Wołoska 10.01.02, 16:41
                  No własnie, wiem o tym. Drugie takie byle co było przy Saskiej. Czy na serku
                  Al. niepodległości/Puławska, tam gdzie Zass coś miał, przewiduje się jakąś
                  inwestycję?
                  • Gość: Michał Re: Nowa Wołoska IP: *.ztm.waw.pl 10.01.02, 16:56
                    Kładka na Czerniakowskiej przy Chełmskiej oraz na Trasie Łazienkowskiej przy
                    Saskiej zostały również zdemontowane, a następnie zastąpione nowymi konstruk-
                    cjami. Praktycznie są one takie samme, choć teraz kładki te są wyższe (wyższa
                    skrajnia dla pojazdów).

                    Dla rejonu stacji metra Wilanowska został przyjęty miejscowy plan zagospodaro-
                    wania przestrzennego, który zakłada zabudowę tego obszaru.
                    • eela Re: Nowa Wołoska 10.01.02, 16:59
                      A co tam będę budowac, sklepy, czy domy dla ludzi?
                    • eela Re: Nowa Wołoska 10.01.02, 17:01
                      Jedyną kładką, która mi sie podoba jest kładka łącząca obie części Łazienek
                      • kasia-s Re: Nowa Wołoska 10.01.02, 19:50
                        a mnie sie podoba ta kładka nad Wołowską, zwłaszcza wieczorem jak jest
                        oświetlona.

                        eela :))))
                        • eela Re: Nowa Wołoska 11.01.02, 09:35
                          Wieczorami tamtędy nie chodzę, kładkę widzę tylko w dzień, jak jadę do pracy
                          • Gość: Michał Re: Nowa Wołoska IP: *.ztm.waw.pl 11.01.02, 11:12
                            eela napisała:

                            > A co tam będę budowac, sklepy, czy domy dla ludzi?

                            W rejonie stacji metra Wilanowska przewiduje się budowę przede wszystkim obiektów
                            o charakterze centrotwórczym - biurowych, handlowych, usługowych, użyteczności
                            publicznej. Będzie też zabudowa mieszkaniowa, głównie apartamenty. Wiele zależy
                            też od chętnych inwestorów.

                            Kładka nad Wołoską ma konstrukcję oryginalną. Pełni też funkcję reklamy (bardzo
                            wysoko umieszczone logo Galerii Mokotów, podświetlone w nocy).
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka