Dodaj do ulubionych

Pochówek czy kremacja?

    • Gość: Jimmy Re: Pochówek czy kremacja? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.06, 10:55
      kremacja i pochówek w ekologicznej urnie lub rozsypanie
      wyszperałem w sieci filmik pokazujący los zwłok niezindentyfikowanej osoby od
      znalezienia do kremacji i pochówku prochów, naprawdę poruszający i
      przedstawiony z wielkim wyczuciem:
      www.bbc.co.uk/dna/filmnetwork/A4638585
    • Gość: wredna_jedza Re: Pochówek czy kremacja? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.06.06, 11:55
      Kremacja :)
    • obraza.uczuc.religijnych Ani jedno ani drugie. 23.06.06, 13:49
      Wyrzucenie na smietnik.
    • depresyjka4 Re: Pochówek czy kremacja? 23.06.06, 13:49
      mi jest wszystko jedno, niech zrobia ze mna co chcą.
      i tak moja dusza odleci i bedzie miała wszystko gdzieś :-)
    • crax Ależ z ciebie esteta :))) 23.06.06, 14:06
      jzolkiewski napisał:
      "Jak powolutku ta trumna zjeżdza do ziemi , to jest piękne a nie do jakiegoś pieca jak kurczak."

      "Piekne", powiadasz... A wiesz, jak "pięknie" będą wyglądały twoje zwłoki w stadium głębokiego rozkładu? :)))
    • Gość: m-oni Re: Pochówek czy kremacja? IP: *.catv.net.pl 23.06.06, 14:38
      Oczywiście kremacja,bez zbednych dodatków typu kwiaty tabliczki ,urny itp.
      Kremacja i co najwazniejsze wszelkie koszty ciać do minimum.Pieniadze,które
      ktos chciałby wydac na mój pogrzeb ,wszystkie te kwiatki wieńce samochody i
      wszystko o czym zapomniałam wolę aby przeznaczyc na inne cele.Cele osób zywych
      i potrzebujacych.
      To będzie lepszym pozegnaniem ze światem żywych niż POGRZEB przez duze P.
      Kto ma o mnie pamiętać ten i tak będzie a w sumie co mi potrzebne tylko
      modlitwa.Do tego nie potrzeba żadnych symbolów.
      • Gość: m-oni Re: Pochówek czy kremacja? IP: *.catv.net.pl 23.06.06, 14:40
        Jeśli umrę w stanie nadajacym sie do dalszego wykorzystania to oczywiście,że
        chciałabym aby ktoś miał z tego pożytek,więc co sie da to pobrac do przeszczepu.
    • kronopio77 kremacja 23.06.06, 14:52
      Cmentarze są nieestetyczne i zajmują coraz więcej miejsca - nieraz są to centra
      miast, gdzie można by z wiekszym pożytkiem zrobić park albo miejsce do zabaw
      dla dzieci
      • Gość: sylwek Re: kremacja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.06, 11:06
        kremacja
        po kilku latach w trumnie i tak po mnie nic nie zostałoby
    • dirgone Re: Pochówek czy kremacja? 01.09.06, 11:18
      Tyle postów, w 90% wszyscy mówią, że kremacja, a w Polsce zapewne tylko jedno
      ciało na 100 zostaje spalone. Tak mi się wydaje przynajmniej - mogę się mylić.
      I krematorium jest chyba w Poznaniu, a gdize indziej jeszcze, to nie mam
      pojęcia. W warszawie chyba nie ma.
      Ostanio również posłowie roztrząsali temat prochów, czy można je rozsypwac, czy
      nie. I nasze władze kościelne gromko krzyczały, że kremacja to dla wstrętnych
      innowierców, że tradycja w Polsce jest, że zabronić! Pewnie dochód by im się
      zmniejszył...
      Ja chcę byc skremowana. Nie wyobrażam sobie inaczej - fuj, tak się rozkładać,
      gnić, robaki i inne..
      • echtom Re: Pochówek czy kremacja? 01.09.06, 20:57
        Nie wiem, jak w Warszawie, ale od kilku lat jest w Gdańsku na Srebrzysku.
        Myślę, że kremacji byłoby więcej, gdyby w Polsce było więcej krematoriów -
        inaczej dochodzi niemały koszt transportu. Z tą reakcją władz kościelnych to
        coś mi się nie zgadza - z tego, co wiem, Kościół dopuszcza kremację i księża
        nie robią wstrętów. Miałam bardzo "moherową" ciotkę, która zażyczyła sobie
        kremacji, więc od strony kościelnej na pewno wszystko jest w porządku. A poza
        tym kremacja nie wyklucza tradycyjnego pogrzebu - po prostu do ziemi zamiast
        trumny wkłada się urnę.
        • Gość: dirgone Re: Pochówek czy kremacja? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.09.06, 13:39
          Hm, to chyba chodziło o rozsypywane prochów, całkiem niedawno gazeta o tym
          pisała właśnie kościół przeciw rozsypywaniu był przeciw.Czyli tylko do ziemi
          urna, a rozsypanie na trawkę w miejscu do tego specjalnie wyznaczonym już nie,
          bo to grzech. Chyba Glemp ostro się właśnei o tym wypowiadał, ale podkreślam, że
          chyba, bo nei wczytywałam się wtedy dokładnie.

          A ja nie chcę do żadnego piachu, tylko do wody, choćby klozetowej. Bo w wodzie
          jakoś mi lepiej, nawet znakiem jestem odpowiednim (ryba)
    • malina862 Re: Pochówek czy kremacja? 01.09.06, 15:16
      ja zdecydowałam sie zamrozić.Może za kilkaset lat świat tak posunie się do
      przodu,że będzie można na nowo przywrócić mnie do żcyia.
      A po kremacji nie ma odwrotu,klamka zapadnie.;-)

      Swoją drogą bardzo przygnębiający wątek.
    • Gość: magda czy podczas kremacji...... IP: *.tpnet.pl 01.09.06, 16:37
      .....wszystko jest spalane do prochu, bo ktoś mi opowiadał że te największe
      kości nie palą się do końca. Czy to prawda?
      • Gość: sylwek Re: czy podczas kremacji...... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.09.06, 11:06
        tak, z tego co wiem to jest prawda, a te kości które się nie spaliły po prostu mielą na proch i w rezultacie z człowieka zostaje tylko garstka popiołu
        a co do tej klamki, to zapada ona już z chwilą śmierci, niektórych procesów po niej nie można już odwrócić
    • xtrin Kremacja. 01.09.06, 18:45
      Wcześniej oczywiście wszystko co ewentualnie się przydać może wyjęte.
      A prochy rozsypać, w jakimś pięknym miejscu.
    • wielki_czarownik Ja wolę mumifikację. /nt 01.09.06, 21:31

    • Gość: ciekawski Jak to naprawdę jest? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.09.06, 15:56
      Ile czasu zajmuje rozkład ciała w trumnie (w polskich warunkach)? Czy rzeczywiście nic potem z człowieka nie zostaje (żadnej kosteczki)? I nie wiem w końcu, czy naprawdę ciało jest "jedzone" przez robaki czy to tylko mit.
    • renebenay Re:Kremacja 06.09.06, 16:44
      Jest to tansze dla bliskich.
    • Gość: antypapista Re: Pochówek czy kremacja? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.09.06, 21:16
      Kremacja czy też pochówek to marnotrawstwo.Ja byłbym za tym aby moje truchło
      przekazano do ZOO na karmę dla tygrysów.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka