03.10.05, 18:18
mialem okazje dzis podziwac prawie puste wagony SKM przy przejezdzie w
Miedzylesiu ok. godz. 17.30, stojac prawie godzine w gigantycznym korku na
Zwolenskiej;

brawo panie Prezydencie - na pewno tego potrzebowali mieszkancy Miedzylesia,
Falecnicy itd.; mam nadzieje ze efekt propagandowy w Warszawie bedzie odwrotny
od zamierzonego; a propos - mialem tego nie robic, ale choc z obrzydzeniem
zaglosuje na Tuska - ten moze nie oddzieli mnie szlabanem od reszty swiata
Obserwuj wątek
      • miedzylesianin1 Re: masakra 03.10.05, 19:36
        Nie sądzę, aby Piskorski tu pomógł. Moim zdaniem należy może powiadomić
        Telewizyjny Kurier Warszawski i pokazać co się dzieje na przejeździe w
        Międzylesiu. To, że stoimy zawdzięczamy Kaczorowi i kolesiom, którzy w blasku
        jupiterów "błyszczą" swoją pracowitością. Jestem ciekaw, czy brali pod uwagę
        aspekt bezpieczeństwa? A co będzie jak będzie jechac karetka? Przecież
        przebicie się do torów od strony Zwoleńskiej zajmie więcej czasu, niż dotarcie
        np. z Centrum do początku tego gigantycznego korka! A przecież po drugiej
        stronie są dwa szpitale (Kolejowy i CZD), oraz szpital w Aninie. Wszystko
        będzie w porządku jeśli w tej karetce będzie Kaczor (oczywiście żartuję, nikomu
        tego nie życzę). Jedyne wyjście, to nagłośnic sprawę w mediach.
        Pozdrawiam
        • palker Re: masakra 03.10.05, 20:14
          miedzylesianin1 napisał:

> Jedyne wyjście, to nagłośnic sprawę w mediach.

sądzę, że jedyne wyjście to tunel drogowy pod torami. Taki, jaki się budowało
          od poczatku istnienia kolei żelaznych na obszarach zurbanizowanych:-)
          • 444a Re: masakra 03.10.05, 21:30
            I tunele właśnie były w planach.
            Poza tym to jak to się stało, że pierwszemu w tym wątku przeszkadza SKM, a nie
            przeszkadzają zwykłe pociągi?
            • robisc Re: masakra 03.10.05, 21:54
              444a napisał:

> Poza tym to jak to się stało, że pierwszemu w tym wątku przeszkadza SKM, a nie
              > przeszkadzają zwykłe pociągi

:)
            • w_v_w Re: masakra 03.10.05, 22:18
              Tunele, a w Miedzylesiu to nawet wiadukt, radny wszystkich kadencji pełnił
              role radnego Pinokio, dlaczego tego nie dopilnował, nadłużej burmiszczuje,
              ciekawe...
              pozdrawiam
              Wawerka
              • odpi od razu masakra? 03.10.05, 23:12
                Dorzucili co godzinę jeden krótki pociąg i już masakra.
                Jak ktoś wybiera Bronowską i Zwoleńską, to chyba wie co robi.

Podobnie z postacią L.K. co raz się przejechał nowym wagonem i już jest winien
                całego wawerskiego zacofania komunikacyjnego.
                Całe dziesięciolecia na to pracowali stołeczni urbaniści zanim ludzie
                Piskorskiego, Kozaka i Kaczyńskiego zaczęli przy tym majstrować.

Błędem dużym ostatnio czynionych modernizacji, jest natomiast to, że nie
                zrekonstruowano przejazdu w Aninie podczas tworzenia ronda.
                Jeśli kiedyś ulepią Wąbrzeską to strumień pojazdów zmierzajacych tą ulicą do
                Lucerny i dalej Patriotów w kierunku Międzylesia jeszcze bardziej przymuli
                Zwoleńską.

A tak na marginesie, mnie bardziej wkurzają puste pośpiechy i ekspresy
                pomykajace co godzinę do Lublina, a tak samo puste jak wagony SKM i innych
                podmiejskich. Tu winy osobnikom z Pl. Bankowego nie da się przypisać ;)

• w_v_w Re: od razu masakra? 03.10.05, 23:40
                  odpi napisał:
                  > A tak na marginesie, mnie bardziej wkurzają puste pośpiechy i ekspresy
                  > pomykajace co godzinę do Lublina, a tak samo puste jak wagony SKM i innych
                  > podmiejskich. Tu winy osobnikom z Pl. Bankowego nie da się przypisać ;)
                  >
                  Ha, bo tam są winni "ONI" Rotfl

Że też mnie ominęła ta "masakra", a byłam tam, o tym czasie, ale niestety
                  stałąm tylko 5 min :(
                  Pozdrawiam
                  Wawerka
                  • robisc Re: od razu masakra? 04.10.05, 06:23
                    w_v_w napisał:

> Że też mnie ominęła ta "masakra", a byłam tam, o tym czasie, ale niestety
                    > stałąm tylko 5 min :(

mialas szczescie - ja naliczylem 4 pociagi zanim przejechalem, bedac juz
                    kilkadziesiat metrow przed przejazdem, ale bylo ich na pewno wiecej, kiedy
                    stalem tak daleko, ze nie widzialem przejazdu; ostatnim byl prawie pusty SKM

• robisc Re: od razu masakra? 04.10.05, 06:24
                  odpi napisał:

> Dorzucili co godzinę jeden krótki pociąg i już masakra.
                  > Jak ktoś wybiera Bronowską i Zwoleńską, to chyba wie co robi.

hmm... jakas alternatywa z Miedzylesia na Mokotow? 359 stalo w takim samym
                  gigantycznym korku
                • przewoz_pw Re: od razu masakra? 04.10.05, 17:50
                  > A tak na marginesie, mnie bardziej wkurzają puste pośpiechy i ekspresy
                  > pomykajace co godzinę do Lublina, a tak samo puste jak wagony SKM i innych
                  > podmiejskich. Tu winy osobnikom z Pl. Bankowego nie da się przypisać ;)
                  Dramatyzujesz. Do Lublina jeździ łącznie 10 par pociągów, z czego chyba pięć
                  albo sześć jeździ... z pominięciem Otwocka. No i nie ma żadnego ekspresu, a
                  pociągi pośpieszne puste raczej nie jeżdżą...
                  Podmiejskie poza szczytem owszem są pustawe (ale tylko te do Otwocka i z
                  Otwocka. Pilawa i Dęblin trzymają mocną frekwencję)
                  • odpi Re: od razu masakra? 05.10.05, 11:25
                    przewoz_pw napisał:
                    > Dramatyzujesz.

Dramatyzuję jak ...większość komentujących dolegliwości szlabanowe.
                    Natomiast nie przypisuję całej winy za utrudnienia na przejazdach kolejowych,
                    pojawieniu się wagonów SKM, a tym bardziej ludziom, którzy SKM stworzyli (a w
                    zasadzie tworzą).
                    Jeśli dobrze poobserwujesz dalekobieżne na tej trasie, to stwierdzisz, że w dni
                    powszednie wożą powietrze i garstkę pasazerów najcześciej pracowników z branży
                    kolejowej. Co do ich liczebnosci pewnie masz rację, ale o 15.30 i 16.30 jadą
                    na pewno przez Międzylesie w kierunku Lublina.
                    Ekspresiak niedobitek też jest, ale istotnie omija linię otwocką.

Pisząc poprzedni post miałem na uwadze to, że kierując uwagę tylko na SKM i
                    przypisując, tylko jej istnieniu, masakrę komunikacyjną w Międzylesiu temat
                    się upraszcza ponieważ szlabany opuszczane i podnoszone są "na cześć" każdego
                    pustego pociągu, sunącego szlakiem kolei nadwiślańskiej. Zależność jest prosta
                    im wiecej pasażerów w wagonach to mniej samochodów osobowych na ul.Patriotów.
                    SKM ma szansę przyczynić się do tego, że linia otwocka odżyje, wycinając przy
                    okazji część komunikacji autobusowej z szyldem przewoźników prywatnych.
                    Oby tak się stało nim nastąpi cud i pojawi się skrzyżowanie 2-poziomowe z
                    torami w Międzylesiu.
                    Pozdr.
    • w_v_w Recepta jest prosta... 03.10.05, 23:49
      Kaczor wygrywa wybory na Prezia RP, zwalnia etat w City, HGW zacna mieszkanka
      Miedzylesia wpada na zwolnione miejsce i...do Miedzylesia w nastepnym roku
      ciągną Metro ze trzy linie na poczatek i ze dwie obwodnice oczywiście po dwa
      pasy dla bicyklistów :DDDD
      A że ma blisko do wawerskeigo ratusza, to w wolnej chwili by poburmistrzowała.
      Hmmm tylko nie wiadomo, czy mozna łączyć te dwa etaty :DDDDDDDDDDDD
      Ale cos mi się wydaje, że będzie POptokach hihihi
      Pozdrawiam
      Wawerka
    • przewoz_pw Re: masakra 04.10.05, 17:42
      no widzisz? mogłeś nimi jechać.
      A tak w ogóle, to jak widziałeś 14WE, to możnaby powiedzieć, że jesteś
      szczęściarzem, bo ten jak na razie więcej stoi niż jeździ. Jak widziałeś EN57 z
      trójmiejskiej SKM, to raczej nic nadzwyczajnego...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka