Dodaj do ulubionych

Szybka Kolej Miejska - przedwyborczy hit, który...

IP: *.chello.pl 05.10.05, 00:30
Nie wiem czemu dziwi się dziennikarz. Wystarczy poczytać archiwalne
wypowiedzi na forum. Sporo osób, w tym wyżej podpisany, wielokrotnie
podkreślało:
- skandaliczny sposób przeprowadzenia przetargu (ustawiony pod jedną firmę, z
jednym uczestnikiem, właśnie ową firmą-manufakturą z Nowego Sącza, bez
jakigokolwiek doświadczenia w produkcji nowoczesnych jednostek trakcyjnych)
- skandaliczną cenę prawie 10 mln złotych za skład (wyłącznie za remont
przedpotopowej jednostki, bez wymiany napędu; za niewiele mniej Koleje
Mazowieckie płacą 1,5 mln zł od składu)
- skandaliczne zarządzanie spółką SKM (nie potrafiła zaklepać sobie wcześniej
rozkładu jazdy w PLK, nie miała i nie ma żadnej spójnej koncepcji
funkcjonowania poza rozbudowanym "chciejstwem")

PS. Głosujcie na Kaczora!
Obserwuj wątek
    • jaa_ga Re: Szybka Kolej Miejska - przedwyborczy hit, któ 05.10.05, 01:25
      To jest
      k o m p r o m i t a c j a
      do potęgi n-tej
      • tarantula01 Skoro pociąg się ciągle psuje 05.10.05, 09:56
        To jest także obraz funkcjonowania wszelkich urzędów. Skoro pociąg się tak
        ciągle psuje, to jakim cudem przeszedł testy kwalifikujące go do dopuszczenia
        do normalnego ruchu?
    • Gość: WOjtek Sz. Re: Szybka Kolej Miejska - przedwyborczy hit, któ IP: *.jmdi.pl 05.10.05, 08:00
      Hihot wyborczy.
    • Gość: Tom Nagonka na Kaczora IP: *.lot.pl 05.10.05, 08:35
      Trwa nagonka na Kaczyńskiego, bo okazało się, że Tusk - pupilek koszernych
      mediów może przegrać wybory.
      • misiekka Re: Dlugo nad tym myslales? 05.10.05, 08:40
        Jaka nagonka? Stwierdzenie faktu, ze szrot z NEWAG-u sie rozkraczyl to od razu
        nagonka na kogos?
        • Gość: pixawon Re: Dlugo nad tym myslales? IP: 195.136.143.* 05.10.05, 09:04
          Ekipa pana.Kaczyńskiego bierze najlepsze wzorce z PRL-u.Jest okazja aby uruchomić SKM bo zbliżają się wybory?Proszę bardzo.Kiełbaska wyborcza smakuje wyjątkowo.Tak było ze stacjami Metra dw.Gdański i plac Wilsona.Trzeba było uruchomić stację dw.Gdański bo p.Kaczyński objął prezydenturę w Warszawie i potrzebował spektakularnego sukcesu.A że stację uruchomiono z niedoróbkami to jużnieważne.Liczy się propaganda żeby potem można było w spocie reklamowym podziwiać sprawność rządzenia p.Kaczyńskiego.A że stacja jest nieszczelna i po otwarciu trzeba było zrywać tynki i uszczelniać to już nieważne.Stacja pl.Wilsona tak samo.Opóźnienie ponad 3 miesiące.Toż to niedopuszczalne bo prezydent Kaczyński obiecał że stacja ruszy n akoniec roku a tu jeszcze nic nie jest gotowe.Nie liczy się ekipa p.Kaczyńskiego ze zdaniem fachowców że proces technologiczny budowy stacji wymaga dłuższego czasu i nie jest możliwe otwarcie w terminie przewidzianym przez Ratusz.Propaganda być musi potem w spotach wyborczych że oto p.Kaczyński usprawnił komunikację w Warszawie.Budowa Trasy Siekierkowskiej wstrzymana na ponad dwa lata bo zawiązał się jakiś układ który podobno wysysał pieniądze z budżetu.Jednak kupienie badziewia za 9 mln za sztukę to nie jest wysysanie pieniędzy z budżetu?Marazm inwestycyjny jakiego jeszcze nie było w Warszawie nigdy wcześniej.jednak ekipa p.Kaczyńskiego potrafi wszystko.Jednak w spotach wyborczych wszystko wygląda hurra optymistycznie.Wzorce jak z najlepszych czasów PRL-u.No ale w końcu p.Kaczyński w PRL-u pobierał nauki i jest mu to nieobce.Miej nas Boże w opiece jak p.Kaczyński wygra wybory prezydenckie i w ten sam sposób zacznie wraz ze swoją ekipą rządzić Polską.
          • Gość: Arek "Aiwa-Platz" Re: Dlugo nad tym myslales? IP: *.chello.pl 05.10.05, 21:51
            Wiesz, problem w tym, że Tusk nie robi NIC dla ludzi, więc NIKT nie może mu
            sypać piasku w tryby bo one zwyczajnie nie pracują.
      • Gość: JJJ Re: Nagonka na Kaczora IP: *.crowley.pl 05.10.05, 08:55
        I słusznie. Skoro ekipa p. Kaczyńskiego nie potrafiła dogadać się z Kolejami
        Mazowieckimi w sprawie wspólnego biletu... przez 4 lata, tylko wybulili mnóstwo
        kasy na pociągi, które nie tylko są mocno awaryjne, to jeszcze właściwie nie
        wiadomo czemu służą. Jeżdżą w jakichś dziwnych godzinach, wożą powietrze...

        SKM została kompletnie nie przemyślana. Jej uruchomienie, to tylko kiełbasa
        wyborcza. Tak nie wolno robić...
        • Gość: Arek "Aiwa-Platz" Re: Nagonka na Kaczora IP: *.chello.pl 05.10.05, 21:55
          Ja to błbym ciekaw kto spowodował te awarie co uniemożliwiły jazdę pociągu! Po
          naprawie, nawet Gazeciarze podają, iż jeździło.
          • Gość: MZ Sam sie rozkracza - takie wykonanie. IP: *.pwpw.pj / 217.168.193.* 05.10.05, 23:47
      • Gość: Damian Niskopodwoziowe tramwaje w Elblągu IP: *.crowley.pl 05.10.05, 21:35
        Elbląd tez mówi NIE kaczyzmowi:
        www.pesa.pl/php/index_pl.php?id_dzial=111&%20id_sesja=0
        • Gość: Arek "Aiwa-Platz" Re: Niskopodwoziowe tramwaje w Elblągu IP: *.chello.pl 05.10.05, 21:57
          Ale Warszawa mówi TAK - 180 tysięcy głosów dostał Jarosław Kaczyński w W-wie.
          Ile takich Elblągów, o ile w ogóle tak myśli 100% mieszkańców-co jest
          niemozliwe, potrzeba na te 180.000 głosów?
          • Gość: ddab Pamiętaj, na okręg warszawski głosowali za granicą IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.05, 11:18
            Nie tylko Warszawa. I co z tego że J. Kaczyński ma najwięcej głosów z kandydatów jak w Warszawie wygrała PO (w sumie oni mieli najwięcej).
          • Gość: XXL Re: Niskopodwoziowe tramwaje w Elblągu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.05, 19:22
            > Ale Warszawa mówi TAK -180 tysięcy głosów dostał Jarosław Kaczyński w W-wie.<
            Ale PiS jako partia przegrał zdrowo z PO!J.Kaczyński dostał tyle głosów bo nic
            Warszawie nie zrobił, a na kogos zwolennicy PiS musieli głosować.O pozostałych
            albo nikt nie słyszał, a o innych np.Karski - z jaknajgorszej strony!!!
    • Gość: hulagula ALLES KAPUTT IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.05, 09:24
      Teraz może ktoś rozliczy Kaczyńskiego z jego personalnych i organizacyjnych
      eksperymentów. Wywalił w mieście z roboty normalnych ludzi, ściagając różne
      obierki i kaszaloty. Zabawa w SKM musiała tak się skończyć, ponieważ steruje
      tym wynalazkiem w 100% ekipa warszawskiego metra. Tam też zaczyna się agonia.
      • Gość: Arek "Aiwa-Platz" Re: ALLES KAPUTT IP: *.chello.pl 05.10.05, 22:00
        To że wywalił to dobrze bo na potęgę kradli państwowe. Źle, że tak mało i
        zostały tabuny sabotażystów po wszystkich urzędach. Za miękkie serce miał
        Kaczor i mu się odpłacają.
    • Gość: Krzysztof Re: Szybka Kolej Miejska - przedwyborczy hit, któ IP: 195.245.204.* 05.10.05, 10:16
      Ano właśnie. Po co tworzyć nową spółkę, która nie ma miejsca w rozkładzie, po
      co wydawać 55 mln zł na pociągi, które ładnie wyglądają, ale kiepsko (albo w
      ogóle) nie jeżdżą, zamiast wejść do spółki Koleje Mazowieckie albo przynajmniej
      dołożyć się do wspólnego biletu kolej-komunikacja miejska?

      Teraz miasto dokłada do biletów na trasie Ursus - W-wa Zachodnia 100 tys. zł
      miesięcznie. W całej sieci byłoby to pewnie ok. miliona złotych. Jednocześnie
      mniej ludzi jeździłoby komunikacją miejską, więc tu można część zaoszczędzić.
      Za te pieniądze Koleje Mazowieckie mogą mieć pociąg po kapitalnym remoncie co
      1,5 miesiąca. Za 55 mln zł, które miasto wydało na te "superpociągi", mogą mieć
      36 takich pociągów, które jeżdżą z taką samą prędkością, w środku wyglądają tak
      samo, a w dodatku rzadziej się psują.
      • Gość: Arek "Aiwa-Platz" Re: Szybka Kolej Miejska - przedwyborczy hit, któ IP: *.chello.pl 05.10.05, 22:02
        Te po remoncie jeszcze łatwiej popsuć jak komuś będzie na popsuciu zależało.
    • Gość: kay jesli sie psuje... IP: *.aster.pl 05.10.05, 11:01
      po co ciagle naprawiac, skoro sie psuje to niech miasto kupi nowy - w koncu za
      kilka dni wybory, znajdzie sie nowe 9 milionow na nowy pociag!
    • Gość: Wasz prezydent To Talibowie z Klewek przyjechali mi zaszkodzić IP: 83.238.103.* 05.10.05, 11:26
      w kampanii wyborczej.
      Przeczytajcie w Życiu Warszawy artykuł o straży miejskiej i w połączeniu z tym
      tekstem będziecie mieli jasny pogląd na skuteczność rządów pana "spieprzaj
      dziadu". Ale ja mu życzę - niech wygra - wówczas wszyscy będą mogli naocznie
      się przekonać o legendarnej postaci Pana kaczki
      • Gość: Arek "Aiwa-Platz" Re: To Talibowie z Klewek przyjechali mi zaszkodz IP: *.chello.pl 05.10.05, 22:05
        To nie są żarty lecz sabotaż jeżeli ktoś psuje nowe pociągi, bo przyda się to w
        kampanii wyborczej. Podobnie z urzędnikami co "zapominają" pieczątki przyłożyć
        w dokumentach przetargowych, które potem łatwo zdyskwalifikować - obciązając
        Kaczora winą.
        • Gość: MZ Re: To Talibowie z Klewek przyjechali mi zaszkodz IP: *.pwpw.pj / 217.168.193.* 05.10.05, 23:43
          Pociag jest pilnowany przez bande ochrony - wiec jaki sabotaz? Szmelc sie
          psuje, bo tak jest wykonany i koniec.
        • Gość: XXL Ty to jesteś dobrym uczniem Stalina!;-) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.05, 19:27
          Jak mu coś nie wychodziło, to zaraz znajdował[znajdowali mu ;-)]sabotazystów!
          Tylko u Stalina się przyznawali, a u Kaczora jeszcze(!) nie.Ale wszystko przed
          toba;-)
    • dorsai68 Re: Szybka Kolej Miejska - przedwyborczy hit, któ 05.10.05, 12:48
      cyt. z artykułu:
      "Ci, którzy rano wyszli na stacje z nadzieją na przejażdżkę opływowym klimatyzowanym pociągiem, znowu się zawiedli"

      I właśnie tylko do teg bedzie służyła SKM - do rekreacyjnych przejażdzek. Przy tej ilości taboru i tak ułożonym rozkładzie jazdy faktycznie ratusz zafundował turystom nową (sic!) atrakcję turystyczną.

      Gdyby urzędowi rzeczywiście zależało na usprawnieniu komunikacji publicznej, z pełną siła negocjowaliby wprowadzenie wspólnego biletu dla pasażerów ZTM+KM.
    • Gość: PeKaPe Re: Szybka Kolej Miejska - przedwyborczy hit, któ IP: *.chello.pl 05.10.05, 13:11
      Przede wszystkim nie jest to "nowy" pociag tylko modernizacja obudowy starego
      skladu ezt zwanego potocznie kiblem! Nie piszcie ze jest to nowy pociag bo
      jeszcze ktos w to uwierzy. Podkreslajcie fakt ze jest to modernizacja starego
      prawie kilkudziesiecioletniego pojazdu, polegajaca na zabudowaniu nowego
      oplywowego okrycia, bez wymiany napedu! Ten pociag jest napedzany technologia
      sprzed 30 albo nawet 40 lat!!!!!!!! Ma kiepskie przyspieszenie, zuzywa duzo
      pradu. Kosztowal prawie 10.000.000 zl czyli niewiele mniej niz kosztowalby
      PRAWDZIWY nowy i nowoczesny pociag z napedem asynchronicznym...Jest to drogi
      bubel
      • Gość: Pestka Re: Szybka Kolej Miejska - przedwyborczy hit, któ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.05, 13:55
        Jaki opływowy kształ? Poszaleliście? Jechałam dziś doświadczalnie tym który z
        Falenicy odchodzi o 9,01. Był to stary wagonik, pomalowany z zewnątrz na żółto
        W środku też przeprowadzili remont, ale kamer, klimy, czy ułatwień dla ludzi na
        wózkach nie zobaczyłam.
        Jedzie powoli, trzeszczy i skrzypi i cos w środku dziwnie pachnie. Może to
        farba, a może gumoleum:)Zapach jest ostry, wyraźnie chemiczny.
        • przewoz_pw Re: Szybka Kolej Miejska - przedwyborczy hit, któ 05.10.05, 14:59
          to, czym jechałeś, to jest dodatkowy skład, wypożyczony od SKM Gdynia, bo jeden
          pociąg by tego nie obsłużył. Jak do Warszawy przyjedzie drugi pociąg SKM, to
          ten sobie pojedzie z powrotem do Gdyni.
          PS> W tym pociągu kamery też są, ale dobrze ukryte.
          • Gość: Pestka Re: Szybka Kolej Miejska - przedwyborczy hit, któ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.05, 17:25
            przewoz_pw napisał:

            > to, czym jechałeś, to jest dodatkowy skład, wypożyczony od SKM Gdynia, bo jeden
            >
            > pociąg by tego nie obsłużył. Jak do Warszawy przyjedzie drugi pociąg SKM, to
            > ten sobie pojedzie z powrotem do Gdyni.
            > PS> W tym pociągu kamery też są, ale dobrze ukryte.

            Kurde, a ja dłubałam w nosie:)
            • przewoz_pw Re: Szybka Kolej Miejska - przedwyborczy hit, któ 05.10.05, 23:43
              akurat ten skład chyba nie ma wyświetlacza w kabinie maszynisty, tylko dysk do
              nagrywania, więc nikt ciebie nie podglądał. Ale w niektórych pociągach Kolei
              Mazowieckich (zmodern) oprócz dysku do nagrywania obrazu, w kabinie maszynisty
              jest monitor LCD do podglądu obrazu... Tam mogliby sobie ciebie pooglądać
              dłubiącą w nosie ;-)
              • Gość: Pestka Re: Szybka Kolej Miejska - przedwyborczy hit, któ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.05, 08:36
                To czy to ma sens? Jakby ktoś mnie zaatakował w tym pustym wagoniku i wyrzucił
                na tory to zanim by się zoriętowano nie byłoby nawet zapisu kto to
                zrobił.Urządzenie nagrywa w cyklu
                Nie mówię nawet o jakiejś reakcji ze strony obsługi i pomocy
                W dodatku wagonik w założeniu miał być bezpieczniejszy, bardziej przeszklony.
                A tymczasem są tam zamykane drzwi, przedsionki, a siedzenia wysokie sprawiaja że
                niewiele widać.
                • przewoz_pw Re: Szybka Kolej Miejska - przedwyborczy hit, któ 06.10.05, 18:24
                  > To czy to ma sens? Jakby ktoś mnie zaatakował w tym pustym wagoniku i wyrzucił
                  > na tory to zanim by się zoriętowano nie byłoby nawet zapisu kto to
                  > zrobił.Urządzenie nagrywa w cyklu
                  Myślę, ze zapis jest przechowywany przez jakiś czas.

                  > W dodatku wagonik w założeniu miał być bezpieczniejszy, bardziej przeszklony.
                  > A tymczasem są tam zamykane drzwi, przedsionki, a siedzenia wysokie sprawiaja ż
                  > e
                  > niewiele widać.
                  Ty się o niego nie martw, bo to skłąd należący do SKM Gdynia a oni nie wydali
                  przynajmniej 9 milionów na modernizację, tylko nieco ponad milion. Za 1,5
                  miliona koleje mazowieckie zrobiły coś fajniejszego za tylko 1,5 miliona zł
                  (przypominam - SKM zapłacił 9 mln za 14WE):
                  www.rynek-kolejowy.pl/foto/050610-00.htm
                  i jeszcze tu:
                  www.mazowieckie.com.pl/site.php5/article/4/33.html
                  • Gość: Pestka Re: Szybka Kolej Miejska - przedwyborczy hit, któ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.05, 12:16
                    Kurde, fajne:) I mówisz że za 1,5 mln?
                    A 9 mln kosztował ten wagonik SkM co to się ciągle psuje?
                    Powiedz mi gdzie mam kupić bilet gdybym sie chciała przejechać?
                    Dawniej była na dworcu taka kanciapa, a w niej rozczochrana baba, a teraz?
                    widziałam tylko skrzynkę z napisem TU KASOWAĆ BILET
                    • przewoz_pw Re: Szybka Kolej Miejska - przedwyborczy hit, któ 07.10.05, 18:47
                      SKMjak wiadomo jest darmowa do końca aktualnego rozkładu bodaj.
                      A jak chcesz się przejechać takim zmodernizowanym pociągiem Kolei Mazowieckich,
                      to bilet na śródmieściu kupuje się w kasach na skrajnych peronach (nie na
                      środkowym).
                      Ale do tego trzeba mieć spore szczęście, bo maksymalnie zmodernizowanych
                      jednostek (te ładniejsze) w KM jest na razie tylko trzy. Jest jeszcze
                      kilkanaście odnowionych w mniejszym stopniu (tylko miękkie siedzenia i kilka
                      mniejszych szczególików). I łącznie te kilkanaście składów jeździ po całym
                      mazowszu, po okolicy Warszawy i ciężko je złapać. Ja, jeżdżąc codziennie,
                      jechałem tymi lepszymi zaledwie kilka razy od ich wprowadzenia. Częściej - siłą
                      rzeczy - trafiają się te mniej zmodernizowane. KM zapowiada dalsze modernizacje,
                      ale zanim odnowią nawet połowę minie wiele miesięcy... Ale widać, że się starają.
                      • bebe3 Re: Szybka Kolej Miejska - przedwyborczy hit, któ 07.10.05, 20:14
                        Czyli muszą pojechać autobusem do śrudmieścia i tam kupić bilet? :(
                        Czy są tekie na jeden przejazd? Czy od razu miesięczny?
                        Bilet trzeba przed wejściem skasować w tym pudle?
                        A może te odnowione wagoniki specjalnie oznaczaja na rozkładzie jazdy, tak jak
                        niskopodłogowe autobusy?
                        • przewoz_pw Re: Szybka Kolej Miejska - przedwyborczy hit, któ 08.10.05, 15:01
                          > Czyli muszą pojechać autobusem do śrudmieścia i tam kupić bilet? :(
                          Poprzedniczka zasugerowała śródmieście, ale przecież kasy Kolei Mazowieckich są
                          na prawie każdej stacji w Warszawie - tam, gdzie kiedyś były kasy PKP. Oni je
                          tylko przejęli.
                          > Czy są tekie na jeden przejazd? Czy od razu miesięczny?
                          Oczywiście, że są. Zmiana przewoźnika z PKP-Przew. Reg. na Koleje Mazowieckie
                          nie zmieniła znacząco oferty taryfowej. W dalszym ciągu są normalne bilety w
                          stylu "powrotny uczniowski do Halinowa" albo "do Pruszkowa w jedną stronę
                          normalny" itd.
                          Są jeszcze bilety "strefowe". Kupujesz np. taki bilet na trzecią strefę który
                          jest ważny 6 godzin i możesz jeździć sobie te 6 godzin wszystkimi pociągami
                          Kolei Mazowieckich (99% w Warszawie) w granicach trzeciej strefy. Tutaj masz info:
                          www.mazowieckie.com.pl/site.php5/article/94/47.html
                          Jak kiedykolwiek jechałaś pociągiem podmiejskim i kupowałaś bilet, to wiesz już
                          jak to wygląda.
                          > Bilet trzeba przed wejściem skasować w tym pudle?
                          Bilety wystawiony przez kasy sprawdzają kontrolerzy Renomy lub konduktorzy w
                          pociągu.
                          > A może te odnowione wagoniki specjalnie oznaczaja na rozkładzie jazdy, tak jak
                          > niskopodłogowe autobusy?
                          Niestety nie. Nie mają stałych obiegów. Oznacza to, że dziś mogą jeździć np. na
                          obiegu: Warszawa-Mińsk Mazowiecki-Radom-Warszawa-Radom-Otwock itd, a następnego
                          dnia w tym samym obiegu pojedzie jednostka nawet nie odmalowana, a ta
                          zmodernizowana pojedzie na inne trasy... Pociągów w Warszawie jest tak dużo, że
                          na prawdę trzeba mieć szczęście, żeby trafić na te odnowione jednostki. koleje
                          Mazowieckie mają prawie 190 jednostek, a NARAZIE tylko kilkanaście zmodernizowanych.

                          PS. Z twojej wypowiedzi wywnioskować można, że być może tobie chodziło nie o
                          pociągi podmiejskie Kolei Maz., tylko o SKM. Ta ma narazie tylko jeden ładny
                          skład (drugi pożyczony) i nimi realizuje kilka połączeń w relacji Wawa zach
                          (wsch) - Falenica. Do końca rozkładu (11.12.2005) przejazdy SKM są darmowe.
                          www.skm.warszawa.pl
                          Jeżeli jednak się nie pomyliłaś, tylko chciałabyś się przejechać zmodernizowanym
                          składem Kolei Maz (o których z Pestką dyskutowaliśmy), to niestety nie mogę
                          zagwaranmtowaćże nawet jak posiedzisz na śródmieściu kilka godzin, to czy
                          spotkasz chociarz jeden z tych najładniej zmodernizowanych. Zdecydowanie
                          bardziej prawdopodobne, że natkniesz się na pół-modernizację (tylko miękkie
                          fotele i mniej odnowione wnętrze).
                          Być może zmyliła cię nazwa Koleje Mazowieckie - tak nazywa się spółka, która
                          przejęła pociągi podmiejskie od PKP PR w województwie mazowieckim. Mimo,że
                          weszli 10 miesięcy temu, dalej mało ludzi kojarzy tą nazwę z pociągami w Warszawie.
      • przewoz_pw Re: Szybka Kolej Miejska - przedwyborczy hit, któ 05.10.05, 15:02
        technologia, to pochodzi gdzieś z początków wieku, tylko silniki mają po jakieś
        30 lat.
        W dzisiejszych czasach nie stosuj się do rozruchu składu oporów rozruchowych
        (to one są źródłem dużych strat). Można wsadzić tranzystory IGBT i nowoczesne
        sterowanie nawet takim starym silnikiem. Wsadzenie nowego sterowania i
        nowoczesnego silnika byłoby jeszcze droższe.
    • Gość: Yuppi Re: Szybka Kolej Miejska - przedwyborczy hit, któ IP: 195.136.47.* 05.10.05, 14:10
      Panie L. Kaczyński,

      jeśli Pan uważa, że damy się nabrać, na fakt, iz zbieżność przecinania pewnych
      wstęg z terminem wyborów jest przypadkowa to grubo się Pan myli. Kampania
      propagandowa pokazująca osiągnięcia kierowanego przez Pana Urzędu, zbyt drogo
      nas kosztuje. Mam nadzieję, że znajdą się ludzie, którzy w przyszłym roku
      poprzez odpowiednie głosowanie do włądz Stolicy wyrażą wotum nieufności do Pana
      dokonań jako Prezydenta Warszawy i nieudolności Pana urzędników. Jeśli tak
      mają wyglądać Pana przyszłe sukcesy jako Prezydenta Warszawy, to szczerze sobie
      i moim Rodakom współczuję. Propaganda jak z czasów PRL-u.
      ja nie chcę igrzysk, chcę mieszkać w normalnym kraju, zarządzanym przez
      sprawnych i kompetentnych urzędników, a przynajmniej dobrych ludzi, co to nie
      chcą igrzysk, stosów i palenia czarownic (czyli swoich przeciwników).
    • Gość: Damian Zbigniew Jakubas IP: *.crowley.pl 05.10.05, 20:17
      Jakubas, jeden z najbogatszych Polaków, współwłaściciel Mennicy Państwowej,
      Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych, fabryki Newag w Nowym Sączu jest miły
      sercu (z wzajemnością) politykom PiS.
    • Gość: rob Re: Szybka Kolej Miejska - przedwyborczy hit, któ IP: *.aster.pl / *.aster.pl 06.10.05, 00:15
      ciekawe co walnie następnym razem w tym cudzie techniki z Nowego Sącza?? może
      sie zerwie pantograf, poprzepalają się te regenerowane silniczki a może się
      wykolei przez wadliwy materiał konstrukcyjny na jednym z kół...ciekawe...
      ludzie ale jazdy... to chyba tym nie będzie bez niespodziewanek... oglądałem
      to na dniach komunikacji miejskiej na dw. gdańskim i wyglądał ten składzik na
      przyzwoicie wykończony i zregenerowany...ale chyba tak tylko wygladał jak
      stał...może to postawić przez muzeum techniki i w ten sposób na siebie
      zarobi... to jest alternatywa...
    • Gość: hulagula Szybka Kolej Miejska - przedwyborczy KIT IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.05, 09:59
    • Gość: paz7 Kaczynski - do dymisji!!!! IP: *.chello.pl 07.10.05, 08:44
    • Gość: skm.warszawa.pl www.skm.warszawa.pl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.05, 00:09
      www.skm.warszawa.pl
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka